• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Загроза дефолту України: які шанси і до чого може привести банкрутство

Банкрутство країни зробить багатшими українських аграріїв-експортерів зерна / Фото: Олександр Яремчук

Загроза дефолту України: які шанси і до чого може привести банкрутство Олександр Панченко https://cdn.segodnya.ua/img/article/5820/91_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5820/91_tn .jpg 2015-01-04T21: 08: 03 + 02: 00 Україна Оголошення дефолту вдарить насамперед по простих людях: обвалить гривню, збільшить в рази інфляцію, заморозить зарплати, але дасть економіці шанс відновитися

Україні не вистачить $ 15 млрд фінансової допомоги і позик з боку західних країн, про які заявив наш прем'єр Арсеній Яценюк , Щоб уникнути дефолту в році, що наступив, вважають аналітики World Politics Journal.

Скільки потрібно ще грошей, не повідомляється, але, за їхніми прогнозами, 15 "ярдів" доларів потрібні Україні негайно, вже в січні, інакше МВФ буде змушений призупинити виплати узгодженого в травні 2014 р кредиту в розмірі $ 17 млрд, побоюючись, що Україна не зможе розрахуватися без додаткових вливань грошей з інших джерел.

Нагадаємо: за 8 місяців наша держава отримала від Фонду близько $ 6 млрд, які пішли на "затикання дірок" в бюджеті і виплати за позиками того ж МВФ, узятим в 2008-2010 рр. А міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's ще в грудні минулого року знизило фінансовий рейтинг України до переддефолтного ССС-, далі тільки Д, тобто дефолт.

Цікаво, що наші економісти не настільки песимістичні в своїх прогнозах. На їхню думку, навіть дефолт - це не кінець світу, інші країни через нього пройшли, і їх економіки вижили.

"Те, що 15 млрд доларів в січні нам не знайти, очевидно, але з цього не випливає, що МВФ припинить виділяти гроші (В лютому очікуємо приблизно $ 3,8 млрд), - вважає аналітик агентства "MPP Consulting" Павло Мельник . - Україна поки виконує умови фонду: взяли до кінця 2014 р держбюджет з параметрами, узгодженими з МВФ, ми вчасно розрахувалися за боргами, вже заявлено про серйозне підвищення в 1 кварталі цін на газ для населення і житлово-комунального господарства, параметри якого поки уточнюються ".

За словами Мельника, 15 млрд, про які говорив Яценюк, нам потрібні не для проїдання, а в якості інвестицій, які повинні пожвавити економіку (будівництво доріг, модернізація ЖКГ, відновлення Донбасу), а не для погашення боргів).

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко і зовсім не виключає, що публікація в World Politics Journal "організована" українською стороною, щоб змусити той же МВФ швидше прийняти рішення про виділення траншу. Мовляв, не дасте грошей - будемо змушені оголосити дефолт і тоді взагалі невідомо коли хоч щось отримаєте з позиченого. "Дасть МВФ в лютому транш - не буде дефолту, не дасть - на жаль, буде", - категоричний Охрименко.

А ЯКЩО ДЕФОЛТ. За словами Охріменка, ймовірність дефолту в Україні в 2015 р приблизно 85% з 100% можливих. Наслідки його двоякі: оголошення дефолту дає відстрочку уряду по виплаті боргів, але валить курс нацвалюти, унеможливлює отримання будь-яких нових позик та інвестицій.

"Практично припиняються надходження імпортних товарів, без яких можна обійтися, так як вони виробляються всередині країни - перш за все, це продукти, одяг, взуття, автомобілі, побутова техніка, - пояснює і Мельник. - А ось комп'ютери і мобільні телефони будуть купувати, хоча і в набагато менших кількостях ".

Країна продовжить жити і при дефолті, адже економіку зупинити не можна: підприємства працюють, ринки торгують, товари на експорт на експорт продаються, причому вони стають конкурентоздатною через дешевизну нацвалюти. Бо ж не буде жорстких термінів виплати боргів, влада зможе вкладати якісь кошти в розвиток економіки, яка поступово почне відновлюватися.

Але постраждають прості люди, так як рівень їх життя різко знизиться: в рази зросте інфляція, а зарплати за цінами встигати не будуть, виявляться недоступними або малодоступними стали вже звичними блага цивілізації: IT-гаджети, автомобілі та бензин для них, відпочинок за кордоном і т. д.

Яким шляхом нас поведе "старе-нове" уряд: почне-таки реформи, під які підуть інвесторські кошти або продовжити "чекати біля моря дефолту", дізнаємося вже незабаром.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью