• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Zillya! - ТОП-10 комп'ютерних вірусів в історії. Частина 2

Друга частина нашого топа продовжує знайомити з особливо небезпечними вірусами.

Друга частина нашого топа продовжує знайомити з особливо небезпечними вірусами

5. Черв'як Stuxnet

Перший черв'як-шпигун, який перепрограмує промислові установки, був використаний для вірусної атаки в 2010 році. У його коді знайдено ділянку, який використовує уразливості операційної системи Windows для доступу до компонентів автоматичної системи управління SCADA. Такі АСУ використовуються на великих ядерних і хімічних підприємствах, електростанціях і в аеропортах. Stuxnet таємно прописується на деяких програмованих чіпах і може фізично руйнувати інфраструктуру об'єкта.

Автори вірусу досі не знайдені. Передбачається, що це розробка секретних служб деяких впливових держав, і головною метою цієї шкідливої ​​програми є ядерні заводи Ірану. Результатом діяльності вірусу стало зараження 45 000 комп'ютерних мереж.

4. Code Red

Мережевий черв'як Code Red заявив про своє існування влітку 2001 року. Проникаючи на ПК через помилки в ОС Windows, він продовжував пошуки інших вразливих сайтів. За короткий термін (близько 20 днів) вірус інфікував близько 360 000 машин і створив з них зомбі-мережа. Основною метою діяльності хробака була DDoS-атака веб Білого Дому. Незважаючи на завдані збитки в розмірі 3 мільярдів доларів, головної мети Code Red досягти не зміг. Причиною стала помилка розробників, особи яких поки не встановлені. Вірусна атака була запланована на IP-адресу, який вдалося вчасно змінити і зламати плани зловмисників.

3. Slammer

Вірус Slammer став відомий в 2003 році як один з найбільш швидко розповсюджуються. Для проникнення на 75 000 пристроїв йому знадобилося всього 10 хвилин. Шкідлива програма використовувала одну з вразливостей Windows, про яку було відомо ще за півроку до цього. І Microsoft навіть випустила оновлення, щоб виправити виявлену помилку. Але цей факт проігнорували більшість користувачів, в тому числі і деякі підрозділи самої корпорації.

Швидке поширення вірусу стало можливим завдяки його дуже маленькому обсязі в 376 байт. Slammer поширювався стрімко, відправляючи свої копії на випадкові IP-адреси і наповнюючи інтернет спамові трафіком. Це викликало значне уповільнення мережі, залишило на час без інтернету Південну Корею, і вплинуло на роботу системи банкоматів у США. Через деякий час канали були переповнені, і атака поступово припинилася.

2. Nimda

Цей багатовекторний мережевий черв'як заповнив мережу за короткий проміжок часу восени 2001 року. Всього лише 22 хвилини знадобилося Nimda, щоб проникнути на мільйони комп'ютерів. Для зараження ПК черв'як використовував всі доступні шляхи: електронну пошту для розсилки спаму, слабкі місця в захисті ОС, загальнодоступні вебсайти, навіть знаходив старі бекдори, залишені попередніми вірусами.

1. ILOVEYOU

Єдиний вірус, який був внесений до Книги рекордів Гіннеса як найбільш руйнівний в світі. Написаний хакерами з Філіппін черв'як 2000 року інфікував понад 3 мільйони комп'ютерів по всьому світу і завдав збитків на 10-15 мільярдів доларів.

Для свого поширення ILOVEYOU використовував ті ж схеми, що і Melissa. Але він не тільки розсилав свої копії адресатам через Microsoft Outlook, але і поводився як типова троянська програма . Він намагався викрасти всі знайдені паролі, які переправляв на поштову скриньку зловмисників. Серед його можливостей було зафіксовано і видалення випадкових файлів з зображеннями або MP3, замість яких записувався вірусний код. ILOVEYOU розмножувався з кожної перезавантаженням Windows.

З роками розвинулася індустрія антивірусного програмного забезпечення, і про вірусні атаки звичайним користувачам можна стало менше турбуватися. Сьогодні для них велику небезпеку становлять троянці, які крадуть особисті дані і використовують комп'ютери в складі ботнетів.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью