• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Запуск старих ігор на Windows 10 через режим сумісності

 1. Запускаємо з правами адміністратора
 2. Налаштовуємо режим сумісності
 3. драйвера
 4. Запускаємо гри з захистом DRM
 5. Використовуємо віртуальну систему
 6. Запуск ігор через емулятори

Всім привіт! Багато користувачів після переходу на «десятку» зіткнулися з серйозною проблемою: багато програми та ігри, які працювали в попередніх версіях операційної системи, перестали нормально функціонувати на новій «Винда». Знайома ситуація? Я вирішив полегшити життя багатьом з Вас, і розповісти про запуск старих ігор на Windows 10.

Варто відзначити, що більшість додатків, які працювали на «сімці», будуть запускатися без особливих складнощів. А ось з більш «древнім» софтом можуть виникнути проблеми, які можна усунути з використанням таких способів.

ЗМІСТ СТАТТІ:

Запускаємо з правами адміністратора

Переважна більшість програм, які були розроблені під систему XP, мали вбудовану підтримку адміністраторський прав. Відповідно, якщо в нових версіях Windows запуск по мовчанню відбувається в звичайному (НЕ admin-режимі), то може виникати помилка. Але це не та ситуація, яка повинна викликати у Вас паніку. Вихід є:

 1. Правою кнопкою миші (далі по тексту - ПКМ) натискаємо по виконуваного файлу, який має розширення .exe (або по ярлику програми).
 2. Вибираємо пункт «Запустити від імені адміністратора». Якщо використовуєте англомовну версію ОС, то цей пункт буде називатися «Run as Administrator».

Якщо використовуєте англомовну версію ОС, то цей пункт буде називатися «Run as Administrator»

Щоб кожен раз не виробляти подібну дію, можна трошки схитрувати, про що буде сказано далі.

Налаштовуємо режим сумісності

Щоб виконати відповідну настройку слід виконати кілька простих кроків:

 1. Кількома ПКМ по файлу, який запускає програму або гру.
 2. У меню вибираємо - «Властивості».
 3. Переміщаємося на вкладку "Сумісність" (вона ж, Compatibility).
 4. Можна довірити «брудну» роботу системі, натиснувши кнопку «Запуск засобу вирішення проблем». Після певних маніпуляцій утиліта запропонує оптимальне рішення. Вам потрібно буде прийняти зміни і перевірити результат.
 5. Можна зробити все це «ручками», вибравши зі списку потрібний режим. Наприклад, якщо гра відмінно працювала на Windows XP з третім пакетом оновлень, то потрібно вказати цей варіант, і зберегти нові установки.
 6. Для дуже «древніх» ігор можна використовувати «Режим зниженої кольоровості». Іноді це дійсно допомагає.
 7. Якщо зображення розтягується на весь екран і виглядає не дуже добре, то можна спробувати функцію відключення масштабування для високого дозволу монітора.

Якщо зображення розтягується на весь екран і виглядає не дуже добре, то можна спробувати функцію відключення масштабування для високого дозволу монітора

Перераховані вище маніпуляції повинні допомогти усунути проблему. Але є ймовірність, що доведеться «погратися» з іншими настройками.

драйвера

Справа в тому, що деякі програми не запускаються через невідповідні драйверів. Але замінити (оновити) їх на потрібні не так просто. Якщо використовуєте систему x64, то при спробі встановити непідписаний драйвер з невідомого джерела отримаєте помилку. Для x86 (32 bit) дана проблема не характерна. Щоб виконати установку доведеться перейти на 32-бітову Windows 10, що є найбільш небажаним варіантом. Але, без жертв не обійтися.

Запускаємо гри з захистом DRM

На багатьох форумах запитують, чи підуть на новій ОС старі ігри, в які вшита DRM-захист. Йдеться про додатки, які запускаються тільки з диска. Щоб виконати «злом» доведеться покопатися в мережі і знайти відповідний грі патч «NO CD». Але я б не радив вдаватися до подібних заходів. Мій досвід показує, що більшість патчів містять шкідливий код і можуть нашкодити системі. Можна спробувати копнути глибше і пошукати засоби для зняття захисту на офіційному сайті розробника гри. Подібні рішення для старого софта іноді надаються абсолютно безкоштовно.

Мене часто запитують, які «старі» ігри йдуть на Windows 10. Не можу однозначно відповісти, оскільки не вистачає часу на перевірку всіх додатків. Раджу пошукати інформацію на спеціалізований ресурсах для геймерів. І якщо знайдете корисні матеріали по темі, можете поділитися з читачами мого блогу, залишивши коментар до цього запису.

Використовуємо віртуальну систему

Якщо вже дуже хочеться "пошпіліть" ігри, які не йдуть на «десятці», можна встановити паралельно ще одну систему (наприклад, XP) або скористатися віртуальними машинами, на зразок Virtual Box. Цей спосіб дозволить створити середовище для запуску однієї ОС на базі іншої.

Відразу ж хочу відзначити, що для даного методу буде потрібно чимало ресурсів оперативної пам'яті і процесора. Якщо у Вас «слабкий» комп'ютер, то додатки можуть відчутно гальмувати. Та й налаштувати все правильно не так просто (особливо для новачка).

Хочу розкрити Вам один невеликий секрет. Були часи, коли я міг назвати себе серйозним гравцем. І я також, як і Ви стикався з проблемою, що обговорюється в цій статті. Як я вчинив? Придбав недорогий ноутбук, на який встановив Windows XP. На ньому без будь-яких труднощів запускалися ігри та програми попередніх років. Як то кажуть, поєднав приємне з корисним.

Запуск ігор через емулятори

В одній зі своїх статей я робив огляд програм для емуляції ігрових приставок , Тим самим можна так само грати в старі іграшки на новій операційній системі Windows 10

Може Вам відомі інші способи? Поділіться ними в коментарях. Упевнений, інші читачі блогу будуть вдячні за допомогу.

З повагою, Віктор

Знайома ситуація?
Як я вчинив?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью