• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Web-браузери

 1. Інтерфейс користувача (user interface)
 2. Високорівнева движок браузера
 3. Графічний движок (rendering engine або layout engine, або browser engine)
 4. Мережа (networking)
 5. Javascript движок
 6. HTML-XML парсер
 7. Display Backend
 8. збереження даних
 9. посилання
Браузер, інтернет-браузер, web-браузер

- від англ. browser - вікно перегляду, програма для перегляду текстового і графічного змісту (контенту) web-ресурсів Інтернет, програвання мультимедійної інформації (звуку, відео, віртуальної реальності), передачі керуючої, поштової, форм-інтерактивної та інших форм інформації від користувача Інтернет, пошуку інформації в Інтернет за допомогою пошукових систем.
Браузер являє собою комп'ютерну програму, - так званий "тонкий клієнт", - в системі клієнт-серверної технології сучасного мережевого обміну інформацією, коли "тонкому клієнтові" делегується лише незначна частина полнопочій з управління інформаційним процесом, не дозволяючи впливати на життєво важливі його елементи, від яких заздрості працездатність інформаційної системи.

Найбільш популярні браузери - Сафарі, FireFox, Google Chrom, Internet Explorer, Opera.

Загальна архітектура всіх сучасних популярних браузерів однотипна: вона складається з декількох незалежних компонентів (систем, модулів). Між собою компоненти взаємодіють за допомогою спеціальних інтерфейсів.

Блокова організація структури браузера має ряд переваг:

 • легко змінювати дизайн браузера;
 • легше локалізувати помилки коду;
 • кожен компонент можна покращувати окремо;
 • кожен компонент можна використовувати повторно;
 • кожен компонент можна використовувати окремо (наприклад, веб-браузер GNOME використовує движок Gecko від Mozilla, але свої інтерфейси).

Це спрощена блок-схема браузера. Насправді компонентів набагато більше: це вбудовані плагіни, мультимедіа, модуль для роботи з поштою, help і багато іншого. Але все це мало цікаво front-end розробника. Однак, для розуміння роботи браузера найцікавіше його ядро.

Кожна складова частина цієї архітектури знаходиться на своєму рівні і може взаємодіяти тільки з безпосередньо пов'язаним компонентом по ієрархії. Тому архітектуру браузерів ще називають багаторівневої. Нескладно підрахувати, що таких незалежних компонентів у браузера вісім. Розглянь їх детальніше.

Інтерфейс користувача (user interface)

Інтерфейс користувача являє собою буфер між користувачем і серцем браузера - його двигуном. Саме йому доводиться приймати всі мислимі і немислимі побажання від користувача і обробляти його дії.

Інтерфейс користувача забезпечує стандартний набір функцій (введення інформації, друк, візуалізацію процесу завантаження даних, панелі інструментів і налаштувань), - загалом все те, що користувач чекає від звичайного ПО.

Високорівнева движок браузера

У деяких джерелах цей рівень називають движком браузера (browser engine). Але багато хто звик називати движком браузера, модуль, який відповідає за рендеринг сторінки. А це, що насправді є графічним движком. Тому, для виключення плутанини, називатимемо цей движок браузера - високорівневим движком.

Цей модуль відповідає за високорівневі дії браузера: початок завантаження сторінок, їх оновлення, переходи вперед / назад, робота з закладками, історією і настройками браузера. Ця установка впливає на роботу графічного движка. Наприклад, яскравим прикладом буде відключення стилів або javascript , Вибір кодування, масштаб і т.п.

Додатковим завданням цього движка є інформування користувача про поточну сесії браузера: хід завантаження документа, оповіщення про помилки javascript .

Графічний движок (rendering engine або layout engine, або browser engine)

Це і є найголовніша частина будь-якого веб браузера, - його мотор (engine). Графічний движок відображає на екрані вміст запитуваного ресурсу.

Саме ця частина браузера аналізує отриманий HTML або XML, при цьому враховує вплив CSS і Javascript , А так само інших об'єктів, розташованих на веб сторінці (наприклад, зображення або flash). На основі всіх цих даних, движок створює макет (розмітку) сторінки, який бачить користувач на екрані.

Ключовими компонентами графічного движка є HTML і CSS парсери - складні програмні комплекси, оскільки вони дозволяє графічному движку відобразити документ навіть при наявності помилок в HTML і CSS.

Найпоширеніші движки браузерів на сьогодні:

 • Trident - Internet Explorer;
 • Gecko - браузери Mozilla;
 • Webkit - Chrome, Safari;
 • Presto - Opera.

Деякі з цих двигунів поєднують в собі графічний і високорівнева движки.

Мережа (networking)

Цей компонент надає функціональні можливості для отримання і обробки URL-адрес, використовуючи загальні протоколи Інтернет HTTP і FTP. Керує всіма аспектами зв'язку через Інтернет і безпеки. Саме цей компонент здійснює кешування отриманих даних для мінімізації мережевого трафіку.

Javascript движок

Відповідає за виконання коду Javascript , Тобто є інтерпретатором мови Javascript . Результати виконання передається графічному движку для відображення вмісту документа.

HTML-XML парсер

Використовується для розбору HTML-XML-документів.

В останніх версіях двигунів схоже на те, що XML парсер перебрався в ядро ​​графічного движка. Пов'язано з тим, що той же SVG і MathML вже можуть бути безпосередньо вбудовані в HTML документ (специфікація HTML5).

Display Backend

Тісно пов'язаний з операційною системою. Забезпечує відображення примітивної графіки (стандартні скролбари, елементи форм, оформлення вікон), які залежать від операційної системи.

збереження даних

Відповідає за збереження даних користувача такі як закладки, налаштування, паролі, а також збереження одержуваних даних в кеші браузера для зменшення трафіку ідентичних елементів web-сторінок і перегляду їх в режимі "off-line". Для цього типовим є використання двигунів монопольних СУБД, таких, як SQLite.

з використанням матеріалу Євгена Рижкова

посилання


Чи знаєте Ви,

що електромагнітне та інші поля є різні типи коливань, деформацій і варіацій тиску в ефірі.

Поняття ж "фізичного вакууму" в релятивістської квантової теорії поля має на увазі, що по-перше, він не має фізичної природи, в ньому лише віртуальні частинки у яких немає фізичної системи відліку, це "фантоми", по-друге, "фізичний вакуум" - це найнижча стан поля, "нуль-точка", що суперечить реальним фактам, так як, насправді, вся енергія матерії міститься в ефірі і немає іншої енергії і іншого носія полів і речовини крім самого ефіру.

На відміну від лукавого поняття "фізичний вакуум", як би сумісного з релятивізмом, поняття "ефір" має на увазі наявність базового рівня всієї фізичної матерії, що має як власну систему відліку (що виявляється експериментально, наприклад, через фонове космічекое випромінювання, - теплове випромінювання самого ефіру) , так і є носієм 100% енергії всесвіту, а не "нуль-точкою" або "залишковими", "нульовими коливаннями простору". Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізиці .

НОВИНИ ФОРУМУ НОВИНИ ФОРУМУ  Лицарі теорії ефіру 13
Лицарі теорії ефіру 13.06.2019 - 5:11: ЕКОЛОГІЯ - Ecology -> ПРОБЛЕМА ГЛОБАЛЬНОЇ ЗАГИБЕЛІ бджіл ТА ІНШИХ запилювачів РОСЛИН - Карім_Хайдаров.
12.06.2019 - 9:05: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> Проблема державного тероризму - Карім_Хайдаров.
11.06.2019 - 18:05: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФІЗИКА - Experimental Physics -> Експерименти Серлі і його послідовників з магнітами - Карім_Хайдаров.
11.06.2019 - 18:03: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від Андрія Маклакова - Карім_Хайдаров.
11.06.2019 - 13:23: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від В'ячеслава Осієвського - Карім_Хайдаров.
11.06.2019 - 13:18: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від Світлани Віслобоковой - Карім_Хайдаров.
11.06.2019 - 6:28: Астрофізики - Astrophysics -> До 110 річчя Тунгускою катастрофи - Карім_Хайдаров.
10.06.2019 - 21:23: ВИХОВАННЯ, ОСВІТА, ОСВІТА - Upbringing, Inlightening, Education -> Просвітництво від Володимира Васильовича Квачкова - Карім_Хайдаров.
10.06.2019 - 19:27: СОВІСТЬ - Conscience -> Вищий розум - Карім_Хайдаров.
10.06.2019 - 19:24: ВІЙНА, ПОЛІТИКА І НАУКА - War, Politics and Science -> ЗА НАМИ страви - Карім_Хайдаров.
10.06.2019 - 19:14: СОВІСТЬ - Conscience -> РОСІЙСЬКИЙ СВІТ - Карім_Хайдаров.
10.06.2019 - 8:40: ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ - Economy and Finances -> КОЛЛАПС СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ - Карім_Хайдаров.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью