• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Vk целосна верзија за враќање на страницата. Како да ја вратите VK страницата без телефонски број

 1. Како да ја вратите страницата во контакт по телефон?
 2. Како да ја вратите страницата во VK преку е-пошта?
 3. Чекор еден:
 4. Чекор два:
 5. Како да ја вратите VKontakte страницата ако не се сетите на податоци?
 6. Неколку методи за враќање на вашата лична страница VKontakte
 7. Првата опција е враќање на SIM картичката
 8. Вториот начин е ако нема пристап до бројот.
 9. Голем број важни активности кои ќе го олеснат обновувањето на личните податоци
 10. Променете ја сметката што се обврзува од стариот број
 11. Обнова на лозинка користејќи пошта
 12. Причини за губење пристап до страницата на В.К.

Администрацијата на локацијата ја направи оваа постапка прилично едноставна, но во исто време апсолутно безбедна. Тоа е, да се добие пристап до некој друг страница не е можно.

Размислете за неколку ефективни начини кои ви овозможуваат брзо решавање на проблемот и враќање на пристапот до вашиот профил.

Ако не се сеќавате на телефонскиот број што е наведен за време на регистрацијата на социјалната мрежа или сте го замениле, процедурата за наплата станува многу посложена. Во овој случај, ќе треба да користите само лични податоци, име и презиме.

Во секој случај, треба да се запамети сите податоци поврзани со страната. На пример, неговиот идентификатор (врска). Забележете дека ако не ја знаете или сте ја заборавиле врската до страната, можете да ја најдете во самата социјална мрежа.


Ако немате сметка во обележувачите и линкот не е снимен насекаде, тогаш е многу лесно да го најдете. Треба да влезете пребарувач Yandex следно барање: site: vk.com Име Презиме. Како резултат на тоа, можете да го најдете вашиот профил. Но, најлесен начин, на страната за наплата на пристап, кликнете на врската прикажана на сликата.
Тоа е важно! На следната страница ќе биде побарано да поставите фотографија на позадината на екранот на мониторот, како и фотокопија од вашиот сегашен пасош . Ова е неопходно за да докажете дека нема да добиете пристап до некој друг профил.


Потоа, кликнете на копчето за поднесување. По верификацијата, администрацијата ќе ви даде дополнителни инструкции како СМС порака до наведениот телефонски број околу еден ден. Таквата комплексна постапка е дизајнирана за безбедност.

Како да ја вратите страницата во контакт по телефон?

Овој метод е најлесниот и најприфатливиот. Треба да отидете на главната страница на социјалната мрежа, а под формулар за внесување податоци да внесете, треба да кликнете на линкот "Ја заборавивте лозинката?". Како резултат на тоа, ќе бидете пренасочени кон страната за обновување, каде што мора да го внесете важечкиот број мобилен телефон . Потоа кликнете на копчето "Следно".


Како резултат на такви акции, ќе се појави профил, ако е ваш, тогаш ова мора да се потврди со кликнување на копчето. Во рок од неколку секунди, порака ќе дојде до наведениот мобилен телефон со посебен код кој мора да биде внесен во формуларот и кликнете на копчето "Промени лозинка".


Ако кодот е внесен правилно, тогаш ќе бидете пренасочени на страната каде што треба да внесете нова лозинка за да влезете во вашата сметка.

Како да ја вратите страницата во VK преку е-пошта?

Оние корисници кои долго време се пријавиле на социјалната мрежа знаат дека при регистрацијата било неопходно да се укаже на бројот на мобилниот телефон, но адресата е-пошта . Постапка за наплата со сандаче сличен на претходниот метод, така што нема да повторам. Ако нешто не е јасно, видете ја видео инструкцијата.

Е-пошта е најмногу сигурен начин вратете го пристапот до било кој сајт каде што сте регистрирани. Затоа, секогаш треба да се сеќавате на полето на кое имате профил.

И самата процедура, едноставна ... Потребно е под полето каде што се внесуваат корисничкото име и лозинката, и следете ги линковите - "ја заборавивте лозинката" и наведете го телефонскиот број, е-поштата, таму.

Чекор еден:


Чекор еден:

Чекор два:


Чекор два:

Треба да се напомене дека во овој случај, телефонот ќе треба во секој случај, во спротивно, ќе биде невозможно да се врати пристапот до вашиот профил.

Како да ја вратите VKontakte страницата ако не се сетите на податоци?

Во овој случај, можете да го користите првиот метод што го опишав во статијата или контактирајте го техничка поддршка сајт. Ако првата опција за обновување не ви биде сосема јасна, тогаш можете да го гледате видеото:

Но, ако профилот бил блокиран од страна на администрацијата или сте го избришале пред повеќе од 7 месеци, тогаш не може да се врати. Останува само да се регистрира нова сметка и обидете се да ги најдете сите ваши пријатели.

Целосната листа на проблеми на VKontakte е многу голема, но како на некое помалку или помалку значајно место, посетителите понекогаш имаат прашања: како да ја вратите VK страницата без телефонски број, ако лозинката е изгубена, или како безбедно да одблокирате сметка откако е хакирана?

Соочени со проблеми - не паничете. Пред да заминете чекор по чекор инструкции нејзините дозволи бидете сигурни дека по последна посета Вашиот компјутер не е повторно инсталиран оперативен систем .

Денес, постојат многу натрапници и авантуристички хакери кои поради разни причини може да ја "искористат" вашата сметка, затоа е важно да знаете како да ја размрдите страницата на VK и следниот пат да не се движите низ непроверени врски толку невнимателно.

Профилот на социјалната мрежа може да биде блокиран од администрацијата на страницата, откако забележал сомнителна активност од ваша страна. Ова е направено со цел да се отсечат лошите луѓе кои ќе испратат спам пораки од хакираната страница.

Неколку методи за враќање на вашата лична страница VKontakte

Обидувајќи се да ја врати сметката на "живот", системот автоматски ќе испрати код за да ја отклучи замрзнатата страница на мобилен приложен кон него. Во отсуство на потребната SIM-картичка, можете да користите други опции за обновување.

Првата опција е враќање на SIM картичката

Ако сим картичката е изгубена, оштетена, блокирана, итн. тоа може лесно да се реанимира во салонот мобилен оператор . За да ја вратите SIM-картичката, ќе треба да го потврдите вашиот идентитет (за ова ќе ви треба еден од документите: пасош, воена идентификација или лиценца). Откако направите серија на неопходни активности, по извесно време операторот ќе го врати вашиот број. Во принцип, оваа постапка не вреди ништо и не трае толку многу време.

Сега, со користење на саканата SIM-картичка, одмрзнување на хакираната страница не е тешко. Само побарајте код за враќање на податоци на вашиот број.

Вториот начин е ако нема пристап до бројот.

Понекогаш постои уште еден ефикасен метод за враќање на вашата сметка.

Вашето барање ќе биде разгледано од страна на техничката служба на страницата за некое време, па мора да бидете трпеливи и да почекате малку.

Голем број важни активности кои ќе го олеснат обновувањето на личните податоци

Ако не постои начин да се врати пристапот, напишете порака на VKontakte техничка поддршка, што укажува на врската кон вашата страница.


Можеби тие ќе ви помогнат тука, детално објаснувајќи ја редоследот на вашите постапки.

Алтернативно, можете да создадете апсолутно нова страница кои без тешкотии се врзуваме за валиден телефонски број.

Алтернативно, можете да создадете апсолутно  нова страница  кои без тешкотии се врзуваме за валиден телефонски број

Променете ја сметката што се обврзува од стариот број

Прицврстувањето на нова СИМ картичка е лесно, дури и ако немате пристап до стариот.

Во прилагодувањата наоѓаме ставка "Вашиот телефонски број", и веднаш под "промена на телефонскиот број." Понатаму правилно внесуваме валидни цифри на SIM картичката и безбедносниот систем ќе направи да биде потребно да чекаат за поврзување на нови податоци најмалку 14 дена, по што телефонот ќе биде прикачен на вашата страница.

Не заборавајте да го користите бројот што најчесто го користите, бидејќи во овој случај ќе се заштитите себе си и вашата страница од хакерство и други изненадувања.

За да не се соочите со повторна кражба или да го забрзате наплатата на лозинката (во случај да е изгубена) - задолжително поврзете ја обновената сметка за социјална мрежа со валидна телефонска SIM-картичка (или, пак, поштенско сандаче).

Денес е тешко да се замисли човек кој може да живее барем еден ден без да гледа во неговата сакана социјални мрежи . VK е најпопуларниот сајт кој секојдневно го посетуваат повеќе од 20 милиони луѓе за 24 часа. Но, понекогаш корисниците имаат проблеми со пристапот до нивната страница и мора да научат како да ја обноват страницата на VK по пошта. Размислете за 2 начини: пошта + телефон и само пошта.

Прво треба да го отворите Vkontakte и внимателно да ја разгледате формата за најава. Горниот ред ве поттикнува да внесете телефонски број поврзан со вашата сметка или валидна е-пошта. Подолу мора да наведете лозинка. Ако корисникот не се сеќава на вашата лозинка, треба да кликнете на копчето "Ја заборавивте вашата лозинка?", Која се наоѓа на дното од формуларот.

Потоа, постои транзиција кон страната за обновување на лозинката.


Во линија мора да внесете активна е-адреса. За да го направите ова, оневозможете го "Caps Lock", префрлете го фонтот во англиски јазик и внимателно внесете ја адресата.

Потоа ќе се појави кутија на екранот за да потврдите дека не сте робот. Во наведеното поле треба да поставите штикли, потоа ќе се појави прозорец каде што треба да ги изберете точните слики и да кликнете "Напред". Ако нешто не ви е јасно на сликите, тогаш можете да ги ажурирате.


Ако нешто не ви е јасно на сликите, тогаш можете да ги ажурирате

Потоа ќе се појави форма која нуди да го потврдите вашето презиме.После тоа, системот ќе понуди да ја потврди страницата, ако е вашата, тогаш направете го тоа.

На телефонот, кој претходно беше поврзан со страната, ќе дојде порака со код, и треба да ја внесете во линијата "примена код".


Откако ќе го внесете кодот, треба да притиснете на копчето "Change password". Форма ќе се појави на екранот со две линии во кои треба да внесете нова лозинка, ова мора да се направи два пати за да се спречи грешката. Пред-префрлете го јазикот на англиски и оневозможете го "Caps Lock".


Потоа на екранот ќе се појави порака за успешна промена на лозинката. Покрај тоа, ќе добиете известување за промена на лозинката на телефонот и поштенска адреса. Исто така, писмото ќе биде побарано да пополни апликација за да се врати пристапот до страната во VC, ако не ги извршите горенаведените операции. Ако сопственикот на страницата ја извршил целата процедура, а потоа за да влезе, мора да се внесе нова лозинка.

Ова е обновување на лозинката за пристап до страната VC користејќи телефон и пошта.

Обнова на лозинка користејќи пошта

Што ако корисникот не се сети на деталите за најава или нема пристап до телефонот? Потоа треба да постапите како што следува:

 1. На страната за обновување на пристапот под линијата во која е внесен е-пошта, телефон или најава, има копче "Кликни тука". Кликнете на неа и следете ги инструкциите на системот.
 2. На екранот се појавува прозорец за да се внесе адресата на страницата VK, на пример, https://vk.com/id123 . После тоа, треба да кликнете на копчето "Следно". Ако не се сеќавате на вашата адреса, побарајте помош од пријателите. Кога ќе влезат во вашата страница, адресата се прикажува во лентата со прелистувачи. Ако не можете да ја пронајдете адресата, кликнете на копчето "Кликни тука".
 3. После тоа, ќе стигнете до страницата за пребарување на луѓе, каде што можете да ја најдете вашата страница по презиме или име. Значително ги олеснуваат филтрите за задачи кои се на страната: земја, училиште, возраст, пол, итн.
 4. Ако ја гледате вашата страница, кликнете на натписот "Ова е мојата страница". Потоа ќе се појави прозорец на екранот каде што треба да ги пополните сите полиња: стариот и активен телефонски број, е-пошта, стара лозинка. Испратете барање и почекајте, по некое време администрацијата ќе испрати писмо до активната пошта со резултатите од враќањето на пристапот.

Постапката за наплата на лозинката без телефон е завршена.

Причини за губење пристап до страницата на В.К.

И покрај фактот дека Vkontakte е модерен сервер со најдобра техничка опрема, периодично се јавуваат проблеми со најавување. Постојат неколку причини за губење на пристапот до сметката во VC:

Последната датотека се отвара преку бележник, линијата е пронајдена 127.0.0.1 localhost, и сите линии по него се бришат (ова е вирус). Исто така, треба да се ослободите од сите датотеки, чие име содржи vk.com, mail.ru, vkontakte.exe.

 • Хакерски хакерски програми кои ја менуваат лозинката. За да започнете, исчистете ја датотеката на домаќинот (како во претходниот случај), а потоа промените ја лозинката.

Ова се главните причини за губење на пристапот до страницата во VC. Ако сте пробале сите решенија за проблемот, но сепак не можете да се најавите на вашата сметка, тогаш треба да контактирате со техничка поддршка.

Како да ја вратите страницата во контакт по телефон?
Како да ја вратите страницата во VK преку е-пошта?
Како да ја вратите страницата во контакт по телефон?
Треба да отидете на главната страница на социјалната мрежа, а под формулар за внесување податоци да внесете, треба да кликнете на линкот "Ја заборавивте лозинката?
Како да ја вратите страницата во VK преку е-пошта?
Како да ја вратите VKontakte страницата ако не се сетите на податоци?
Ако корисникот не се сеќава на вашата лозинка, треба да кликнете на копчето "Ја заборавивте вашата лозинка?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью