• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Батарейка на материнській платі для БІОС: Яка стоїть і як замінити

 1. Для чого потрібна батарейка на материнській платі
 2. Де знаходиться батарейка на материнській платі
 3. Яка батарейка варто в материнській платі на комп'ютері і ноутбуку
 4. Як поміняти батарейку на материнській платі комп'ютера
 5. Як поміняти батарейку на материнській платі ноутбука

Біос - це програмна оболонка, яка забезпечує стабільну роботу комп'ютера. Всі її налаштування і значення зберігаються на мікрочіпі CMOS, який на відміну від жорсткого диска, є енергозалежною і для його харчування необхідний постійний джерело - батарейка. Якщо вона сяде, то комп'ютер перестане включатися.

Для чого потрібна батарейка на материнській платі

Вона потрібна для того щоб живити мікросхему динамічної пам'яті CMOS, на якій зберігаються не тільки основні значення BIOS, а й параметри конфігурації комп'ютера. До них відносяться: пріоритет завантаження з конкретного носія, режим енергозбереження, стан пам'яті, тип дисплея, установки клавіатури та інші.

Симптоми, які вказують на те, що батарейку необхідно замінити:

 • Регулярна втрата налаштувань.
 • Неможливо включити комп'ютер або ноутбук.
 • При кожному запуску операційної системи скидається системний час і воно відрізняється від реального. Це не дозволяє користуватися багатьма програмами, деякі сайти не відкриваються, а також перестає працювати антивірус, вказуючи на застарілі бази.
 • Часта раптова перезавантаження комп'ютера. Це призводить до втрати важливих документів, а також до некоректного закриття програм.
 • Пристрій повільно завантажується.
 • BIOS видає повідомлення про необхідність заміни батарейки.

Де знаходиться батарейка на материнській платі

Розташування елемента живлення на материнке може варіюватися в залежності від виробника пристрою. Але її практично завжди легко візуально визначити - вона являє собою літієвий таблетку-батарейку круглої форми з діаметром в 2 см, що розташовується в пазі-осередку, біля мікросхеми CMOS.

На деяких платах цей елемент живлення може мати не зовсім стандартну форму кріплення: наприклад, пластиковий закритий контейнер, куди вона просто вставляється або зовсім бути припаяної до плати. А ось в деяких моделях ноутбуків до неї буває дуже складно дістатися звичайному користувачеві, так як для її виявлення потрібно повне розбирання пристрою.

А ось в деяких моделях ноутбуків до неї буває дуже складно дістатися звичайному користувачеві, так як для її виявлення потрібно повне розбирання пристрою

Яка батарейка варто в материнській платі на комп'ютері і ноутбуку

Для заміни батарейки CMOS, бажано використовувати таку ж, яка була встановлена ​​на пристрої при його покупці. Зазвичай, це елемент живлення з маркуванням CR2032 , Він має такі розміри: діаметр 20 мм, товщину 3.1-3.2 мм, а номінальна напруга - 3v. Такі пристрої використовуються в багатьох побутових приладах і їх можна придбати в звичайному магазині електроніки.

Існують і інші батареї, які за своїми характеристиками можуть підійти для живлення пам'яті CMOS, вони мають такий же діаметр, але меншу ємність і іншу товщину, наприклад CR2025 - 2,5 мм, а CR2016 - 1,6 мм. При їх установці необхідно дотримуватися основне правило - відповідний розмір і правильний вольтаж.

Як поміняти батарейку на материнській платі комп'ютера

Найпростіше замінити елемент живлення на комп'ютері, адже для цього не потрібно володіти спеціальними навичками і знаннями.

Головне, дотримуватися основних правил безпеки.

 1. Купити батарейку такою самою моделлю, яка до цього стояла на комп'ютері.
 2. Завершити роботу пристрою і знеструмити блок живлення. Адже саме в системному блоці знаходиться материнська плата.
 3. Зняти з лівого боку системного блоку кришку, відкрутивши болти.
 4. Візуально визначити місцезнаходження батарейки і витягнути її з паза, просто подковирнув чимось гострим. Важливо, що не докладати аж надто багато зусиль, щоб не пошкодити материнку.
 5. Вставити новий елемент живлення.
 6. Зібрати комп'ютер, закривши кришку системного блоку, приєднати його до монітора і мережі.
 7. Провести налаштування Биос.

Деякі майстри, щоб заново не налаштовувати биос, рекомендують міняти батарейку, не вимикаючи комп'ютер з мережі, але через це може статися замикання в материнке і вона згорить.

Як поміняти батарейку на материнській платі ноутбука

Пігулка на материнській платі ноутбука змінюється за таким же принципом, як і на комп'ютері. Але, існують винятки - в деяких моделях не передбачений швидкий доступ до елементу живлення CMOS, тоді для його заміни потрібно звертатися до фахівців.

Заміна батарейки в ноутбуці покроково:

 1. Вимкнути пристрій, від'єднати зарядку і витягти акумулятор.
 2. Розкрити корпус ноутбука, відкривши задню кришку.
 3. Візуально визначити розташування елемента живлення і вийняти його із спеціального паза. У деяких випадках вона знаходиться в закритому пластиковому контейнері, розташованому на платі вертикально або горизонтально. В такому випадку щоб її дістати, необхідно натиснути на спеціальний важіль, який знаходиться збоку контейнера.
 4. Поміняти елемент живлення.
 5. Налаштувати Биос і запустити пристрій.

Якщо заміна елемента живлення CMOS буде проведена швидко, всього за 5-7 секунд, то призначені для користувача настройки БІОС в такому разі не злітають і їх не потрібно налаштовувати заново.

Замінити батарейку на материнке можна як в сервісному центрі, так і самостійно. Бажано не чекати повного виходу її з ладу, а робити це раз в 3-6 років. Щоб цей елемент живлення працював стабільно, то при його покупці краще віддавати перевагу відомим японським і корейським виробникам.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью