• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Все про рибалку: Ловля судака на водосховищах

 1. Місце
 2. час
 3. Метео
 4. принади
 5. проводка снасті

До оснащення для Судакової риболовлі на водосховищах є три жорстких вимоги - наявність човна (бажано з мотором, оскільки доводиться накручувати 10 - 12 км за день при пошуку), ехолота і правильного спінінга. З першими двома зрозуміло, поясню по спінінгу. Він повинен бути настільки довгим, щоб закидати на 20 - 40 метрів вантажі в 12 - 20 м І досить швидким, щоб просікати костисту для лову судака пащу. І настільки чутливим, щоб якісно реєструвати обережні клювання, особливо на хвилі.

Місце

Відомо, що судак любить всякого роду нерівності на дні - це звалювання в русло і виходи з нього, горби, глибоководні банки, локальні канавки, кордони коряжника. Інші ознаки можливої ​​наявності судака - це тверде піщане дно, черепашник, галькові ділянки, а краще - все разом. І якщо знайдеться таке місце, де є все або більшість вищеперелічених ознак, то судак там рано чи пізно, але з'явиться.

час

І тут ми підійшли до наступної змінної формули пошуку судака - до часу. Справа в тому, що ікластий на водосховищах не клює протягом усього дня, частіше спостерігається лише півгодинної вихід - і привіт. Що, ставити тепер спінінг в дальній кут, раз ніякої стабільності? А якщо я вам скажу, що виходи ікластого зовсім не пов'язані з тим, що харчується він раз на добу, а скоріше з тим, що пліткувати зграй властиво переміщатися по водоймі на манер рейсового автобуса? Так-так, саме так, з зупинками у всіх своїх улюблених місцях годівлі. І цей маршрут повторюється знову і знову. І нехай ми з допомогою ехолота знайшли красиву крапку, раз по раз закидаємо там суперуловістие приманки, але толку не буде, поки наш ікластий рейсовий автобус не загляне і на нашу зупинку. І тут виникає резонне питання: а чи можна обчислити розклад Судакова маршруту? Відповідь - ні, виявити скільки-небудь виразну системність судакових пересувань по водоймі не вдалося поки нікому. Додамо до цього відчутний фактор метеозалежності судака - і вийде вже ціла система рівнянь, вирішувати які чим складніше, тим і цікавіше.

Метео

Питання горезвісної метеозалежності судака послужив темою для численних досліджень, але надійної шпаргалки з відповідями ніхто так і не написав. Хоча особисто у мене сформувалися визначення трьох умовних стадій клювання.

Перша стадія клювання - і найрідкісніша - характеризується бурхливою активністю колючого хижака. Він енергійно і нахабно бере в рівній мірі всі пропоновані йому джигові приманки, часто глибоко їх захоплюючи. Саме в таку пору ми і отримуємо ті самі «злі» клювання, які потім довго не забуваються. Помічено, що стадія ця спостерігається частіше в період стабільності навколишнього середовища.

Друга стадія клювання - і найбільш поширена - коли судак хоч і виявляє себе поклевками, але робить це якось мляво і невиразно. Те твістеру хвіст прикус, то на джиг-голівці сліди іклів залишить, то притисне приманку на дно бородою, за яку, до речі, і підсіче, то просто забагрітся за бік. І ось в цей період ті самі довгоочікувані Судакові клювання, за які ми його так любимо, стають рідкісні. А ті судаки, яких нам все-таки вдається зловити в таку НЕХЛІБНИМИ пору, зазвичай суцільно вкриті риб'ячими п'явками, що свідчить про те, що риба стоїть, притулившись до дна. Така стадія буває при високому тиску і похмурій погоді або в періоди, коли погода нестабільна і кардинально змінюється. Те ж трапляється при сильному хвилюванні на воді або при різкому скиданні води з ГЕС. Але ця стадія кльову не означає нуль на кукане. Якщо правильно підібрати місце і приманку, вдається-таки бути з рибою - і часом навіть непоганий. З недавнього згадується торішня жовтнева рибалка, коли мені пощастило взяти 6 залікових судаків. І адже жодної виразної клювання, жодного чіткого удару я так і не побачив в той день.

Третя стадія клювання - найсумніша - це коли судак ну ніяк себе не проявляє на водоймі, ніби він вимер. Причому виникає ця стадія абсолютно в різні пори року і при різних погодних умовах. Навіть в стабільно хорошу погоду. Тут вже доводиться їхати з нулем, нічого не вдієш. На щастя, ця фаза за моїми прикидками дорівнює не більш ніж з кожної десятої риболовлею.

принади

Джигових приманок - велика кількість - і за видами, і по виробниках, проте дозволю собі спростити тему і дуже грубо розіб'ю їх на класи.

«СИЛИКОН» ПРОСТИЙ. Група класичних принад, що має безліч прихильників. Всі подібні приманки мають негативною плавучістю. І не так важливо, червоподібний твістер це, «рибка» або імітація рачка, головне достоїнство - це їх активна власна «гра». Класичний «силікон» відмінно працює влітку, навіть при високій температурі води, коли судак найбільш активно пересувається по водоймі. До плюсів віднесу і невисоку вартість, і найширшу поширеність. В результаті під ці приманки продається безліч «фурнітури», але найбільш затребуваним варіантом оснащення залишається-таки шарнірний монтаж - вантаж-«чебурашка» , Заводні кільця і ​​двійник (фото 1, внизу). Він прекрасно підходить для активного ікластого, оскільки двійник забезпечує надійну підсікання, а шарнірне з'єднання - найбільшу рухливість приманки.

фото 1

Але якщо ми говоримо про другий стадії клювання - коли судак не налаштований заковтувати приманку «по самі гланди», певними перевагами володіє вже найпростіший варіант оснащення - на стандартній джиг-голівці (фото 1, вгорі). І перш за все тому, що фіксоване положення гачка забезпечує незрівнянно більшу реалізацію в тих випадках, коли судак накриває приманку.

фото 2

Пріоритет тут я віддав не джиг-голівках типу «куля», а типу «чобіток», і на фото 2 видно - чому. Адже судак любить приманки, які при контакті з дном заклично спливають, знаходячи вид годується рибки. І у випадку з класичним «силіконом», тобто спочатку потопаючої приманкою, «чобіток» надає тій саме правильне положення на дні.

«СИЛИКОН» ХИТРИЙ. До цієї групи я відношу весь масив приманок з «їстівної гуми», а також плаваючу «гуму» у всьому різноманітті. Подібні приманки володіють не тільки активної «грою», але і плавучість, настільки милої ікластими. Деякі приманки цієї групи мають власну позитивну плавучість - наприклад, Zman (до речі, зверніть увагу, наскільки пружні сучасні матеріали - фото 3). Або плавають завдяки повітряній капсулі в тілі - як у Mann`s Samba, тіло якої не можна протикати гачком, щоб не пошкодити цю саму капсулу, а пропонується за спеціальними канавках затискати її між відведеними цевьямі двійника (фото 4). Ну і, звичайно, запахи ароматизованої «с'едобкі» не можна списувати з рахунків - не дарма ж вона знайшла останнім часом таку популярність. По правді, особисто я не помітив жодних переваг використання хитрою «гуми». Якщо вже судак відгукується на «гуму», то з однаковою охотою і на звичайну, і на новомодну. Хіба що бувають дні, коли плаваюча гума кілька обходить інших силіконових конкурентів. А в загальному і цілому ця група - теж приманки для активного судака.

фото 3

фото 4

«Поролонки». Це група приманок використовується на просторах колишнього СРСР для лову судака вже не один десяток років (фото 5). Поролонові «рибки» при рівномірній проводці позбавлені будь-якої «гри», зате при ступінчастою просто оживають.

фото 5

Завдяки бульбашок повітря, які залишилися всередині тіла, «поролонка» має позитивну плавучість, тому у воді приймає вертикальну стійку. Додамо до цього ще шумовий ефект, що на падінні неодмінно народжується при проходженні води крізь пори приманки - в результаті отримуємо абсолютно унікальну річ. Вважається, що «поролонка» - це приманка холодної води, відповідно - для пасивної риби.

Пінополіуретановий ПРИМАНКИ. Як і «поролонки», унікальний клас приманок (фото 6). І теж геть позбавлені власної «гри» при рівномірній проводці, а на «сходинках» просто оживають. Руху «Мандули» (так ці приманки ще називають) схожі на метушню личинки міноги або якийсь креветки - на судака діє чарівно. Особливо я помічав її ефективність в тих водоймах, де місцеві спінінгісти затероризували судака «силіконом» - в загальному, де ця приманка рибі не надокучила.

фото 6

Основна перевага її в тому, що хвостик оснащений мініатюрним тройнічком, за який і чіпляється судак в чотирьох випадках з п'яти, особливо при пасивному клюванні, коли прикушує хвостики приманок. Саме на «Мандулу» я ловив у вищезгаданому прикладі, коли взяв 6 залікових судаків на тлі загального нуля. Недоліки приманки зрозумілі - підвищена зацепистость і чимала вартість (трудомістке виготовлення). Проте, прекрасна для пасивного судака, особливо восени.

проводка снасті

Класичний варіант ступінчастої проводки: два оберти котушки - пауза - два оберти - пауза. Але цікаве питання: що більше подобається судака - момент падіння приманки або, навпаки, фаза підйому, а, може, дотик дна? Тут важливе розуміння, що кожен тип приманок має свою специфіку. Припустимо, класичний «силікон» відмінно відпрацьовує при високих амплітудних «сходинках», коли у приманки довший фаза вільного падіння або підйому. Стало бути, потрібно зробити 2 - 3 повних обороту ручки котушки.

«Поролонки» або «Мандула», навпаки, краще показують себе на короткій «сходинці» при менш амплітудної «грі» і більш частих контактах з дном. Стало бути, і «сходинку» укорочуємо, роблячи лише один повний оборот рукоятки на фазі підмотки.

Олег Ляльковий

ГОЛОВНА
ПОЧАТКІВЦЯМ
СНАСТІ
СПОСОБИ ЛОВУ
- Нестандартні способи лову риби
ПРИМАНКИ
ЗИМОВА РИБАЛКА
РИБИ
- Каталог риб
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ РИБ
МАЙСТЕРНЯ
ЛІТЕРАТУРА
ЛОВ КАРПА
ЛОДКИ І мотори
МОРСЬКА РИБАЛКА
НАХЛИСТ
АКВАРІУМ
- види рибок
- опис рибок
- рослини
ЗАКОНОДАВСТВО
ШПАРГАЛКА
ПЛАТНІ ВОДОЙМИЩА
РЕЦЕПТИ З РИБИ
ПОСИЛАННЯ Про РИБОЛОВЛІ
КАРТА САЙТУ

Що, ставити тепер спінінг в дальній кут, раз ніякої стабільності?
І тут виникає резонне питання: а чи можна обчислити розклад Судакова маршруту?
Але цікаве питання: що більше подобається судака - момент падіння приманки або, навпаки, фаза підйому, а, може, дотик дна?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью