• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вимоги до проведення документів

1С: Підприємство 8.2 /
розробникам /
Створення і зміна об'єктів метаданих

Зміст

Див. також

1. Документи призначені для введення первинної інформації, пов'язаної з реєстрацією подій, що впливають на що враховуються в системі показники. Наприклад, при автоматизації фінансово-господарської діяльності підприємства - це облік різних господарських операцій; в системах управління виробничими процесами - реєстрація виробничих операцій і т. д.

2.1. Реєстрація події в системі (тобто відображення його в обліку) виконується за допомогою проведення документа. Більшість документів повинні проводитися (властивість Проведення встановлено в значення Дозволити).

Логічно, непроведений документ відрізняється від проведеного тим, що непроведений документ є «чернеткою», не відображених в обліку. Такі документи можуть бути збережені в системі, навіть якщо вони не повністю або взагалі не заповнені; до них не застосовуються ніякі перевірки і обмеження бізнес-логіки (перевірки заповнення, дат заборони зміни і т.п.). Дані таких документів не відображаються в обліку (виводяться в звітах і т. П.)

У той же час, проведений документ - це «чистовик», формування та обробка якого завершені і з приводу якого прийнято рішення, що даний документ повинен брати участь в обліку.

2.2. Якщо життєвий цикл документа складається з декількох етапів, які відповідають етапам деякого процесу, то для опису цих етапів у документа можуть бути введені додаткові статуси. Наприклад, документ «Заказ клієнта» може мати статуси: «не узгоджений», «до забезпечення», «закритий»; документ «Видатковий касовий ордер» - спочатку зареєстрований в журналі реєстрації касових ордерів (КО-3), потім підписаний головним бухгалтером (керівником), переданий в касу, потім зареєстрований в Касовій книзі, підписаний головним бухгалтером (керівником).

У таких випадках, проведення документа відповідає моменту первинного відображення події в обліку, а статуси проведеного документа уточнюють, як саме подія відображена в обліку.

Якщо документ проведено, то при перекладі документа між статусами користувачам може бути запропоновано дозаповнити певні дані документа, до цих даних можуть бути застосовані певні перевірки і обмеження бізнес-логіки, специфічні для кожного етапу. До моменту проведення, переклад «чернетки» документа по статусах не контролюється системою.

Приклади поведінки документів з багатоетапним відображенням в обліку:

 • для проведеного документа «Замовлення клієнта»:
  • при перекладі в статус «не узгоджений» система контролює тільки основні параметри замовлення;
  • при перекладі в статус «до забезпечення» - обов'язково для заповнення поле «дата відвантаження», так як логісту необхідна інформація, до якої дати потрібно привезти замовлення;
 • для проведеного документа «Видатковий касовий ордер» переклад в фінальний статус «зареєстрований в Касовій книзі і підписаний головним бухгалтером (керівником)» означає, що система повинна створити бухгалтерські записи, а звіт касира буде зареєстрований в журналі-ордері (або іншому регістрі обліку, наприклад , в бюджетних організаціях - в журналі операцій).

2.3. Виняток з цього правила ( «більшість документів повинні проводитися») складають

 • документи, які не призначені для відображення подій в обліку. За допомогою таких документів тільки реєструють різні події з прив'язкою до часу: наприклад, вхідну кореспонденцію, дзвінки, зустрічі і т.п.
 • окремі документи, технологія проведення яких сильно відрізняється від технологічних можливостей платформи, але які повинні виглядати для користувача так, як ніби вони проводяться. Наприклад, це документи «Операція (бухгалтерський і податковий облік)» - для введення операцій вручну, «Регламентна операція» - для виконання операції закриття місяця з можливістю ручного коректування рухів і т.п.

Такі документи не проводяться.

2.4. У разі якщо користувач повинен виконувати реєстрацію події в системі і відображення його в обліку за одну дію, необхідно записувати новий документ в режимі проведення.

При цьому неприпустимо вирішувати цю задачу іншими способами, зокрема, за допомогою відключення проведення у документа.

3.1 При відображенні події в обліку може виникнути необхідність сформувати «вторинні» дані, зі складними прив'язками до моментів часу, періодів і до інших об'єктів системи. В цьому випадку слід поміщати такі дані в регістри. Формування рухів по регістрах слід виконувати при проведенні: автоматично або вручну.

При автоматичному формуванні рухів, користувач вводить інформацію про подію в дані документа, а при проведенні на основі введеної в документ інформації генеруються руху в різні регістри. Наприклад, для бухгалтерських операцій відбувається формування проводок.

При ручному формуванні рухів, користувач вводить дані безпосередньо в регістри. Такі документи зазвичай називаються ручними операціями. Вони можуть використовуватися для введення початкових залишків, або для введення господарських операцій, які не були передбачені розробником конфігурації.

3.2. В окремих випадках, формування рухів може виконуватися окремим документом. Це затребуване в разі подібної обробки різних видів документів, групової обробки або реалізації складних бізнес-процесів, що вимагають явного поділу функцій виконавців. Тоді різні стадії відображення подій в обліку реалізуються не переходом по статусах у одного документа, а різними документами, які вводяться на підставі один одного. У цьому ланцюжку тільки певні документи при проведенні формують руху.

Наприклад, розглянемо ситуацію, коли платіжне доручення формується у фінансовому відділі, і при цьому бухгалтер при проведенні не повинен змінювати первинний документ. В цьому випадку, документ «Платіжне доручення" не робить рухів, а руху за платіжним дорученням формуються окремим документом «Списання з розрахункового рахунку», який спеціально призначений для автоматизованого формування рухів.

3.3. Непроведені і помічені на видалення документи не повинні мати активних рухів.

3.4. Навіть якщо документ не формує рухів, він повинен проводитися, щоб логічно відрізнятися від «чернетки».

4. Для більшості подій відображення в обліку може бути оборотним. В такому випадку, для цього слід використовувати механізм скасування проведення документів.

Інші матеріали по темі:
формування рухів по регістрах , списання з розрахункового рахунку , підписаний , бізнес , перевірки , регістри , події , бухгалтерський і податковий облік , відображення , формування , видатковий касовий ордер , користувач , платіжне доручення , замовлення , конфігурація , приклад , документи , дані , документів , регістр , документа , документ

Матеріали з розділу: 1С: Підприємство 8.2 / Розробникам / Створення і зміна об'єктів метаданих

Інші матеріали по темі:

Облік безготівкових грошових коштів. Надходження грошових коштів

Принципи та механізми реалізації

Джерела даних для розрахунків бюджетування

продаж ТМЦ

Універсальний журнал документів


Нас знаходять: касові документи на чернетках, статус документа проведений, статуси за документами в 1с, проведення документа видаткова, первинні касові документів на чернетках, первинні документи на чернетках, як змінить дату непроведеного документа в 1с 8 2, як заборонити проведення проведеного документа 1с 8 2, заборонити змінювати документ якщо він вже проведено 1с 8 2, 1с 8 2 код проведення документа видаткова


1С: Підприємство 8

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью