• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Збираємо ферму для Майнінг

 1. Вибір розміру ферми для Майнінг (материнська плата)
 2. Вибір відеокарт для Майнінг
 3. Вибір блоків живлення для Майнінг
 4. Вибір інших комплектуючих
 5. Вибір приміщення під ферму
 6. Інтернет для ферми
 7. Налагодження та установка програмного забезпечення для Майнінг
 8. Автоматизація роботи ферми
 9. розгін відеокарт

Отже, ви вирішили зібрати ферму для Майнінг. Неважливо, як саме ви прийшли до такого рішення, але якщо рішення прийнято, то далі головне правильно підібрати обладнання.

Насамперед потрібно визначитися з сумою, яку ви збираєтеся витратити на створення ферми. Зараз, коли кріптовалютний ажіотаж спав, вартість НОВОЇ, найдешевшою ферми, яка зможе хоча б окупитися в найближчі 7-8 місяців, буде становити не менше 3500 доларів.

Важливо розуміти, що дохід приносять тільки відеокарти, але для того, щоб вони могли добувати монети , Їм необхідно додаткове обладнання у вигляді материнської плати, процесора, пам'яті, жорсткого диска, блоку живлення. Все це коштує приблизно, як одна відеокарта. Надалі якщо ви вирішите продовжити Майнінг - то це ж обладнання можна буде використовувати далі, змінюючи тільки відеокарти на більш нові.

Для більш простого розуміння питання, а також, щоб не плутатися з цінами і найменуванням - розглядатися будуть тільки нові комплектуючі.

Вибір розміру ферми для Майнінг (материнська плата)

Найбільш поширеним материнськими платами для Майнінг вважаються плати з можливістю підключення відразу шести відеокарт. Однак перш ніж відправитися в магазин і купити перше, що там знайдеться з цієї серії - почитайте в інтернеті про те які підводні камені може приховувати та чи інша материнська плата. Для цього зберіть інформацію про всі пропозиції, які є в наявності (чекати більше 1-2 тижнів немає сенсу) і проведіть вечір в пошуках інформації на предмет можливих проблем. Постарайтеся вибрати модель, де кількість можливих проблем зведено до мінімуму. Якщо ви не фахівець або хоча б не просунутий користувач в комп'ютерному залозі - то запропонований підхід вирішить більшу частину проблем вже на початковому етапі. Середня ціна материнської плати для Майнінг складе приблизно 100-150 доларів. Все буде залежати від кількості слотів PCI-E 16x і PCI-E 1x. Чим більше слотів PCI-E 16x - тим дорожче буде коштувати материнська плата, але необхідності в слотах PCI-E 16x немає. Із завданням цілком справляються слоти PCI-E 1x.

В ідеалі це материнська плата з одним PCI-E 16x і п'ятьма PCI-E 1x. Інші параметри не істотні. На зображенні вище показана ідеальна материнська плата для таких цілей.

Вибір відеокарт для Майнінг

Відкрите найкраще вибирати однієї серії. В такому випадку ви також знижуєте ризик конфлікту обладнання та мінімізуєте час, який доведеться витратити на настройку та подальше обслуговування ферми.

Сказати однозначно які карти краще неможливо. Завжди потрібно дивитися на додаткові параметри, які неможливо перерахувати в рамках цієї статті, а деякі параметри змінюються вже зараз.

Все буде залежати від співвідношення між алгоритмом монети, яку ви хочете Майні і енергоефективністю карти. Саме так вираховується профіт, одержуваний від Майнінг криптовалюта . Єдиний параметр, на який варто було б звернути увагу - це кількість шейдерних блоків. Чим вище значення цього параметра - тим ефективніше відеокарта в Майнінг.

На даний момент карти від АМД є найбільш ефективними при Майнінг Ефіру, зате відеокарти від nVidia найбільш ефективні при Майнінг більшості інших криптовалюта, які видобуваються за допомогою відеокарт. Найефективнішою на даний момент є zCash. Ефективність Майнінг zCash на відкритих від nVidia, на 20-30% вище, ніж у відеокарт від АМД.

Вибирати, мабуть, потрібно тільки серед топових виробників. Таких як ASUS, GIGABYTE, MSI, PALIT, ZOTAC. Якщо говорити конкретно на сьогоднішній день, то виходячи з бюджету потрібно вибирати карти Palit GeForce GTX 1070 GameRock Premium Edition. Їх ціна на сьогоднішній день коливається в межах 500 доларів.

У мережі є безліч сервісів, які покажуть вам яку швидкість видасть ваша карта і на якому алгоритмі, а також скільки ви заробите згідно із сьогоднішнім курсом криптовалюта і з огляду на її поточну складність.

Гарантія на відеокарти як правило 24-36 місяців, 12 за дуже рідкісним винятком. Що з лишком покриває час окупності відеокарти.

Ще раз відзначимо, що час окупності всієї ферми становить від 8 до 12 місяців. Час окупності карти близько 5-6 місяців.

Вибір блоків живлення для Майнінг

Мабуть один з найважливіших компонентів у всій фермі. Адже саме від блоку живлення багато в чому буде залежати стабільність роботи всієї ферми. Якщо помилитися з вибором, то в кращому випадку доведеться прибрати пару карт, щоб харчування вистачало інших компонентів. Вибирати так само потрібно з топових виробників, так як тільки вони гарантують, що їх пристрій буде видавати заявлену потужність і навіть трохи більше. Вибирати краще з таких брендів як Chieftec, Cooler Master, Deepсool, INWIN, Thermaltake, Zalman. Але знову ж таки по кожній моделі потрібно дивитися відгуки в мережі, так як у будь-якого продукту буває шлюб або якісь специфічні особливості. Для ферми на 6 карт потрібно брати блок живлення мінімум на 1200 Ватт, а такі блоки не дешеві і тут або взяти два по 750 і підключати паралельно (один на материнську плату і три відеокарти, другий на жорсткий диск і залишилися три відеокарти), або взяти серверний блок живлення на 1500 ват і його розпаювати на необхідну кількість роз'ємів. І той, і інший альтернативні рішення - це вже для просунутих користувачів, але в іншому випадку в бюджет ви не впишіть. Блоки живлення на 1200 Ватт коштують від 400 доларів.

Щоб живити другий блок живлення без материнської плати потрібно замкнути 2 контакту, як це показано на малюнку (обов'язково перед цим виключете блок живлення з кнопки, яка сьогодні є у всіх БП. І в подальшому включайте / виключайте тільки з неї):

І в подальшому включайте / виключайте тільки з неї):

Вибір інших комплектуючих

Решта комплектуючі можна вибрати тільки виходячи з сумісності. Але як правило, на сьогоднішній день, такої проблеми вже немає. Процесор беріть самий мінімальний з доступних. Якщо це платформа Intel, то беріть Celeron, якщо це AMD, то беріть Sempron. Якщо ви не плануєте так само Майні на процесорі, то зійде будь-хто. З жорстким диском так само. Можна взяти найдешевший, але рекомендується взяти SSD, хоч на 64 Гб, хоч на 32 Гб. В першу чергу це вигідніше в плані енерговитрат. SSD накопичувачі споживають в рази менше електроенергії. Пам'яті досить 2 гігабайт, так як системою туди піде максимум windows 8, а швидше за все windows 7.

Не намагайтеся запхнути це все в корпус комп'ютера. Навіть якщо у вас це вийде - це все буде моторошно перегріватися, а значить глючить і виходити з ладу. Щоб все це закріпити, зберіть невелику конструкцію з алюмінієвого куточка. Його часто використовують як фурнітуру при складанні меблів. Але по суті підійде будь-який металевий куточок, з якого у вас вийде зібрати конструкцію як на картинці нижче:

Але по суті підійде будь-який металевий куточок, з якого у вас вийде зібрати конструкцію як на картинці нижче:

Також вам знадобляться рейзери (це перехідник з слота PCI-E 16x в слот PCI-E 1x):

Також вам знадобляться рейзери (це перехідник з слота PCI-E 16x в слот PCI-E 1x):

Кількість буде залежати від кількості слотів PCI-E 1x і звичайно ж відеокарт, які будуть туди підключатися.

Вибір приміщення під ферму

Для такого роду ферми виділяти окреме приміщення не має сенсу. Максимум, що можна використовувати для цих цілей - це гараж, але за умови, що буде стабільний і швидкий інтернет. А також можливо знадобиться UPS для вирівнювання напруги і для можливих відключень від стрибків напруги. А так, якщо невеликий шум вас не бентежить, то можна залишити в кімнаті або перемістити ферму на балкон, якщо він засклений і там немає вогкості і пилу.

Також приміщення повинно мати хорошу вентиляцію або регулярно провітрюватися, так як буде виділятися дуже багато тепла.

Вартість електрики в середньому по Росії становить 6-7 центів. Споживання ферми буде близько 1000 ват на годину.

Інтернет для ферми

Інтернет для ферми потрібен стабільний і швидкий. Бажано провідний, але якщо у вас у вашій місцевості хороший 3G / 4G інтернет, то і він потягне. Якщо інтернет буде недостатньо спритним, то будуть втрати при передачі «куля». Простими словами - карти будуть вирішувати завдання, але не встигатимуть її передати до того, як рішення тієї ж задачі передасть хтось інший і вийде, що ваші карти будуть працювати вхолосту. В ідеалі пінг повинен бути не більше 50 ms. Хороший мобільний інтернет як правило видає 100-200 ms. Якщо пінг більше 200, то вже будуть втрати. Wi-Fi також краще не використовувати.

Налагодження та установка програмного забезпечення для Майнінг

Як було сказано вище, ставити найкраще windows 7 і 8. Завантажити та встановити останні драйвера з сайту виробника відеокарти. Більше нічого ставити не рекомендується. Особливо антивіруси і фаєрволи, так як вони будуть блокувати майнінговие програми. Максимум браузер і програму управління віддаленим доступом робочого столу.

Підбір, встановлення та налаштування програмного забезпечення для Майнінг підбирається відповідно до обраних відеокарт і заданої алгоритму криптовалюта. Все це є на Майнінг-пулах криптовалюта.

Автоматизація роботи ферми

Якщо ви встановите ферму в гаражі або захочете контролювати роботу ферми віддалено, то рекомендується встановити TeamViewer. З його допомогою ви зможете стежити за роботою ферми навіть з телефону або планшета.

Також рекомендується прописати в автозавантаження виконуваний файл програми Майнера, щоб в разі перезавантаження (наприклад, від стрибка напруги) ферма змогла самостійно продовжити роботу.

Ще бажано поставити будь-яку програму, яка б стежила за показаннями температури всіх систем і вела б логи, щоб в разі відмови обладнання можна було в найкоротші терміни зрозуміти і вирішити проблему.

Якщо ферма буде постійно зависати, в першу чергу шукайте проблему в програмному забезпеченні. Якщо такої проблеми немає, то почніть прибирати по одній карті. Не варто забувати, що проблема може бути в одному з ключових компонентів ферми, таких як материнська плата, процесор, жорсткий диск, пам'ять або блок живлення. В такому випадку знайти, що саме не працює належним чином можна буде тільки шляхом заміни кожного з компонентів. Але як правило це малоймовірно і можливо тільки в разі заводського браку.

розгін відеокарт

Новачкам розганяти рекомендується тільки за допомогою програм, наданих виробниками карт. У кожного виробника як правило своя програма і всі їх можна знайти на сайті або в комплекті з драйверами. Приріст потужності при такому розгоні складе від 10 до 15% (залежить від відеокарти і виробника). Всі інші програми дуже специфічні і кожна має свої індивідуальні настройки. Майже всі професійні програми для розгону карт змінюють настройки біоса, а це вже не гарантійний випадок, якщо щось піде не так. Карта просто перетворитися в "цегла". Та й приріст від такого поглибленого розгону буде не більше 10-15% (плюс до тих, що вже вдалося вичавити з розгону базовою програмою) при самій тонкій настройці. До того ж розігнана відеокарта буде споживати більше електроенергії, часом набагато більше отриманого профіту. Тому тут теж важливо дотримуватися балансу.

У висновку підведемо підсумок, якщо ви недостатньо просунутий в плані налаштування комп'ютерного заліза, то рекомендуємо купувати все новим і на гарантії. Більш просунуті користувачі зможуть підняти той же самий на більш дешевому і б / ушном обладнанні. Однак ризики і витрачений час підвищується. Але в будь-якому з варіантів відеокарти потрібно брати новими, так як це основна ваша інвестиція, від якої буде залежати ваш подальший заробіток. По закінченню гарантійного терміну, відеокарти краще продати і оновити на більш нові.

Так само раз на місяць бажано влаштовувати профілактику обладнання. Вичищати пил з кулерів і при необхідності змащувати їх.

Будьте в курсі всіх важливих подій United Traders - підписуйтесь на наш телеграм-канал

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью