• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Virtual WiFi або як в Windows створити wifi-мережу з роздачею інтернету

 1. Зміст статті: Пролог. Про Virtual WiFi
 2. Що таке Virtual WiFi і з чим його їдять
 3. Від слів до справи. Управління віртуальної WiFi мережею
 4. Створення віртуальної WiFi мережі
 5. Запуск віртуальної WiFi мережі
 6. Відключення віртуальної WiFi мережі
 7. Видалення віртуальної WiFi мережі
 8. Інформація про віртуальну WiFi мережі
 9. Роздача інтернету в локальній WiFi мережі
 10. расшарівать інтернет
 11. Статичний ip-адреса в віртуальної WiFi мережі
 12. Лінь - двигун прогресу чи автоматизація управління WiFi мережею
 13. Управління віртуальної WiFi мережею з батника
 14. Автоматичний запуск віртуальної WiFi мережі при включенні комп'ютера
 15. Епілог. Програмна та апаратна сторони питання

Зміст статті:

Пролог. Про Virtual WiFi

Досить часто бачу в мережі (в тому числі і на нашому сайті) питання про те, як же, все-таки, роздавати з комп'ютера з wi-fi адаптером, або з ноутбука, інтернет, або як організувати wlan-мережу і т.п . Способів і варіантів безліч, але один з найпростіших і зручних, на мій погляд, до цих пір не є найпопулярнішим.
Мова піде про технології Virtual WiFi, яка була включена компанією Microsoft в Windows 7 і Windows 2008 R2, а тепер і у відносно свіженьку Windows 8, і в останню версію операційної системи, Windows 10. Саме ця технологія використовується в таких програмах як Connectify і Virtual Router Manager, проте в рамках даної статті я не буду звертати на них вашу увагу, ми виконаємо все без зайвого софта виключно засобами чистої операційної системи. По-перше, ці програми не у всіх коректно працюють, по-друге, авторські права ще ніхто не відміняв, ну і по-третє, належу до тієї категорії людей, яка не люблять тримати у себе зайвий софт.

Що таке Virtual WiFi і з чим його їдять

Суть роботи Virtual WiFi простіше зрозуміти тим, хто коли-небудь мав справу з віртуальними машинами, а точніше, з налаштуванням мережі в них. Операційна система, яка підтримує дану технологію, отримує можливість розбити реально існуючий бездротової адаптер на кілька віртуальних, кожен з яких буде здатний працювати зі своєю мережею. Зрозуміло, що можливості таких віртуальних приймачів / передавачів будуть обмежені рамками ресурсів одного єдиного реального адаптера, на базі якого створювалися інші.
І ложечка дьогтю в цю бочку меду: в Windows 7 є можливість створювати тільки один віртуальний адаптер, який буде працювати в якості точки доступу, причому шифрування буде проходити виключно в режимі WPA2-PSK / AES. Однак, в більшості випадків, цього цілком достатньо для задоволення побутових потреб середньостатистичного користувача ПК.
Що нам для цього потрібно?
- розуміти, комп'ютер з операційною системою Windows 7/8 на борту;
- wifi-адаптер, підключений до ПК, драйвери якого підтримують технологію Virtual WiFi. До слова сказати, для отримання пункту сумісності обладнання з OS Windows 7, драйвер адаптера повинен мати цю підтримку, так що якщо ваш wifi-приймач сумісний з Windows 7, то і Virtual WiFi підтримує на 5 +.
Все, в принципі, хіба що, якщо ви хочете роздавати інтернет з вашого комп'ютера, то необхідно мати на ньому інтернет-з'єднання, причому його природа абсолютно не важлива, це може бути Еthernet з'єднання, WiFi або 3G мережу.

Від слів до справи. Управління віртуальної WiFi мережею

Створення мережі, реалізованої за допомогою Virtual WiFi, і управління нею в Windows здійснюється через командний рядок.
Отже, приступимо.

Створення віртуальної WiFi мережі

Щоб створити віртуальну мережу WiFi потрібно відкрити командний рядок з правами адміністратора (зробити це можна кількома способами, наприклад, зайти в меню Пуск, далі - Усі програми, Стандартні, правою кнопочкою за програмою командного рядка і вибираємо пункт Запустити від імені адміністратора) і виконати в ній наступну команду:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = wlan-set key = 12345678

де параметр mode дозволяє мережу, параметр ssid привласнює мережі ім'я, а key привласнює пароль.
Природно, значення wlan-set і 12345678 можете поміняти на свої (раджу вам це зробити, особливо в тій частині, що стосується пароля).

Все, віртуальна мережа створена. У цьому можна переконатися зайшовши в диспетчер пристроїв і побачивши там відповідний рядок в розділі мережевих адаптерів.

А також в панелі управління шляхом Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера з'явиться нова мережа. Однак вона ще не підключена, про що свідчить промовистий напис поруч з нею Ні підключення.

Запуск віртуальної WiFi мережі

Тепер нам необхідно запустити нашу мережу. Для цього в командному рядку від адміністратора виконуємо

netsh wlan start hostednetwork

netsh wlan start hostednetwork

Після виконання даної команди в списку мережевих підключень під нашою мережею з'явиться її ім'я.

Тепер до нашої мережі можна підключатися. Але ж, можливо, в один момент нам знадобиться зупинити дію мережі, заборонити підключення до неї.

Відключення віртуальної WiFi мережі

Отже, щоб відключити мережу необхідно в командному рядку від адміна виконати команду

netsh wlan stop hostednetwork

netsh wlan stop hostednetwork

Після цього наша мережа знову стане неактивною.

Видалення віртуальної WiFi мережі

І останнє з того, що, я вважаю, заслуговує на увагу. Видалення мережі. Як же без цього.

Щоб видалити створену нами віртуальну мережу, виконуємо команду

netsh wlan set hostednetwork mode = disallow ssid = wlan-set key = 12345678

Інформація про віртуальну WiFi мережі

Є ще пара команд для управління Virtual WiFi, а точніше, для моніторингу її:

команда

netsh wlan show settings

відображає властивості мережі та її стан

відображає властивості мережі та її стан

команда

netsh wlan show hostednetwork setting = security

повертає параметри безпеки, в тому числі і діючий пароль на підключення до сітки

повертає параметри безпеки, в тому числі і діючий пароль на підключення до сітки

(На даному скріншоті ключ - 13041991, для прикладу)

Роздача інтернету в локальній WiFi мережі

Власне, найпоширеніше застосування Virtual WiFi - це роздача інтернету.

расшарівать інтернет

Щоб здійснити це, потрібно виконати наступне:
Відкриваємо Панель управління, переходимо в розділ Мережа й Інтернет, далі - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера.

Клацаємо правою кнопочкою миші по тому підключенню, за допомогою якого забезпечується доступ в інтернет на даному комп'ютері (тобто те з'єднання, яке ми збираємося розшарити, в даному прикладі це з'єднання через 3G-модем від мобільного оператора), вибираємо пункт Властивості, відкриваємо в віконці вкладочку Доступ і ставимо галочку в першому пункті (див скрін), а нижче вибираємо створену нами віртуальну мережу (в даному прикладі - Бездротове мережеве з'єднання 5). Якщо інтернет зараз активний, його необхідно буде перепідключити.

На цьому можна і зупинитися, але я пропоную трохи виграти в зручності, тому переходимо до наступного кроку.

Статичний ip-адреса в віртуальної WiFi мережі

Що маю на увазі: зараз існує багато програм, що дозволяють управляти файловою системою Андроїд смартфонів з комп'ютера за допомогою WiFi, в більшості своїй вони грунтуються на створенні мережі між пристроями і підключаються по ip-адресою всередині мережі. У тій же мережі, яку ми налаштували, ip-адреси будуть присвоюватися підключається пристроїв хаотично, тобто, кажучи грамотною мовою, ip-адреси в нашій мережі динамічні (змінюються). У випадку з глобальною мережею це зручно і правильно, в локалке ж (локальної мережі) я вважаю за краще статичні (незмінні) ip-адреси, це набагато зручніше для отримання доступу до конкретних машин / пристроїв або навіть папок і файлів. Що ми робимо? Тут же, в розділі Зміна параметрів адаптера, клацаємо правою кнопочкою миші на нашу бездротовому з'єднанню, вибираємо рядок Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4), потім тиснемо кнопочку Властивості і прописуємо ip-адреса і маску підмережі (в даному випадку я використовую ip- адреса не 192.168.0.1, а 192.168.137.1, так як це краще для розшарювання інтернету від використаного для прикладу провайдера).
Зберігаємо внесені зміни.

На пристрої, який підключаємо, теж потрібно налаштувати статичний ip-адреса. Для цього потрапляємо в розширені налаштування конкретної wifi-мережі і вносимо такі зміни

Тепер ми пріспокойненько можемо додати адресу, що включає в себе ip-шник, для доступу до пристрою, наприклад, в закладки браузера, щоб не забивати його постійно вручну.

Лінь - двигун прогресу чи автоматизація управління WiFi мережею

Ну а як інакше? Взагалі намагаюся не забувати про людей, які не горять бажанням робити зайві рухи тіла в деяких ситуаціях, тим більше, що я сам до таких людей ставлюся .... і ставлюся з задоволенням.

Управління віртуальної WiFi мережею з батника

Чого вже приховувати, далеко не всі користувачі Windows люблять возитися з командним рядком, а часом це відверто незручно і займає багато зайвого часу. Так ось, щоб позбавити вас від цього пропоную все команди упакувати в окремі батнічкі і, замість того, щоб прописувати команду в термінал, просто запустити потрібний бат-файл.

Якщо вам цікава тема створення подібних файлів, що автоматизують різні процеси на комп'ютері, пропоную вам ознайомитися з відповідною статтею: Пакетні файли (bat, сорочки з короткими рукавами) Windows

Нижче прикріплюю архів з наступними сорочки з короткими рукавами:
wi-fi_add.bat - створює мережу (потрібно поміняти значення параметрів ssid = і key =)
wi-fi_start.bat - запускає створену мережу
wi-fi_stop.bat - зупиняє роботу мережі
wi-fi_del.bat - видаляє віртуальну мережу (потрібно поміняти значення параметрів ssid = і key =)

Для виконання потрібної дії просто запустіть необхідний виконавчий файл.
Архів ось тут: wi-fi.zip

Автоматичний запуск віртуальної WiFi мережі при включенні комп'ютера

Мені, наприклад, простіше, якщо інтернет починає лунати відразу після включення комп'ютера. І якщо по частині Автоматичне з'єднання інтернету на самій хост-машині тут писати немає сенсу (не той контекст статті), то пару слів про автостарту нашій віртуальній мережі черкания.
Насправді, всього пару слів. Щоб наша мережа стартувала при включенні ПК, потрібно в папку автозавантаження (вона знаходиться по шляху C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup, або Пуск - Автозавантаження) додати ярлик на батник wi-fi_start.bat. По суті, можна туди засунути і сам бат-файл, але в разі ярлика ми може у властивостях його вказати, щоб він стартував згорнутим в значок.

Про інші варіанти додавання програм в автозавантаження Windows можете почитати у відповідній статті: Автозавантаження. Додавання програм в автозавантаження Windows

На цьому всі маніпуляції по автоматизації роботи нашої віртуальної мережі можна вважати закінченими.

Епілог. Програмна та апаратна сторони питання

А що, епілог, і так адже все всім зрозуміло ....
Під час написання даної статті використовувалися:
- комп'ютер з Windows 7 на борту;
- віртуальна машина VirtualBox з встановленою Windows 8;
- простенький WiFi-адаптер ZyXEL NWD 2105;
- 3G модем Flyer з сім-картою від компанії мобільного оператора мережі;
- комунікатор HTC Incredible S з Android 4.0.4
.... а також пара чашок кави і кілька Кіловат електрики.

Відкритих вам wifi-точок і швидкого інтернету ....

Що нам для цього потрібно?
Що ми робимо?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью