• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Заповнена внутрішня пам'ять телефону на андроїд

 1. Типи пам'яті в Android-пристроях
 2. Чому закінчується пам'ять
 3. Перевірка вільного місця
 4. через налаштування
 5. Як очистити - огляд варіантів
 6. Видалення файлів dex
 7. жорстка перезавантаження
 8. Видалення непотрібних додатків, їх оновлень і кеша
 9. За допомогою утиліти CCleaner
 10. Відео: Як звільнити пам'ять на Андроїд

Проблема з переповненням пам'яті, про яку можна дізнатися за повідомленням, що видається операційною системою Android «Пам'ять заповнена», є досить поширеною. Причому універсальних рішень для неї не існує, але є безліч порад. У цьому матеріалі ми спробуємо систематизувати всю або, принаймні, більшість доступної інформації з цього питання.

Типи пам'яті в Android-пристроях

RAM, Random Access Memory або ОЗУ - пам'ять з довільним доступом або оперативна пам'ять. Програмне забезпечення (в тому числі операційна система і встановлені додатки) записує в дану пам'ять потрібні їм в ході роботи дані і можуть швидко їх рахувати. Оперативна пам'ять вимагає постійного харчування - при виключенні або перезавантаження пристрою вона повністю очищається. Чим більше оперативної пам'яті, тим, відповідно, більше різних процесів і сервісів може бути запущено одночасно. Помилка «Пам'ять телефону заповнена» може виникнути, якщо весь обсяг ОЗУ повністю вичерпаний, і вільного місця там не вистачає для програми яку ви запускаєте.

ROM, Read Only Memory або ПЗУ - пам'ять тільки для читання. Що зберігається в ній інформація не може бути змінена і записується при виготовленні телефону, або при перевстановлення операційної системи - тобто в процесі перепрошивки. ROM часто розбита на кілька розділів для виконання внутрішніх функцій.

Interal Storage (Interal Phone Storage) - внутрішній накопичувач смартфона (або іншого пристрою). Даний розділ пам'яті призначений для зберігання призначених для користувача даних, встановлених додатків і так далі. Це щось на зразок аналога вінчестера в персональному комп'ютері. Природно, в процесі запису даних у внутрішню пам'ять Android-девайса вільного місця тут стає менше. Загальний обсяг накопичувача та кількість вільного місця можна подивитися в настройках пристрою.

External Storage - або, по суті, карта пам'яті microSD / microSDHC. Даний тип пам'яті користувач може розширювати за бажанням, якщо, звичайно, девайс підтримує карти пам'яті, і для цього є відповідний слот. Є чимось на зразок зовнішнього жорсткого диска для персонального комп'ютера. Загальний і зайнятий обсяги даного виду пам'яті, а також вільне місце на карті можна перевірити в настройках Андроїд-гаджета. На карті пам'яті можна зберігати мультимедійні дані, такі як музика, фільми, картинки. Починаючи з Android 2.2 з'явилася можливість переносити встановлені додатки на карту пам'яті, якщо це підтримує сам додаток, таким чином економлячи місце на внутрішньому накопичувачі. Перед заміною карти пам'яті настійно рекомендується спочатку демонтувати її, а не просто отримувати від пристрою.

Чому закінчується пам'ять

Зазвичай у користувачів після деякого часу порівняно «спокійного» використання пристрою на Андроїд починається період, коли хочеться це самий пристрій всіляко програмно модифікувати. Починається нескінченна установка додатків, скриптів і так далі. І рано чи пізно виникає повідомлення «Пам'ять телефону заповнена», особливо якщо модель не з «топових», і цієї самої пам'яті не так-то багато. Логічно припустити, що проблема в оперативній пам'яті - так, почасти це так. Але її підчистити набагато простіше, це можна зробити як через настройки, так і використовуючи різні завантажувані утиліти. Так ось, повідомлення про брак пам'яті в пристрої з'являється при переповненні внутрішнього накопичувача. Звичайно, можна постійно чистити цей самий накопичувач, видаляти непотрібні додаток і так далі, але з часом буде видно, що горезвісне «Пам'ять телефону заповнена» буде з'являтися все частіше. З чим це пов'язано?

 • операційна система Android за замовчуванням встановлює додатки на внутрішню пам'ять;
 • далеко не кожен додаток є доступним для перенесення на карту пам'яті;
 • «Вшиті» в ваш пристрій життєво важливі програми на кшталт Google Maps і Google Play періодично оновлюються, займаючи додаткові осередки внутрішньої пам'яті;
 • деякі виробники до купи закидають в куплений вами смартфон або планшет встановлені ігри і інше програмне забезпечення, що має назву bloatware.

Перевірка вільного місця

через диспетчер

Проблема з переповненням пам'яті, про яку можна дізнатися за повідомленням, що видається операційною системою Android «Пам'ять заповнена», є досить поширеною

Кнопка - виклик диспетчера

У пристроях Samsung натисніть і тримайте близько секунди кнопку «Додому», після чого перейдіть на значок пам'яті.

Дані тут відображаються в форматі «Зайнято / Всього», тому вам знадобляться трохи згадати уроки арифметики.

через налаштування

Тут все простіше: Налаштування> Опції> Пам'ять. І нічого рахувати не треба.

Як очистити - огляд варіантів

оперативні заходи

Для швидкого, хоча і не дуже довгого, рішення ситуації допоможе очищення тимчасових файлів. Вони мають розширення .rm і зберігаються в папці datalocal mp. Видалити тимчасові файли можна, маючи Root-доступ, наприклад, за допомогою Root Explorer.

Крім того, у вищезгаданій папці data можна знайти багато файлів, які мають розширення .log, і містять в імені «error» - це лог-файли помилок різних додатків, які займають зовсім немало місця. Видаляємо їх і на деякий час забуваємо про «Пам'ять телефону заповнена».

Видалення файлів dex

А тепер давайте розберемо більш грунтовний спосіб чистки місця на внутрішньому накопичувачі. Кожна програма на смартфоні або планшеті, або будь-якому іншому Android-девайс при установці створює файл з розширенням .dex в директорії data dalvik- cache. Але іноді, на деяких системних додатках дані файли відсутні, і видно наступну картину:

Дійсно, дивно, що програма займає 0 байт. Як виявляється, причина криється в тому, що поряд з даними файлами в прошивці знаходяться однойменні, але з розширенням .odex. Ці файли можна створювати, і тоді не треба залишати файли .dex. «Одексіровать» додатка може, наприклад, LuckyPatcher. Отже, для початку дивимося у властивостях додатки, скільки місця воно займає:

В даному випадку це 1.68 Мбайт, так що відповідний .dex файл в data dalvik- cache займає стільки ж місця, і стільки ж буде важити створений файл .odex. Запускаємо згаданий LuckyPatcher, вибираємо в списку потрібну програму, затискаємо на нього (не просто «Тапа» один раз, а саме затискаємо), бачимо контекстне меню:

Вибираємо перший або другий пункт, причому не важливо, що з додатком може зовсім і не потрібно прибирати перевірку ліцензії або видаляти рекламу. Після цього програма створить потрібні нам .odex файли. Тепер можна видалити файли .dex з data dalvik- cache. І ось ми бачимо, що програма вже займає 0 байт, але при цьому відмінно працює. Даний спосіб підійде для системних додатків.

Для користувальницьких же додатків все трохи відрізняється. Вибираємо потрібне нам додаток і заходимо в його папку на карті пам'яті, дивимося вільну пам'ять цього додатка. На даному прикладі зарезервовано 1.56 Мбайт для папки програми, в той час як .dex-файл займає 1.68 Мбайт.

68 Мбайт

Існує кілька способів вирішити цю проблему: або перемістити обраної програми в системну директорію і провести маніпуляції, описані вище, або ж забути про дану витівку конкретно з цим додатком і взятися за якусь іншу програму. До слова, якщо перемістити додаток в призначену для користувача пам'ять, після чого створити .odex, то можна видаляти .dex, і програма буде працювати нормально. Але при переміщенні її на флешку .odex файл буде видалений, і додаток працювати відмовиться. В такому випадку залишиться тільки два виходи: перевстановити програму заново або ж зробити повну очистку dalvik-cache. Так що не кожне додаток може працювати без .dex - спосіб «пройде» лише з додатками, у яких вільної пам'яті більше, ніж .dex.

жорстка перезавантаження

Можна вирішити проблему кардинально, використавши Hard reset - жорстку перезавантаження комунікатора. Крок непоганий, який повертає пристрій до вихідних, заводських налаштувань. Швидкість роботи зростає, смартфон миттєво відповідає на всі ввідні і буквально починає «літати». Але, з іншого боку, така дія може викликати незручність для користувача, адже це - видалення даних, файлів, додатків, які він заново буде змушений встановлювати.

Але, з іншого боку, така дія може викликати незручність для користувача, адже це - видалення даних, файлів, додатків, які він заново буде змушений встановлювати

Дієвий, але жестковатий спосіб вирішення проблеми

Видалення непотрібних додатків, їх оновлень і кеша

Щоб позбутися від зайвих додатків, зайдіть в Настройки> Опції> Менеджер програм.

Щоб позбутися від зайвих додатків, зайдіть в Настройки> Опції> Менеджер програм

Знайти в меню «Менеджер програм» не так складно

Опинившись у вкладці «Завантажено», викличте меню і отранжіруйте файли за розміром. Далі вибирайте занедбані вами додатки і натискайте «Видалити».

Видалити оновлення можна тільки у тих додатків, які ви встановлювали самі - з вбудованими подібний трюк не пройде.

Виберіть програму, клацніть на «Видалити оновлення», а після цього - на «Відключити».

Якщо у вас є root, то ви можете позбутися навіть від системного ПО. Але будьте обережні - одне незручне рух, і смартфон засне мертвим сном.

Для вичищення кешу додатків пройдіть за адресою: Налаштування> Опції> Пам'ять.

Почекайте кілька секунд, поки не буде визначено обсяг зайнятого простору, після чого виберіть пункт «Кешовані дані» і тапніте «ОК».

За допомогою утиліти CCleaner

CCleaner - мабуть, найкраща з утиліт

Не сказати, що цей спосіб сверхдейственний, враховуючи, що деякі утиліти самі по собі займає чимало місця, та ще й показують рекламу. Тому якщо і зважитеся вдатися до нього, то вибирайте перевірений CCleaner.

Після того як утиліта зробить свою справу, її можна сміливо видаляти - до наступної потреби.

Відео: Як звільнити пам'ять на Андроїд

«Пам'ять телефону заповнена» - безумовно, одна з найнеприємніших і настирливих написів для власників пристроїв на Android. Сподіваємося, завдяки нашим порадам вона вас ще довго не потурбує.

Матеріал актуалізовано 14.02.2017 р

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

З чим це пов'язано?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью