• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Windows 10 - огляд оновлень операційної системи

Windows 10 отримала величезне квітневе оновлення.

Фото: depositphotos.com

У травні на комп'ютери користувачів Windows 10 по всьому світу початок "прилітати" квітневе оновлення, яке отримало назву Spring Creators Update.

Не секрет, що Microsoft намагається наслідувати Apple в політиці щорічних оновлень і додавання зручних опцій, які запозичує у macOS. У свіжій версії подібних рішень виявилося настільки багато, що деякі користувачі в мережі почали називати Windows 10 копією операційної системи від Apple.

Я отримав свіжу версію Windows 10 April Update 2018 і готовий поділитися своїми враженнями про нову версію операційної системи від Microsoft.

установка

Оновлення до Windows 10 Spring Creators Update версії 1803 у мене пройшло вдало без вад.

Однак в мережі часто зустрічаються постраждалі від інсталяції апдейта. Існують проблеми з появою помилок відеодрайвера, BSOD'и, постійне завантаження жорсткого диска на 100%, а також циклічна перезавантаження.

В останньому випадку Microsoft проблему визнала: циклічна перезавантаження після установки апдейта пов'язана з несумісністю драйвера твердотільних накопичувачів від Intel, і рекомендує відкотитися до попередньої версії, поки не буде знайдено рішення.

Також змінилася політика створення локального облікового запису з правами адміністратора - вимагає заповнити обов'язкові поля з контрольними питаннями, як у macOS.

налаштування

Саме меню налаштувань було перероблено і стало більш компактним, в порівнянні зі старою версією. Відчуття, що підвищилася кількість DPI, оскільки текст став менше, а на екранах з великою роздільною здатністю текст виявився дуже дрібним.

Меню налаштувань Spring Creators Update (2018)

Меню налаштувань торішньої версії Fall Creators Update (2017)

1/2

Також додалося багато вільного місця - ймовірно в майбутньому деякі опції будуть винесені на головне меню налаштувань для швидкого доступу.

Додані напівпрозорі вікна

Ліва частина вікна налаштувань зі списком вийшла більш темною з ефектом напівпрозорості, щоб додатково виділити зони опцій і вибірки.

хроніка

Перше, що помітить користувач після установки Spring Creators Update - перероблене меню програм, що викликається по Win + Tab. У попередніх версіях Windows 10 і комбінація клавіш Win + Tab викликала меню відкритих вікон і робочих столів. Тепер це меню отримало назву "Хроніка" і відображає історію відвіданих сайтів в Edge і Chrome, відкритих файлів (документи, відео, аудіо), і запущених програм з Windows Store за останній місяць.

Інші параметри звуку

У Windows 10 Spring Creators Update були додані додаткові параметри аудіо. Якщо раніше налаштування звуку були обмежені лише повзунком і налаштуванням виведення, то в новому оновленні додані преднастройки рівня звуку для кожної окремої програми або вкладки в браузері.

Знаходиться ця опція тут: "Пуск" -> "Параметри" -> "Система" -> "Звук" -> "Параметри пристроїв і гучності додатків".

Наприклад, якщо запустити кілька вкладок YouTube, де відтворюються різні відео або аудіо, то в "Параметрах пристроїв і гучності додатків" можна налаштувати їх рівень гучності індивідуально для кожного.

графіка

У настройки дисплея доданий окремий пункт "Налаштування графіки", де ресурсоємним додатків можна призначати конкретний відеоприскорювач. Зручна опція, якщо в комп'ютері або ноутбуці використовується вбудована і дискретна відеокарта.

Тут можна вручну вибрати програми, які примусово будуть запускатися від вбудованої або від дискретної графіки.

Автозавантаження

Нарешті опція автозавантаження винесена окремим пунктом налаштувань. Раніше до неї можна було дістатися через "Диспетчер завдань", де її розмістили в окрему вкладку, а до цього лише окремою командою, відомою лише просунутим користувачам або системним адміністраторам.

Тепер до автозавантаженні дістатися дуже просто: "Параметри" -> "Додатки" -> "Автозавантаження". Ця невелика опція відтепер дозволить легко контролювати програми, які автоматично додаються в автозавантаження і іноді заважають нормальному запуску Windows - їх можна просто відключити.

фокусування уваги

Разом з 10 Spring Creators Update додана корисна, але не зовсім очевидна за назвою функція "Фокусування уваги". Ця функція може дозволяє відключати надокучливі оповіщення від окремих програм, щоб сфокусуватися на робочому процесі.

Знаходиться вона тут: "Параметри" -> "Система" -> "Фокусування уваги":

Тут можна задати час, в яке сповіщення не будуть відволікати, або під час роботи або запуску відеоігор.

Near Share

З новим патчем у Windows 10 з'явилася зручна функція швидкої передачі файлів - "Обмін з пристроями поблизу", в англійському варіанті Near Share. Працює Near Share тільки по Bluetooth з'єднанню, хоча багато хто очікував підтримки Wi-Fi. Варто зазначити, що подібна функція давно вже є в macOS (AirDrop) і Android (Files To Go) і працює по повноцінному Wi-Fi з'єднання.

HDR

Microsoft не обійшли стороною виробників HDR моніторів і телевізорів, вмонтувавши нативную підтримку цієї технології в свіжу збірку Windows 10. Також розширилася підтримка моніторів з надвисоким дозволом і DPI.

Підтримка нових форматів фото

Разом зі Spring Creators Update для користувачів iPhone і Anroid з'явилася підтримка зображень в форматах High Efficiency Image File (HEIF) і High Efficiency Image Container (HEIC) через додаток "Фотографії". Раніше для їх перегляду використовувалися сторонні програми.

очищення сміття

Microsoft додала зручний спосіб очистити кеш-пам'яті з минулою версією Windows, яка зберігалася в окремій папці Windows.old, займала кілька гігабайт пам'яті і її було проблематично видалити.

Тепер очищення тимчасових файлів після оновлень спростилася. У властивостях накопичувача диска C: \ додана просунута опція "Очистити тимчасові файли", де можна позбутися від об'ємних кеш-файлів та іншого системного "сміття". Однак з його очищенням відпадає можливість відкотитися до попередньої версії Windows 10.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про ТОП-10 корисних секретних можливостей Android

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью