• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Звіт по практиці юриста

 1. Програма звіту по практиці юриста
 2. Звіт по практиці юриста, особливості та основний зміст
 3. Програма та щоденник проходження практики юриста
 4. Відгук-характеристика про проходження практики

Автор: Андрій Нестеров ✔ 15.11.2017

Нестеров А.К. Звіт по практиці юриста // Енциклопедія Нестеровим

Звіт по практиці юриста пишеться за результатами проходження практики в правоохоронних органах, державних установах і комерційних організаціях. Сучасне юридичну освіту вимагає від студента обов'язкова наявність практичних навичок, придбання яких відбувається за допомогою написання звіту з практики юриста. Звіт по практиці спрямований на вироблення навичок щодо застосування теоретичних знань в практичному ключі.

Звіт по практиці спрямований на вироблення навичок щодо застосування теоретичних знань в практичному ключі

Для того, щоб написати звіт по практиці юриста необхідно усвідомити який саме звіт потрібно на даному етапі навчання у ВНЗ. Згідно вшановують ГОСТам, за весь період отримання юридичної освіти студенту потрібно виконати три звіти:

 1. звіт по навчальній практиці юриста
 2. звіт по виробничій практиці юриста
 3. звіт з переддипломної практики юриста

Кожен з вище поданих звітів класифікується в залежності від місця проходження практики. Орієнтовна класифікація за даним принципом представлена ​​на малюнку нижче. Класифікація за меступрохожденія практики може відрізнятися в залежності від ВНЗ.

Програма звіту по практиці юриста

Перш ніж говорити про особливості змісту звіту, сфокусуємо увагу на те, що для його виконання необхідна програма практики. Програму практики як для очного, так і заочного відділення можна взяти на кафедрі або у Вашого викладача.

Наявність програми практики вкрай важливо для отримання високої оцінки. Саме програма до звіту по практиці юриста містить ключові вимоги до діяльності студента на місці проходження практики і регламентує обсяг і оформлення звіту.

Звіт по практиці по праву виконується відповідно до програми практики з додатком юридичних документів і аналізом судової практики. Звіт по практиці по праву - це письмова робота, яка відображає всі етапи проходження практики за юридичними спеціальностями. Написання звіту з практики по праву має на увазі під собою серйозну самостійну роботу і вимагає багато часу і докладання зусиль.

Потрібно використовувати актуальні нормативно-правові акти і методичні розробки, свіжу періодику і новітні посібники та монографії.

Для успішного захисту звіту з практики Вам необхідно виконати звіт відповідно до програми практики та індивідуальним завданням, якщо таке є.

Крім того, в програмі звіту по практиці юриста казано про необхідність отримання індивідуального завдання, без якого, в ряді випадків, практика не може бути зарахована.

До змісту

Звіт по практиці юриста, особливості та основний зміст

Звіт по практиці юриста відображає:

- застосування практикантом під час проходження практики наявних у нього теоретичних знань за допомогою особистої участі в діяльності органу юстиції або комерційної організації;

- аналіз нормативно-правової основи формування і діяльності відповідного органу або його підрозділу;

- вивчення внутрішньої структури органу або його підрозділу;

- вивчення функціональних завдань органу, в якому проходиться практика;

- участь у вирішенні функціональних завдань органу, його окремого підрозділу за погодженням з керівником практики за місцем її проходження.

За підсумками проходження практики необхідно підготувати звіт по практиці.

Звіт по практиці юриста виконується після проходження практики в органах внутрішніх справ, нотаріальної або адвокатській конторі, органах муніципального управління або комерційної організації. Місце проходження практики залежить, в першу чергу, від спеціалізації. Наприклад, якщо спеціалізація - цивільне право, то хорошою базою практики буде нотаріальна контора або колегія адвокатів. Якщо спеціалізація - кримінальне право, то практику найкраще проходити в суді, слідчому відділі або прокуратурі. Місце для проходження практики та подальшого написання звіту з практики майбутнього юриста затверджується на профільній кафедрі.

Звіт по практиці юриста включає в себе аналіз законодавства згідно з програмою практики, характеристику діяльності, що виконується в період практики, загальну характеристику бази практики з юридичної точки зору. Крім того, програмою може бути передбачено, що окремі положення по дипломній роботі повинні бути включені в вигляді тез до звіту по практиці майбутнього юриста.

До звіту по практиці юриста додаються також план практики, щоденник до звіту і характеристика з місця проходження практики. Послідовність подання документів при здачі звіту по практиці наступна:

 1. титульний аркуш,
 2. програма практики,
 3. щоденник до звіту по практиці,
 4. відгук з місця проходження практики,
 5. безпосередньо звіт по практиці,
 6. додатки.

До змісту

Програма та щоденник проходження практики юриста

План або програма практики оформляються у вигляді таблиці, в якій вказуються основні роботи, плановані в рамках програми практики.

Зміст програми має бути відображено в звіті з практики юриста в наступному вигляді:

Програма практики юриста

Дата Планована робота Підпис керівника практики від ВНЗ 1 тиждень Знайомство з базою практики, вивчення основних документів, знайомство з основною роботою за спеціалізацією. Програма практики підписується керівником після здачі звіту. 2 тиждень Складання юридичних документів відповідно до спеціалізації. Складання і перевірка різних юридичних документів організації. --- 3 тиждень Підготовка документів для судових органів. --- 4 тиждень Аналіз законодавства, що регулює діяльність організації. --- 5 тиждень Підготовка звіту по практиці юриста. ---

Після програми практики до звіту по практиці юриста прикладається щоденник. Форма і зміст щоденника наведені в таблиці:

Щоденник проходження практики

Дата Зміст виконаної роботи Підпис керівника практики від ВНЗ 1 тиждень Ознайомилася з організацією та основними документами в організації. Ознайомилася з основними обов'язками юриста відповідно до спеціалізації цивільне право. Щоденник проходження практики підписується керівником після здачі звіту. 2 тиждень становила договору купівлі-продажу, інформаційних послуг, цивільно-правові договори. Становила документи для передачі до податкового органу. Вивчила організаційно-правові документи. --- 3 тиждень Займалася підготовкою документів для передачі їх за позовними заявами до арбітражного суду. --- 4 тиждень Проаналізувала нормативно-правові акти, що регулюють діяльність організації в цілому, і виявила основні недоліки в законодавстві, що стосуються діяльності подібних організацій. --- 5 тиждень Займалася написанням звіту по практиці. ---

До змісту

Відгук-характеристика про проходження практики

Звіт по практиці юриста містить також відгук-характеристику з місця проходження практики, підписаний керівником практики від організації. Приклад відкликання:

Відгук-характеристика

Васнецова Марія Сергіївна проходила практику в юридичному департаменті Недержавного пенсійного фонду "Соціум". За час проходження практики відповідально ставилася до виконуваної роботи, у встановлений час була для проходження практики. До виконання завдань і доручень ставилася сумлінно.

У період практики на роботі була акуратна, ініціативна і дисциплінована. Підготовку всіх матеріалів здійснювала організовано.

За період проходження практики зарекомендувала себе грамотним фахівцем, дисциплінованим і старанним працівником, повністю дотримувалася внутрішній розпорядок Фонду.

У спілкуванні з колективом була дружелюбна і привітна.

Керівник практики від підприємства

Михалков Валерій Олександрович

Дивіться також

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью