• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Zillya! - Основні види вірусних програм

Для початку варто розібратися, що таке комп'ютерні віруси і звідки вони взялися.

У 1961 році інженери Віктор Висоцький, Дуг Макілрой і Роберт Морріс з фірми Bell Telephone Laboratories розробили маленькі програми, здатні робити копії самих себе. Це були перші віруси. Вони були створені у вигляді гри, яку інженери назвали « Дарвін », Метою якої було відправляти ці програми друзям, щоб подивитися, яка з них знищить більше програм опонента і зробить більше власних копій. Гравець, якому вдавалося заповнити комп'ютери інших, оголошувався переможцем.

Вірусами їх назвали за аналогією з біологічними вірусами, що викликають хвороби. Щоб розвиватися, звичайному вірусу необхідний живий організм, в якому він буде створювати свої копії, так і комп'ютерного вірусу для розмноження необхідно заражати, як можна більше комп'ютерів.

На жаль, але сьогодні віруси створюються вже не групкою ентузіастів і зовсім не для іграшок. Майже всі сучасні віруси створюються зловмисниками, які мають на меті отримати конфіденційні дані користувача або використовувати його комп'ютер в особистих цілях.

Розглянемо основні типи вірусів:

Черви - Worm

Черв'як - програма, яка робить копії самої себе. Її шкода полягає в захаращення комп'ютера, через що він починає працювати повільніше. Відмінною особливістю хробака є те, що він не може стати частиною іншого нешкідливої ​​програми.

Віруси-маскувальники - Rootkit

Ці віруси використовуються для приховування шкідливої ​​активності. Вони маскують шкідливі програми, щоб уникнути їх виявлення антивірусними програмами. Rootkit'и також можуть модифікувати операційну систему на комп'ютері і замінювати основні її функції, щоб приховати своє власне присутність і дії, які робить зловмисник на зараженому комп'ютері.

Віруси - шпигуни - Spyware

Шпигуни збирають інформацію про дії і поведінку користувача. В основному їх цікавить інформація - адреси, паролі, дані кредитних карт).

Зомбі - Zombie

Зомбі дозволяють зловмисникові керувати комп'ютером користувача. Комп'ютери - зомбі можуть бути об'єднані в мережу -бот-ні) і використовуватися для масової атаки на сайти або розсилки спаму. Користувач може навіть не здогадуватися, що його комп'ютер зомбовані і використовується зловмисником.

Рекламні віруси - Adware

Програми-реклами, без відома користувачів вбудовуються в різне програмне забезпечення з метою демонстрації рекламних оголошень. Як правило, програми-реклами вбудовані в програмне забезпечення, що розповсюджується безкоштовно. Реклама розташовується в робочому інтерфейсі. Найчастіше дані програми також збирають і переправляють своєму розробнику персональну інформацію про користувача.

Віруси - блокувальники - Winlock

Віруси - блокувальники - Winlock

Такі програми блокує користувачеві доступ до операційної системи. При завантаженні комп'ютера з'являється вікно, в якому користувача звинувачують в скачуванні неліцензійного контенту або порушенні авторських прав. І під загрозою повного видалення всіх даних з комп'ютера вимагають відіслати смс на номер телефону або поповнити його рахунок. Природно, після переказу грошей на рахунок зловмисника, банер нікуди не пропадає.

Троянські віруси - Trojan

Троянська програма є найнебезпечнішим типом вірусів, так як вона маскується в інших нешкідливих програмах. І до того моменту як користувач не запустить цю саму нешкідливу програму, троян не несе ніякої небезпеки і виявити його нелегко. Троянська програма може завдати різний шкоди для комп'ютера. В основному трояни використовуються для крадіжки, зміни або видалення особистих даних користувача. Відмінною особливістю вірусу-трояна є те, що він не може самостійно розмножуватися.

Сучасні антивірусні програми володіють необхідним функціоналом для виявлення і знешкодження різних вірусних програм і забезпечують надійний захист комп'ютера користувача.

Якщо Ви до сих пір не визначилися з тим, який антивірус вибрати - платний або безкоштовний, рекомендуємо Вам прочитати нашу статтю на цю тему .

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью