• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вірус на флешці, видалення і захист

 1. Як перевірити флешку на віруси
 2. Як видалити вірус з флешки
 3. Як відновити флешку після вірусу
 4. Як захистити флешку від вірусів

На флешку вірус потрапляє з зараженого комп'ютера, до якого ви підключали флешку. Робота вірусу проявляється досить чітко - файли, які були на флешці зникли, а папки перетворилися в ярлики. Є модифікації вірусів, які блокують доступ до флешці.

Не варто панікувати! Файли і папки все ще знаходяться на флешці, просто вірус встановив їм атрибути «прихований» і «системний», далі вірус створив ярлики з назвами ваших папок і прописав в них шлях до свого запуску. Іншими словами, якщо ви спробуєте відкрити такий ярлик на флешці, то ваш комп'ютер буде заражений цим вірусом, що призведе до зараження будь-яких флешок і карт-пам'яті, які ви підключите до комп'ютера.

Залежно від версії Windows, у вас, при відкритті флешки, звичайно ж, якщо вона відкрилася, буде така картина:

На флешку вірус потрапляє з зараженого комп'ютера, до якого ви підключали флешку

Ярлики замість папок на флешці через вірус

Подальші дії для очищення флешки від вірусу:

Як перевірити флешку на віруси

Все гранично просто. Досить мати на своєму комп'ютері хорошу антивірусну програму останньої версії з оновленою антивірусною базою. Відкриваємо антивірус і вибираємо сканування знімних дисків або вибіркове сканування (в різних антивирусах по-різному, але зміст один).

Якщо у вас немає антивіруса, то рекомендуємо скачати антивірусну утиліту Dr.Web CureIt! , Яку не потрібно встановлювати на комп'ютер і вона може впоратися з дуже великою кількістю загроз.

Запустіть утиліту Dr.Web CureIt !, після того, як ви її завантажили. Після запуску, в першому вікні програми, встановіть галочку, що ви згодні брати участь в програмі поліпшення якості і відправки статистики в лабораторію Dr.Web, потім тиснемо кнопку «Продовжити».

Тепер клацніть зелену посилання «Вибрати об'єкти для перевірки», вона знаходиться під кнопкою «Почати перевірку». Перед вами з'явиться вікно з вибором об'єктів для сканування - ставимо галочки навпроти кожного елемента і потім тиснемо на зелену посилання «Клацніть для вибору файлів і папок». Тут потрібно відзначити вашу флешку (в цей момент вона повинна бути підключена до комп'ютера і під час перевірки її не можна витягувати), плюс, ви можете відзначити для перевірки на віруси ваші локальні диски. Далі тиснемо кнопку «ОК», а потім велику кнопку «Запустити перевірку».

Вибір флешки для перевірки на віруси

Перевірка на віруси може зайняти якийсь час, слід набратися терпіння і почекати.

Як видалити вірус з флешки

Після закінчення процедури сканування утилітою Dr.Web CureIt !, перед вами буде вікно зі списком знайдених вірусів і інших погроз на флешці, тиснемо на кнопку «Знешкодити», яка знаходиться справа вгорі.

, перед вами буде вікно зі списком знайдених вірусів і інших погроз на флешці, тиснемо на кнопку «Знешкодити», яка знаходиться справа вгорі

Видалення вірусів утилітою Dr.Web CureIt!

Так само є інший спосіб, ручний, для видалення вірусу з флешки. Даний спосіб розрахований на більш-менш досвідчених користувачів. Якщо ви себе таким не вважаєте, то скористайтеся утилітою Dr.Web CureIt!

Отже, для початку потрібно відкрити «Параметри папок» в «Панелі управління» і на вкладці «Вид» встановити галочку на пункті «Показувати приховані файли і папки» і зняти галочку на пункті «Приховувати захищені системні файли (рекомендовано)». Тепер ви можете бачити приховані і системні файли і папки.

Тепер відкриваємо заражену флешку. Натискаємо правою кнопкою по будь-якому ярлику папки і в контекстному меню вибираємо пункт «Властивості». Нам потрібно значення поля Target (Об'єкт).

Властивості ярлика папки

В поле Target (Об'єкт) буде записано довге значення, приблизно, такого змісту:
% windir% \ system32 \ cmd.exe / c «start% cd% RECYCLER \ e3180321.exe &&% windir% \ explorer.exe% cd% backup
З наведеного вище значення, зрозуміло, що файл вірусу e3180321.exe знаходиться в папці RECYCLER. Видаляємо папку RECYCLER повністю.

Так само рекомендуємо переглянути системні папки на предмет залишків від вірусу, які можуть відновити свою діяльність. Для цього потрібно видалити всі програмні файли (розширення * .exe) за наступними адресами:

 • C: \ users \ ім'я користувача \ appdata \ roaming \ - для Windows Vista і 7
 • C: \ Documents and Settings \ ім'я користувача \ Local Settings \ Application Data \ - для Windows XP

Тепер віруси з флешки видалені, але після їх роботи, файли і папки на флешки залишилися прихованими.

Як відновити флешку після вірусу

Що б відновити папки на флешки потрібно змінити їх атрибути, але зробити це звичайними способами проблематично, тому що вірус присвоїв їм не тільки атрибут «прихований», а й атрибут «системними». Через це операційна система намагається захистити їх від дій користувача. Але для нас це не проблема! Ми підготували кілька способів для відновлення папок і файлів на флешці.

Перший спосіб, найпростіший. запустіть цей файл (Розмір 295 байт) на своєму комп'ютері, до якого підключена флешка. Після запуску, відкриється чорне вікно, в якому вам потрібно написати букву вашої флешки, наприклад F або I після чого натиснути кнопку ENTER.

Дана міні-програма, автоматично, виконає пошук і видалення ярликів на папки, файлів авто-запуску (autorun. *), Видалить папку RECYCLER в якій ховався вірус і відновити видимість і доступність до папок і файлів.

Міні-програма, яку ви запустите, представляє з себе командний скрипт Windows і містить такий код:
: lbl
cls
set / p disk_flash = "Enter flash drive:»
cd / D% disk_flash%:
if% errorlevel% == 1 goto lbl
cls
cd / D% disk_flash%:
del * .lnk / q / f
attrib -s -h -r autorun. *
del autorun. * / F
attrib -h -r -s -a / D / S
rd RECYCLER / q / s
explorer.exe% disk_flash%:

Другий спосіб. Менш рекомендований, тому що відновляться тільки значення атрибутів папок і файлів.

 1. Відкриваємо командний рядок. Для цього натискаємо клавіші Win + R (на кнопці Win зазвичай намальований логотип Windows), у вікні «випонена» пишемо команду CMD і тиснемо ENTER.
 2. У який з'явився чорному вікні, пишемо таку команду - cd / df: \ і тиснемо ENTER, де f: \ - це буква вашої флешки, її можна подивитися в провіднику або у вікні «Мій комп'ютер».
 3. Далі, не закриваючи вікно, пишемо наступну команду - attrib -s -h / d / s і тиснемо ENTER.

Командний рядок

Усе. Атрибути папок і файлів відновлені і ви можете переглянути вміст флешки в нормальному режимі.

Як захистити флешку від вірусів

Дотримуючись простих правил, описаних нижче, збільшите шанси не заразити флешку вірусами.

 1. Підключайте флешку тільки до тих комп'ютерів і пристроїв, на яких стоїть надійний антивірус з оновленою антивірусною базою.
 2. Якщо на вашому комп'ютері немає антивірусу, то ми рекомендуємо встановити безкоштовний антивірус Avast! Free Antivirus , Він впорається з вірусами на флешках і надійно захистить ваш комп'ютер від проникнення загроз.
 3. Для найпростішої захисту флешки від вірусів можна створити підмінний файл автозапуску. Для цього скачайте цей файл (Розмір 333 байта), і розархівуйте його вміст на флешку. Далі зайдіть на флешку і запустіть файл flashdriveprotect.bat. Це міні-програма, яка створить підмінний файл автозапуску на флешці і захистить його від запису і видалення, отже віруси не зможуть прописатися на вашій флешці.
 4. Так само можна використовуватися спеціальні програми для захисту флешки від вірусів. Наприклад, безкоштовна утиліта USB Disk Security прекрасно впорається із захистом флешок, причому ця програма забезпечена рядом додаткових і корисних функцій - автоматичне сканування підключених флешок, відключення автозапуску зі змінних пристроїв, що підключаються до комп'ютера, блокування несанкціонованого запису на флешку і ін.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью