• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Видалити вірус, троян або spyware

Для початку визначимося, що з антивірусом, встановленому на комп'ютері

Для початку визначимося, що з антивірусом, встановленому на комп'ютері. Так ось, швидше за все він зруйнований вірусом. Так само можлива ситуація при якій антивірус в своєму сигнатурному арсеналі не має алгоритму для повного видалення вірусу із системи і намагається усунути наслідки вірусної інвазії, а не її причину.

Дуже часто буває, що вірус генерує допоміжні файли- модулі для своєї роботи, або самореплицирующихся, при цьому наш антивирусник бачить ці модулі (копії), але не бачить сам вірус (исходник), і як наслідок, видалити його не може. Схожий алгоритм ураження операційної системи використовує черв'як Conficker (також відомий як Downup, Downadup і Kido), який вразив на 2009 рік 12.000.000 комп'ютерів по всьому світу. Conficker експлуатував уразливість Windows, скачувати з інтернету, при цьому сам перебуваючи в папці system 32 у вигляді dll бібліотеки з рандомних ім'ям, створював файл з autorun.inf і файл RECYCLED \ ім'я папки \ ім'я файла.vmx. Таким чином, створювалася можливість зараження через флешку. На сьогоднішній день вірусів зі схожою поведінкою дуже багато, і не всі антивіруси коректно відпрацьовують процедуру видалення. Антивірус рапортує, що бачить вірус, видаляє його, але потім на тому ж місці знову бачить вірус і видалять - процес набуває постійний характер і видалити його зовсім не представляється можливим!

Так що ж робити, щоб видалити вірус з зараженої системи, без установки Windows заново, при працюючій в резидентном режимі антивірусній програмі?

 • На самому початку випробуємо звичайний алгоритм: максимально оновлюємо антивірус з інтернету, запускаємо повне сканування, дивимося результат. Якщо результату немає-йдемо до наступного пункту.
 • Запускаємо оновлення ОС Windows через інтернет, як це робити пояснювати не буду. Викачуємо всі оновлення (крім одного - повідомлення про результати автентичності Windows - його завантажувати не треба, можливі проблеми, якщо у вас піратська копія ОС). Установка оновлень відбувається автоматично відразу, або при виключенні системи. Перезавантажуємося - чекаємо установки оновлень до самого кінця. Після установки всіх оновлень можна скористатися розширеної панеллю керування Defendera для швидкого сканування, але це не обов'язково, так як захисник Windows мало ефективний, але все ж.
 • Видаляємо коректно (за допомогою програми деінталлятора в меню «Установка-видалення програм») наявну антивірусну програму, вона буде тільки заважати.
 • Завантажуємо і встановлюємо програму Ccleaner . запускаємо, чистимо temp папки . Програма розрахована на звичайного користувача, тому можна виставляти все галочки в настройках- призначені для користувача дані вона не видалить!
 • Завантажуємо і встановлюємо програму Malwarebytes Anti-Malware . Оновлюємо через інтернет, проводимо швидке або повне сканування, в залежності від часу, яким ми володіємо. Швидке сканування досить ефективно. Знайдені віруси видаляємо. Перезавантажуємося. Як альтернативу для видалення вірусів з оперативної пам'яті комп'ютера можна використовувати деякі антивірусні онлайн-сканери .
 • Завантажуємо і встановлюємо резидентную антивірусний захист. Причому, якщо у вас до години «Ч» стояла захист від Eset NOD32 antivirus, то краще встановити Avast або Avira, якщо Avast був першим, ставимо Eset або інший сподобався. Пояснюється це тим, що колишній антивірус, швидше за все, був пошкоджений, записи в реєстрі можуть залишитися, що викличе некоректну роботу програми, тим більше, що саме цей антивірус не спрацював на загрозу з інтернету.

Пункти алгоритму з видалення вірусів, троянів, spyware обов'язкові!

Читайте також:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью