• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Жителі Землі спостерігають "криваву Місяць"

Вікторія Гілл Науковий кореспондент Бі-бі-сі

Image caption Як мінімум частково затемнення можна спостерігати в Європі, на Близькому Сході, в Австралії, більшій частині Азії і в Південній Америці

У багатьох країнах можна побачити "криваву Місяць" - унікальне місячне затемнення, яке буде найтривалішим в XXI столітті. Після сходу Місяць стала червоно-бурого кольору. Повне затемнення триватиме цілу годину і 43 хвилини.

Вікторія Гілл Науковий кореспондент Бі-бі-сі  Image caption Як мінімум частково затемнення можна спостерігати в Європі, на Близькому Сході, в Австралії, більшій частині Азії і в Південній Америці  У багатьох країнах можна побачити криваву Місяць - унікальне місячне затемнення, яке буде найтривалішим в XXI столітті

Media playback is unsupported on your device

Що відомо про найдовше місячне затемнення XXI століття

Як мінімум частково затемнення можна спостерігати в Європі, на Близькому Сході, в Австралії, більшій частині Азії і в Південній Америці.

У Великобританії, наприклад, між 21:00 і 23:00 за місцевим часом Місяць буде виглядати повністю червоною.

Image caption "Кривава місяць" зійшла над мечеттю в Абу-Дабі

Це пов'язано з візуальним ефектом, який виникає, коли сонячні промені, що проходять по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері Землі і частково досягають Місяця.

Оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектру, саме ці промені досягають поверхні Місяця при затемненні, через що місячний диск стає червоним. З цієї причини схід і захід фарбуються в червоний відтінок.

Одночасно відбувається протистояння Марса, при якому Земля проходить між Сонцем і Марсом по орбіті, яка робить обидві планети максимально наближеними один до одного. Настільки близько вони не знаходилися з 2003 року. В безхмарному небі Марс буде здаватися червоною зіркою.

Чому місячне затемнення настільки дол гое?

Місяць заходить в найширшу частину тіні Землі ще до свого сходу.

"Насправді, місячне затемнення і має тривати так довго", - говорить професор Тім О'Брайен, астрофізик з Манчестерського університету.

Затемнення співпаде за часом не тільки з великим протистоянням Марса, але також, як каже професор О'Брайен, і з "процесією планет", коли з Землі будуть добре видні Венера, Юпітер, Сатурн і Марс.

Image caption Повне місячне затемнення, сфотографоване в Уругваї в 2014 році

Місяць обертається навколо Землі по еліптичній орбіті, тобто іноді вона знаходиться ближче до Землі і здається більшою, а іноді віддаляється, і зовні зменшується в розмірах.

"Марс буде схожий на красиву, яскраву червону зірку, трохи нижче Місяця", - говорить професор О'Брайен.

Протистояння Марса пояснюється його еліптичної орбітою. В такий момент Марс знаходиться на продовженні лінії Сонце - Земля. При великому протистоянні відстань від Землі до Марса мінімально.

Затемнення можна спостерігати майже по всьому світу, за винятком Північної Америки, за умови, що безхмарного неба.

Затемнення почалося до сходу Місяця над горизонтом Західної Європи.

Найкраще "криваву Місяць" видно в Східній Європі, Центральній і Східній Африці і на південному сході Азії, де затемнення можна спостерігати від початку до кінця.

Жителям Західної Європи варто дивитися в південно-східному напрямку, щоб побачити піднімається Місяць червоного кольору, з яскраво-червоним Марсом трохи нижче неї.

Юпітер видно в південній частині небесного схилу, а Венера - в західній.

Image caption Марс знаходиться в 54,6 млн км від Землі

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью