• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Відпустка для здачі сесії, яку відпустку покладено студентам-заочникам, трудове законодавство Білорусі

 1. Довідка

Працюючим студентам заочних відділень доводиться брати відпустку за свій рахунок за місцем роботи для здачі екзаменаційної сесії або витрачати на сесію трудову відпустку Працюючим студентам заочних відділень доводиться брати відпустку за свій рахунок за місцем роботи для здачі екзаменаційної сесії або витрачати на сесію трудову відпустку. Чи законно це вимога наймача? У яких випадках можливе збереження заробітної плати за студента-заочника під час догляду на сесію?

В рубрику «Ваше питання - наша відповідь» прийшло повідомлення від читачки: «Я студентка 3-го курсу заочного відділення. Працюю. Коли я йшла на сесію, мене відпустили в рахунок відпустки без збереження заробітної плати. Наступна сесія буде точно на таких же умовах. Виходить, що за рік у мене не буде відпустки. Скажіть, чи є можливість здавати сесію якщо і в рахунок відпустки, то хоча б зі збереженням заробітної плати? І взагалі, чи законно це? ».

оглядач interfax.by звернулась із запитаннями про відпустку для студентів-заочників до заступника міністра праці та соціального захисту Республіки Білорусь Ігорю Старовойтову під час онлайн-конференції на сайті mintrud.gov.by.

«Терміни надання трудових відпусток працівників визначаються графіком трудових відпусток, а при його відсутності - угодою між працівником і наймачем. Ряд працюючих студентів використовують трудові відпустки (частина відпустки) в період екзаменаційної сесії, оскільки наймач не зобов'язаний надавати їм соціальну відпустку у зв'язку з навчанням зі збереженням заробітної плати », - розповів Ігор Старовойтов.

Він зазначив, що є два випадки, коли наймач може сплатити студентові сесію. Так, відповідно до абзацу першого статті 214 Трудового кодексу наймач зобов'язаний надати навчальну відпустку зі збереженням заробітної плати працівникам, які успішно навчаються в закладах, які забезпечують отримання середньої спеціальної та вищої освіти, в вечірньою або заочною формою отримання освіти, при отриманні першої вищої освіти при наявності наступних умов:

- напрямки (заявки) наймача, договору на підготовку фахівців;

- підстав надання та оплати навчальних відпусток, передбачених у колективному або трудовому договорі.

«При відсутності зазначених умов наймач має право, але не зобов'язаний надати працівникові соціальну відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, передбаченої статтею 216 Трудового кодексу», - пояснив Ігор Старовойтов.

Нашої читачці роботодавець запропонував взяти відпустку за свій рахунок, але вона марно переживає, що залишиться зовсім без відпустки. Адже у неї є трудова відпустка (і такі, що додаються до нього відпускні), призначений їй за законом. У майбутньому вона може запланувати його на час сесії і отримати відпускні, або сходити у відпустку за свій рахунок (соціальну відпустку), а потім взяти трудову відпустку у зручний час.

Довідка

Відпустки поділяються на трудові і соціальні. До трудових належать основна відпустка та додаткові відпустки. А до соціальних - відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років, у зв'язку з навчанням, в зв'язку з катастрофою на ЧАЕС, з поважних причин особистого і сімейного характеру.

Ольга Артішевський

Чи законно це вимога наймача?
У яких випадках можливе збереження заробітної плати за студента-заочника під час догляду на сесію?
Скажіть, чи є можливість здавати сесію якщо і в рахунок відпустки, то хоча б зі збереженням заробітної плати?
І взагалі, чи законно це?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью