• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

XAMPP. Локальний сервер для веб-розробки

 1. Установка і перший запуск.
 2. Налаштування віртуальних хостів
 3. висновок

XAMPP (X - все операційні системи, A pache, M ySQL, P HP, P erl) - це крос платформна збірка веб-сервера (розвиток LAMP), що містить Apache, MySQL, інтерпретатор скриптів PHP, мова програмування Perl і велика кількість додаткових бібліотек , що дозволяють запустити повноцінний веб-сервер.

Установка і перший запуск.

Викачуємо XAMPP з офіційного сайту apachefriends.org і встановлюємо. За замовчуванням установка проводиться в C: \ xampp. Після установки відкриваємо XAMPP Control Panel і запускаємо (кнопкою Start) Apache і MySQL. Якщо будуть помилки, то вони будуть підсвічені червоним кольором в нижній частині вікна.

Якщо будуть помилки, то вони будуть підсвічені червоним кольором в нижній частині вікна

XAMPP Control Panel

Одна з найпоширеніших помилок: порт 80 зайнятий. Для вирішення треба або звільнити порт 80 (його може займати, наприклад, інший місцевий веб-сервер), або поміняти порт в настройках Apache. Для зручності в настройках також можна задати авто старт для Apache і MySQL.

налаштування XAMPP

Налаштування віртуальних хостів

Припустимо всі проекти будуть лежати в папці C: \ xampp_vhost. У ній кожен окремий проект будемо розміщувати в окремій папці і до кожної папці будемо прив'язувати віртуальний хост. Для прикладу давайте зробимо два проекти і налаштуємо їх для подальшої роботи. Перший проект буде на WordPress, а другий на OpenCart.

Перше що потрібно зробити - це створити такі папки:

C: \ xampp_vhost \ wordpress \ web C: \ xampp_vhost \ wordpress \ web \ logs C: \ xampp_vhost \ opencart \ web C: \ xampp_vhost \ opencart \ web \ logs

В папку web кожного проекту потрібно буде розпакувати відповідні CMS.

Далі необхідно відредагувати файл C: \ XAMPP \ apache \ conf \ extra \ httpd-vhosts.conf наступним чином:

# This is the default address of XAMPP <VirtualHost *: 80> DocumentRoot "C: / XAMPP / htdocs /" ServerName localhost </ VirtualHost> <Directory C: / xampp_vhost> AllowOverride All Require all granted </ Directory> # for wordpress. localhost <VirtualHost *: 80> DocumentRoot "C: / xampp_vhost / wordpress / web" ServerName wordpress.localhost ServerAlias ​​www.wordpress.localhost ErrorLog "C: /xampp_vhost/wordpress/logs/localhost-error.log" CustomLog "C: / xampp_vhost / wordpress / logs / localhost-access.log "common </ VirtualHost> # for opencart.localhost <VirtualHost *: 80> DocumentRoot" C: / xampp_vhost / opencart / web "ServerName opencart.localhost ServerAlias ​​www.opencart.localhost ErrorLog "C: /xampp_vhost/opencart/logs/localhost-error.log" CustomLog "C: /xampp_vhost/opencart/logs/localhost-access.log" common </ VirtualHost>

Завдяки рядках 12-13, 21-22 лог файли для хоста будуть лежати в окремій папці logs. Ці рядки не є обов'язковими і їх можна не писати, але зручніше коли лог файли знаходяться «під рукою». Для того, щоб зміни вступили в силу - необхідно перезапустити Apache. Також не варто забувати про необхідність внести ім'я віртуального хоста в C: \ WINDOWS \ SYSTEM32 \ drivers \ etc \ hosts. У нашому випадку в цей файл необхідно дописати такі рядки:

127.0.0.1 wordpress.localhost www.wordpress.localhost 127.0.0.1 opencart.localhost www.opencart.localhost

висновок

Для більшості завдань XAMPP підходить на ура і він дуже простий в установці та налаштування. Якщо потрібно щось більш «специфічне», то, як варіант, можна подивитися в бік віртуальних машин (vagrant, puphpet і т.д.) докладніше про це можна почитати в статті « Створення оточення для web-розробки. VirtualBox + Vagrant + PuPHPet «.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью