• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Відновлення системи Windows 7 з командного рядка

 1. Як увійти в режим введення команд
 2. Реанімування ОС Віндовс за допомогою команди rstrui.exe
 3. Застосування команди Chkdsk
 4. Відновлення завантажувача за допомогою Bootrec.exe
 5. Використання команди BCDboot.exe

Відкат ОС дозволяє відновити нормальну працездатність Windows при її пошкодженні в результаті впливу шкідливого програмного забезпечення, інсталяції неякісних драйверів, оновлення софта, ненавмисних дій користувача і в інших випадках. Щоб запустити відновлення системи, досить увійти в меню «Пуск» і в розділі «Службові» активувати відповідну програму. Відкат ОС дозволяє відновити нормальну працездатність Windows при її пошкодженні в результаті впливу шкідливого програмного забезпечення, інсталяції неякісних драйверів, оновлення софта, ненавмисних дій користувача і в інших випадках

Якщо виндовс не запускається, то на виручку приходить командний рядок. З її допомогою можна реанімувати завантажувач операційної системи, тим самим повернувши їй працездатність і давши можливість користувачеві виконати ретельний пошук причини несправності.

Як увійти в режим введення команд

Запустити командний рядок в Windows 7 можна декількома способами:

 • через стандартне меню;
 • за допомогою безпечного режиму;
 • за допомогою завантажувального диска.

Перший спосіб актуальний в тому випадку, коли операційна система завантажується в стаціонарному режимі. В цьому випадку необхідно через меню «Пуск» відкрити вкладку «Виконати» і ввести команду cmd. Перший спосіб актуальний в тому випадку, коли операційна система завантажується в стаціонарному режимі

Для включення безпечного режиму потрібно в процесі перезавантаження комп'ютера натиснути функціональну клавішу F8 і в вікні вибору варіантів завантаження активувати відповідний рядок. Подальші дії будуть такими ж, як і в першому випадку.

Подальші дії будуть такими ж, як і в першому випадку

Якщо пошкодження системи настільки серйозні, що безпечний режим не включається, на допомогу приходить завантажувальний диск або USB-флешка з ОС Windows 7. При цьому її збірка повинна збігатися з тією, яка встановлена ​​на комп'ютері.

Для запуску командного рядка через завантажувальний диск необхідно:

 1. Виставити в Біосе зчитування інформації з приводу CD. Для цього під час рестарту ПК потрібно натиснути клавішу F12 (кнопка може бути й інший, так як тут все залежить від виробника материнки).
 2. У Boot Menu вибрати CD-ROM Drive
 3. Помістити завантажувальний диск в DVD-привід.
 4. В установчому вікні вибрати «Відновлення системи».
 5. Після закінчення сканування носія інформації висвітиться раніше встановлена ​​ОС. Її потрібно запустити, а потім у вікні вибрати «Командний рядок».

Реанімування ОС Віндовс за допомогою команди rstrui.exe

Команда rstrui.exe запускає звичну графічну оболонку процедури відновлення. Однак для її використання необхідно, щоб на комп'ютері були включені контрольні точки. Для системного розділу Windows такі точки створюються автоматично. Для інших же томів їх треба активувати вручну.

Відновлення системи через rstrui.exe виконується наступним чином:

   1. Увійшовши в командний рядок, вписуємо rstrui.exe.
   2. Після цього запускається процедура реанімування. У першому вікні тиснемо «Далі».
   3. Перед вами висвітяться останні створені бекапи системи. Вам буде потрібно тільки вибрати підходящий варіант. Щоб побачити більш ранні точки, слід поставити галочку біля відповідного пункту.
   4. Підтвердивши свої наміри, запуститься відкат ОС Windows 7 до зазначеної дати.

Застосування команди Chkdsk

програма Chkdsk запускає процедуру сканування носія інформації, встановленого на комп'ютері, на пошкоджені системні файли. При виявленні таких елементів проводиться їх автоматичне відновлення.

Дану утиліту можна запустити як за допомогою графічної оболонки Windows, так і через командний рядок. У першому випадку необхідно:

   1. Відкрити властивості системного диска.
   2. У вікні «Сервіс» ініціювати перевірку, натиснувши на відповідну кнопку.
   3. Клікнути по «Запуск», тим самим активувавши перевірку жорсткого диска. Якщо потрібно, щоби програма автоматично виправляла пошкоджені файли, слід поставити галочку в зазначеному місці.

Якщо потрібно, щоби програма автоматично виправляла пошкоджені файли, слід поставити галочку в зазначеному місці

Правильний синтаксис утиліти Chkdsk через командний рядок показаний на зображенні. Правильний синтаксис утиліти Chkdsk через командний рядок показаний на зображенні

Відновлення завантажувача за допомогою Bootrec.exe

Дана утиліта дозволяє відновити пошкоджений завантажувач Windows 7 і, відповідно, запустити ОС в нормальному режимі для пошуку причини виникнення несправності. Якщо в командному рядку буде введено Bootrec, перед вами відкриється список з усіма ключами, які працюють з даною командою, а також їх короткий опис. Дана утиліта дозволяє відновити пошкоджений завантажувач Windows 7 і, відповідно, запустити ОС в нормальному режимі для пошуку причини виникнення несправності

Розглянемо кожен ключ більш докладно:

   1. Bootrec.exe / FixMbr. Застосовується для реанімування Master Boot Record (MBR). MBR - це основний завантажувальний запис, яка складається з даних про послідовності запуску системи і інших важливих відомостей, без яких запуск Windows 7 буде неможливим. Вона розміщується в нульовому секторі вінчестера і вказує базової середовищі введення-виведення, звідки починати запуск ОС. Явною ознакою пошкодження MBR є повідомлення про блокування ПК, яке висвічується ще до запуску системи.
   2. Bootrec.exe / FixBoot. За допомогою цього ключа записується нова завантажувальна область. Це допомагає відновити працездатність Windows 7 при: пошкодженні нульового сектора, встановленні більш старої системи поверх більш нової, несумісності завантажувального сектора з наявної Windows.
   3. Bootrec.exe / scanos. Сканує комп'ютер на наявність встановлених систем. Якщо на вашому ПК є кілька операційних систем, але при завантаженні вони висвічуються не всі, то відсутні ОС можна додати в список за допомогою команди Bootrec.exe / RebuildBcd.

Використання команди BCDboot.exe

Якщо відновити працездатність Windows 7, за допомогою вищеописаних команд не вийшло, можна спробувати скористатися утилітою BCDboot.exe. Дана програма також дозволяє реанімувати пошкоджений завантажувальний сектор або створити новий.

Команда Bootrec.exe F: \ windows відновлює вийшов з ладу нульовий сектор. Замість F: \ windows потрібно вказувати шлях до каталогу Windows на вашому комп'ютері.

Утиліти Bootrec.exe прописується так, як вказано на зображенні. Утиліти Bootrec

Джерело - це шлях до місця зберігання папки Windows, з якої будуть копіюватися необхідні для реанімування файли.

   • / L мову - дозволяє встановити мову завантаження. Є необов'язковим ключем.
   • / S буква диска - Вказується назва томи, куди будуть копіюватися завантажувальні файли. За замовчуванням для цих цілей застосовується системний тому. Даний параметр також є необов'язковим.
   • / V - активує функцію докладного протоколювання функціонування програм (необов'язковий ключ).
   • / M - поєднує властивості старого і нового завантажувача (необов'язковий параметр).

Сьогодні розроблено багато засобів, що дозволяють відновити ОС Windows 7. Так що при правильному підході у вас обов'язково вийде виконати поставлене завдання.

Поскаржитись на контент

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью