• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Все про медійну рекламу в Інтернеті

 1. зміст
 2. види медіареклами
 3. 1. Банери (тизери)
 4. 1.1. різновиди банерів
 5. 1.2. Способи розміщення банерів
 6. 2. Відеореклама
 7. 3. Брендування
 8. 4. Текстово-графічні блоки
 9. Орієнтування медійної реклами
 10. Переваги та недоліки медійної реклами
 11. 1. Плюси
 12. 2. Мінуси
 13. Банерна сліпота
 14. 1. Що це?
 15. 2. Як боротися з банерної сліпотою?
 16. ефективність медіарекламі
 17. З любов'ю,

Медійна реклама - що це? По суті, такий же інструмент інтернет-маркетингу, як контекстна реклама або SMM. Медіарекламу не назвеш новим засобом просування, але її популярність залишається стабільно високою. При правильному підході медіареклама може бути досить ефективною, особливо якщо поєднувати її з іншими інструментами веб-маркетингу.

зміст

види медіареклами

 1. Банери (тизери)

1.1. різновиди банерів

1.2. Способи розміщення банерів

 1. Відеореклама
 2. Брендування
 3. Текстово-графічні блоки

Орієнтування медійної реклами

Переваги та недоліки медійної реклами

 1. плюси
 2. мінуси

Банерна сліпота

 1. Що це?
 2. Як боротися з банерної сліпотою?

ефективність медіареклами

види медіареклами

Більшість користувачів асоціюють з медіареклама виключно банери. Однак існують і інші її різновиди - відеоролики, текстово-графічні блоки. До медіареклама в Інтернеті відноситься і брендування сайтів. По суті, до цієї категорії можна зарахувати всі рекламні матеріали, орієнтовані на візуальне сприйняття.

1. Банери (тизери)

Банери - найпоширеніша різновид медіареклами в інтернеті. Це блоки певного розміру з графічним і / або текстовим вмістом. Оплачується така реклама по числу показів або натискань на банер.

Головні завдання банерів - зробити бренд або продукт впізнаваним, привернути увагу користувачів до новинок, повідомити про акції і т. Д. Основний упор йде на іміджеву складову, так як банерна медійна реклама охоплює широку аудиторію.

Банери не слід перевантажувати великою кількістю тексту та інших елементів. Користувач повинен помітити рекламне повідомлення, зацікавитися їм і клікнути на банер, щоб дізнатися подробиці.

Яскравий дизайн, розміщення в правильному місці, інтригуюче зміст - три кити, на яких тримається успіх тізерній реклами.

1.1. різновиди банерів

різновиди банерів

Класичні тизери - статичні зображення, розташовані в певному місці на сторінці. Найпопулярніші дозволу - 240 на 400, 600 на 90, 160 на 600 пікселів і т. Д. Однак є й інші, не менш поширені види тізерів:

 1. «Розтяжки» - банери, розташовані у верхній частині веб-сторінки, над її основним вмістом. Їх назвали через схожість з тканинними рекламними розтяжками, використовуваними в зовнішній рекламі. Висота веб-розтяжок не перевищує 90 пікселів. Вони розміщуються по всій ширині вікна в браузері. При масштабуванні розтяжки розширюються або, навпаки, стискуються.
 2. Річ-медіа - це флеш-банери, що демонструються поверх контенту сторінки. Вони можуть бути анімованими, можливо звуковий супровід. Інтерактивні річ-медіа елементи роблять рекламу цікавою, але їх відносять до агресивних методів просування бренду (послуги, товару), сильно подразнюють деяких людей.
 3. Поп-андер - блок, при кліці на який в окремому вікні показується сторінка з рекламою. Мета поп-андеров - привернути увагу закрили сторінку відвідувачів до рекламному повідомленню. Знову ж таки, цей метод просування є досить агресивним.
 4. Банери-расхлопи складаються з двох флеш-роликів. Один демонструється на банері звичайного розміру, другий показується при розгортанні реклами на весь екран. Розкриття банера-расхлопа може здійснюватися при наведенні мишки, натисканні на банер або в певний момент ролика.
 5. Банери-імітації - це спливаючі внизу веб-сторінки тизери, за розміром і зовнішнім виглядом схожі з повідомленнями в соціальних мережах, на сайтах інтернет-знайомств і т. Д. Часто супроводжуються звуком. Зміст повідомлень визначається тим, які завдання вирішує медійна реклама. Подібні банери не надто дратують аудиторію і привертають увагу людей за рахунок точної імітації популярних ресурсів. Найефективніше банери-імітації впливають на недосвідчених користувачів.

1.2. Способи розміщення банерів

Існує 2 види розміщення банерів - статика і динаміка. У першому випадку рекламні повідомлення розміщуються на веб-сторінці на певний час і знаходяться там постійно. При оновленні сторінки вони залишаються на місці. Оплата найчастіше розраховується на підставі загального часу показу реклами.

При «динаміці» рекламні блоки змінюються з іншими при оновленні сторінки або через певний час. В такому випадку оплату розраховують, виходячи з кількості показів за сесію, загального числа показів або кількості кліків.

В такому випадку оплату розраховують, виходячи з кількості показів за сесію, загального числа показів або кількості кліків

Існує таке поняття, як «зношуваність» банера. Статистика показує, що користувач з найвищою імовірністю клацне на рекламу, коли бачить її в перший або другий раз. При наступних же заходах на сайт людина просто перестає звертати увагу на вже звичний банер. Тому краще вибирати динамічне розміщення, при якому кілька рекламних повідомлень знаходяться в постійній ротації. Гості ресурсу при кожному відвідуванні або після оновлення сторінки бачать іншу рекламу, тому око «Не змальовується».

2. Відеореклама

Відеореклама

Відеореклама з'явилася в глобальній мережі куди пізніше класичних графічних банерів. Проте, висока популярність відеоконтенту серед користувачів дозволила їй стати більш ефективним методом просування. У відеоплеєра на YouTube, Vimeo та інших відеохостингу реклама, в основному, запускається в момент старту відтворення, але є й інші варіанти.

 • Пре-рол - рекламний відеоролик, відтворення якого передує перегляду людиною бажаного контенту. На відміну від телереклами, пре-рол зазвичай триває максимум 10-20 секунд. Використання більш тривалих роликів нераціонально, адже популярні відео найчастіше тривають не більше 5-7 хвилин. Користувач може відключити показ рекламного медіароліка після закінчення 5 або 10 секунд, але статистика показує, що понад 40% людей переглядають відео до кінця, навіть якщо мають можливість пропустити його.
 • Мід- і пост-роли демонструються користувачам в середині або кінці проглядається відеоролика відповідно. Якщо відеоролик довгий (фільм, запис концерту або телепередачі), реклама може показуватися частіше: наприклад, 4 рази за весь час або після постановки ролика на паузу.
 • Оверлей не схожий не перераховані вище формати відеореклами. Оверлеєм називають статичний банер, розташований в нижній частині вікна програвача. Він демонструється безпосередньо під час перегляду відео.

Відеореклама, як і банерна реклама, супроводжується посиланням, по якій користувач може перейти на ресурс рекламодавця. Також обов'язково вказується тривалість показу рекламного ролика.

3. Брендування

Брендування

Перераховуючи види медійної реклами, не можна не згадати і про брендування. Це найдорожчий різновид медіареклами. Вкладати кошти в брендування ресурсу дозволяють собі лише великі компанії зі значним рекламним бюджетом. Основна мета брендування - популяризація бренду, його іміджеве просування, а також інформування користувачів про важливі події - акціях, прем'єрах кінофільмах, вихід нових товарів і т. П.

Брендований сайт завжди привертає увагу аудиторії і сприяє зміцненню у свідомості людей думки про «винятковості» продукту, події або бренду. Тому проводити брендування є сенс лише на популярних ресурсах.

Брендована реклама найчастіше розміщується з урахуванням географічного таргетингу на заданий термін (добу, тиждень, місяць). Терміни прив'язуються до певної події. Оплата ж розраховується, виходячи із загального часу показу.

Висока ефективність брендування, як методу просування, пояснюється використанням фірмових, знайомих аудиторії елементів бренду в дизайні майданчика. При брендування часто застосовуються такі прийоми, як розфарбування пошукового рядка, створення нової рекламної вкладки, заміна звичайного курсору інтерактивним рекламним об'єктом. Але наймасштабніше виглядає створення унікальної підкладки ресурсу, як на цьому прикладі:

Але наймасштабніше виглядає створення унікальної підкладки ресурсу, як на цьому прикладі:

Оригінальна і креативне брендування зацікавлює аудиторію і не викликає у відвідувачів сайту негативної реакції. Але щоб зробити засновану на брендування рекламну кампанію дійсно потужною і ефективною, необхідно залучити до справи справжніх професіоналів.

4. Текстово-графічні блоки

Текстово-графічні блоки - це рекламні елементи, візуально не виділяються із загального дизайну сайту. Вони схожі не на традиційну рекламу - яскраву і барвисту, а на інформаційні повідомлення ресурсу (наприклад, на рекомендації експертів сайту). Тому в порівнянні з традиційними баннерами текстово-графічні блоки викликають у інтернет-користувачів більше довіри.

Вони прості у виготовленні: при створенні реклами необхідно просто точно зімітувати дизайн певного сайту. Найвищу ефективність в плані залучення аудиторії до рекламного повідомлення показують текстово-графічні блоки, що розміщуються на тематичних ресурсах і містять CTA-елементи.

Орієнтування медійної реклами

Тематичний таргетинг банерів та інших елементів медійної реклами дозволяє цілеспрямовано піддавати їх впливу потенційних клієнтів - людей, що цікавляться послугами або продуктами, схожими з рекламованими. Орієнтування дозволяє, наприклад, демонструвати рекламу тільки чоловічий або тільки жіночої аудиторії, яка цікавиться конкретними запитами.

Географічний таргетинг - інструмент, що дозволяє здійснювати показ рекламних повідомлень людям із заданих міст або регіонів. Це вигідно для фірм, які ведуть діяльність лише в певному місті чи районі.

Це вигідно для фірм, які ведуть діяльність лише в певному місті чи районі

Географічно може бути розділена і великомасштабна рекламна кампанія. Тоді користувачі з різних міст побачать різні банери або відео, оформлені індивідуально для кожного регіону з урахуванням специфічних особливостей.

Орієнтування дозволяє вибирати дні тижня та навіть точний часовий інтервал показу реклами. За статистикою, майже 2/3 користувачів борознять простори Інтернету на робочому місці. Тому показ банерів з 9 до 18 години в робочі дні досить ефективний. Не в останню чергу з тієї причини, що традиційна реклама (на радіо, на телебаченні, в ЗМІ) в цей часовий відрізок недоступна для користувачів.

Переваги та недоліки медійної реклами

Медійна реклама в інтернеті - це інструмент веб-маркетингу, який має свої переваги і недоліки. Почнемо з позитивних сторін.

1. Плюси

Головне достоїнство медійної інтернет-реклами в порівнянні з класичними формами - точний таргетинг. Ваша реклама може показуватися виключно на тематичних майданчиках, існує можливість задати точні межі географічного положення користувачів, час показу і інші параметри.

Медійна реклама може демонструватися тільки цільової аудиторії. Наприклад, на Яндексі відображаються банери, схожі за тематикою з результатом пошукової видачі. А за допомогою ретаргетінга потенційного клієнта можна «повернути» на переглянуту їм раніше сторінку.

Ще одна перевага медійної реклами - її гнучкість і інтерактивність. На відміну від реклами на радіо або телебаченні, користувач може з нею взаємодіяти: пропустити рекламне відео, закрити спливаюче вікно або, навпаки, відразу перейти на сайт рекламодавця, якщо реклама його зацікавила.

Перерахуємо інші переваги медійної реклами:

 • Зв'язок з потенційним клієнтом вибудовується на рівні емоцій.
 • Можливість значно збільшити відвідуваність ресурсу і / або обсяги продажів в найкоротший час.
 • Доступність докладної статистики показів і переходів, що дозволяє аналізувати і своєчасно коригувати стратегію.
 • При розміщенні на популярних веб-ресурсах рекламне повідомлення побачить широке коло користувачів.
 • Цей інструмент дозволяє прискорити популяризацію продукту або послуги і підвищити впізнаваність бренду.

2. Мінуси

Плавно переходимо до недоліків.

 • Якщо не використовувати таргетинг, показники кликабельности рекламних повідомлень будуть дуже низькими.
 • Високі витрати на розміщення медійної реклами на популярних ресурсах.
 • Користувач не побачить рекламу, якщо браузер блокує її показ.
 • Створення дійсно ефективного банера або відеоролика - недешеве задоволення.
 • Внаслідок зловживання медійною рекламою деякими ресурсами у неї сформувався негативний імідж.
 • "Як замовити сліпота». Детальніше про неї - нижче.

Банерна сліпота

Банерна сліпота інтернет-користувачів - мабуть, головний недолік медійної реклами. Давайте дізнаємося, що це за явище і чи існують ефективні методи боротьби з ним.

1. Що це?

Банерна сліпота - свідоме чи несвідоме ігнорування відвідувачем веб-ресурсу блоків, що містять рекламну інформацію. Вперше це поняття було використано в 1998 році. Сьогодні ж з ним знайомий кожен фахівець, який працює в сфері інтернет-маркетингу.

Численні дослідження показують, що люди, які шукають на сайті певну інформацію, не звертають уваги навіть на великі і яскраві банери. Ігнорують вони і тизери, що містять корисну інформацію.

Ігнорують вони і тизери, що містять корисну інформацію

Показовим в цьому плані є експеримент, проведений кілька років тому в США. На офіційному сайті Бюро перепису населення Сполучених Штатів відвідувачам запропонували відшукати дані про поточний населенні країни. Відповідь знаходився в правому верхньому кутку головної сторінки ресурсу і був виділений червоним кольором. Вражаюче, але 86% учасників тесту не впоралися із завданням. Головна причина полягає в тому, що блок з потрібною інформацією розташовувався в місці, де зазвичай розміщуються рекламні оголошення.

Користувачі Інтернету «зі стажем» помічають набагато менше реклами в порівнянні з малодосвідченими користувачами. Банерна сліпота розвивається поступово через підвищений рекламного тиску на користувачів. По суті, ми самі зменшуємо ефективність тізерів, перевантажуючи сторінки медійною рекламою.

Згодом у кожної людини створюється уявлення про зовнішній вигляд типових тізерів і їх розташування на веб-сторінках. Багато користувачів знають, що клік по рекламному оголошенню часто не несе ніякої користі, а іноді може навіть бути небезпечним, переадресовуючи користувача на шахрайський або наповнений вірусами сайт.

Мозок користувача автоматично ігнорує навіть величезні банери, що знаходяться в «шапці» сторінки. Експерти з'ясували, що найчастіше люди, відкриваючи сторінку, пробігають очима по верхніх рядків тексту, потім опускаються нижче і знову переглядають текст горизонтально. Потім користувач просто ковзає поглядом вниз. Цей «алгоритм ознайомлення» з вмістом сторінки нагадує англійську букву F.

Цей «алгоритм ознайомлення» з вмістом сторінки нагадує англійську букву F

Ліву частину веб-сторінки уважно переглядають 59% відвідувачів, праву - всього 30%. А нижче лінії прокрутки сторінки опускається тільки один з п'яти користувачів. Всі ці дані важливо враховувати при виборі місця розташування рекламного оголошення.

2. Як боротися з банерної сліпотою?

Щоб банерна сліпота не завадила цільової аудиторії побачити вашу медійну рекламу, потрібно відповідально підходити до питання її розміщення. Установка на ресурс попандери та інших елементів, що викликають негативну реакцію користувачів, небажана. Найпростіший вихід - змінити місце розташування тізерів. Створіть теплову карту сайту, виявите «найгарячіші» зони веб-сторінок. Розмістивши рекламу в них, ви збільшите її кликабельность.

Розміщувати медійну рекламу бажано на ресурсах, де банерів небагато. Чим менше рекламних блоків на сайті, тим більше уваги на них звертають відвідувачі.

Останнім часом на багатьох ресурсах банери розміщуються посеред текстових блоків. Поки користувачі не звикли до такого розташування реклами, її кликабельность порівняно висока.

Успіх медійної реклами залежить і від професіоналізму дизайнерів. Вражаюче, але на деяких великих ресурсах реклама демонструє високі показники кликабельности тільки тому, що вона не схожа на рекламу. Такі банери більше нагадують інформаційні блоки самих сайтів.

Перемогти банерну сліпоту допоможе і креативність. Експериментуйте з кольоровим оформленням, зовнішнім виглядом і текстовим вмістом банерів. Деякі ресурси використовують не зовсім чесні способи підвищення кликабельности, наприклад, оформляючи тизери у вигляді повідомлень операційної системи. Ще один нечесний прийом - маскування реклами під навігаційні елементи сторінки. Реакція аудиторії може бути негативною, але такі банери точно буде помітними.

Тестируйте дизайн рекламних повідомлень, міняйте місця їх розміщення, відстежуйте реакцію користувачів і робіть висновки на підставі отриманих даних. Перемогти банерну сліпоту, зробивши банери ефективними, можна тільки методом проб і помилок. Універсального рецепту успіху тут не існує.

ефективність медіарекламі

Медійна реклама відмінно справляється зі своими прямими завдання - інформуванням аудіторії про Акції и знижки, іміджевім продвижения, швидка збільшенням трафіку сайту. Медіареклама дозволяє відстежувати поведінку користувачів, аналізувати їх реакцію і в будь-який час змінювати стратегію рекламної кампанії.

Ефективність медійної реклами, представленої у формі відеороликів, найвища. За даними досліджень, кликабельность рекламних відео коливається в межах від 1,5% до 2%. Показник графічних тізерів - від 0,1% до 0,4%.

Який вид банерної реклами вибрати - залежить від бюджету вашої рекламної кампанії і поставлених перед нею цілей. Пам'ятайте: в умовах жорсткої конкуренції і перенасичення Інтернету візуальної та текстовою інформацією, коли у користувача «замилюються очі», вирішальне значення набуває креативність та оригінальність вашої реклами. Будьте яскравими, експериментуйте і дивуйте. Якщо ваше повідомлення буде різко виділятися з монотонного потоку рекламної інформації, потенційні клієнти обов'язково його помітять!

 • вкажи при реєстрації промокод: БЛОГ і отримай 15 безкоштовних лидов для тесту.
 • Розкажи мені про результат і я розповім про твою компанії в нашому блозі і соцмережах!

Пиши нам у соціальних мережах:

Пиши нам у соціальних мережах:

З любов'ю,

команда Callbackhunter

1. Що це?
2. Як боротися з банерної сліпотою?
Як боротися з банерної сліпотою?
1. Що це?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью