• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Виставка Херста в Києві: корови і мухи в стражданнях

Фото А. Яремчука

дивіться ФОТО

У суботу в столичному PinchukArtCentre відкриється найбільша в світі експозиція відомого і найдорожчого сучасного художника Демієна Херста "Реквієм". Вхід на неї, як і на всі попередні виставки Центру, безкоштовний. Крім того, з суботи о 14.00 і 19.00 для відвідувачів будуть проводити екскурсії професійні гіди. Тут можна побачити більше 100 робіт Херста - найновіших (в Києві вперше демонструються 40 картин Skull paintings, написані за останні 2 роки).

Серія живопису, до якої Деміен звернувся так серйозно вперше, є похмурі полотна маслом. На всіх них зображені розсічені осями черепа (для створення об'єму) і попільнички (символ могили, в яку ми самі себе закопуємо) на чорному тлі з білими крапками, які автор пояснює як відлік часу. Один триптих з цієї серії присвячений близькому другу Хьорста, який покінчив життя самогубством. Є тут і відома інсталяція "Тисяча років" - два суміщені скляні бокси, в одному з яких коробка, де живуть і розмножуються мухи. Крізь діри вони перелітають в сусідній бокс, де лежать голова корови і мухобійка з приманкою. Можна побачити і надутий куля, підтримувану повітрям над полотном з гострими ножами ( "Історія болю").

Є і срібна статуя святого Варфоломія, який зняв з себе шкіру, овечки і рибки в формаліні, інсталяції безлічі таблеток і медичних інструментів, які говорять про тлінність життя, робота "Помаранчева революція" - мухи на жовтогарячій фарбі, найсвіжіша "формалінова" робота "Дитяча мрія "(2009) - поні з прикріпленим рогом, тобто фактично одноріг.

Відображено і народження третього сина Херста Саєрса в 2007 році - розкадровування кесаревого розтину дружини Демієна і новонароджений. Як зізнався сам автор, ініціатором фотосесії виступила його дружина, а він захотів зробити з фото серію картин. "Спочатку було страшно дивитися на рани дружини, але чим більше дивишся, тим менше боляче і тобі", - говорить Херст. А інсталяцію "Чистилище" з безліччю недопалків різних форм і розмірів, як розповів автор, який кинув палити 2 роки тому, збирали протягом 8 тижнів.

"Пояснення смерті" - величезна тигрова акула в акваріумі з формаліном, розрізана навпіл, разом з серією картин "Ракові хроніки" (барвисто зображені клітини здорового організму і ураженого раком) виставлені у внутрішньому дворі ТК "Арена", так просто не вмістилися в будівлі PinchukArtCentre. Найпозитивніші роботи - абстракція, виконана в техніці, яку придумав сам Херст, Spin painting (дослівно - "живопис обертання"). Це розбризкування фарби на спеціальних машинах, які обертають полотно.

У цій же техніці спробували сили і Віктор Пінчук з Оленою Франчук - їх роботи теж виставлені. Спробувати створити шедевр зможе кожен, хто відвідає виставку в ці вихідні - з 12.00 до 21.00 в ТК "Арена" працюватимуть "спін-машини", за допомогою яких можна малювати на кружочках, сердечках і черепах, та й до того ж розписати їх у самого Хьорста. "Публічно такі спін-машини я виставляю вперше. Мені дуже сподобалася ідея роздавати картини безкоштовно, показати, що кожен може бути художником", - говорить Деміен, чиї роботи купують за десятки мільйонів доларів.

КИЇВ БІЛЬШЕ СХОЖИЙ НА ПАРИЖ. "Ваше місто дивиться в майбутнє, а взагалі він схожий на Париж", - ділиться враженнями про столицю Херст. На питання про те, чому люди віддають шалені гроші за його роботи, Херст відповідає: "Все в світі коштує стільки, скільки за нього готові заплатити. Мені щастить". Але більше формалінових експериментів від Деміена не чекайте: "Раніше хотів зробити цілий зоопарк в такому дусі, але тепер, думаю, зробленого достатньо. Зараз створюю триптих з розіпнутими коровами - він буде останнім. Ось недавно мені передали трупи лева і носорога, але я ніяк не можу придумати, що такого цікавого з ними зробити ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью