• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Жителі Канади, Австралії та Франції - про записи до лікаря і вартості медичних послуг - The Village

 1. Стокгольм, Швеція
 2. Калгарі, Канада
 3. Гренобль, Франція
 4. Брісбен, Австралія

У Росії похід в поліклініку часто обертається стресом: тут і кілометрові черги з буркотливими пацієнтами, і похмурі лікарі, і зростаючі рік від року рахунки за скільки-небудь кваліфіковану допомогу фахівців. The Village поговорив з жителями Канади, Швеції, Австралії, Бельгії та Чехії про те, як вони записуються до лікаря, скільки платять за прийом і на що може розраховувати власник медичної страховки.

Ілсе Ванденборне

співробітник приватної клініки

У Бельгії існує два типи страховок: обов'язкова і для госпіталізації. Першу необхідно придбати всім, хто досяг 25 років або почав працювати до цього віку; в інших випадках діти вписуються в поліс батьків. Така страховка коштує 60 євро в рік, і вона майже покриває всі витрати на медичні послуги. Відвідування лікаря коштує приблизно 20-24 євро, з яких 18-22 євро виплачує страхова фірма. Та ж система працює з медикаментами: громадянам потрібно заплатити лише 10% від усієї суми.

Страховка по госпіталізації коштує приблизно 160 євро в рік на людину. Вона потрібна на випадок, якщо ви скористалися послугами швидкої допомоги або вас поклали в лікарню. Цей поліс покриває витрати на транспорт, лікарняну палату, а при серйозних захворюваннях типу раку або Паркінсона він оплачує частину витрат на ліки та терапію.

фото:  sunstroke  via Shutterstock фото: sunstroke via Shutterstock.com

Лікаря можна побачити в будь-який день, крім вихідних. З ранку він приймає пацієнтів у себе, після полудня відвідує будинки хворих, а ввечері ви знову можете прийти в лікарню на огляд. Більшість людей не домовляються про зустріч заздалегідь, а приходять до лікаря спонтанно, і навіть в цьому випадку легко потрапляють до нього протягом півгодини, хоча все, звичайно, залежить від медустанови.

У Бельгії є звичайна швидка допомога і MUG (Мобільна аварійна служба), яка допомагає при серцевих нападах та інших серйозних ситуаціях. Тут є таке правило: 90% всіх дзвінків повинні бути задоволені протягом 10 хвилин, тому в більшості випадків екстрена допомога приїжджає за пару хвилин. У Голландії, до речі, 95% викликів повинні бути обслужені протягом чверті години.

У Голландії, до речі, 95% викликів повинні бути обслужені протягом чверті години

Анастасія Агєєва

студентка

У Чехії є різні типи страховок: базові та комплексні. Остання коштує десь 6-9 тисяч крон (15-23 тисячі рублів). Залежно від того, яку страховку ти здобуваєш, змінюється і покривається компанією сума на медичну допомогу. Зазвичай страхова фірма складає список лікарень, послуги яких вона може оплатити. Але навіть в цьому випадку не всі послуги будуть безкоштовними: наприклад, за надання різних довідок і підтверджень, необов'язкові щеплення й уколи, використання поліпшених матеріалів у зубних лікарів доведеться розрахуватися самому. Найчастіше страхова компанія виділяє ліміт на стоматологічну допомогу. Мій поліс дозволяє скористатися послугами на 5 тисяч крон. Крім того, є обмеження на кількість аналізів і профілактичних заходів: за параною доведеться платити зі своєї кишені. При цьому частина вартості ліків, на які у вас є рецепт лікаря, може бути оплачена за страховкою, але, чесно кажучи, це залежить від конкретної ситуації.

фото:  ambulance  via Shutterstock фото: ambulance via Shutterstock.com

У більшість державних лікарень записуватися не треба, але потрібно заздалегідь подзвонити в страхову компанію і сказати, до якого лікаря і з якого приводу ви йдете. Потім потрібно дочекатися, поки фірма зв'яжеться з клінікою і погодить, скільки саме витрат вона візьме на себе. Після цього ви отримуєте повідомлення в касі і йдете з ним на ресепшен, де вам дають електронний номерок і направляють до потрібного лікаря. Зазвичай, в державних лікарнях потрібно відстояти чергу, в той час як в приватні записують заздалегідь на певний час. Але по страховці тут ходять саме в перші: наприклад, експати відвідують поліклініку Motol, тому що там є ціле відділення для іноземців.

У Чехії чомусь не прийнято викликати лікаря додому. Звичайно, є приватні лікарні, які надають таку послугу, але це швидше виняток з правил. У разі необхідності невідкладної допомоги можна викликати швидку. Приїжджає вона досить швидко, протягом 5-15 хвилин. Страховка не завжди покриває вартість приїзду лікарів: наприклад, якщо у вас трапився рецидив хвороби, яка була продіагностувати ще до покупки страхової і взагалі приїзду в Чеську Республіку, то в такому випадку швидка оплачується окремо.

Стокгольм, Швеція

Людвіг Фаілвік

викладач історії мистецтв

Національна система охорони здоров'я фінансується за рахунок податків, хоча при цьому все більше людей в Швеції вкладають гроші в приватне медичне страхування. У нас практикується прогресивне оподаткування: люди з більшими доходами платять більше податків і навпаки. При цьому кожен городянин має право на гарне медичне обслуговування. Наприклад, вам не потрібно додатково платити за окрему кімнату в лікарні або рік збирати на відвідування гарного фахівця. Кожен отримує необхідний догляд, незалежно від того, скільки грошей лежить у нього в кишені. У рік я витрачаю близько тисячі шведських крон на всі медичні послуги, включаючи консультацію, лікування та медикаменти.

фото:  dentist  via Shutterstock фото: dentist via Shutterstock.com

У Стокгольмі є спеціальні діагностичні центри для геїв, звані Venhälsan, в яких можна здати необхідні аналізи і отримати вакцинацію. Для цього не потрібно заздалегідь записуватися, можна прийти в будь-який вільний час. При критичному стані люди зазвичай відразу дзвонять в швидку допомогу, на будинок лікаря рідко викликають. Машина приїжджає досить швидко, хоча все залежить від місця проживання (все-таки Швеція - велика країна). Але в більшості великих міст мова йде про пару хвилин.

Відвідування дантиста не включене в список безкоштовної медичної допомоги (ви можете не платити за лікування тільки в тому випадку, якщо вам менше 20 років). Іншим держава виділяє дуже скромні субсидії, яких ледь вистачає на плановий огляд. Вартість і якість послуг стоматолога сильно залежить від вашого доходу і, так би мовити, класу. Якщо у вас захворів зуб, краще мати особисту страховку, інакше лікування може вилетіти в копієчку. Будь-яка робота дантиста дуже дорога в Швеції, але, якщо у вас є гроші, він буде вам тільки радий.

Калгарі, Канада

Дуглас

дослідник міжнародних відносин в Арктичному регіоні

Медичне страхування в Канаді надається безкоштовно, але на відміну від багатьох країн наша система охорони здоров'я регулюється на регіональному рівні, а не на федеральному, тому саме місцева адміністрація забезпечує жителів страховкою. Дія поліса поширюється на всю територію країни, і кожен громадянин має право на безкоштовну медичну допомогу в будь-якій точці Канади.

Зазвичай, страховка покриває всі послуги, які необхідні з медичної точки зору. Звичайно, все залежить від провінції, але, як правило, компанія оплачує медичні огляди, ліки за рецептом і будь-які інші необхідні процедури. У моїй рідній області, наприклад, після досягнення певного віку ви можете скористатися послугами окуліста безкоштовно: страховка покриє витрати на лінзи або скла, але при цьому оправа оплачується окремо, так як вона не вважається потрібною для одужання. Саме ця ситуація здається досить зрозумілою, але насправді не завжди можна з легкістю сказати, який випадок є страховим, а який - ні.

фото:  ambulance entrance  via Shutterstock фото: ambulance entrance via Shutterstock.com

Мій терапевт працює в маленькому офісі недалеко від мого будинку, тому не так вже й складно записатися до нього на прийом. Мені ніколи не доводиться стояти у величезній черзі (тільки якщо я не попередив про зустріч заздалегідь). Інша справа великі міста: в Канаді кількість лікарів дещо менше необхідного, тому буває досить важко домовитися про щорічне обстеження або більш складних процедурах. Проте цілком реально побачити доктора спонтанно: все-таки порядок прийому пацієнтів залежить від терміновості, а не від часу прибуття. Одного разу у мене виникла алергічна реакція на укус оси, коли я був в Монреалі, але, так як цей укус не уявляв загрози для життя, а тільки приносив деякі незручності, я повинен був прочекати кілька годин, перш ніж фахівець зміг побачити мене: в ту ніч сталося кілька ДТП. Тоді мені, звичайно, було не дуже добре, але тепер я радий, що лікарі спершу допомогли тим, хто постраждав в аварії.

Гренобль, Франція

Седрік Жан Гайе

юрист

У Франції діє система соціального страхування, тому ніякого спеціального поліса тут купувати не треба: одне те, що ви є громадянином цієї країни, дає вам доступ до безкоштовної медицини. Але потрібно розуміти, що фінансується ця система за рахунок податкових виплат. При цьому враховуються загальні доходи сім'ї, тому якщо ви ставитеся до малозабезпеченої групі населення, то держава про вас подбає. У процентному співвідношенні це виглядає так: якщо у вас стандартний статус (тобто ви не входите в групу соціально захищених людей), то держава оплачує 75% всіх медичних витрат. За решту 25% відповідає або ваш роботодавець (про що йдеться в договорі), або ви самі. Якщо ж ви малозабезпечені або у вас є інвалідність, то держава повністю покриває всі витрати.

Щоб лікар тебе прийняв, потрібно заздалегідь домовитися про зустріч, хоча якщо мова йде про екстреному випадку, то, швидше за все, для вас знайдуть містечко в графіку. Але це стосується виключно терапевтів - якщо вам потрібно побачити фахівця (наприклад, дантиста), то чекати доведеться тижні або навіть місяці. При цьому в день прийому вас зустрінуть рівно в той час, на який ви записалися, і вам ні в якому разі не доведеться стояти в черзі завдовжки в життя. Лише одного разу мені довелося почекати лікаря близько години, так як графік прийому був зрушений з-за якогось термінового пацієнта.

фото:  hospital room  via Shutterstock фото: hospital room via Shutterstock.com

Якщо ви не відчуваєте себе досить добре, щоб самому сходити в лікарню, то можна викликати лікаря додому. Додзвонитися до приймальної легко, а сам лікар буде у вас максимум на наступний день. Зі швидкою допомогою теж немає особливих проблем. Одного разу я зателефонував туди і був вражений, як швидко і якісно вони виконали свою роботу. Машина була на місці вже через півгодини, після чого вони моментально зробили все необхідне і відвезли мене в лікарню.

До зубного потрібно записуватися заздалегідь. Я кожен місяць ходжу на загальне обстеження, яке разом з чищенням обходиться десь в 80 євро, при цьому половина суми повертається з соціальної страховці, а близько 30 євро - по додатковій робочій. Держава виплачує тільки 40 євро (що, очевидно, менше 75%), тому що розцінки у мого дантиста трохи вище соціального максимуму - 55 євро. При цьому все, що виходить за рамки базового догляду, страховка не оплачує - за брекети будь-які операції та інші послуги доведеться платити самому.

Більшість французів ходять до одного і того ж лікаря, який піклується про всю родину, протягом життя, і дуже неохоче з ним прощаються. Наприклад, мій лікар знає мене років з 12, ми навіть називаємо його сімейним лікарем. У тому випадку, якщо мені потрібен якийсь особливий фахівець, то він може порадити когось, кому я зможу довіряти, - це дозволяє уникнути несподіваних сюрпризів.

Брісбен, Австралія

Ларісса Барнет

менеджер

В Австралії діє державна система охорони здоров'я Medicare, яка забезпечує населення фінансовою допомогою на медичне обслуговування. За цією програмою австралієць може безкоштовно відвідувати громадські лікарні або приватні клініки - але в останньому випадку держава оплатить лише 75% від усіх витрат, інші 25% повинно покрити медичне страхування або сам пацієнт. Страховки теж бувають різні: в залежності від вартості змінюється і спектр пропонованих послуг. Найдешевша обійдеться в 80 доларів в місяць і забезпечить тільки саму базову допомогу. За 1 500 доларів можна отримати розкішний сервіс, але і тоді не факт, що всі витрати компанія візьме на себе: можливо, доведеться доплатити за інтенсивну терапію, ліки, перев'язувальні матеріали або додаткову увагу доктора. Послуги дантиста система Medicare не покриває, цим займається приватна страхова компанія. При цьому записатися до зубного буває дуже важко, вони завжди дуже зайняті. Іноді чекати доводиться по півроку, щоб вилікувати карієс. Ліки теж не можна назвати безкоштовними, але вони добре субсидуються державою, і потрібно заплатити тільки частина ціни - не має значення, чи є у тебе страховка чи ні. Але це поширюється тільки на ті медикаменти, які виписав лікар: після виписки за таблетки доведеться викласти повну вартість.

фото:  computed tomography  via Shutterstock фото: computed tomography via Shutterstock.com

Якщо тобі потрібно терміново побачити доктора, але випадок не смертельний, то асистент перевірить, чи є в його розкладі вільні місця. Коли день у лікаря завантажений, тебе або запросять в лікарню і спробують прийняти десь між іншими пацієнтами, або запишуть в лист очікування і подзвонять, якщо хтось скасує свою зустріч. В такому випадку можна прочекати цілий день, але так і не побачити фахівця. Тому, навіть якщо похід до лікаря запланований, тебе майже ніколи не оглянуть вчасно: графік прийому часто зсувається через таких от термінових пацієнтів.

Одного разу я викликала швидку для моєї бабусі, коли вона впала і зламала ключицю. Лікарі приїхали буквально протягом 30 хвилин і швидко перенесли її в машину, щоб відвезти в лікарню. Я навіть здивувалася, наскільки медбрат були компетентні. На жаль, держава урізує бюджетні надходження в систему охорони здоров'я, тому лікарні часто відчувають нестачу в персоналі і не завжди виходить так, що швидка приїжджає вчасно. При цьому виклик екстреної допомоги не є безкоштовним у всіх штатах, навіть в разі надзвичайної ситуації: наприклад, в Новому Південному Уельсі і Австралійської столичної території за цю послугу не платять тільки пенсіонери та малозабезпечені групи населення.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью