• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Застосування графічного інтерфейсу на серверах SoftLayer

 1. Інтерфейс на основі командного рядка
 2. Малюнок 1. Схема інтерфейсу командного рядка в Linux-середовищі
 3. Налаштування сервера
 4. Звернення до графічного інтерфейсу в хмарі
 5. Малюнок 2. Основні елементи середовища VNC
 6. Малюнок 3. Доступ до хмарних серверів з використанням графічного інтерфейсу Linux
 7. SoftLayer з точки зору концепції IaaS
 8. Унікальні особливості SoftLayer
 9. Налаштування середовища графічного інтерфейсу і звернення до неї: Покрокова інструкція
 10. висновок
 11. Ресурси для скачування

Концепції і конфігурація

В даний час хмарні рішення використовуються досить широко. Більшість з нас використовує рішення типу SaaS (чи усвідомлюємо ми це чи ні). Ви відкриваєте свій браузер, вводите URL-адресу, входите в систему і - вуаля! - ви вже використовуєте хмара. У деяких областях використовуються хмари типу PaaS. Як і в попередньому випадку, одним з найбільш поширених способів доступу до середах цього типу (IBM Codename BlueMix, JazzHub, Heroku і т. Д.) Є доступ через браузер.

Але що можна сказати щодо доступу до хмари типу IaaS? Хмарні рішення, подібні як IBM SoftLayer, надають заснований на браузері підхід для ініціалізації інфраструктури, до якої ви потім можете звертатися для збірки і виконання програмного забезпечення. Однак як спосіб можна звернутися до сервера після його ініціалізації і запуску? Особливо якщо ви хочете отримати доступ до графічного інтерфейсу з робочим столом?

На цю тему можна знайти велику кількість матеріалів, однак навряд чи ви знайдете чітке пояснення, особливо якщо ситуація має відношення до AWS або до SoftLayer.

У цій статті розглядаються концепції, інструменти і процеси, за допомогою яких ви зможете надати користувачам вашого сервера типу IaaS доступ до графічного інтерфейсу користувача, що працює на сервері SoftLayer. Стаття охоплює наступні ключові теми.

 1. Програмне забезпечення для реалізації графічного інтерфейсу робочого столу. У разі хмарних серверів під управлінням Linux ™, якщо настільний графічний інтерфейс необхідний або бажаний, його необхідно додати до сервера.
 2. Програмні засоби для підтримки віддаленого доступу: Оскільки для доступу до графічного інтерфейсу робочого столу потрібно віддалене з'єднання з робочим столом, необхідно встановити відповідне програмне забезпечення.
 3. Додаткові міркування: Можливе вплив виконання графічної користувальницької середовища на хмарному сервері на конфігурацію вашого хмари.

Для звернення до серверів, які працюють в хмарі типу IaaS, не потрібно нічого надприродного. З цією метою в хмарі можна використовувати ті ж самі інструменти і технології, які використовуються в локальному центрі обробки даних; в тому числі старомодний інтерфейс командного рядка.

Інтерфейс на основі командного рядка

Коротко розглянемо звернення до хмарним серверів за допомогою інтерфейсів на основі командного рядка. Дві основні операційні системи, які широко застосовуються для виконання в хмарі - Linux і Windows®. Оскільки користувачі Windows в своїй більшості використовують або хоча б знають відповідний графічний інтерфейс, тому я сконцентруюся на Linux і на технології Telnet, або, більш конкретно, на захищеній реалізації цієї технології під назвою SSH (Secure Shell). SSH - це найбільш поширений спосіб доступу за допомогою командного рядка до Linux-сервера, який виконується в середовищі SoftLayer або в середовищі будь-якого іншого IaaS-постачальника. на Мал. 1 показано архітектурне уявлення елементів і їх взаємодії. Основними елементами цієї архітектури є: використовуваний в хмарі захищений ключ; програма, яка підтримує SSH; і IP-адреса хмарного сервера. Це важливо: ви не зможете звернутися до сервера в хмарі без його IP-адреси.

Малюнок 1. Схема інтерфейсу командного рядка в Linux-середовищі
Концепції і конфігурація  В даний час хмарні рішення використовуються досить широко

Чому доступ по інтерфейсу на основі командного рядка так важливий, якщо основна увага приділяється реалізації доступу на основі графічного інтерфейсу? Щоб налаштувати сервер в хмарі для доступу через графічний інтерфейс, необхідно використовувати інструмент командного рядка, такий як SSH.

А чому графічний інтерфейс недоступний? Зачекайте, хіба процедура ініціалізації сервера в хмарі не охоплюють графічний інтерфейс? Ми ж можемо завантажити інсталяційний образ Ubuntu Desktop і виконати його локально в середовищі VirtualBox, так чому графічний інтерфейс недоступний в хмарі? Справа в тому, що в більшості випадків установка операційної системи в хмарі типу IaaS починається з нуля. Ви починаєте з базової серверної інфраструктури, і лише потім користувач або конфігуратор налаштовує серверну операційну систему відповідно до потреб користувача. Цей процес може бути виконаний за допомогою наявних інструментів і технологій, які пропонуються в співтоваристві прихильників відкритого вихідного коду. Відповідний процес складається з двох кроків.

 1. Конфігурація сервера для підтримки графічної середовища.
 2. Віддалений доступ до цієї графічний середовищі.

Налаштування сервера

У разі хмарних серверів під управлінням Windows у нас є стандартний робочий стіл Windows, а графічний інтерфейс є частиною Windows. Ситуація дещо ускладнюється, коли ми маємо справу з Linux.

Як правило, робочі столи Linux базуються на вирішенні X Window System, яке надає базову інфраструктуру для графічного середовища. Система X Window System була створена в Массачусетському технологічному інституті в 1980-х р.р. і за минулий з тих пір час перетворилася в найважливішу віконну середу для операційних систем UNIX і Linux. Різні Linux-середовища для робочих столів, такі як Gnome та KDE, використовують середу X Window System для створення робочого столу певного виду і з певними можливостями. Як правило, при установці цих середовищ забезпечує програмне забезпечення X Window System також встановлюється на сервер як складова частина пакета.

Зазвичай установка середовища робочого столу на хмарному сервері здійснюється за допомогою інтерфейсу командного рядка. За допомогою вищезазначених SSH-інструментів ви запускаєте на виконання інсталяційний інструмент, який і встановлює всі необхідні пакети. Кожна різновид Linux зазвичай надає той чи інший установчий інструмент. Наприклад, до складу Ubuntu входить інструмент Apt-Get (Advanced Packaging Tool), який автоматично завантажує установчі пакети з Інтернету і встановлює необхідну програмне забезпечення.

Приклад команди для установки середовища Gnome в Ubuntu: $ sudo apt-get install gnome

Ця команда витягує і встановлює повну середу для робочих столів Gnome. Існують численні опції для отримання середовищ робочого столу з різним рівнем функціональності (наприклад, без інструментів LibreOffice), але за своєю суттю цей процес скрізь однаковий.

Як і в попередньому випадку, ця команда встановлює програмне забезпечення середовища робочого столу і середу X Window System. Однак це ще не все. Вам все ще необхідно виконати певний обсяг специфічного конфігурації. Короткий опис відповідних кроків приведено в розділі даної статті під назвою " Покрокова інструкція ".

На цьому робота не закінчується. Наявність встановленої на хмарному сервері середовища робочого столу - це прекрасно, проте необхідні деякі наступні настройки.

Звернення до графічного інтерфейсу в хмарі

Якщо ви звертаєтеся до сервера локально, скажімо, з ноутбука або з локальної віртуальної машини, вам більше нічого не потрібно.

Однак якщо ви хочете звертатися до графічний інтерфейс сервера через Інтернет, вам необхідно встановити програмне забезпечення для віддаленого з'єднання з цим сервером. Це програмне забезпечення дозволяє відображати і взаємодіяти з графічним інтерфейсом робочого столу, що транслюються по мережі (аналогічно тому, як це робиться для публічних або приватних хмар в центрі обробки даних). Для Linux-систем найбільш поширеним є програмний продукт VNC (Virtual Network Computing). Є як безкоштовна, так і платна версії VNC. Вибір використовуваної версії залежить від ваших потреб і від організаційних вимог. Однак в остаточному підсумку вони в загальному випадку працюють однаково.

На рис. 2 показані основні елементи середовища VNC. Зокрема, в цьому середовищі є сервер і клієнт. Програмне забезпечення сервера взаємодіє з клієнтом, надаючи користувачу можливості робочого столу.

Малюнок 2. Основні елементи середовища VNC

Примітка: Примірник робочого столу для користувача виповнюється на сервері VNC. З одним і тим же сервером взаємодіють кілька клієнтів. Може бути запущено декілька примірників сервера VNC з унікальними конфігураціями робочого столу. При бажанні клієнт може підключатися до різних робочих столів, що розрізняються своїми ідентифікаторами.

Клієнтом може бути певний додаток, яке ви запускаєте, таке як TightVNCViewer в середовищі Windows, або підтримувані засобами VNC можливості Safari в середовищі Mac. Так чи інакше, клієнт підключається до сервера, відображає робочий стіл і направляє взаємодії від клавіатури і миші назад до сервера (див. Рис. 3).

Малюнок 3. Доступ до хмарних серверів з використанням графічного інтерфейсу Linux

Встановлювати чи налаштовувати

При установці і конфігурації середовища віддаленого з'єднання з сервером застосовується той же підхід, який використовується при установці програмного забезпечення робочого столу. Спочатку ви завантажуєте і встановлюєте програмне забезпечення. Наприклад, в Ubuntu встановлюється компонент vnc4server.

$ Sudo apt-get install vnc4server

Після установки програмного забезпечення проводиться конфігурація сервера. VNC виконує екземпляр робочого столу. Тому необхідно налаштувати конфігураційні файли VNC таким чином, щоб вони повідомляли йому, яке середовище робочого столу слід виконувати і які унікальні особливості має це середовище.

Наприклад, в разі сервера vnc4server в файлі xstartup є показаний нижче розділ. У цьому розділі зазначаються відомості про бажане вигляді робочого столу і про те, який робочий стіл повинен виконуватися (в даному випадку gnome).

[-X / etc / vnc / xstartup] && exec / etc / vnc / xstartup [-r $ HOME / .Xresources] && xrdb $ HOME / .Xresources xsetroot -solid grey vncconfig -iconic & gnome-session - \\ - session = ubuntu-2d &

SoftLayer з точки зору концепції IaaS

Як говорилося вище, образи операційних систем, ініціалізація яких зазвичай здійснюється автоматично IaaS-постачальниками, такими як IBM SoftLayer або AWS, поставляються без Ініціалізувати програмного забезпечення для графічного інтерфейсу робочого столу і для віддаленого доступу до робочого столу. Якщо ви збираєтеся підтримувати середовище графічного інтерфейсу, вам необхідно врахувати певні моменти при ініціалізації своїх серверів в хмарі. Прийняті при цьому рішення можуть збільшити ваші щомісячні або погодинні витрати на сервер в хмарі, тому необхідне правильне планування.

По-перше, виконання примірника графічного інтерфейсу споживає обчислювальні ресурси в формі ресурсів пам'яті і процесора, точно так само як на вашому ноутбуці. Якщо ви виконуєте інтенсивну роботу або маєте багато користувачів, які працюють через цей інтерфейс, простежте за тим, щоб ваш сервер був инициализирован з великим об'ємом оперативної пам'яті і з відповідним процесором (з великою кеш-пам'яттю). Конкретні характеристики залежать від числа користувачів, які одночасно використовують графічний інтерфейс.

По-друге, виконання віддаленого графічного інтерфейсу по мережі споживає пропускну здатність цієї мережі. Як то кажуть, світ від цього не перевернеться, проте все це необхідно враховувати при ініціалізації в хмарі. Переконайтеся, що мережа, яку ви ініціалізіруете для свого сервера (серверів), налаштована з достатнім об'ємом вихідної пропускної здатності для підтримки оновлень графічного екрану, що відправляються з хмарного сервера. Якщо виділеної пропускної здатності виявиться недостатньо, може скластися відчуття недостатньої продуктивності. Крім того, постачальники хмарної інфраструктури часто стягують плату за вихідну пропускну здатність, тому наявність великої кількості користувачів, які виконують графічний інтерфейс в хмарі, може збільшити ваші місячні платежі.

І, нарешті, необхідно врахувати ще один момент - належне конфігурація ваших брандмауерів. Для використання інструменту віддаленого доступу, такого як VNC, потрібно, щоб були відкриті певні порти. Як правило, номери цих портів знаходяться в діапазоні 5900-5910. Це обмеження не унікально для хмари, проте цей момент також необхідно враховувати. Вам необхідно простежити, щоб ці порти були відкриті на вашому хмарному брандмауері.

Унікальні особливості SoftLayer

Середа SoftLayer надає для серверів публічну і приватну мережу (у формі VLAN). Якщо ви прийшли до висновку, що графічний інтерфейс потрібен лише декільком адміністраторам, ви можете маршрутизировать їх трафік через приватну мережу "поверх" VLAN, що позбавить вас від плати за вихідну пропускну здатність мережі. У них може скластися враження, що продуктивність зменшилася, оскільки ця мережа зазвичай орієнтована на адміністраторів.

Середа SoftLayer надає опцію Standard and Flex Image Templates, яка може виявитися корисною для швидкого налаштування серверів з описаним вище конфигурированием. Для виконання конфігураційних кроків ви можете використовувати не тільки скрипти та інструкції, а й шаблони Image Templates, що надаються середовищем SoftLayer. Якщо ви успішно сконфигурировали сервер і отримали необхідну працездатну конфігурацію, ви можете зробити знімок цієї конфігурації у вигляді шаблону Image Template. SoftLayer зберігає цей шаблон, що дозволяє вам швидко форматувати на його основі новий сервер з використанням SoftLayer Portal або API-інтерфейсів. В результаті вся робота буде здійснена за один крок, після виконання якого все буде налаштоване І запущено на виконання.

Налаштування середовища графічного інтерфейсу і звернення до неї: Покрокова інструкція

Короткий огляд виконуваних кроків. Необхідні подробиці можна отримати за посиланнями в розділі ресурси .

 1. Виберіть тип образу свого різновиду операційної системи Linux, наприклад, Redhat, Ubuntu; специфіка операційної системи обумовлює специфіку команд.
 2. Виберіть Linux-рішення для робочого столу.
 3. Виберіть програмне забезпечення сервера віддаленого робочого стола.
 4. Налаштуйте асоційованих користувачів для підтримки середовища графічного інтерфейсу. Зазвичай у вас повинен бути користувач vnc, який виконує vncserver.
 5. Встановіть програмне забезпечення робочого столу, наприклад sudo apt-get install gnome.
 6. Встановіть програмне забезпечення сервера віддаленого робочого стола, $ sudo apt-get install vnc4server.
 7. Змініть конфігураційні файли, зокрема, файл xstartup.
 8. Переконайтеся в тому, що брандмауер в серверній середовищі підтримує програмне забезпечення віддаленого робочого столу для портів VNC; порти з номерами 5900-5910 повинні бути відкриті.
 9. Перезапустіть сервер віддаленого робочого стола $ vncserver.

висновок

Використання серверів в хмарі не означає, що вашим користувачам і адміністраторам доведеться вивчати або згадувати Linux-оболонки і інтерфейс командного рядка. Є не менш потужна можливість, ніж інтерфейс командного рядка - використовувати графічний інтерфейс середовища робочого столу. Більш того, в деяких випадках це може бути необхідно.

В Linux-образах, які ви ініціалізіруете в IaaS-інфраструктурах, таких як SoftLayer, ці компоненти зазвичай не сконфігуровані заздалегідь. Однак відповідні технології не унікальні для хмари і використовують інструменти, які раніше використовувалися у внутрішніх рішеннях для центрів обробки даних.

Розуміння цих технологій і наслідків їх виконання в хмарному середовищі мають велике значення при прийнятті відповідних рішень щодо IaaS. Крім того, засоби автоматизації SoftLayer, такі як шаблони Image Templates і API-інтерфейси, можна використовуватися з іншими інструментами DevOps для подальшого спрощення цього процесу.

Ресурси для скачування

Схожі теми

Підпишіть мене на повідомлення до коментарів

Але що можна сказати щодо доступу до хмари типу IaaS?
Однак як спосіб можна звернутися до сервера після його ініціалізації і запуску?
Особливо якщо ви хочете отримати доступ до графічного інтерфейсу з робочим столом?
А чому графічний інтерфейс недоступний?
Зачекайте, хіба процедура ініціалізації сервера в хмарі не охоплюють графічний інтерфейс?
Ми ж можемо завантажити інсталяційний образ Ubuntu Desktop і виконати його локально в середовищі VirtualBox, так чому графічний інтерфейс недоступний в хмарі?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью