• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Віктор Калина: «Гонорари від концертів витрачаю на благоустрій садиби»

Віктора Калину знають багато. Хтось високо цінує його творчість, хтось поважає чисто по-чоловічому, хтось по-справжньому закоханий, є, зрозуміло, і ті, хто до особистості Віктора ставиться неоднозначно - звичайне життя артиста, виконавця «ліричного» шансону, який завжди мріяв про гармонію, спокій і справжнього життя. Зустріч з Віктором Калиною для нас обіцяла бути дуже цікавою в світлі його останнього проекту - будівництва власної садиби під назвою "Калинова Долина", яку вже сьогодні можна відвідати в Смоленській області. І, дійсно, Віктор виявився не тільки цікавим співрозмовником, а й дуже щирим і відкритим людиною. Про своїй садибі, про ведення агробізнесу в Росії, про своє рішення переїхати на хутір і, звичайно, трохи про життя розповів нам Віктор Калина. Віктора Калину знають багато

- Пане Вікторе, розкажіть нам, що за проект ви затіяли?

- Я давно хотів побудувати агросадиби. Це була моя ідея, яка народилася ще в 2004 році. Тоді я як раз переїхав з Москви до Білорусі вже на постійне місце проживання з такими радісними надіями і світлими очікуваннями. Ось саме тоді ми поїхали вибирати місце для будівництва садиби. Розглядали варіанти осторонь Молодечно, Нарочи. Звичайно, і програма підтримки держави тоді дуже надихала. Але на ділі виявилося, що місця, які давали під такі проекти, перебували десь у полі, де немає світла, немає комунікацій, де немає нічого. А цікаві місця з відносно розвиненою інфраструктурою були вже розібрані. Та й ціни кусалися. На Браслава, наприклад, мені пропонували 25 соток за 125 000 доларів. Але я розглядав в основному Нарочь і ще місто, де я виріс, де жив до 1994 року - це Борисов і його околиці. Там Березина красива, дуже багато навколо цікавих містечок.

- А який ви тоді бачили свою «ідеальну» садибу?

- Тільки побудовану з нуля. Заради цієї ідеї ми продали квартиру в Мінську, здали квартиру в Москві і вже тоді, в кінці 2000-х, було кілька цікавих варіантів, але криза, потім моє засудження - нашу ідею тоді не судилося втілитися. Але вона не померла в мені. Мене дуже підтримала моя дружина і сьогодні ми вже дуже близькі до її здійснення.

- Значить «Калинова Долина» побудована з нуля?

- Та й тільки так. Я сьогодні і господар і виконроб. Ми вклали в цю справу все, що у нас було. Сьогодні, скільки б я не заробив - відразу перекладаю в кількість світильників, лампочок, стільців - ми як раз на «интерьерном» етапі. Якщо ми раніше їздили по два, а то і по чотири рази на рік відпочивати до Туреччини, в Єгипет, на шопінг, де купували купу речей, які потім просто викидалися, то сьогодні всі наші заробітки йдуть в садибу. Тому що це наша ідея, а це свято, потім буде і відпочинок, і покупки, але сьогодні ми працюємо на те, щоб втілити нашу ідею в життя. І коли я літнім ранком встаю і замість того, щоб занурюватися у ванну, поринаю в своє кристально чисте джерельне озеро - я розумію, навіщо я все це роблю.

Ось так садиба "Калинова Долина" виглядає сьогодні

- А як же так вийшло, що садиба «Калинова Долина», яку ви зараз відкриваєте, розташована в Смоленській області.

- Справа в тому, що це прекрасне місце, де сьогодні розташована садиба, дісталася мені практично безкоштовно. За 8 гектарів я заплатив всього 8 000 доларів. Щоб отримати землю в Росії, треба як мінімум відкрити селянсько-фермерське господарство.

- І скільки часу у вас це зайняло?

- Три дні. У мене є земля, я приношу документи і реєструю як фермерське господарство, як в принципі і в Білорусі - без зволікань. Звичайно, мене там добре знали вже по моїм пісням, так що ніяких затримок не було.

- Але ж є тепер зобов'язання ...

- Так, ми вже з осені ставимо теплиці. Будемо вирощувати свіжі овочі, але тільки для себе і для наших гостей, які до нас приїдуть. Ми збираємося завести свиней вислобрюхих в'єтнамських, завести кілька сімей страусів - це завжди дуже колоритно, та й діти люблять на них подивитися. У нас все офіційно - з відпочиваючими ми укладаємо договори. Сьогодні набагато вигідніше працювати чесно, ми платимо 5% податків один раз на рік. Це відкриває додаткові можливості і кредити знову ж. У Росії кредит на розвиток можна взяти під 12-14%, не так як в Білорусі - під 60% виходить. Дуже зручно розвиватися, коли ти працюєш у відкриту. Якби ті ж кредити доводилося б брати під 20-30%, люди б вже просто йшли в тінь, я так думаю.

- Але у нас відсоток податку на садиби ще менше ..

- Це так, в Росії платять як ВП. Тим більше в Білорусі такі вигідні умови не назавжди і ніхто не знає, що буде після того, як їх знімуть. А в Росії садиби відкриватися почали дуже активно. Якщо раніше це був тільки Алтай, Байкал, то сьогодні вже у багатьох регіонах розвивається свій сільський туризм. Так що, мені здається, що зовсім скоро росіяни не поїдуть до Білорусі, а будуть у себе відпочивати, тим більше, що ціни потихеньку порівнюються.

Так що, мені здається, що зовсім скоро росіяни не поїдуть до Білорусі, а будуть у себе відпочивати, тим більше, що ціни потихеньку порівнюються

- Ви розраховуйте в основному все-таки на російських туристів?

- Перший наш клієнт приїхав на Новий рік. Оголошення про здачу ми додали на російський сайт і нам почали дзвонити. При цьому, багато хто дивувався, кажучи: «Як же так, ми і не знали, їздимо відпочивати так далеко, а у нас, виявляється, під боком є ​​вже таке». Це були росіяни. Але ми з задоволенням приймаємо і білорусів. Від нас до Вітебська, наприклад, всього 100 км, та й траса Мінськ-Москва зовсім поруч.

   • Розташування садиби дійсно зручне - вона знаходиться недалеко від траси Мінськ-Москва рівно на середині дороги, так що і москвичам і гостям з Мінська добиратися до неї буде приблизно однаково по часу (прим. Ред.)

Що стосується цін, - ми нічого не накручували і робили це спеціально. Треба спочатку напрацювати свого клієнта. Вартість оренди готельного номера в садибі на двох коштуватиме 50 у.о., якщо ви приїдете з дитиною - додаткове місце для нього ми організуємо безкоштовно. Орендувати будиночок - це 200 у.о., але з огляду на місткість - це знову ж таки зовсім небагато. Можна у нас відпочити і в спеціальних кемпінгах, орендувавши намет, - це обійдеться всього в 8 у.о., при цьому у вас під боком вода, комфортний санвузол, ввечері можна зайти в ресторан.

- На який вид відпочинку ви будете робити упор?

- На сімейний. У нас вже в червні з'явиться дитячий майданчик. Так що ми тільки за, якщо до нас приїжджають з дітьми. Навіть сьогодні вже є бажаючі привезти свою сім'ю до нас на 2 тижні і на більш тривалий період. Ми вже замовили два катамарана. У перспективі будуть велосипеди, квадроцикли. Так що у нас буде, чим зайнятися. У нас там неймовірно красивий ліс - можна просто відпочити, подихати чистим повітрям. У нас хороші альтанки з бруса 22 см - з такого бруса тільки вдома роблять. Ми розраховуємо на туристів із середнім достатком і достатком трохи вище середнього. Нещодавно приїжджала молода компанія - просто парубочий вечір. І якось не хочеться нам такого - після цього свята двері були подряпані, хто то впав, проблем багато. Для нас наш бізнес - це наша філософія і хочеться донести її і до наших клієнтів.

- Так розкажіть нам, що ж готове вже на сьогодні?

- На даний момент у нас два будиночки з рубленого бруса, натурального. Один з 1 січня функціонує, другий на 1 червня буде готовий. І йде обробка самої садиби - у нас 5 готельних номерів на другому поверсі. Там же кальянная, бар і невеликий ресторан. Туди не можна буде приїхати просто з міста або по трасі проїжджаючи, - він тільки для відпочиваючих.

 • У майбутньому в ресторані садиби "Калинова Долина" з'явиться і страви, приготовані з продуктів, вирощених тут же, на території господарства. Сьогодні все екологічно чисті продукти для ресторану доставляють з сусіднього господарства (прим. Ред.)

У нас можна і на пляжі відпочити, і альтанку зняти. У кожному будиночку - просторі тераси. Місткість одного будинку - 10 осіб. Майбутня фішка садиби - тир - стрільба з усіх видів нарізної зброї - карабіни, пістолети. Якщо у вас є дозвіл, - приїжджайте і стріляйте. Організацією цього відкритого тиру займаються мої друзі - справжні професіонали в цій галузі. Це розвага для справжніх чоловіків. Є ще і шикарна баня. Я вже посадив близько 50 кленів і дубів, в найближчих планах розбити великий фруктовий сад.

Я вже посадив близько 50 кленів і дубів, в найближчих планах розбити великий фруктовий сад

Садиба "Калинова Долина" влітку

Садиба Калинова Долина влітку

Найчистіше озеро на території садиби - це здоров'я і бадьорість щоранку. На березі озера є упорядкований пляж і альтанки, які можна зняти.

- Але, головне ваше життєве кредо - це все-таки артист. Приїхавши в «Калинову Долину» можна буде сказати, що побував в гостях у знаменитого Віктора Калини?

- Ну, по-перше, у нас будуть проводитися весілля та корпоративи. У мене дуже гарне звукове обладнання, яке буде стояти на садибі. Звичайно, в будь-якому випадку, вечорами я з великим задоволенням будуть брати акустичну гітару в руки, ставити микрофончик і виконувати щось зі свого репертуару. Так що абсолютно безкоштовно відпочиваючий на нашій садибі може потрапити на мій невеличкий концерт.

 • І сфотографуватися із зіркою "ліричного" шансону (Прим. Ред.)

- І побачити вас справжнього?

- Так, такого який я є в житті. З лопатою, з бензокосами. Зараз моє завдання - перебити цілий «камаз» березових дров. Так що мої гості можуть застати мене за простою роботою. Може бути навіть лається матом (сміється).

- Дуже хочеться задати особисте питання. Скажіть, а як так вийшло, що в якийсь момент ви просто кинули свою міське життя і перебралися на хутір?

- Здоров'я з кожним роком не додається, і вже починаєш думати - ось прожили ми стільки років в Москві і що? Влітку чад, дихати нічим. Москва - для бізнесу. У кого бізнес і кожен день робота, тому такий варіант підходить. А у мене в Москві щороку 6-7 концертів, інші концерти - це Білорусь і Україна, близько 80 відсотків. Решта - в Сибіру і на Далекому Сході, куди я можу літати і зі Смоленська або з Мінська. У мене є чітке бажання жити! Бажання жити на свободі, а не в бетонній клітці. Мені хочеться дров нарубати, в озері скупатися, сніг почистити вранці. Я все літо ходжу босоніж. А адже це все здоров'я, справжнісіньке.

- Виходить ваш бізнес - це і є ваше життя, ваша філософія?

- Мені дуже хочеться, щоб мій бізнес став сімейним. У мене зараз троє дітей, є внучка і я сподіваюся мати ще дітей. Мене зараз дуже складно чимось здивувати - я і в 7 зірках в Еміратах відпочивав, і з великим задоволенням сплю на сіні, відчуваючи себе не гірше, а навіть краще, ніж в зірках. І чим мене можна здивувати? Ось цим запахом, запахом дитинства, запахом сіна, як птахи співають. У нас до середини червня спати неможливо - солов'ї співають. Потім додаються цвіркуни, зозулі, у нас лелеки живуть ... і ти розумієш, заради чого ти хочеш жити.

- Але ж ви людина сцени

- Я втомився від гастролей. Мало мати один талант, щоб багато заробляти. Повинні бути ще й мільйони доларів, які в артиста повинні вкладатися. Я розумію, що я не повинен забирати у своїй сім'ї. Я стільки років відбирав на альбоми, на записи, на кліпи - я все оплачував сам. Кожен артист чекає, що ось-ось його помітять, ось ще одну пісню він напише і прокинеться знаменитим, але крім таланту потрібен ще величезний ресурс. Я не хотів би зараз ризикнути і віддати кому то свої гроші без гарантій. Я точно знаю, що вклавши свої гроші в таку справу, я не програю. Якщо я віддам ці гроші на радіоротації, наприклад, ще не зрозуміло, що буде. А так душа у мене спокійна - тут поєднано і душевний і фізичний спокій. Я там живу і будую свій бізнес - це ж добре.

- Пане Вікторе, велике спасибі за цікаву бесіду і успіхів вам у вашому новому справі

Садиба "Калинова Долина"

Додаткову інформацію можна знайти на сайті садиби www.kalinovadolina.ru

Адреса: Росія, Смоленська обл, Ярцевскій р-н, д.Семёново

Телефони для зв'язку: +7 905 161 30 00, +7 910 110 50 88

Email: [email protected]

Розмовляла Анастасія Шаткевіч

Фото: Денис Усенко

Пане Вікторе, розкажіть нам, що за проект ви затіяли?
А який ви тоді бачили свою «ідеальну» садибу?
Значить «Калинова Долина» побудована з нуля?
І скільки часу у вас це зайняло?
Ви розраховуйте в основному все-таки на російських туристів?
На який вид відпочинку ви будете робити упор?
Так розкажіть нам, що ж готове вже на сьогодні?
Приїхавши в «Калинову Долину» можна буде сказати, що побував в гостях у знаменитого Віктора Калини?
Скажіть, а як так вийшло, що в якийсь момент ви просто кинули свою міське життя і перебралися на хутір?
Здоров'я з кожним роком не додається, і вже починаєш думати - ось прожили ми стільки років в Москві і що?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью