• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Жорстокість, яку ніхто не помічає

Собака на рулетці, а за нею бовтається господар - ач дивина! Звичайна для міста картина. Вимога, щоб собака була на повідку, виконується. Наскільки керована собака - ніхто не знає. І як їй живеться - теж. А тим часом ... Собака на рулетці, а за нею бовтається господар - ач дивина

Я ніколи не займалася перетримуванням собак. Якщо в моєму будинку і гостювали собаки, то вони належали близьким знайомим. І про ці собаках я знала практично всі.

Але тут економічні обставини змусили мене взяти на місяць чужу собаку, сетера-Гордона. З її господарями я провела кілька уроків слухняності. Все кінологи розуміють, що загальне послух необхідно будь-яким собакам - великим і маленьким, службовим, мисливським та декоративним. Спеціалізація з'являється пізніше. Однак трирічний пес був невинно чистий від будь-яких навичок. По-моєму, він навіть не знав своєї клички.

Його головним дефектом була повна відсутність зв'язку з господарем. І це у сетера! Мисливці знають, що гордон - найнаполегливіший, витривалий і самостійний з цієї групи порід. Але, в цілому, сеттери відносяться до легкокерованими і дрессіруемим собакам, в загальному, їм притаманна така якість, як ввічливість.

Собаку, з якої я зіткнулася, я буду умовно називати Графом. У перші три дні він просто ошелешив мене шаленим пошуком: бігом по пересіченій місцевості ідеальним човником. Ким або чим закінчується поводок, собаку не цікавило. Людину можна було замінити будь-яким механізмом. Будинки пес охоче пестив до будь-якій людині, на повідку - міг змести зі шляху і старого, і дитини. Він жив в світі запахів, як геймер - у віртуальній реальності.

Зрозуміло, запах цілком матеріальний. Але ні інших собак, ні людей для Графа не існувало. Вони були для нього манекенами. Зіткнувшись з собакою, він виконував короткий ритуал вітання і ... кидався по сліду була зустрінута собаки в ту сторону, звідки вона прийшла. Кішки - ось що займало його увагу! Вони були справжньою здобиччю!

Побачивши кішку, Граф взагалі втрачав контроль над собою. Після жалюгідної подоби стійки, він кидався в атаку і вибухав відчайдушним гавкотом, коли кішка стрибала в підвал або залазила на дерево. Ніхто не пояснив бідоласі, хто є його гідним видобутком. Найсильніша інтерес до птаха він проявив в зоомагазині, де спробував знести клітку з папугою ара. У парку він примудрився викопати і задавити молодого крота. А потім ще шкірив зуби, не бажаючи віддавати здобич.

Господарі запевняли мене, що в лісі, на природі пес веде себе ідеально: далеко не відходить, приходить на поклик. Що ж це виходить? Що мисливська собака боїться лісу ?!

Будинки пес із задоволенням грав з іграшками, особливо, забезпеченими пищалками, але, зрозуміло, ніякого бажання віддавати їх людині він не відчував. А на вулиці - не цікавився апортировки точно так же, як і всім іншим.

А на вулиці - не цікавився апортировки точно так же, як і всім іншим

фото: Сьоміна Михайла

Спостерігаючи за собакою з тиждень, я з гіркотою зрозуміла, що чудовий човник Графа - така ж невротична реакція, як і у сидячого на ланцюгу дворового пса, який прокручується на одному місці і з люттю кусає власний ланцюг. До якої ж міри треба було три роки не займатися собакою, щоб довести його до такого стану!

«Цілими поколіннями, не будучи натасківаеми для полювання, вони не мали ніякого поняття про дичини і майже втратили чуття і схильність до полювання. Крім того, всі собаки псарні відгодівлі, дики, полохливі, нерідко дурні і часто бояться пострілу », писав Л.П. Сабанеев про Гордона в кінці XIX століття. Його слова на початку XXI століття можна застосувати до представників будь-яких порід мисливських собак, «не будучи натаскувати для полювання».

Але ці собаки живуть з нами в місті! Позбавляючи їх виховання, ні задовольняючи їх породних потреб, закріплених віками селекції, ми робимо їх нещасними, а себе - спустошуємо морально. Давайте проаналізуємо фактори, які призводять собак до повної відсутності зв'язку з людиною (як наслідок - схильність до бродяжництва).

Різниця в менталітеті жителів мегаполісів і міст дрібних, провінційних. У провінції дворові собаки, формально маючи господарів, без нагляду бігали по вулицях або сиділи на ланцюзі, що теж погано. Однак сумніваюся, що таке нехтування до мисливських порід було нормою навіть за часів Сабанеева! Однак і в наш час собак випускають «просто так», наприклад, поруч з дачами і котеджами. Зазвичай такі собаки накладають на себе під машинами.

Повне невігластво. Придбання собаки як атрибуту престижу: «Дивіться, у мене мисливська собака рідкісної породи і мисливську рушницю дорогої марки!». Рушниця може роками висіти на стіні, прикрашаючи вітальню. Але собака - жива істота і з нею треба працювати!

Власні психічні комплекси, емоційна глухота. На собаку не вистачає ні сил, ні часу: все йде на заробляння грошей, утримання сім'ї. Але тоді навіщо взагалі заводити собаку, причому, складної породи ?!

(Друга і третя причини тісно переплітаються між собою.)

Водіння собаки на рулетці. Тупо слідуючи за молодим собакою, що біжить вперед, ми несвідомо формуємо лідера і дуже часто - ватажка нашої маленької «зграї».

Відсутність будь-якого навчання собаки.

Не треба плутати поняття «ватажок» і «лідер». Лідер - це собака, яка в залежності від ситуації іноді визначає напрямок руху зграї, але не завжди є ватажком. Основна функція ватажка (домінанта) - припиняти конфлікти всередині зграї і мобілізувати зграю на захист території, крім того, він служить постійним лідером. Якщо господар не є ватажком своєї «зграї», то собака або управляє ним, або втрачає до нього інтерес.

Собаку будь-якої породи необхідно вигулювати як на повідку, так і без повідка, вибираючи підходящі для цього місця. У будь-якому випадку собака повинна бути керованою, добре знайомої з командами «до мене!» І «Поруч!». Мисливська собака в поле, що не підходить на поклик - абсолютно марна для мисливця!

Мисливська собака в поле, що не підходить на поклик - абсолютно марна для мисливця

Позбавляючи їх виховання, ні задовольняючи їх породних потреб, закріплених віками селекції, ми робимо їх нещасними, а себе - спустошуємо морально. Фото: Сьоміна Михайла

Якби господарі Графа почали навчати собаку команді «До мене!» І будь-яким іншим формам підкликання (наприклад, свистку) з 3 - 4-місячного віку! Якби вони не пропустили періоду соціалізації (від 3 тижнів до 6 - 7 місяців) і встановили з ним нормальні «стайня» стосунки! Якби вони знаходили час грати з ним в іграшки і вдома, і на вулиці, і не пропустили періоду маніпуляції предметами (початок прояви мисливських патернів поведінки), і поставили йому правильну апортировки!

Якби вони в 8-місячному віці почали навчати собаку дисциплінарним командам загальної слухняності, а потім не грали б у мисливців в віртуальному світі, а дійсно стали б ними в світі реальному і зайнялися натаску собаки! Якби ... Зараз, щоб домогтися хоч якихось результатів, доведеться проявити стільки наполегливості в навчанні, замішаних на любові до собаки і своїй справі, що для цього треба бути фанатиком мисливської кінології.

А такими фанатиками господарі Графа, безумовно, не є. Що ж робити? Так і мучити себе і собаку, тягаючи її на рулетці? Віддати собаку, емоційно Неприв'язані ні до кого, в наступні руки? Не знаю, що гірше ...

А мені залишається кинути в порожнечу черговий призов: «Шановні заводчики! Не продавайте собак випадковим людям! »

Людмила Чебикіна 4 грудня 2013 00:00

Що ж це виходить?
Що мисливська собака боїться лісу ?
Але тоді навіщо взагалі заводити собаку, причому, складної породи ?
Що ж робити?
Так і мучити себе і собаку, тягаючи її на рулетці?
Віддати собаку, емоційно Неприв'язані ні до кого, в наступні руки?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью