• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Windows Vista

Робочий стіл

(Продовження. Початок у № 34 )

Отже, робочий стіл. Облаштуванням цього елемента операційної системи займаються практично всі. І якщо в XP можливостей із перекроювання робочого столу під свій смак було не так багато, то Vista дозволяє своїм користувачам практично будь-які візуальні вивихи.

Перше, що кидається в очі, це кругла кнопка меню Пуск Перше, що кидається в очі, це кругла кнопка меню Пуск. Що стало причиною цього - заморочений дизайнерів Microsoft на Фен-шуй або просто політ творчої думки в сторону MacOS - ми не дізнаємося. Зрозумілим є одне. Тепер вона кругла.

До речі, тенденція до зміни форми цього елемента намітилася ще в Windows XP, де краю кнопки Пуск вже були закруглені, в порівнянні з незграбною прямокутною формою в аскетичній Windows 2000.

Після натискання на кнопку Пуск перед вами відкриється однойменне меню.

Якщо придивитися, то його структура є продовженням починань, впроваджених в Windows XP. Складається воно з трьох основних частин.

 • Велика ліва панель показує короткий список програм, там знаходяться додатки, які ви недавно запускали, а також найбільш важливі програми, такі, як Internet Explorer, Пошта Windows і т.д. Даний список налаштовується, але про це трохи пізніше.
 • Рядок пошуку в лівому нижньому кутку, яка дозволяє розшукувати програми і файли на вашому комп'ютері під час введення пошукового запиту.
 • Права панель дозволяє отримати доступ до часто використовуваних папок, файлів і налаштувань. Також тут ви можете ініціювати завершення сеансу або відключення комп'ютера.

Тепер перевіримо все на ділі. Якщо в правій частині меню Пуск ви не знайшли тієї програми, яку шукали, не варто розгублено водити мишкою, натисніть кнопку Усі програми, яка непомітно примостилася внизу над рядком пошуку. В результаті ліва панель перетвориться: з'явиться довгий список всіх програм, встановлених на комп'ютері. Якщо програма входить в якусь групу, наприклад, Стандартні, клацніть по ній два рази мишкою, і група розкриється прямо в цій панелі. На відміну від Windows XP, що не буде з'являтися ніяких списків, що випадають, які займають весь екран. Щоб повернутися до початкового вигляду лівої панелі, натисніть на кнопку Назад, розташованої внизу.

Рядок пошуку в меню Пуск - зручний спосіб знайти потрібну річ, що загубилася в комп'ютері. Причому, це не обов'язково повинна бути програма. Система переглядає не тільки папки з програмами, але і ваші персональні каталоги (включаючи документи, картинки, музику і робочий стіл), це дозволяє шукати електронні листи, збережені повідомлення інтернет-пейджерів, файли, програми, ключі від машини ... хоча ні, з ключами я, напевно, погарячкував. Як це працює?

Відкрийте меню Пуск, починайте введення запиту і пам'ятайте: вам не треба натискати Enter. У міру набору запиту результати пошуку будуть відображатися на лівій панелі. Щоб припинити пошук, клацніть на кнопці із зображенням хрестика в пошуковому рядку.


Налаштування меню Пуск

Щоб розмістити будь-яку програму в лівій панелі меню Пуск, клацніть правою кнопкою миші по іконці шуканої програми і в випадаючому меню виберіть пункт Закріпити в меню Пуск, також іконку програми можна просто перетягнути мишкою на ліву панель меню Пуск. щоб видалити програму зі списку, клікніть по ній правою кнопкою миші і в випадаючому меню виберіть пункт Вилучити з меню Пуск.

Налаштування меню Пуск проводиться так само, як і в Windows XP: клікаєте правою кнопкою миші по кнопці Пуск, у випадаючому меню вибираєте пункт Властивості, з'явиться вікно Властивості панелі завдань і меню Пуск. Розташування і призначення основних елементів цього вікна напевно знайоме користувачам XP, тому в описі не потребує.


Панель завдань

Кардинальних змін в роботі панелі завдань в Windows Vista помічено не було, мабуть, єдина особливість, яку слід відзначити - перегляд ескізів додатків, мінімізованих на панель задач Кардинальних змін в роботі панелі завдань в Windows Vista помічено не було, мабуть, єдина особливість, яку слід відзначити - перегляд ескізів додатків, мінімізованих на панель задач. Підведіть курсор миші до кнопки минимизированного додатки на панелі завдань і над курсором з'явиться маленька картинка, на якій видно зменшена версія вікна цього додатка.

Панель швидкого запуску не зазнала сильних змін, додалася лише одна кнопка. Але зате яка. Перемикання між вікнами тепер можна здійснювати в 3D, тобто при натисканні в панелі швидкого запуску кнопочки із зображенням трьох маленьких вікон всі запущені в даний момент програми шикуються в чергу, і ви можете бачити їх об'ємні вікна. Примітно, що якщо, наприклад, в Media Player йде фільм, то зображення продовжує змінюватися і в зменшеному вигляді. Виглядає футуристично. Втім, що тут пояснювати - малюнок буде краще всяких слів.

Щоб привести тривимірну чергу в рух, досить повернути скроллінговое коліщатко мишки.

Мушу зазначити, що звичний Alt + Tab однозначно поступається позиціями і нервово курить, в порівнянні з 3D-перемиканням між завданнями.


Бічна панель - сайдбар

Як вже говорилося, сайдбар - це вертикальна прозора панель, розташована на робочому столі праворуч, на якій відображаються міні-програми, звані гаджетами.

Як вже говорилося, сайдбар - це вертикальна прозора панель, розташована на робочому столі праворуч, на якій відображаються міні-програми, звані гаджетами

Клацніть правою кнопкою миші на області сайдбара, у випадаючому меню виберіть пункт Властивості і перед вами з'явиться вікно Властивості бічної панелі. Тут же ви зможете налаштувати сайдбар під свої потреби. Якщо не бажаєте користуватися сайдбарі, приберіть галочку навпроти пункту Запускати бічну панель при запуску Windows.

Спробуємо додати міні-додатки. Натискаємо правою кнопкою миші на сайдбарі, вибираємо в випадаючому меню Додати міні-додатки. У вікні ви побачите гаджети, що йдуть в комплекті з Windows Vista.

Клікніть два рази мишкою по потрібних вам гаджету або перетягніть його мишкою на сайдбар в будь-яке місце. Щоб налаштувати гаджет, клікніть по ньому в сайдбарі правою кнопкою миші і в випадаючому меню виберіть пункт Параметри. Правда, майте на увазі, що не всі гаджети підтримують настройку.

Сторонні розробники теж можуть робити свої гаджети, так що найближчим часом нас очікує велика кількість міні-програм для розміщення на сайдбарі.


оформлення

Налаштування графічних і звукових ефектів в Windows Vista об'єднується одним загальним поняттям - персоналізація. Персоналізувати свій комп'ютер ви зможете, клацнувши на робочому столі правою кнопкою миші і вибравши в спадаючому меню відповідний пункт. Перед вами з'явиться вікно, де у вигляді посилань розташовані цікавлять нас параметри.


кольори вікон

Клацніть по посиланню Колір і зовнішній вигляд вікон, щоб отримати можливість зміни колірної гами оформлення вікон в Vista. Клікнувши по будь-якому кольоровому квадратику вгорі, ви зможете міняти колір вікон, рухаючи повзунок Яскравість кольору - регулювати прозорість вікон. Натиснувши посилання Відкрити класичний вигляд властивостей щоб відобразити більше параметрів, ви зможете налаштовувати колірні схеми так само, як в Windows XP.


Шпалери на робочий стіл

Клацніть по посиланню Шпалери на робочий стіл, щоб вибрати відповідні шпалери. Коли перед вами відкриється відповідне вікно, слід звернути увагу на рядок Розташування малюнка, праворуч від неї вибирається джерело картинок, які будуть використовуватися в якості шпалер. На щойно встановленій системі зазвичай використовуються поставляються разом з Windows картинки, щоб отримати доступ до них, виберіть у рядку Розташування малюнка пункт Фонові малюнки робочого столу. У віконці знизу з'являться ескізи дуже симпатичних малюнків і фотографій. Досить клацнути по будь-якому ескізу, і картинка тут же з'явиться на робочому столі.

Досить клацнути по будь-якому ескізу, і картинка тут же з'явиться на робочому столі

Внизу ви зможете вибрати один з трьох варіантів розташування картинки на екрані (на весь екран, замостити, по центру), кожен з яких знайомий користувачам попередніх версій Windows, проте в Vista варіанти не підписані, а зображені на зображенні, що, втім, більш зрозуміло .

Якщо немає бажання використовувати картинки в якості шпалер, виберіть у рядку Розташування малюнка пункт Суцільні кольору. У віконці знизу з'являться квадрати різних кольорів і відтінків, клікнувши по будь-кому, ви автоматично фарбуєте в обраний колір свій робочий стіл.

(Далі буде)

Дмитро Бардіян, www.bardiyan.net

Як це працює?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью