• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вибрав України - клади зуби на полицю. Як міністерство годує «сніданками» викладачів вузів-переселенців

 1. До журналістки FaceNews через соцмережу звернулися викладачі Донецького національного технічного університету....
 2. Про опалення доводиться тільки мріяти
 3. Половина штату залишилася на окупованих територіях
 4. За заборгованість відповідають два казначейства
 5. Формально гроші повинні бути сплачені
 6. Зарплати співробітникам ДонНТУ заплатять сьогодні-завтра - міністерство
 7. Всі вузи - на різних стадіях, але процес йде
 8. ***

13:02

До журналістки FaceNews через соцмережу звернулися викладачі Донецького національного технічного університету. Вуз був переведений на підконтрольну Україні територію в кінці жовтня. З третього листопада співробітники працюють в штатному режимі. Лекції читаються, студенти вчаться. Тільки ось зарплати немає.

До журналістки FaceNews через соцмережу звернулися викладачі Донецького національного технічного університету. Вуз був переведений на підконтрольну Україні територію в кінці жовтня. З третього листопада співробітники працюють в штатному режимі. Лекції читаються, студенти вчаться. Тільки ось зарплати немає.

Співробітникам ДонНТУ не платять з червня. Грудня перевалив через середину, а грошей працівники не бачили. Ні заборгованості за літо і осінь, ні оплати за те, що вже півтора місяці вони працюють в Красноармійську.

Діна (ім'я змінено з метою безпеки респондентки) належить до навчально-допоміжного персоналу закладу. «Це лаборанти, методисти, в загальному, люди, які допомагають викладачам організовувати навчальний процес», - пояснює жінка.

Про опалення доводиться тільки мріяти

У Діни двоє дітей, один ходить в школу, інший - в садок. Зараз мати з синами оселилася в кімнаті в гуртожитку. Опалення в кімнаті немає. Вірніше, технічно воно є: батареями житло обладнане. Однак вода, яку в гуртожитку пускають по дві години вранці і ввечері, вище четвертого поверху в гарячому вигляді не доходить. Відповідно, митися Діна з дітьми ходить на перший поверх, а про опалення поки доводиться тільки мріяти.

«Кімната кутова, дме так, що стіна крижана. Діти захворіли, а мені навіть нема за що купити їм ліки. Старший син ходить в школу - дати йому нічого, він не їсть, тому що грошей немає. Увечері, як приходять діти додому - ходять по кімнатах. Люди добрі, там чай наллють, там ще щось », - розповідає Діна.

Всі свої заощадження Діна вже витратила. Раніше отримувала в вузі півтори ставки і без затримок, жила у власній квартирі, грошей на все вистачало. На місці, куди був переведений вуз, більше ставки нікому не дають. Та й тих грошей, які Діна мала б отримати - їх теж ніхто поки не бачив.

Сусіди по гуртожитку, очевидно, теж скоро не матимуть того, чим можна пригостити дітей колеги. Адже хоч у викладачів зарплата і вище, ніж у методистів і лаборантів, але не дають її точно так же. «У бухгалтерії говорять: завтра. Два тижні вже говорять, що буде завтра. Спочатку були рахунки заблоковані, потім бухгалтерія працювала, потім сказали, що не вистачає якоїсь інформації, якої немає, а зібрати її нереально. Не знаю, для чого це робиться », - розповідає респондентки.

Половина штату залишилася на окупованих територіях

Люди, які терплять всі ці позбавлення - не якісь «ватники» і не дармоїди. Як тільки з'явилися хоч якісь умови для відновлення навчального процесу на українській території - вони переїхали на цю територію, переїхали з дітьми, але залишивши багато дороге їм на окупованих землях. Переїхали і сумлінно працюють з третього листопада, тобто, вже півтора місяці.

«На нове місце переїхала половина штату нашого закладу. Ну, це якщо на око, точних цифр у мене немає. Ті, у кого діти є, в основному давно вже звільнилися і поїхали в інші міста. А сюди переїхали з ідейних міркувань. Ну і хтось пенсію оформляє. Ті ж, хто залишилися - вони це зробили тому, що у них просто немає грошей. У цьому домі запаси якісь є, і вони змушені там перебувати. У кого-то батьки залишилися », - повідомляє Діна. «Студентів багато, і з кожним днем ​​їх додається. Вони хочуть вчитися, приїжджають, селяться платно. Хто не може приїхати - робимо їм індивідуальний графік ».

За заборгованість відповідають два казначейства

Студентам стипендій теж не платять, пише викладач ДонНТУ Василь Блощіцкій. «Мені взагалі здається що у казначейства є« секретний »наказ: грошей не платити», - журиться Блощіцкій. «Обіцяють за листопад виплатити ось-ось. Це вже червоноармійське казначейство. А ось борги обласне (маріупольське) гальмує. Начебто в документах неточності ».

Виходить, за більшу частину виплат, яких місяцями очікують співробітники університету, відповідально маріупольське, а не місцеве, казначейство. Яке з казначейств виявиться лояльніше до потреб людей, або, просто кажучи, в якої зі інстанцій взагалі є гроші на викладачів?

Формально гроші повинні бути сплачені

Як відомо, в останні місяці волонтерські організації виконують функції держави в деяких випадках краще, ніж державні інстанції. Тому FaceNews взяв коментар про ситуацію в Красноармійську ситуації у координатора «Схід-СОС» Олександри Дворецької.

«Обов'язок переносити установи прописана в постанові Кабміну №595. Перенести повинні були до першого грудня, і протягом місяця вони повинні сформувати свою бухгалтерію. І всю заборгованість їм повинні виплатити. Але якщо з листопада вони перенесені, їм зобов'язані здійснити виплати. Ніяких звільнень від виплат немає », - повідомила Дворецька.

Зарплати співробітникам ДонНТУ заплатять сьогодні-завтра - міністерство

Міністерство освіти і науки у відповідь на наполегливі дзвінки журналістки FaceNews спочатку надало лише довідку, яка підтверджує, що навчальний процес в ДонНТУ дійсно розпочався 4 листопада.

Зрештою, вдалося все ж отримати коментар по темі. «При перекладі вузів з Донецької та Луганської областей вони проходять процедуру перереєстрації, в тому числі і в Держказначействі», - повідомила начальник відділу природничої та технічної освіти МОН Алла Рибалко.

«Всі ці затримки пов'язані з тим, що досить складно цей процес відбувається. Що стосується Донецького національного технічного університету, то я ось буквально вчора розмовляла з новопризначеним ректором цього університету. Там всі ці питання вирішені, вже розблоковані рахунки, і ось сьогодні-завтра ... Вони вже подали заявки в казначейство на виплату і стипендій студентам, і викладачам зарплат. Тому найближчим часом вони дійсно це все отримають », - говорить Рибалко.

Всі вузи - на різних стадіях, але процес йде

FaceNews цікавило також, яке положення з виплатами співробітників інших переміщених вузів. «Я не можу сказати про всі інші вузи, тому що абсолютно всі вузи, які ми перевели - вони знаходяться на різних стадіях», - повідомила Рибалко. «Хтось уже перереєструвався. Це, наприклад, Донецький національний університет, їм уже виплачують в повному обсязі. Східноукраїнський університет, Луганський національний університет - їм усім вже в повному обсязі сплачують і стипендії, і зарплати. Хтось тільки почав, оскільки були проблеми. Наприклад, Донбаська академія будівництва і архітектури - вони пізніше всіх перевелися в силу об'єктивних обстоятельст. Тому вони нічого зараз не отримують, вони тільки почали цю процедуру. Але що стосується технічного університету, то у них все вже, на щастя, закінчилося благополучно ».

***

Пам'ятаючи слова Олександри Дворецької про те, що чиновники урядових департаментів завжди обіцяють, що завтра все буде зроблено - і день у день справи залишаються на тій же стадії - FaceNews все ж публікує цю статтю. Будемо сподіватися, що у випадку з вузами і Міністерством науки і освіти «завтра» не означає «колись, тільки не зараз».

Яке з казначейств виявиться лояльніше до потреб людей, або, просто кажучи, в якої зі інстанцій взагалі є гроші на викладачів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью