• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Використання Windows 8.1

 1. Швидкі клавіші
 2. Завантаження з переходом на Робочий стіл
 3. Фільтри вистави «Додатки»
 4. Завершення роботи і перезавантаження з меню швидкого доступу
 5. Інтелектуальний пошук в Bing
 6. Групове управління додатками
 7. перезапуск додатки
 8. скарби бібліотек
 9. Поліпшення функції Snap
 10. Згортання стрічкового меню в Провіднику
 11. Витяг максимуму з нових додатків
 12. Занурюємося в Internet Explorer 11
 13. Збереження файлів в OneDrive за замовчуванням
 14. Прийоми роботи з OneDrive
 15. OneDrive як Провідника для сучасного інтерфейсу
 16. Управління початковій завантаженням в диспетчері завдань
 17. Слайд-шоу на екрані блокування
 18. Відключення автоматичного оновлення програм
 19. Точка доступу
 20. Резервна копія образу системи

Brad Chacos and Ian Paul. Windows 8.1 Tips and Tricks. PCWorld, лютий 2014.

У модернізованої версії операційної системи Microsoft є багато функцій, які легко можуть вислизнути від вашої уваги. У цій статті ми розповімо, як витягти з новітньої ОС більше користі.

Бред Чакос, Іан Пол

Система Windows 8 з її переробленим зовнішнім виглядом і блискучими всіма кольорами веселки живими плитками перевернула традиційне уявлення про комп'ютери з ніг на голову, а поява нового інтерфейсу супроводжувалося численними радами та описом прийомів, покликаними зробити роботу з ОС, яка має сенсорними можливостями, більш ефективною. Але дуже скоро в Microsoft визнали, що радикальна зміна інтерфейсу виявилася занадто сміливим кроком, і менш ніж через рік після випуску Windows 8 клієнти отримали оновлену версію Windows 8.1, в якій з'явилося безліч нових функцій, а революційна гострота переходу до нових концепцій була трохи згладжена.

Старі поради та рекомендації по роботі з Windows 8 як і раніше актуальні, але при цьому у Windows 8.1 є цілий ряд нових зручних інструментів. А юним падаванів прийшла пора, засукавши рукава, зайнятися підготовкою до вступу до лав повноправних джедаїв Windows 8.1.

Швидкі клавіші

Почнемо з основ. Microsoft влаштувала якийсь нескінченний парад швидких клавіш (після сотні я просто збився з рахунку), але в їх числі є провідна десятка, яка додасть неймовірне прискорення вашим переміщенням по системі.

Завантаження з переходом на Робочий стіл

Радійте, шанувальники Робочого столу! Windows 8.1 дозволяє ефективно заблокувати цей диявольський початковий екран. Правда, що відповідає за це параметр захований в досить несподіваному місці.

Клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань Робочого столу (на якій знаходяться значки виконуються додатків) і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості». У вікні, перейдіть на вкладку «Навігація». Потрібний вам параметр називається «При вході в систему і закриття всіх додатків відкривати робочий стіл замість початкового екрану», але перш ніж вибрати його, вивчіть «меню Робочого столу» уважніше. Тут є безліч корисних налаштувань, наприклад, можливості відключення «активних кутів» екрану Windows 8.1 і безпосереднього переходу до списку всіх додатків (поданням «Додатки») після натискання на кнопку «Пуск», минаючи початковий екран.

А тепер перейдемо до подання «Додатки».

Фільтри вистави «Додатки»

Вистава «Додатки» в Windows 8.1 стало набагато зручніше. Змінився і порядок доступу до нього. Щоб знайти його в Windows 8, потрібно перейти до прихованого меню, що викликається натисканням правої кнопки миші, а в Windows 8.1 все те ж саме можна зробити, клацнувши мишею на маленькій стрілці, розташованої в нижній частині головного екрана, або клацнувши на робочому столі на кнопці «Пуск» (якщо відповідні налаштування вже були виконані в меню Робочого столу).

Добравшись до вистави «Додатки», ви побачите, що на ньому перебувають нові параметри фільтрації, які допомагають миттєво відшукати потрібну програму. Клацніть мишею на полі «По імені», що знаходиться поруч зі словом «Додатки» в лівому верхньому кутку екрану, і на дисплеї з'явиться спадаюче меню з параметрами сортування. Меню налаштувань Робочого столу дозволяє задати параметри таким чином, щоб у виставі «Додатки» спочатку відображалися програми для Робочого столу. В результаті воно перетворюється на своєрідне квазіменю «Пуск».

У список всіх додатків Windows 8.1 включені програми, яких не виявиться на початковому екрані. На відміну від Windows 8, система Windows 8.1 поширював автоматично на початковому екрані живі плитки для знову встановлених додатків. Це доведеться зробити вручну, перейшовши до подання «Додатки», клацнувши правою кнопкою миші на потрібній програмі і вибравши з контекстного меню пункт «Закріпити на початковому екрані».

Завершення роботи і перезавантаження з меню швидкого доступу

Вам не хочеться заглиблюватися в нетрі чудо-панелі при виключенні комп'ютера? Тоді скористайтеся новим параметром Windows 8.1 в меню швидкого доступу. Клацніть правою кнопкою миші на кнопці «Пуск» в лівому нижньому кутку екрану, наведіть курсор на пункт «Завершення роботи або вихід із системи» і вкажіть, чи потрібно вам вийти з облікового запису, перевести комп'ютер в сплячий режим, завершити роботу або перезавантажитися.

Інтелектуальний пошук в Bing

Функція інтелектуального пошуку в Bing дозволяє шукати в Windows 8.1 локальні файли, додатки для сучасного інтерфейсу і інформацію в Інтернеті. Всі знайдені результати представлені в єдиному, легко читається форматі. Інтелектуальні засоби Bing здатні відшукати навіть потокове відео і пісні в додатках Windows 8.1 «Музика» і «Відео». Це по-справжньому корисний інструмент.

Але доводиться визнати, що системі Windows 8.1, поряд з новими та поліпшеними пошуковими можливостями, притаманний один суттєвий недолік. який, напевно, засмутить користувачів, трепетно ​​відносяться до питань конфіденційності. У результатах пошуку в Інтернеті відображається реклама, а пошук на комп'ютері можна організувати анонімно з подальшим відправленням отриманих результатів в Microsoft.

Щоб уникнути цього, натисніть на диво-панелі кнопку «Параметри» і перейдіть до пункту «Зміна параметрів комп'ютера • Пошук та додатки • Пошук». На правій панелі вимкніть перемикач «Отримувати варіанти і результати пошуку в Інтернеті з Bing». Пошук в Інтернеті і в сучасних додатках буде відключений. Якщо потрібно, щоб функція його повністю, налаштуйте потрібним чином параметри персоналізації пошуку в розділі «Ваші можливості пошуку».

Групове управління додатками

Управління сучасними додатками в середовищі Windows 8 залишало бажати кращого. Їх видалення і зміна розмірів виливалося в досить складну задачу. Підрахувати, скільки місця займають сучасні програми на диску, було неможливо, а це, в свою чергу, перетворювалося в серйозну проблему для пристроїв з обмеженою ємністю підсистеми зберігання. У Windows 8.1 обидва зазначених нестачі були усунені.

Ось як це працює. Клацніть правою кнопкою миші на початковому екрані на плитці, для того щоб перейти в режим редагування. Ви можете переміщати програму або комплект програм, змінювати їх розміри, открепляют від початкового екрану і деінсталювати живі плитки, а також позбавляти їх «живого» статусу, перетворюючи в статичні мініатюри для запуску додатків.

Крім того, відкрийте в правій частині екрана диво-панель і виберіть пункт «Параметри • Зміна параметрів комп'ютера • Пошук та додатки • Розмір додатків». На екрані з'явиться інформація про те, який обсяг пам'яті встановлені на комп'ютері програми. Клацніть мишею на додатку, і на екрані з'явиться кнопка для його деінсталяції.

перезапуск додатки

У середовищі Windows 8 після захоплення сучасного додатки у верхній частині екрану і переміщення покажчика миші вниз додаток закривалося повністю. У Windows 8.1 після виконання тих же самих дій програма продовжує залишатися в своєму поточному стані - відбувається приблизно те ж саме, що і при згортанні вікна на Робочому столі. Якщо ви хочете перезапустити програму, перетягнувши курсор миші в нижню частину екрану, утримуйте його там, поки мініатюра програми не перевернеться, відображаючи живу плитку. Щоб закрити програму, скористайтеся комбінацією клавіш +.

скарби бібліотек

Бібліотеки Windows - відмінний засіб для приведення в порядок хаотично розкиданих по всьому комп'ютеру папок, але, на жаль, в операційній системі Windows 8.1 бібліотеки за замовчуванням приховані. Щоб повернути їх на місце, відкрийте Провідник і виберіть в стрічковому меню пункт «Вид • Область навігації • Показати бібліотеки».

Зверніть увагу на те, що загальні папки в бібліотеки Windows 8.1 не включені. Щоб додати їх (або будь-яку іншу папку) в бібліотеку, відкрийте Провідник і клацніть правою кнопкою миші на бібліотеці, в яку потрібно додати папку. У контекстному меню виберіть пункт «Властивості» і у вікні натисніть «Додати». Після цього вкажіть папку, яку необхідно включити в бібліотеку.

У бібліотеках Windows 8.1 з'явилася підтримка знімних носіїв (пристроїв, що підключаються через інтерфейс USB і карт SD). Така опція може виявитися досить корисною для власників планшетів і гібридних комп'ютерів, що працюють під управлінням Windows.

Поліпшення функції Snap

На відміну від програмного забезпечення Stardock ModernMix, система Microsoft в своєму стандартному варіанті не дозволяє відкривати сучасні програми у вікнах Робочого столу, хоча і ходять чутки про те, що відповідна можливість з'явиться в Windows 8.2. Однак в середовищі Windows 8.1 можна скористатися багатозадачною функцією Snap, яка дозволяє вибудовувати сучасні програми поруч один з одним.

Для активізації функції Snap захопіть додаток мишею у верхній частині екрану і переміщайте його вниз, поки вікно програми не буде займати лише частину дисплея. Потім перемістіть його до лівого або правого краю екрану в залежності від того, де ви хочете побачити додаток.

У середовищі Windows 8 сучасні програми після прив'язки до одного з країв екрану займають лише 30% екранного простору, але Windows 8.1 дозволяє інтерактивно змінювати їх розміри, перетягуючи вліво або вправо кордон, що розділяє додатки. В результаті кожне з двох додатків може займати по 50% екранного простору. Вельми корисне поліпшення. На екранах з високою роздільною здатністю одночасно поміщаються три або навіть більше число додатків.

Згортання стрічкового меню в Провіднику

Гігантська стрічкове меню у верхній частині вікна Провідника нескладно прибрати. Відкрийте Провідник, клацніть правою кнопкою миші на стрічковому меню і виберіть пункт «Згорнути стрічку». Готово!

Насправді стрічка нікуди не зникає, а просто перестає відображатися на екрані. Для того щоб повернути її на якийсь час, досить клацнути мишею на одному з пунктів меню: "Файл", "Поділитися" або "Вид".

Витяг максимуму з нових додатків

Windows 8.1 буквально нашпигована новими додатками. Одні з них - «Калькулятор», «Будильник» та керівництво «Довідка + Поради» - прості і зрозумілі. А інші включають в себе напрочуд потужні інструменти.

Візьмемо, наприклад, додаток «Кулінарія». Крім зібраних рецептів, тут є кошти складання списку покупок і планування меню, а також безконтактний режим, в якому у відповідь на помахи рук, реєстровані веб-камерою, програма посилає сигнал на перегортання сторінок рецептів. Незважаючи на те що руки в процесі приготування страв забруднені, екран планшета і клавіатура залишаються чистими.

Додаток «Здоров'я та фітнес» становить докладний розклад тренувань і надає корисні засоби контролю за виконанням вправ. Бажаєте стежити за раціоном харчування, результатами виконання вправ, масою тіла, рівнем холестерину, кров'яним тиском і щепленнями? «Здоров'я та фітнес» підтримує все це.

Ну, а додаток «Список для читання» допоможе вам скрасити своє дозвілля.

Занурюємося в Internet Explorer 11

До складу Windows 8.1 входить новітня версія програми Internet Explorer з сучасним інтерфейсом. І хоча зовні браузер IE 11 дуже схожий на IE 10, якщо копнути глибше, і тут можна виявити цілий ряд нових можливостей.

Браузер IE 11 тісно інтегрований з SkyDrive (перейменований в OneDrive. - Прим. Ред.), Що дозволяє синхронізувати відкриті вкладки на всіх пристроях Windows 8.1 (природно, за умови, що у вас є обліковий запис Microsoft). Браузер дозволяє відкривати посилання в новому вікні, якщо клацнути на них правою кнопкою миші. При цьому другий примірник додатка автоматично відкривається в режимі Snap View.

Мабуть, найцікавішим нововведенням в IE 11 є «Режим читання», що відтинає рекламу і форматування веб-сайту, а також представляє сторінки в найбільш зручному для читача вигляді. Він дійсно чудовий. Щоб включити «Режим читання», клацніть на значку із зображенням відкритої книги праворуч від адресного рядка браузера Internet Explorer.

Версія Internet Explorer 11 для сучасного інтерфейсу тісно інтегрована з новим додатком «Список для читання», яке дозволяє зберігати веб-сторінки і переглядати їх пізніше, у зручний для себе час. Щоб переслати сторінку, що відображається в IE 11, в «Список для читання», відкрийте диво-панель, натисніть кнопку «Поділитися» і клацніть на значку «Список для читання».

Збереження файлів в OneDrive за замовчуванням

Хочете мати доступ до своїх документів в будь-якому місці, де б ви не були? Немає проблем. Хмарний сервіс Microsoft OneDrive (SkyDrive) глибоко інтегрований в Windows 8.1, тому автоматичне збереження всіх ваших файлів здійснюється дуже просто.

Відкрийте диво-панель і перейдіть до пункту «Параметри • Зміна параметрів комп'ютера • OneDrive • Сховище файлів». На правій панелі активуйте опцію «За замовчуванням зберігати документи в OneDrive». Тим самим ви ініціюєте синхронізацію. Мобільні додатки OneDrive можна знайти в магазинах Google Play і iTunes.

Прийоми роботи з OneDrive

На цьому інтеграція Windows 8.1 з хмарою не закінчується.

Хмарного сховища OneDrive і можливостям синхронізації в Windows 8.1 відводиться дуже важлива роль. Створюються умови для зручної роботи з декількома пристроями в майбутньому.

Крім синхронізації документів і вкладок Internet Explorer, OneDrive забезпечує синхронізацію мережу даних, схеми розташування плиток на початковому екрані і інших даних, завдяки чому черговий новий планшет або ПК здасться вам звичним і знайомим. Сервіс може автоматично зберігати всі фотографії, зроблені за допомогою програми «Камера». Відкрийте диво-панель, перейдіть до пункту «Параметри • Зміна параметрів комп'ютера • OneDrive • Синхронізація параметрів» і вивчіть наявні там настройки.

Сервіс OneDrive інтегрований і з Провідником Windows 8.1, завдяки чому зникає потреба в окремому додатку OneDrive для Робочого столу. Але тут є одна тонкість, про яку потрібно знати. Створюється повне враження того, що ваші хмарні файли зберігаються в папці OneDrive на локальному диску, однак насправді вони знаходяться в хмарі, а на машині залишаються лише маленькі символічні посилання на них. Такий підхід, напевно, зручний для пристроїв з обмеженим простором зберігання, але користувачі ПК, ймовірно, вважали за краще б, щоб копії їх файлів зберігалися і на локальному диску.

Хмарного сховища OneDrive і можливостям синхронізації в Windows 8.1 відводиться дуже важлива роль.

Клацніть правою кнопкою миші на значку OneDrive на лівій панелі Провідника і виберіть в контекстному меню пункт «Зробити доступним автономно». Тепер всі ваші цінні дані відразу почнуть завантажуватися на жорсткий диск ПК. Клацаючи правою кнопкою миші на окремих файлах і папках, ви можете робити їх доступними тільки через Інтернет або в автономному режимі, самостійно визначаючи файли, які будуть зберігатися на локальному диску комп'ютера.

OneDrive як Провідника для сучасного інтерфейсу

На ПК з маніпулюванням файлами звичним чином ніяких труднощів не виникає - досить відкрити Провідник на Робочому столі. На планшетах, де зберігся успадкований Робочий стіл, меню представлені дуже маленькими елементами, через що управляти ними за допомогою товстих пальців стає досить важко. Відсутність Провідника в сучасному інтерфейсі Windows 8 тільки погіршило ситуацію.

У Windows 8.1 окремий додаток Провідника, як і раніше, відсутній, але турбуватися з цього приводу вже не варто. Функції управління файлами за допомогою пальців реалізовані в додатку для сучасного інтерфейсу OneDrive. Запустивши його, перейдіть до меню OneDrive в лівому верхньому кутку екрану і виберіть пункт «Цей комп'ютер». На екрані відобразяться файли і папки, представлені в зручному плитковій форматі.

Управління початковій завантаженням в диспетчері завдань

Ця функція успадкована від Windows 8, але в новій версії вона була перероблена, так що має сенс повернутися до неї знову.

Багато програм запускаються на етапі початкового завантаження комп'ютера, а установка нових додатків може призвести до помітного збільшення тривалості процесу завантаження. Тепер з цим можна боротися, не вдаючись до програмного забезпечення, запропонованого незалежними розробниками.

Натисніть комбінацію клавіш ++ для виклику диспетчера завдань Windows і перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Операційна система повідомляє, який вплив на завантаження ПК надає кожне з додатків, і дозволяє виключати запуск тієї чи іншої програми з процедури початкового завантаження комп'ютера.

Слайд-шоу на екрані блокування

У Windows 8.1 з'явилася можливість перекладу екрану блокування в режим слайд-шоу. Відкрийте диво-панель і перейдіть до пункту «Параметри • Зміна параметрів комп'ютера • Комп'ютер і пристрої • Екран блокування». Нижче зображень, які будуть виводитися на екран блокування, знаходиться опція «Показ слайд-шоу на екрані блокування». Увімкніть її і визначте бажані параметри демонстрації зображень.

Відключення автоматичного оновлення програм

Windows 8.1 автоматично оновлює додатки з сучасним інтерфейсом. При цьому оновлення в мобільних мережах не проводиться. Але якщо несанкціонована установка оновлень вас все одно не влаштовує, її можна відключити. Запустивши додаток «Магазин» Windows, відкрийте диво-панель, перейдіть до пункту «Параметри • Оновлення додатків» і відключіть «Автоматично оновлювати мої програми».

Точка доступу

Якщо ваш портативний комп'ютер або планшет підтримує інтернет-з'єднання, нова функція Windows 8.1 допоможе підключити до мобільного Мережі інші пристрої, перетворивши ваш комп'ютер в точку доступу Wi-Fi.

Щоб активізувати цю можливість, відкрийте диво-панель і перейдіть до пункту «Параметри • Зміна параметрів комп'ютера • Мережа • Підключення». Виділіть свій мобільний з'єднання і включіть «Пошук пристроїв і вмісту». Новоствореної тимчасової мережі можна присвоїти ім'я та пароль.

Перетворення мобільного пристрою в точку доступу Wi-Fi дозволяє підключати до мобільного Інтернету інші пристрої.

Резервна копія образу системи

В операційній системі Windows 8 компанія Microsoft спростила доступ до інструменту для створення резервних копій образу системи (в той момент він фігурував під ім'ям «відновлення системних файлів і параметрів») шляхом організації пошуку за ключовим словом «відновлення». У Windows 8.1 Microsoft пішла ще далі, створивши в Панелі управління спеціальний розділ «Історія файлів» і помінявши назву функції на «резервну копію образу системи».

Відкрийте початковий екран і наберіть на клавіатурі «історія файлів». У результатах пошуку, що відображаються в правій частині екрана, виберіть пункт «Історія файлів». Переміщено до Панелі управління. Клацніть на посилання "Резервна копія образу системи» в лівому нижньому кутку вікна. Дотримуйтесь інструкцій програми, яка проведе вас через процедуру створення образу системи або відновлення системи з образу.

На цьому вивчення особливостей Windows 8.1, звичайно, не закінчується. Наведені поради допоможуть вам почати освоєння новітньої операційної системи Microsoft.

В добрий час!

Бажаєте стежити за раціоном харчування, результатами виконання вправ, масою тіла, рівнем холестерину, кров'яним тиском і щепленнями?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью