• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Віртуальні машини в мультібоксінге

 1. установка гипервизора
 2. Створення віртуальної машини
 3. Налаштування мережі
 4. загальні папки
 5. У бойових умовах
 6. Як я лагодив камеру

Яке відношення це має до мультібоксінгу, ігор, та й до чого все це? Буває так, що кілька копій гри ніяк не задавнити в один і той же час на одному комп'ютері. Так, другий ПК поліпшить ситуацію. Але як бути в ситуації, коли хочеться більше? ISBoxer? Можливо він впорається. А якщо ні, то гроші на вітер? Ось тут і виходить на сцену віртуалізація.

Під терміном "віртуалізація" мається на увазі не що інше, як створення віртуального уявлення чогось натомість його фізичного аналога. Віртуальне середовище ізолюється від решти обчислювальної системи, що дає серйозні переваги. Такий підхід широко застосовується в інформаційному світі для:

 • Ефективнішого використання апаратних ресурсів.
 • Зниження витрат на утримання обладнання.
 • Досліджень та тестування програмного забезпечення.
 • Захисту інформації.
 • Легкого обслуговування робочого місця.
 • Емуляції інших платформ (наприклад, ігрової консолі).
 • ... і багато де ще.

Для нас це означає, що гра, запущена в гостьовій ОС (операційна система, що працює всередині віртуальної машини), "не побачить" інші копії, що дозволить насолодитися всіма принадами мультібоксінга. Зрозуміло, для цієї мети залізо слід вибирати з хорошим запасом обчислювальної потужності. Наявність підтримки вашим процесором апаратної віртуалізації (Intel-VT або AMD-V) забезпечить віртуальній машині продуктивність, яку можна порівняти з реальним комп'ютером.

установка гипервизора

Це всього лише програма, що керує роботою кількох операційних систем на одному комп'ютері. На словах це звучить просто. На ділі ж багато Гіпервізор мають проблеми сумісності з залізом.

Мені довелося познайомитися з декількома рішеннями з області віртуалізації комп'ютерів. Є гідні Гіпервізор у таких гігантів, як Microsoft або Oracle. Однак, продуктам від VMware завдяки просунутої підтримки 3D-додатків в нашій справі рівних немає. Це не означає, що сучасні "важкі" гри будуть "літати" на максимальних налаштуваннях, але для мультібоксінга цього не потрібно.

Сьогодні "танцювати під бубон" я буду з найпростішої версією VMware Workstation Player , Яка відразу підкуповує простотою роботи, високою продуктивністю і безкоштовністю (для некомерційного використання). Установка ніяк не відрізняється від будь-якого іншого застосування.

Мінімальні системні вимоги до комп'ютера для роботи VMware Workstation Player наступні:

 1. 64-розрядний процесор Intel Core 2 Duo x86 або двоядерний процесор AMD Athlon 64 FX. Тактова частота 1,3 ГГц або більше.
 2. Мінімум 2 Гбайт ОЗУ, рекомендується 4 Гбайт.
 3. 300 Мбайт вільного місця на диску для установки. Для кожної віртуальної машини потрібне додаткове місце.
 4. 64-розрядна операційна система Windows 7, 8, 10, Server 2008, Server 2012 Ubuntu 8.04 або більш пізньої версії і інші дистрибутиви Linux. Повний список дивіться в керівництві VMware по сумісності .

Для підтримки графіки Windows 7 Aero потрібно:

 1. 3 Гбайт ОЗУ.
 2. Процесор Intel Core 2 Duo з частотою 2,2 ГГц або AMD Athlon версії 4200 (або більш потужні моделі).
 3. NVIDIA GeForce 9900GT або ATI Radeon HD 2600 (або більш потужні моделі).

Створення віртуальної машини

Створення віртуальної машини

Встановити один лише гипервизор недостатньо. Для запуску віртуального середовища потрібна віртуальна машина. При відсутності останньої знадобиться інсталяційний дистрибутив підходящої ОС на диску або його ISO-образ. Упевнений, що в ліцензійній угоді до вашої копії Windows Ліцензії будуть з Microsoft назвали віртуальну машину окремим комп'ютером, на який потрібно купувати окрему ліцензію. Правда, тріальний період ще ніхто не відміняв.

Початок установки ініціюється натисканням в головному вікні на "Create a New Virtual Machine". Майстер установки задасть кілька простих запитань, що стосуються встановлюється гостьової ОС. Коли він запитає обсяг виділяється простору на жорсткому диску, не лякайтеся великим цифрам - віртуальний диск створюється "гумовим" і буде поступово заповнюватися до вказаного значення в процесі використання. Реальне витрачений місце буде залежати від версії ОС. Наприклад, Windows 8.1 після установки займає близько 10 Гбайт, а Windows XP менше двох.

Завдяки функції "Easy Install" подальша установка ОС проходить тихо і швидко (близько 10-15 хвилин).

Рекомендованих налаштувань зазвичай вистачає лише для офісних завдань. Стандартного обсягу оперативної пам'яті (512 Мбайт для Windows XP) і кількості процесорних ядер, що виділяються на потреби ВМ, швидше за все, буде мало для нормальної гри. Змінити ці показники можна пізніше у вікні налаштувань ВМ, але тільки коли вона вимкнена.

Налаштування мережі

Раз вже ми займаємося цим заради мультібоксінга, то захочемо передавати натискання з клавіатури одночасно і в гостьову ОС, і в хостовую (основну). Щоб зробити це можливим, потрібно включити мережеве виявлення в обох системах.

Для віртуальних машин на базі Windows XP порядок включення такої:

 1. Перейдіть в "Панель управління> Мережа і підключення до Інтернету> Майстер настройки мережі".
 2. На етапі вибору методу підключення виберіть пункт "Цей комп'ютер підключений до комп'ютера через шлюз або через інший комп'ютер в мережі".
 3. Придумувати опис комп'ютера необов'язково, а ось без загального доступу до файлів нічого працювати не буде:

  Придумувати опис комп'ютера необов'язково, а ось без загального доступу до файлів нічого працювати не буде:

У більш пізніх версіях Windows, коли ви через провідник відкриваєте список мережевих пристроїв, може з'явитися повідомлення вгорі вікна, що оповідає про те, що загальний доступ до файлів відключений. Увімкніть його тут, або перейдіть в "Панель управління> Центр управління мережами і загальним доступом> Змінити додаткові параметри спільного доступу":

Увімкніть його тут, або перейдіть в Панель управління> Центр управління мережами і загальним доступом> Змінити додаткові параметри спільного доступу:

Чи працює зв'язок, перевірити дуже просто:

 1. Перебуваючи в гостьовій ОС, відкрийте командний рядок: натисніть на клавіатурі Win + R, введіть без лапок "cmd" і потім Enter.
 2. У новому вікні викличте команду "ipconfig". Зверніть увагу на поле "IP-адреса" (або "IPv4-адрес"):

  Зверніть увагу на поле IP-адреса (або IPv4-адрес):

 3. Далі, з хостовой ОС зайдіть так само в командний рядок і викличте команду "ping", підставивши свої цифри: ping 192.168.80.128 Якщо на екрані з'явилося "відправлено = 4, отримано = 4, втрачено = 0", то все в порядку. Якщо ж вийшло 100% втрат, переконайтеся в правильності введеного адреси і в тому, що встановлений міжмережевий екран не перешкоджає з'єднанню.

Команда "ipconfig", викликана з хостовой ОС, покаже іншу картину - там буде кілька мережевих адаптерів зі своїми IP-адресами. У більшості випадків за зв'язок відповідає той, що знаходиться в самому початку. Вам необов'язково представляти пристрій локальна мережі (хоча, знання це не буде зайвим). Можна "пропінгувати" з гостьової ОС все адреси по черзі - якщо пінг проходить, цього буде достатньо.

загальні папки

Копіювання в кожну віртуальну машину по ігровому клієнту буде сумнівним рішенням, особливо, якщо один екземпляр займає 30 Гбайт. Розумніше визначити в системі загальну мережеву папку і запускати гру звідти.

На комп'ютері, що знаходиться в приватній локальної мережі, де можна не побоюватися цікавості з боку незнайомців, буде зручно скористатися стандартним провідником Windows:

 1. Відкрийте папку з ігровим клієнтом в хостовой ОС, клікніть ПКМ по вільному місцю і виберіть в контекстному меню "Загальний доступ> Конкретні користувачі".
 2. У порожній рядку введіть "Все", натисніть "Додати".
 3. Дозвольте групі "Все" читати і записувати файли в папці і завершите настройку:

  Дозвольте групі Все читати і записувати файли в папці і завершите настройку:

Щоб швидко потрапити в список загальнодоступних ресурсів певного комп'ютера, викличте вже знайому комбінацію Win + R і напишіть там його IP-адресу або ім'я мережі, наприклад так:

\ 192.168.80.128 \


Майте на увазі, інші користувачі в межах вашої локальної мережі зможуть робити з цим каталогом все, що захочуть. У домашніх умовах таке нерідко зустрічається, коли кілька комп'ютерів підключені до Інтернету через один маршрутизатор (іноді умільці підключають так відразу кілька квартир).

Якщо такий розклад не влаштовує, то можна вдатися до вбудованим засобам VMware Workstation Player. Для цього:

 1. У головному вікні VMware клацніть ПКМ по віртуальній машині і виберіть "Settings".
 2. Перейдіть на вкладку "Options", розділ "Shared Folders".
 3. Справа переключіться на пункт "Always enabled".
 4. Включена опція "Map as a network drive in Windows guests" для зручності додасть мережевий диск з цією папкою в "Мій комп'ютер" всередині гостьової ОС.
 5. Натисніть на кнопку "Add ..." для додавання каталогу і задайте йому ім'я:

   для додавання каталогу і задайте йому ім'я:

В цьому випадку доступ до вмісту буде тільки у користувача віртуальної машини і у вас. Часто люди запускають ВМ для тестів, в тому числі потенційно небезпечних програм. У застереженні, яке ви бачите на скріншоті, йдеться якраз про таких ситуаціях - не варто захоплюватися загальним доступом, якщо по віртуальній машині гулятимуть віруси та вразливості.

У бойових умовах

Випробування проводилися на грі "Star Wars: The Old Republic" (SWTOR), яка сильно опиралася і брикала. Ці "пригоди" почалися ще до запуску гри, раз у раз збагачуючись зауваженнями в стилі нашого великого і могутнього, і тривали ще кілька днів!

До речі, якщо у вас є ISBoxer, то вам може стати в нагоді інструкція по налаштуванню SWTOR для мультібоксінга.

Звичайно, я відразу побіг її запускати, забувши розширити права на каталог для запису. Гра тут же повідомляє про те, що не може створити якийсь тимчасовий файл і буде закрита. Дивно те, що навіть з повними правами вона видавала помилку. В мою жалюгідну віртуальну машинку 34 Гбайт ніяк не влізуть. Вибору немає, доведеться встановлювати заново і копіювати всю гру всередину.

Що? Знову помилка? Яка ще ініціалізація програми? Невже не можна по-людськи пояснити, де болить ?! Ну, хоча б отримаю трохи ностальгії від вечора, проведеного з голою операційною системою 15-річної давності. Може встановити оновлення Direct-X і бібліотеки Microsoft Visual C ++? До речі, гра намагалася це зробити, але, мабуть, погано старалася.

Начебто все йде. Вірніше, поповзло. Якщо вона буде так довго завантажуватися, я приступлю до гри пенсіонером! О, якийсь ролик ... цікавий, здається. Чому у мене таке відчуття, що я вже десь його бачив?

Гаразд, давайте вже створимо кого-небудь. Як думаєте, що мене чекало після цього? Ні, не помилка. Камера! Чому вона крутиться з шаленою швидкістю і дивиться тільки в стелю? Респект розробникам - дозволили, розумієте, мультібоксінг на своїх серверах, зробили гру безкоштовної і заборонили запуск декількох вікон на рівні додатку! Як вам такий троллінг?

Як я лагодив камеру

В налаштуваннях швидкість руху миші була мінімальною, нічого іншого я не знайшов і вирішив запустити старий добрий World of Warcraft. Давай, не підведи мене, ми ж стільки років прожили разом! .. Та ти знущаєшся. Чому ви не хочете дружити з моєї мишею і нормально повертати камеру? Хм-м. Якась галочка на "Hardware Cursor", а раптом прокотить. Точно! Ну нарешті-то, зараз я відключу цей апаратний курсор в SWTOR і відпочину ... Де ж ця опція? В налаштуваннях графіки немає, в управлінні немає, в лаунчер теж. Знову облом.

Довго плавав я по інтернет-хвилях, кидало мене з однієї іноземної сайту на інший, але рішення на горизонті не виникало. Багато таких же як я хотіли мати можливість включати або вимикати цю опцію, і причини були різні. Але чомусь було чутно тільки незадоволених, а всі інші мовчали в ганчірочку.

На наступний день пригнічений, але не зломлений, я вирішив довіритися своїм IT-інстинктам. Раз вже справа в апаратній курсорі, то треба дивитися в бік драйверів. Як я не намагався видаляти, змінювати, оновлювати драйвери миші в віртуальній машині, краще не ставало.

У якийсь момент я почав грішити на саму мишу. Але тоді чому раніше з нею проблем не було? Скачав я з сайту виробника утиліту, яка міняє якісь настройки мого маніпулятора. Серед них була зміна дозволу лазерного сенсора. Після того, як я збавив його до 100 dpi, камера в грі сповільнилася і я побачив ще дещо. При зміщенні курсору в будь-яку сторону навіть на один піксель, камера поверталася на чверть обороту і завжди в одному напрямку!

У моїх пошукових фразах, якими я атакував пошуковики, стали з'являтися натяки на VMware Workstation Player і його слабкий функціонал. Я згадав, що користуюся найпростішої версією, безкоштовною і без зайвих примочок. Після установки пробної версії більш просунутого Workstation Pro мені попалося на очі ось це:

І дійсно спрацювало. Коли ця оптимізація активована, в грі просто відключається інтеграція миші. Коли курсор досягає меж віртуального екрану гостьовий ОС, інтеграція змушує його продовжувати рух в хостовой ОС (і навпаки), об'єднуючи два екрани в один цілий. Як відключити таку поведінку в безкоштовній версії, ніхто не знав.

До речі, у мене як раз десь валявся не менше безкоштовний VirtualBox від компанії Oracle (але в цілому більш функціональний), і там це легко відключається:

До речі, у мене як раз десь валявся не менше безкоштовний VirtualBox від компанії Oracle (але в цілому більш функціональний), і там це легко відключається:

Тільки здалася надія ... і курсор зовсім пропав! Камера оберталася нормально, а ось покажчик пропадав з поля зору, коли перебував над елементами 3D-графіки (яким було все ігрове вікно). на сайті VirtualBox нашому товаришеві по нещастю розповіли, що про проблему з 3D-прискоренням в їхній програмі їм відомо, але нічого міняти не будуть, тому що це, бачте, дурниця, на яку не варто витрачати час. Ок.

Значить треба просто знайти нетрадиційне рішення для VMware, відредагувавши щось в блокноті, і забути про цей кошмар. Природно, це не могло закінчитися так просто, але це сталося. Потрібно відкрити папку, в яку була встановлена гостьова ОС і відкрити в блокноті файл з розширенням * .VMX. А в ньому відключити такий параметр:

usb.present = "FALSE"

Знімати захоплення курсора тепер доведеться вручну комбінацією Ctrl + Alt. На жаль, у мене не виявилося під рукою PS / 2-миші, тому власникам таких пристроїв залишу невелику інтригу.

Було вже передчуття перемоги, однак, через гальм і зависань на півхвилини рухатися в грі було неможливо. Хоча графіка була вся на мінімумі. Після всього, що я пережив, здаватися бажання не було. У диспетчері завдань відразу стало видно, що ресурсів, які мені рекомендував установник, явно недостатньо. Довелося збільшити обсяг ОЗУ до 2 Гбайт, і включити додаткові ядра процесора.

Бути може, дійсно варто було купити ISBoxer, який для цієї гри використовує саме віртуалізацію, але все-таки отримати це безкоштовно було набагато приємніше.

Сподобався матеріал? Розкажи друзям!

Але як бути в ситуації, коли хочеться більше?
ISBoxer?
А якщо ні, то гроші на вітер?
Що?
Знову помилка?
Яка ще ініціалізація програми?
Невже не можна по-людськи пояснити, де болить ?
Чому у мене таке відчуття, що я вже десь його бачив?
Як думаєте, що мене чекало після цього?
Як вам такий троллінг?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью