• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Все про заміну, установці і обслуговуванні приладів обліку

 1. Можливі підстави для заміни електролічильника:
 2. Хто повинен оплачувати заміну лічильника?
 3. Хто може замінити лічильник електроенергії?
 4. Вимоги до розрахункових приладів обліку електричної енергії та місць їх встановлення
 5. Вибір місця встановлення приладу обліку

Можливі підстави для заміни електролічильника:  втрата, закінчення терміну експлуатації;  технічна несправність (не обертається диск або обертається нерівномірно, не працює рахунковий механізм, спостерігається рух лічильного механізму при відключеному навантаженні ( «самохід»), не працює індикатор і т

Можливі підстави для заміни електролічильника:

 • втрата, закінчення терміну експлуатації;
 • технічна несправність (не обертається диск або обертається нерівномірно, не працює рахунковий механізм, спостерігається рух лічильного механізму при відключеному навантаженні ( «самохід»), не працює індикатор і т.д.);
 • витікання терміну державної повірки;
 • механічні пошкодження приладу обліку (пошкодження корпусу, просвердлені наскрізні отвори, розбите оглядове вікно, і т.д.);
 • відсутність або порушення пломб державної повірки;
 • бажання споживача.

Порядок заміни (установки нового) приладу обліку

Найпростіший спосіб - звернутися в ТОВ «ЕСКБ». Тут вам нададуть повний комплекс послуг по заміні приладів обліку «під ключ»!

Що входить в комплекс «під ключ»:

 • Майстер безкоштовно підбере прилад обліку, повністю відповідний необхідним технічним характеристикам, і максимально підходить саме Вам, виходячи з обсягів споживання електроенергії;
 • Демонтаж старого приладу обліку - безкоштовно!
 • Монтаж нового приладу обліку (введення в експлуатацію приладу обліку після заміни) з виконанням всіх необхідних електротехнічних робіт;
 • Складання і видача акту введення приладу обліку в експлуатацію - наші фахівці самі передадуть акт на абонентський ділянку ТОВ «ЕСКБ» за Вашим місцем проживання і розрахунки будуть проводитися за новими даними вже з наступного місяця;
 • Опломбування приладу обліку - безкоштовно!

Звертаючись в ЕСКБ, ви платите тільки за сам лічильник і монтаж, а решта отримуєте безкоштовно!

Зателефонуйте 8-800-775-70-77 або оформіть замовлення на установку приладу обліку електроенергії на сайті. Наші фахівці зроблять свою роботу швидко і якісно!

Оформити замовлення

Увага! Згідно п. 152 Основних положень роздрібних ринків електричної енергії, затверджених Постановою Уряду РФ №442 від 04.05.2012 р, допуск встановленого приладу обліку в експлуатацію здійснюється з обов'язковою участю уповноважених представників:

 • гарантує постачальника електроенергії (ТОВ «Енергетична збутова компанія Башкортостану»)
 • мережевий організації;

Звертаємо Вашу увагу на те, що необхідно враховувати всі нюанси, якщо Ви хочете скористатися послугами приватних організацій, а саме:

 1. Купівля. Придбаний прилад обліку електричної енергії зобов'язаний:
  • мати клас точності 2,0 і вище для фізичних осіб, і клас точності 1,0 і вище для юридичних осіб;
  • мати пломби державної повірки на трифазних лічильниках з давністю не більше 12 місяців, а на однофазних- з давністю не більше 2-х років.
  • тип придбаного приладу обліку повинен бути зареєстрований в державному реєстрі засобів вимірювальної техніки.
 2. Демонтаж старого та встановлення нового приладу обліку.

  Увага! Самовільне демонтаж старого лічильника або демонтаж лічильника за відсутності енергопостачальної організації або виконавця комунальної послуги з електропостачання є порушенням чинного законодавства; порушення на старому лічильнику пломб тягне за собою зміну порядку розрахунків - вони будуть проводитися не за показаннями нового лічильника, а із застосуванням розрахункових методів визначення обсягу спожитої електроенергії, передбачених законодавством Російської Федерації.

  Роботи по заміні електролічильників є роботами в діючих електроустановках і пов'язані з небезпекою для життя у зв'язку з можливістю ураження електричним струмом. Заміна приладів обліку повинна проводитися організацією, що спеціалізується на виконанні даного виду робіт.

 3. Введення в експлуатацію приладу обліку після заміни (установки).

  Для введення в експлуатацію приладу обліку необхідна присутність представника ТОВ «Енергетична збутова компанія Башкортостану», або мережевий організації з метою виконання наступних функцій:

  • перевірки відповідності встановлення приладу обліку нормативної документації і умов електроспоживання;
  • опломбування приладу обліку;
  • складання акту з фіксацією кінцевих показань замінного і початкових свідчень нового приладів обліку.

  Після чого розрахунки за електроенергію будуть здійснюватися відповідно до показань знову встановленого приладу обліку.

Завантажити форму заявки на введення в експлуатацію приладу обліку електричної енергії ви можете тут

Хто повинен оплачувати заміну лічильника?

Тягар фінансових витрат з утримання майна лежить на його власнику житла, якщо інше не передбачено законом або договором. Відповідно до пункту 81 Правил надання комунальних послуг власникам і користувачам приміщень у багатоквартирних будинках і житлових будинків, затвердженими постановою Уряду РФ № 354 від 06.05.2011г .:

«Оснащення житлового або нежитлового приміщення приладами обліку, введення встановлених приладів обліку в експлуатацію, їх належна технічна експлуатація, збереження і своєчасна заміна повинні бути забезпечені власником житлового чи нежитлового приміщення»

Вищеописані норми діють, якщо квартира приватизована. У разі якщо квартира знаходиться в муніципальній або відомчої власності, то і заміну лічильника електроенергії в ній повинен здійснювати муніципалітет, на балансі якого знаходиться житловий будинок.

Хто може замінити лічильник електроенергії?

Зазвичай для заміни приладу обліку громадяни звертаються до гарантує постачальнику електроенергії, тобто в ЕСКБ, або в мережеву організацію.

Отримати детальну інформацію про порядок розпломбування електролічильника, допуск його в експлуатацію після заміни, також подати заяву на заміну (установку) електролічильника можна на сайті, у співробітників абонентських ділянок ТОВ «ЕСКБ» або по телефону:

8-800-775-7077 (дзвінок по РФ з будь-яких телефонів - безкоштовно)

Оформити замовлення

З метою дотримання електробезпеки і зниження можливих ризиків, що виникають у споживачів електроенергії при заміні (встановленні) приладів обліку, ТОВ «ЕСКБ» пропонує повний комплекс послуг по їх заміні або установці.

Висококваліфіковані фахівці нашої компанії допоможуть у вирішенні питань, пов'язаних з установкою і обслуговуванням електролічильників. На всі виконувані роботи надається гарантія. Звернення в ТОВ «ЕСКБ» про надання послуги по заміні (встановленні) електролічильника дозволяє економити споживачам кошти і час.

Звернення в ТОВ «ЕСКБ» про надання послуги по заміні (встановленні) електролічильника дозволяє економити споживачам кошти і час

Вимоги до розрахункових приладів обліку електричної енергії та місць їх встановлення

Прилад обліку електроенергії (електролічильники) є засобом вимірювання обсягів (кількості) споживання електричної енергії. Відповідно до чинного законодавства до приладів обліку пред'являються вимоги по класу точності, порядку допуску в експлуатацію, станом контрольних пломб, цілісності конструкції:

 • кожний встановлений розрахунковий лічильник повинен мати на гвинтах, що кріплять кожух лічильника, пломби з клеймом госповерітеля, а на затискної кришці - пломбу енергопостачальної організації;
 • на знову встановлюваних трифазних лічильниках повинні бути пломби державної повірки з давністю не більше 12 міс., а на однофазних лічильниках - з давністю не більше 2 років.
 • для обліку електричної енергії, споживаної громадянами-споживачами, а також на кордоні розділу об'єктів електромережевого господарства та внутрішньобудинкових інженерних систем багатоквартирного будинку підлягають використанню прилади обліку класу точності 2,0 і вище;
 • в багатоквартирних будинках, приєднання яких до об'єктів електромережевого господарства здійснюється після вступу в силу постанови Уряду РФ від 04.05.2012 р №442 «Про функціонування роздрібних ринків електричної енергії, повному і (або) часткове обмеження режиму споживання електричної енергії», на межі поділу об'єктів електромережевого господарства та внутрішньобудинкових інженерних систем підлягають встановленню колективні (загальнобудинкові) прилади обліку класу точності 1,0 і вище;
 • для обліку електричної енергії, споживаної споживачами, з максимальною потужністю менше 670 кВт, підлягають використанню прилади обліку класу точності 1,0 і вище-для точок приєднання до об'єктів електромережевого господарства напругою 35 кВ і нижче і класу точності 0,5S і вище - для точок приєднання до об'єктів електромережевого господарства напругою 110 кВ і вище.
 • для обліку електричної енергії, споживаної споживачами з максимальною потужністю не менше 670 кВт, підлягають використанню прилади обліку, що дозволяють вимірювати погодинні обсяги споживання електричної енергії, класу точності 0,5S і вище, що забезпечують зберігання даних про погодинні обсяги споживання електричної енергії за останні 90 днів і більш або включені в систему обліку.
 • в процесі експлуатації прилади обліку підлягають періодичній повірці, яка повинна проводитися після закінчення міжповірочного інтервалу, передбаченого для даного типу приладу обліку. Дані про повірку вказані на встановлених на лічильнику пломби державного повірника. Відомості та інформація про міжповірочний інтервалі електролічильника містяться в супровідних документах.

Вибір місця встановлення приладу обліку

При виборі місця установки приладу обліку (лічильника) необхідно керуватись наступними вимогами:

 • лічильники повинні встановлюватися в шафах, камерах, комплектних розподільних пристроях, на панелях, щитах, в нішах, на стінах, що мають жорстку конструкцію;
 • допускається кріплення лічильників на дерев'яних, пластмасових або металевих щитках;
 • висота від підлоги до коробки затискачів лічильників повинна бути в межах 0,8 - 1,7 м. Допускається висота менше 0,8 м, але не менше 0,4 м;
 • необхідно забезпечити можливість зручної заміни лічильника та встановлення його з ухилом не більше 1 град.
 • конструкція його кріплення повинна передбачати можливість установки і знімання лічильника з лицьового боку;
 • для безпечної установки і заміни лічильників в мережах напругою до 380 В повинна передбачатися можливість відключення лічильника встановленими до нього на відстані не більше 10 м комутаційним апаратом або запобіжниками. Зняття напруги повинно передбачатися з усіх фаз, приєднаних до лічильника.

Оформити замовлення

Хто може замінити лічильник електроенергії?
Хто може замінити лічильник електроенергії?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью