• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

VirusTotal - онлайн перевірка на віруси файлів вашого комп'ютера, телефону і сайтів усіма антивірусами одночасно

 1. Як онлайн перевірити файли на віруси в ВірусТотал
 2. Перевірка комп'ютера антивірусами входять в VirusTotal
 3. Як перевірити на віруси всі програми на телефоні з андроїдом
 4. ВірусТотал як онлайн антивіруса для сайтів
 5. Рекомендації по використанню цього онлайн сервісу

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Майже у всіх з нас стоїть на комп'ютері якийсь антивірус (платний або безкоштовний). Він сканує файли і відкриваються файли на льоту, намагаючись визначити не вірус чи це.

Все це чудово, але іноді бувають ситуації, коли думки одного (нехай і авторитетного) антивіруса може не вистачити. Наприклад, коли він бачить вірус у файлі, який вам дуже потрібен, або, навпаки, коли не бачить, але вас мучать сумніви.

В цьому випадку здорово може виручити онлайн-сервіс VirusTotal , Який дозволяє за хвилину перевірити будь-який файл (або сторінку сайту) на наявність вірусів. І його думку можна буде довіряти, бо в скануванні братимуть участь відразу п'ять-шість десятків найпопулярніших антивірусних програм.

Всі антивіруси в обоймі онлайн-сервісу ВірусТотал (а туди входять найкращі програми включаючи ДокторВеб і Касперський) своєчасно оновлюються, і якщо Вас файл дійсно заражений, то хоча б частину з них вам про це повідомить. А якщо не заражений, то ви так само отримаєте об'єктивну картину.

Крім цього, сервіс VirusTotal пропонує вам встановити на свій комп'ютер невелику утиліту, яка дозволить відправити на перевірку файл будь-якого з запущених на комп'ютері процесів, що теж може бути дуже корисно, коли у вас виникають підозри з приводу того, що якийсь із них може бути вірусом. Перевірити в будь-якому випадку не завадить.

Як онлайн перевірити файли на віруси в ВірусТотал

Онлайн сервіс ВірусТотал з'явився більш десяти років тому. Його відмінною рисою є повна безкоштовність (на його сторінках навіть немає реклами).

Кількість антивірусних і антітроянскую програм, які перевіряють завантаження ( що таке файл ) І сторінки сайтів на віруси, з кожним роком зростає. Зараз за перевірку файлів відповідають близько 60 антивірусів, а за перевірку сайтів - навіть трохи більше (в зв'язку з різною специфікою для сканування файлів і сайтів програми використовуються різні).

Отже, щоб перевірити файл на віруси в онлайн сервісі, вам досить буде на його головній сторінці натиснути на кнопку «Виберіть файл» і знайти на своєму комп'ютері те, що ви хочете просканувати в шести десятках найкращих антивірусних програм. Після чого залишиться тільки натиснути на кнопку «Перевірити»:

Зверніть увагу, що максимальний розмір файлу обмежений 128 мегабайтами (див. скільки байт в мегабайті ). В принципі, це в більшості випадків буває достатньо.

Після натискання на кнопку «Перевірити» вам може бути показано повідомлення, що такий файл недавно перевірявся даними онлайн-сервісом. Тут треба розуміти, що файл визнаний ідентичним не по назві, а по його хешу (розрахованим за дуже хитрою формулою числа), який є унікальним.

Тут треба розуміти, що файл визнаний ідентичним не по назві, а по його хешу (розрахованим за дуже хитрою формулою числа), який є унікальним

У наведеному прикладі з моменту останньої перевірки пройшло всього тринадцять хвилин і вірусів знайдено не було (про це говорить запис 0/58 - жоден з 58 антивірусів загрози в ньому не помітив). Тому можна або закрити це вікно (і заспокоїтися), або перейти по посиланню «Показати останній аналіз», щоб переконатися на власні очі у відсутності вірусів і троянів.

Але в той же час потрібно розуміти, що з моменту останньої перевірки у використовуваних в VirusTotal антивирусах могли оновитися вірусні бази, тому я б рекомендував пожертвувати хвилиною вашого часу і почекати, поки пройде повторна перевірка, ініціювати яку можна натиснувши на кнопку «Повторити аналіз» в показаному вище вікні.

У будь-якому випадку, в результаті роботи ВірусТотала ви отримаєте зведену таблицю з результатами перевірки вашого файлу усіма антивірусними програмами працюють в цьому онлайн-сервісі.

У будь-якому випадку, в результаті роботи ВірусТотала ви отримаєте зведену таблицю з результатами перевірки вашого файлу усіма антивірусними програмами працюють в цьому онлайн-сервісі

До речі, працюють антивіруси на серверах ВірусТотала в консольному режимі, і найчастіше в них активований підвищений рівень пильності, що збільшує не тільки ймовірність виявлення загрози, а й рівень помилкових спрацьовувань. Коштує це враховувати при аналізі результатів.

У таблиці з результатами перевірки для кожного антивіруса, яким проводилася перевірка, буде вказана дата останнього оновлення вірусної бази. На вкладці «Додаткові відомості» можна подивитися дані по цьому файлу, які зміг отримати онлайн-сервіс. До речі, можна побачити як виглядає той самий хеш (Довжелезне число в шестрадцатірічном коді, типу «26b7c0a8bbb5bb0a9dcc07b39b25720df10ba13bdbc4d7f36c21ec55421cdf5a»).

Перевірка комп'ютера антивірусами входять в VirusTotal

Даний онлайн сервіс пропонує нам трохи полегшити процес додавання файлів для сканування. Наприклад, досить складно буває знайти місце розташування виконуваних файлів тих процесів, що запущені на вашому комп'ютері. Раптом серед них причаївся вірус або троян?

Для цього пропонується встановити на свій комп'ютер невелику утиліту під назвою "VirusTotal Windows Uploader" . Установка утиліти проходить стандартно, хіба що тільки вам пропонують вибрати, чи потрібно щоб в контекстне меню файлів додавався пункт для відправки на перевірку в ВірусТотал:

Установка утиліти проходить стандартно, хіба що тільки вам пропонують вибрати, чи потрібно щоб в контекстне меню файлів додавався пункт для відправки на перевірку в ВірусТотал:

Після установки програму ви знайдете в меню кнопки «Пуск» (VirusTotal Uploader 2.2), або на робочому столі.

Після запуску у вікні програми відобразяться всі запущені на вашому комп'ютері в даний момент процеси. Знайдіть серед них той, що викликає у вас підозру. Виділіть її та відправте на перевірку в онлайн сервіс натисканням на верхню кнопку «Upload ...».

Дочекайтеся результату, при необхідності відправте на перевірку та інші файли процесів запущених на вашому комп'ютері, в яких ви сумніваєтеся. Зайвим не буде.

Крім цього, перебуваючи у вікні провідника або Тотал Коммандера, ви тепер можете клікнути по будь-якого файлу правою кнопкою і відправити його на сканування антивірусами в сервіс ВірусТотал.

Крім цього, перебуваючи у вікні провідника або Тотал Коммандера, ви тепер можете клікнути по будь-якого файлу правою кнопкою і відправити його на сканування антивірусами в сервіс ВірусТотал

Досить зручно виходить.

Як перевірити на віруси всі програми на телефоні з андроїдом

C допомогою сервісу ВірусТотал можна і додатки на своєму телефоні перевірити на предмет закладених зловредів. Зробити це можна за допомогою офіційного додатка від цього сервісу, але воно давно не оновлювалося і я б рекомендував все ж скористатися додатком VirusTotal Mobile , Яке відмінно працює з сучасними збірками на Андроїд.

У будь-якому випадку, файли додатків, які встановлені на вашому телефоні, будуть відправлені на сканування в даний онлайн сервіс, а ви через пару хвилин зможете подивитися результати цієї перевірки та зробити висновки.

З наведеного скриншота видно, що один з додатків викликало тривогу відразу у семи антивірусних програм, що говорить на користь того, щоб його зі свого телефону прибрати в уникненні проблем.

ВірусТотал як онлайн антивіруса для сайтів

про небезпека зараження вірусами сайтів я вже досить докладно писав. І там я теж приводив VirusTotal як один з інструментів виявлення небезпеки. Краще взяти за правило періодично перевіряти частина сторінок свого сайту в ВірусТотале, так, про всяк випадок. Тим більше, що робиться це досить просто.

На головній сторінці онлайн-сервісу потрібно буде перейти на вкладку «URL-адресу» і ввести адресу тієї сторінки свого або чужого сайту, яку ви хочете перевірити на віруси.

На головній сторінці онлайн-сервісу  потрібно буде перейти на вкладку «URL-адресу» і ввести адресу тієї сторінки свого або чужого сайту, яку ви хочете перевірити на віруси

Після чого залишиться тільки натиснути на велику синю кнопку і дочекатися результатів сканування.

Після чого залишиться тільки натиснути на велику синю кнопку і дочекатися результатів сканування

Антивірусні програми та скрипти в цьому випадку використовуються інші, але їх як і раніше близько шести десятків. Виноситься таким чином рішення можна вважати досить обгрунтованим. Хочу лише порекомендувати перевіряти в цьому онлайн-сервісі не тільки головну сторінку сайту, але і інші показові сторінки, бо вірус може сидіти в якомусь підключається скрипті або іншого роду файлі.

Для зручності роботи можна навіть встановити в свій браузер розширення з офіційного сайту VirusTotal (Підтримуються Хром, Мазій та Інтернет Експлорер). Я б не сказав, що це розширення так вже й необхідно, але за допомогою нього все ж чуйна набагато вигідніше відправляти сайти на перевірку, просто клацнувши відповідне вкладці цього розширення на панелі браузера.

Воно, так само як і мобільний додаток, не дуже давно оновлювалося (ну, що ви хочете, сервіс то повністю безкоштовний) і в нових браузерах дещо може не працювати. Але тим не менше.

Рекомендації по використанню цього онлайн сервісу

Відразу хочу сказати, що сервіс VirusTotal жодного разу не є заміною антивірусній програмі встановленої у вас на комп'ютері. Він не може відображати загрози зараження вірусами на льоту (в реальному часі) і не може в один присід просканувати всі файли вашого комп'ютера. Але цього від нього і не потрібно.

Власне, мати на комп'ютері антивірусні програми не так вже й необхідно (просто ми звикли вважати, що без цього виходити в мережу не можна). Однак, якщо бути обережним, без цього софта обійтися можна. Тим більше, що ніякої гарантії від зараження ніякої антивірус не дає, особливо від нових вірусів, троянів і руткітів.

Але тим не менш, можливість перевірити в онлайні одночасно всіма антивірусними програмами Вас файл (що прийшов в листі, скачаний з підозрілого джерела або ще якимось чином викликає підозри) може знадобитися багатьом. Один антивірус (встановлений у вас) може помилятися, але все відразу брехати не можуть.

Цим і хороший Вірус Тотал. Він безкоштовний, доступний онлайн (з будь-якого комп'ютера або телефону з будь-якої точки землі), що не показує настирливої ​​реклами, працює швидко і видає цілком собі достовірний результат. Що ще потрібно? Може бути трохи лиску, але це я вже чіпляюся.

До речі, на вкладці « Статистика »Можна подивитися звідки найчастіше заходять користувачі і якого типу файли перевіряють.

Що стосується перевірки сайтів, то тут ВірусТотал взагалі незамінний. Як тільки у вас виникла підозра, що з вашим сайтом щось не так (все що завгодно може стати приводом) - відразу відкривайте цей сервіс і дивіться, що він скаже про ваш сайт. Коли пошуковики знайдуть вірус на сайті, може бути вже занадто пізно.

Так, цей сервіс не допоможе вилікувати сайт і відновити завдані збитки, але зате він зможе вас про це сповістити. Далі вже візьмете фрілансера або зверніться до відповідної компанію. Може бути і самі щось зможете зробити, якщо випадок не дуже запущений.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Раптом серед них причаївся вірус або троян?
Що ще потрібно?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью