• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вимірювання аудиторії Рунета

 1. Інтернет і його користувачі Щоб визначити, який контингент Рунета , Скільки людей користується...
 2. Вплив соціальних мереж на чисельність аудиторії Рунета
 3. Методи вимірювання в Рунеті
 4. Параметри вимірювання в інтернеті
 5. хост
 6. відвідувач
 7. сесія
 8. хіти
 9. глибина перегляду
 10. посилання

Інтернет і його користувачі

Щоб визначити, який контингент Рунета , Скільки людей користується його послугами, і до яких соціальних верств вони належать, потрібно, для початку, визначити, що ж таке Рунет.
Найпростіше визначення - це сайти російською мовою. Вони не обов'язково повинні закінчуватися на .ru або перебувати в Росії, вони просто повинні бути написані російською мовою і їх цільова аудиторія - російськомовні люди.
Власне назва пішла саме від використання постфікса ru (ру) і слова Інтернет. Термін вперше був використаний Раффі Асланбековим в 1997 році, після чого поняття швидко прижилося і стало поширюватися в Інтернет спільнотах, а вже в 2001 році слово було внесено до словника Російської Академії Наук як визначення російського Інтернету.
У 2004 році, до десятиліття домену, була вручена перша «Премія Рунета», що стала через рік державної.

Чисельність російської інтернет-аудиторії

Аудиторія рунета стрімко росте, і останні дані показують, що навіть самий популярний російський канал ОРТ програв мільйон користувачів саме Інтернету. Також дослідження показують, що мережею Інтернет в Росії користується приблизно сімдесят мільйонів чоловік, з яких приблизно п'ятдесят шість відсотків чоловіки і сорок чотири відсотки жінки.
Найбільше Інтернет використовує молодь. Так, тридцять вісім відсотків - користувачі від вісімнадцяти до двадцяти чотирьох років, і двадцять сім відсотків - від двадцяти п'яти до тридцяти чотирьох років.
Найчастіше Інтернетом користуються:

Також дослідження показали, що тридцять шість відсотків користувачів - люди з вищою освітою .
Високий відсоток користувачів (47%), у яких дохід становить двісті доларів на кожного члена сім'ї, тобто, громадян із середнім доходом.

Вплив соціальних мереж на чисельність аудиторії Рунета

З зростаючої популярністю соціальних мереж , Росте і аудиторія Інтернету. Все частіше там реєструються не тільки школярі, а й люди за п'ятдесят років.
Найпопулярніший у 2011 році пошуковик - «Яндекс», а соціальна мережа , В якій аудиторія проводить найбільше часу - сайт «ВКонтакте».
Дев'яносто один відсоток користувачів користуються пошуковими системами, також дослідження аудиторії Рунета показали, що російськомовні користувачі найбільш лояльні до реклами .
Що цікаво, незважаючи на настільки масову і глибоку інтернетизацію, лише чотирнадцять відсотків користувачів дізнаються новини з Інтернету, вважаючи за краще, як і раніше, дивитися новини по телевізору (сімдесят два відсотки).
Аналогічно, люди швидше сприймають рекламу по телевізору, ніж в Мережі.
І якщо раніше підключенням до мережі могли похвалитися лише жителі великих міст, а людям з периферії доводилося задовольнятися лише рідкісними Інтернет-клубами, то тепер кількість персональних систем доступу росте, і люди у всіх куточках Росії можуть шукати інформацію, спілкуватися в соціальних мережах, обмінюватися музикою і заводити нові знайомства.

Методи вимірювання в Рунеті

Власнику інтернет-сайту необхідно ретельно контролювати якість і кількість трафіку, який регулярно надходить на його ресурс. Адже, в залежності від цих даних, він зможе точно визначити, наскільки даний ресурс подобається відвідувачам і потребує він в доопрацюванні, а також оцінити ефективність проведеної розкрутки .

Для з'ясування цієї інформації йому слід ознайомитися з основними параметрами, які дають можливість виміряти кількість відвідувачів ресурсу. Тоді його власник буде повністю обізнаний про ситуацію і зможе вжити відповідних заходів щодо її поліпшення.

Параметри вимірювання в інтернеті

Існують деякі стандартні поняття, на які орієнтуються так звані лічильники відвідуваності. До цих параметрів відносяться: Існують деякі стандартні поняття, на які орієнтуються так звані лічильники відвідуваності

хост

Параметр, який показує кількість унікальних відвідувачів за останню добу. Даний параметр оцінки грунтується на визначенні IP, але результати таких розрахунків не завжди результативні, так як деякі користувачі часто використовують для виходу в інтернет проксі-сервера, а окремі провайдери наділяють своїх клієнтів динамічними адресами, які змінюються при кожному новому підключенні до мережі. По суті, даний пункт можна вважати умовним, проте він, тим не менш, є основним у вимірі відвідуваності ресурсу.

відвідувач

Даний параметр також вказує на кількість унікальних відвідувачів ресурсу, але робить це по-іншому. У процесі роботи він оцінює Cookie, хоча такий метод оцінки також не дуже надійний в силу того, що частина користувачів видаляє ці файли, або не зберігаються їх взагалі.

сесія

Параметр, під яким мається на увазі час обстеження ресурсу. Таке обстеження починається з моменту відкриття користувачем сайту до закриття ним усіх його сторінок. Але чітко говорити про те, що абсолютно весь час, вказане в даному параметрі користувачі дійсно витратили на вивчення ресурсу, не можна, так як цілком можлива ситуація, в якій користувач при відкритій сторінці одного проекту знаходить потрібну інформацію в інших джерелах.

хіти

Цей параметр показує число переходів, які вчинили всі відвідувачі, перебуваючи всередині аналізованого ресурсу. Тобто, сюди відноситься кількість сторінок і відкритих відвідувачами медіа-файлів. Даний аспект аналізу слід врахувати власнику ресурсу, так як він має велике значення в процесі вимірювання відвідуваності ресурсу .


глибина перегляду

В даному параметрі показано кількість сторінок, які були відкриті кожним користувачем. Як правило, до уваги береться середня величина, яка виходить аналізаторами в результаті поділу хітів на хости. Таким чином, власник сайтів може приблизно зрозуміти, наскільки його ресурси залучили інтерес користувачів. Тобто, середнє число переходів кожного з відвідувачів сайту.
Якщо в результаті аналізу даного параметра власник сайту отримав величину, рівну 3 і більше, то він може бути цілком задоволений таким результатом, так як це є цілком позитивної глибиною переглядів . Якщо ж даний показник не перевищує 1-2 пунктів, власнику ресурсу варто задуматися про його якість. Причинами таких низьких показників можуть бути:

 • погане пророблена навігація,
 • невідповідний зовнішнє оформлення,
 • низькоякісний контент.

У будь-якому випадку, необхідно ретельно проаналізувати весь вміст ресурсу і вжити відповідних заходів для поліпшення ситуації.

посилання

 1. Люди з регіонів захоплюють Рунет
 2. Потилицею до ТВ, особою до комп'ютера: так росіяни сприймають інформацію

Це заготовка енциклопедичної статті по даній темі. Ви можете внести вклад в розвиток проекту, поліпшивши і доповнивши текст публікації відповідно до правил проекту. Керівництво користувача ви можете знайти тут

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью