• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Wget - консольний завантажувач для скачування сайтів і його використання в Windows

У свій час в Рунеті чималою популярністю користувалися менеджери завантажень, що позиціонуються їх розробниками як більш ефективні інструменти скачування контенту з глобальної мережі. Хвиля популярності, однак, незабаром спала, коли користувачі переконалися, що ці програми не набагато перевершують вбудовані засоби браузерів. У пошані залишилися лише спеціалізовані завантажувачі.

На зразок тих, які випрямляють посилання з YouTube або використовуються для пакетного завантаження з сайтів файлів певного типу.

Програма, про яку сьогодні піде мова, також є завантажувачем файлів, але при цьому вона має істотні відмінності. По-перше, у неї немає звичного графічного інтерфейсу, замість нього користувачам пропонується працювати в командному рядку, по-друге, вона прийшла до нас зі світу Linux, а значить буде цікава тим, хто починав своє знайомство з комп'ютерними технологіями з цієї системи або просто добре в ній розбирається.

Називається програма Wget. Втім, назвати її повноцінною програмою в загальновживаному сенсі слова можна лише з натяжкою, це скоріше утиліта, до того ж консольна, а значить і сподобається вона далеко не всім. Спочатку вона використовувалася для завантаження архівів і взагалі скачування файлів по мережі, але з таким же успіхом її можна використовувати для створення локальних копій сайтів зі збереженням локальної структури останніх, груп і окремих веб-сторінок, а також їх конвертації в формат, зручний для перегляду сайтів в автономному режимі.

Wget вміє працювати з протоколами HTTP, HTTPS і FTP, підтримує проксі і докачку при обриві зв'язку, володіючи при цьому досить гнучким набором комбінованих параметрів. Незважаючи на гадану складність, користуватися нею не так вже й важко. Встановлюється утиліта як і будь-яка інша програма - за допомогою майстра, а ось запускати її доведеться з командного рядка, перейшовши в розташування виконуваного файлу wget.exe розташованого за адресою C: \ Program Files \ GnuWin32 \ Bin. Ось так:

cd C: \ Program Files \ GnuWin32 \ Bin

wget. exe

exe

Для зручності ви можете додати розташування утиліти в змінні середовища, це дозволить вам запускати утиліту, не переходячи в її каталог. Тепер що стосується використання. Wget має вбудовану довідку по ключах російською мовою, що викликається командою -help.

Wget має вбудовану довідку по ключах російською мовою, що викликається командою -help

Синтаксис ж утиліти можна представити у вигляді такої схеми:

wget [web] [key]

wget тут ім'я виконуваного файлу утиліти, web - ресурс в інтернеті, з якого виробляється скачування, key - додаткові параметри або ключі, що додаються по необхідності. А ось і найпростіший приклад використання. Припустимо, ми хочемо скачати з мережі якесь зображення. Знаючи його URL, виконуємо таку команду:

wget http: //ab57.ru/images/procexp1.png

Картинка буде збережена в каталог з виконуваним файлом утиліти. Також ви можете завантажити файл зі збереженням структури каталогів сайту, додавши ключ -p:

wget - p http: //ab57.ru/images/procexp1.png

Якщо у вас є текстовий документ зі списком файлів із зазначенням їх URL, Wget допоможе завантажити їх в пакетному режимі.

Для цього використовується така команда:

Для цього використовується така команда:

У файлі data.tхt було два посилання на зображення, але утиліта скачала тільки одну картинку. Таке може бути, якщо сайт використовує HTTPS-з'єднання, в цьому випадку не вдається перевірити справжність сертифікату. Щоб обійти це обмеження, додаємо до команди ключ -no-check-certificate.

Щоб обійти це обмеження, додаємо до команди ключ -no-check-certificate

Нарешті, за допомогою утиліти ви можете завантажити на жорсткий диск весь сайт. Команда в цьому випадку буде виглядати наступним чином:

wget - r - k - p - l 5 ab57. ru

Ключ -r встановлює рекурсивне отримання, -k - робить посилання локальними (перегляд сайту в оффлайн-режимі), -p - завантажує всі файли, l - встановлює глибину рекурсії, в даному прикладі до п'ятого рівня вкладеності (0 встановлює нескінченність).

Підтримує Wget також безліч інших параметрів. Протоколювання операцій, авторизація з логіном і паролем на віддаленому сервері, вибір дії при повторному завантаженні файлів, зміна директорії завантаження - все це і багато іншого вміє Wget, головне запастися терпінням і в усьому розібратися.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью