• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Закон про освіту схвалили нацменшини Болгарії

 1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 2. Орфографічна помилка в тексті:

12 жовтня 2017, 12:04 Переглядів: 12 жовтня 2017, 12:04 Переглядів:  Болгари задоволені новим законом

Болгари задоволені новим законом. Фото: Pixabay.

Болгарське нацменшина в Україні підтримало новий український закон "Про освіту". Про це представники болгар в Україні заявили під час круглого столу щодо імплементації статті 7 Закону "Про освіту", повідомляє прес-служба Міносвіти України.

Як розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія Красимир Мінчев, для болгар положення нового українського закону не в новинку.

"З прийняттям нового Закону" Про освіту "для болгарської меншини дещо менші зміни, ніж, наприклад, для угорського або румунського, тому що школи з навчанням болгарською вже давно працюють за правилами, які прописані зараз. Ми розуміємо, що діти повинні вчити державну мова ", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

На круглому столі були присутні представники болгарської меншини Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей. Вони відзначили, що закладений в закон підхід, коли в початкових класах діти вчаться на рідній мові, а в базовій і старшій школі - на державному, є найбільш продуктивним для вивчення обох мов.

"У нашій школі діти в початковій школі навчаються на болгарському і п'ять годин на тиждень вчать українську мову. А з 5-го класу, коли вони якісно опанували болгарським, діти переходять повністю на навчання українською, але продовжують вивчати болгарський як предмет. І зараз я з усією відповідальністю можу сказати, що я на дітях бачу, як це працює ", - розповіла Марія Пинтю, директор школи Болградського району Одеської області.

Як недавно розповідав болгарський посол Красимир Мінчев, новий закон дає можливість для дітей національних громад , Які проживають в Україні, добре опанувати як державним, так і рідною мовою. Він звернувся до міністра освіти України з пропозицією, щоб разом з українською мовою поліпшити рівень навчання і викладання болгарського.

Президент України Петро Порошенко під час виступу в ПАРЄ 11 жовтня заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою , Але при цьому вивчення державної мови є обов'язковим.

У свою чергу Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив, що насправді має на увазі стаття 7 закону України "Про освіту" , І яке місце в законі відводиться регіональним мовам.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Нацменшини Болгарії в Україні підтримали закон" Про освіту "". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью