• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Zaycev.net запросили в суд


Вищий Арбітражний Суд РФ скасував усі попередні судові рішення щодо позову компанії «Контент і Право» до хостинг-провайдеру «Мастерхост». Нагадаємо, що ця фірма, що володіє авторськими правами на цілий ряд популярних музичних творів, пред'явила претензії до «Мастерхоста» за розміщення деяких композицій на інтернет-ресурсі zaycev.net.

«Контент і право» працює в інтересах магазину e-now.ru, укладаючи прямі договори з авторами контенту, а потім судиться з іншими сайтами, де цей контент теж опублікований. Деякий час назад «Контент і Право» ініціювала цілу серію судових позовів до власників сайтів Рунета, що поширюють музичні композиції: позови були подані до засновників сайтів Moskva.fm, Piter.fm, Youtube.ru, Mp3shki.ru і « Саундкей ». Однак раніше суди стосувалися саме власників сайтів, а не хостерів.

Позов проти «Мастерхоста» був направлений в 2007 р .: хостера звинуватили в нелегальному розповсюдженні композицій «Крилаті гойдалки», «Якби не було зими», «Прекрасне далеко» і ряду інших на сайті Zaycev.net, розміщеному на майданчику хостинг-провайдера. У листопаді того ж року Арбітражний суд Москви відмовив «Контент і Право» в задоволенні позову. Потім постановою Дев'ятого арбітражного апеляційного суду від лютого 2008 р позовну вимогу було задоволено частково: з «Мастерхост» стягнули 140 тис. Рублів компенсації.


Манера правовласників судитися з провайдерами, а не з піратами дала збій

І ось нова касаційна скарга «Мастерхоста», спрямована вже в Вищий Арбітражний Суд Російської Федерації, скасувала попередні рішення і відправила провайдера судитися по другому колу. Як зазначено в рішенні суду, представляється нелогічним, що до розглядів була залучена компанія «Місцевком», що володіє ресурсом Zaycev.net, незважаючи навіть на те, що «Контент і Право» не має до неї претензій.

У рішенні суду йдеться, що «Мастерхост» всього лише є «провайдером послуг соllocation (веб-хостингу - CNews)», і, згідно з договором з клієнтами, не несе відповідальності за розміщеними ними на серверах компанії незаконний контент. На «Мастерхост» «поклали тягар доведення відсутності факту використання ним цих творів», - йдеться в рішенні.

Суду слід було оцінити ту обставину, що «Мастерхост» вжив заходів до виявлення особи, що помістив спірні музичні твори в комп'ютерній мережі. Крім того, «Мастерхост» не є також власником IP-адреси, на якому у вересні 2006 р був розміщений сайт з музичними творами, ухвалив Вищий Арбітраж.

Як раніше коментував цей інцидент начальник юридичного відділу групи компаній «Мастерхост» Сергія Копилов, випадок з «Мастерхост» не означає, що найближчим часом відбудеться масовий наплив позовів подібного роду до хостинг-компаніям. «Можна говорити скоріше про якийсь юридичному курйоз, але ніяк про тенденції, що намітилася», - заявив він тоді.

Партнер юридичної фірми Salans Віктор Наумов вважає, що розгляд відносно компанії «Мастерхост» унікальне тим, що Вищий Арбітражний суд вперше в Росії детально проаналізував інформаційні відносини і звернув увагу на особливий статус провайдера, який обумовлений «посередницьким» характером їх діяльності, а також відсутністю можливості контролювати оперативні дії своїх численних клієнтів.

«Поки чаша ваг по нечисленним справах про притягнення відповідальності провайдерів за дії користувачів (клієнтів) коливається і це справа (хоча по ньому немає рішення - воно відправлено на новий розгляд) поки може бути витлумачено на користь обмеження або звільнення провайдерів від цивільно-правової відповідальності» , - вважає експерт.

Нагадаємо, що чинне законодавство в галузі авторського права вже неодноразово характеризувалося спільнотою хостерів як не в повній мірі адекватне по відношенню до їх бізнесу. При цьому уряд неодноразово пропонувало посилити покарання провайдерів за розміщення незаконних сайтів.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью