• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Windows "доікспішной" епохи (1985 - 2000): історія успіху

"Насолоджуйтеся тим, що робите і ви ніколи в своєму житті не будете працювати"

Білл Гейтс , Засновник Microsoft

Знаковою для компанії Microsoft датою, до якої приурочений вихід цієї статті, вважається 20 листопада 1985 року - день появи на ринку операційних систем Windows 1.0. Чотирма роками раніше побачила світ MS-DOS - "дискова операційна система", створена на замовлення відомої корпорації IBM для першого в світі масового персонального комп'ютера. Забігаючи вперед, хочеться сказати, що подальше спільне з IBM робота над новими версіями DOS тривала до 1993 року і перетворила Майкрософт з розробника мови програмування в найбільшого виробника програмного забезпечення. Давайте разом пригадаємо основні віхи еволюції Windows від 1.0 до XP, про яку "КВ" докладно писали тут .

0 до XP, про яку КВ докладно писали  тут

Windows 1.0. Ідея графічного призначеного для користувача інтерфейсу була підглянена у мікрокомп'ютерів Xerox Alto (1973) і Apple Lisa (1983). Фактично, "одиничка" була графічної надбудова до MS-DOS. Комплект поставки включав в себе 5 (пізніше 6) завантажувальних дискет формату 5,25 ", а список додатків обмежувався календарем, годинником, калькулятором, блокнотом і грою" Reversi ". Основним елементом" надбудови "стали екранні" вікна ", яким ОС зобов'язана своїм ім'ям. За допомогою миші можна було відкрити відразу декілька додатків і перемикатися між ними, проте "вікна» не перекривалися і більше були схожі на плитки, ніж на інтерфейс Alto і Lisa. Користувачі зустріли "одиничку" вельми холодно, називаючи її "дутим софтом" . Так непросто починалася епоха Windows, зробила Білла Гейтса мультимільярдером.

Так непросто починалася епоха Windows, зробила Білла Гейтса мультимільярдером

Windows 2х. Реліз Windows 2.0 відбувся 2 квітня 1987 року. Список додатків не змінився, зате з'явилися перекриваються вікна, панель управління, "гарячі" комбінації клавіш, підтримка режиму VGA. "Двійка" була розроблена для процесора Intel 286, а у версії 2.1 її розділили на дві "гілки": Windows / 286 і Windows / 386, під новий интеловский процесор.

1 її розділили на дві гілки: Windows / 286 і Windows / 386, під новий интеловский процесор

Windows 3х. Windows 3.0 вийшла 22 травня 1990 року і мала значно оновлений інтерфейс, який став "фірмовим". Можливості ОС розширили версії 3.1 (1992) і 3.11 (1993): з'явилися диспетчери програм, файлів і друку, свій антивірус, нові ігри "Косинка", "Черви" і "Сапер", підтримка CD-дисководів. "Трійка" припала до смаку користувачам, і за два роки було продано 10 мільйонів копій.

Windows NT 3.1. Це перша операційна система лінійки NT для серверів і корпоративних робочих станцій і перша трідцатідвухразрядная Windows (липень 93 року). Завдяки їй Microsoft змогла конкурувати з професійними рішеннями Novell, а потім повністю витіснити їх з ринку.

Windows 95. На момент випуску ОС (серпень 95 року) понад 80% комп'ютерів у світі працювало під керуванням більш ранніх версій Windows і MS-DOS. Витрачені на масштабну рекламну кампанію, долари з гаком повернулися у вигляді прибутку від рекордних 7 мільйонів копій за перші п'ять тижнів продажів. Що не дивно, адже нові "Вікна" з графічної оболонки для командного рядка перетворилися на повноцінну "операційну" з впізнаваними атрибутами у вигляді кнопки "Пуск", робочий стіл зі значками і панелі завдань. Також в систему був інтегрований браузер Internet Explorer, реалізована технологія "Plug and Play" ( "підключив і грай"), знято обмеження на довжину імен файлів.

Windows 98. Не менш популярна, ніж попередня Windows 95, "дев'яносто восьма" продовжила радувати новим функціоналом: панеллю швидкого запуску додатків, підтримкою пристроїв USB, можливістю роботи з декількома моніторами. Друга редакція, Windows 98 SE (Second Edition) вийшла роком пізніше, в травні 1999 року і включала ряд виправлень і додаткових драйверів, а також вміла програвати DVD-диски.

Друга редакція, Windows 98 SE (Second Edition) вийшла роком пізніше, в травні 1999 року і включала ряд виправлень і додаткових драйверів, а також вміла програвати DVD-диски

Windows ME (Millennium Edition). Остання операційна система, заснована на базі коду Windows 95. З'явилися аплет " Відновлення системи "І відеоредактор Windows Movie Maker . Однак Millennium виявилася менш стабільною в роботі, ніж "дев'яносто восьма", тому не користувалася особливою популярністю у користувачів.

Однак Millennium виявилася менш стабільною в роботі, ніж дев'яносто восьма, тому не користувалася особливою популярністю у користувачів

Windows 2000. За свідченням розробників, була покликана замінити професійну Windows NT і "домашню" Windows 95 на всіх настільних і мобільних ПК. Нова версія "Вікон", яка принесла компанії $ 1 млрд., Цінувалася насамперед за надійність. Будучи однолітком з ME, мала аж чотири редакції: Professional, Server, Advanced Server і Datacenter Server. Крім того, "обмежені видання" (Limited Edition) останніх двох редакцій призначалися для роботи на 64-розрядних процесорах Intel Itanium.

Деякі цікаві факти:

 • Першою ОС, створеної під маркою Microsoft, була MS-DOS, a Xenix - Unix-подібна операційна система для виробників портативних комп'ютерів Intel, Tandy і ін.
 • Windows 1.0 з'явилася багато в чому завдяки хорошим дивідендах з "операційки" для IBM PC. Укласти вигідний контракт, як писав "New York Times" , Допомогла Гейтсу його мати Мері Максвелл, яка особисто знала президента IBM Джона Опеля.
 • Компанія MICROcomputer SOFTware або, скорочено, Micro-Soft утворилася в 1975 році, за десять років до виходу Windows 1.0. А свою першу книгу "Дорога в майбутнє" Білл Гейтс випустив рівно через десятиліття після першого релізу "Вікон", в дев'яносто п'ятому.
 • На написання Windows 1.0 команді з 24 розробників знадобилося близько 110000 годин. Оголошена вартість "одинички" у США становила 99 доларів, у Німеччині - 320 марок.
 • · "Фірмовий" антивірус, який вперше з'явився в Windows 3.1, прославився тим, що визначав програму установки Windows 95 як вірусосодержащую. А демонстраційна дискета Windows 95, розіслана 160 бета-тестерів, навпаки, виявилася заражена завантажувальним вірусом Form.
 • Випуск Windows 95 супроводжувався найбільшої в історії ПО рекламною кампанією: по телевізору група Rolling Stones співала "Запусти мене" на тлі кнопки "Пуск", фермери розфарбовували поля в кольори заставки Windows, а найняті "глашатаї" в чергах голосно хвалили можливості нової ОС.
 • · На стадії впровадження технології "Plug & Play" траплялися численні помилки розпізнавання обладнання, тому "Plug & Play" часто називали "Plug & Pray" ( "підключив і молися").
 • · Майкрософт планувала припинити підтримку Windows 98 в січні 2004 року. Однак, з причини великої популярності версії, підтримка була продовжена до 11 липня 2006 року.

Резюме. Давайте зупинимо метроном історії на "круглої" дати 2000 рік та підведемо короткі підсумки. За 25 років крихітна компанія з Сіетла, в якій працювало три людини, перетворилася в найбільшу транснаціональну корпорацію з виробництва пропрієтарного софта для "персоналок", ігрових приставок, мобільних телефонів. Якщо міряти успіх грошима, то доходи Майкрософт виросли з $ 16000 в 1975-му до $ 25,3 млрд. (Чистий прибуток - $ 7,3 млрд.) В 2000 році. А лінійка операційних систем Windows, завдяки комерційним талантам автора епіграфа, стала найпопулярнішою в світі програмною платформою.

Залишилося згадати, що 25 жовтня наступного, 2001 року на полицях магазинів з'явилася Windows XP ...

Дмитро Євдокимов
www.TestSoft.su

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью