• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вибираємо графічний планшет Wacom

Створи свій яскравий світ!

Вибираємо графічний планшет Wacom

Сергій Рожков Сергій Рожков

Під час проведення конкурсу « Спогади про літо », Головними призами в якому були графічні планшети, в нашу редакцію надійшли численні прохання висвітлити всі лінійки продукції компанії Wacom, розповісти про особливості, відмінності та області застосування. Ми вирішили однією статтею «вбити всіх зайців» і виконати відразу всі побажання.

Отже, спробувавши попрацювати з допомогою графічного планшета у знайомих або вислухавши численні аргументи на користь роботи на цьому інструменті від друзів, ви зважилися на придбання графічного планшета собі або в подарунок дитині, який виявляє здібності до малювання. При цьому неминуче постає питання, який же планшет вибрати з того різноманіття, яке пропонується на сьогоднішній день під маркою Wacom, яка модель найбільш оптимальним чином підійде саме вам або підростаючому Малевичу?

Заправлені в планшети графічні ... пір'я!

Нагадаємо що графічний планшет (або дігітайзер) являє собою пристрій для введення інформації в ПК і складається з робочої поверхні і електронного пера без проводів і батарейок. Нагадаємо що графічний планшет (або дігітайзер) являє собою пристрій для введення інформації в ПК і складається з робочої поверхні і електронного пера без проводів і батарейок За допомогою цих інструментів дуже зручно не тільки малювати або обробляти фотографії, але ще і працювати в офісних і графічних додатках, спілкуватися в інтернеті, грати в комп'ютерні ігри і вільно проявляти себе у всій різноманітності творчих напрямків.

Одна із складових частин графічного планшета - електронне перо - є дуже природним інструментом для людської руки. Воно по праву займає почесне місце поряд з такими звичними речами, як авторучка, кисть для малювання або олівець, так як має подібні особливості. При роботі з пером (як і з згаданими інструментами) м'язи кисті і руки в цілому завжди розслаблені, а все навантаження припадає на пальці і долоню. Це не тільки корисно для розвитку моторики (як у дітей, так і у дорослих), а й безпечно для користувачів, які проводять багато часу за комп'ютером, так як не викликає тунельного синдрому (що може статися при роботі з комп'ютерною мишею). Крім цього, навігація і робота на ПК з пером зручна, точна і ергономічна, що обумовлено вже згадуваної природністю цього інструменту для людської руки і високою роздільною здатністю планшета.

Також в комплекті графічних планшетів спільно з пером може поставлятися миша, яка, однак, працює не як звичайна комп'ютерна миша, а як особливий вид пера. Така миша може працювати тільки на планшеті. Оскільки дозвіл шрафіческого планшета набагато вище, ніж дозвіл звичайної комп'ютерної миші, то використання зв'язки «миша + планшет» дозволяє досягти значно більш високої точності при введенні.

Друга складова - робоча поверхня - являє собою плоский планшет, чутливий до натиснення або близькості пера. За принципом роботи і технології є різні типи планшетів. Друга складова - робоча поверхня - являє собою плоский планшет, чутливий до натиснення або близькості пера Наприклад, в електростатичних планшетах реєструється локальна зміна електричного потенціалу сітки під пером, в п'єзоелектричних - вловлюється сила натиску пера, в електромагнітних планшетах перо випромінює електромагнітні хвилі, а сітка служить приймачем. Однак у всіх випадках на перо обов'язково має бути подано харчування.

Особливість графічних планшетів компанії Wacom складається у фірмовій технології на основі електромагнітного резонансу, коли сітка і випромінює, і приймає сигнал, а перо лише відображає його (на такому ж принципі дії засновані деякі тачпади). В такому влаштуванні «живити» перо не потрібно, що дозволяє максимально позбутися проводів. Але є і недолік технології: при роботі електромагнітних планшетів можливі перешкоди від випромінювальних пристроїв, зокрема, моніторів.

Робоча поверхня має безліч характеристик, до яких відносяться дозвіл, число ступенів свободи і робоча площа. Дозволом планшета називається крок зчитування інформації; цей параметр вимірюється числом точок на дюйм (англ. dots per inch, dpi) і в сучасних планшетах становить кілька тисяч dpi. Кількість ступенів свободи визначає число квазінепереривних характеристик взаємного положення планшета і пера і має мінімальне значення 2 (X і Y положення проекції чуттєвого центра пера); додаткові ж ступені свободи можуть включати тиск або нахил пера щодо площини планшета. Робоча площа звичайно прирівнюється до одного зі стандартних паперових форматів (А7-А3) і в першу чергу впливає на вартість планшета.

Робоча площа звичайно прирівнюється до одного зі стандартних паперових форматів (А7-А3) і в першу чергу впливає на вартість планшета

Три підходу до творчості

З теорією, начебто, розібралися - пора переходити до практики, тобто до опису конкретних пристроїв. Всі моделі графічних планшетів Wacom досить різноманітні, як за зовнішнім виглядом, так і по призначенню, розмірам і функціоналу. Нижче ми спробуємо зорієнтувати вас в пропонованому різноманітті моделей і допомогти визначити, який планшет буде повністю відповідати саме вашим запитам.

З огляду на різноманітність пропонованих до планшетів вимог і различающийся рівень підготовки користувачів, компанія Wacom розробила три основних лінійки своєї продукції: планшети початкового рівня (Bamboo), професійні планшети (Intuos) і інтерактивні дисплеї (PL і Cintiq). Тому для початку давайте визначимося, яка з цих лінійок вам більше підходить.

Лінійка планшетів Bamboo буде цікава самому широкому колу користувачів - від тільки початківців освоювати світ цифрового творчості до захоплених ентузіастів, які обрали комп'ютерну графіку своїм основним хобі, а в подальшому, можливо, і професією Лінійка планшетів Bamboo буде цікава самому широкому колу користувачів - від тільки початківців освоювати світ цифрового творчості до захоплених ентузіастів, які обрали комп'ютерну графіку своїм основним хобі, а в подальшому, можливо, і професією. Також моделі з цієї лінійки підійдуть тим, хто набуває планшет для додання індивідуальності і легкості повсякденній роботі з офісними додатками. Планшети лінійки Bamboo можуть стати відмінним подарунком для кожного члена сім'ї, так як з ними буде легко і цікаво (і безпечно, що важливо, коли до високих технологій торкається дитина) працювати як самим маленьким членам сім'ї, так і їх батькам.

Лінійка Intuos - це професійні рішення для широкого кола фахівців, що працюють з графічними додатками як в 2 D, так і в 3D-середовищі і займаються як ілюстрацією, візуалізацією і редагуванням зображень, так і інженерними розробками. Модельний ряд Intuos включає планшети різних розмірів (робоча поверхня від A6 до А3) і надає можливість використання додаткових аксесуарів, наприклад, спеціальних пір'я, що імітують роботу Air Brush, каліграфічного пера або спеціальної миші Lens Kursor з виносним курсором для роботи з кресленнями.

Інтерактивні дисплеї серії PL і Cintiq - це високотехнологічне рішення для тих, кому потрібна повна свобода при роботі з комп'ютерною графікою і офісними додатками Інтерактивні дисплеї серії PL і Cintiq - це високотехнологічне рішення для тих, кому потрібна повна свобода при роботі з комп'ютерною графікою і офісними додатками. Планшети цих серій є LCD-панель, яка дозволяє малювати і робити позначки безпосередньо на екрані дисплея. Дана лінійка надає необмежені можливості для миттєвого втілення ідей прямо на екрані монітора, повністю позбавляючи від незручностей, пов'язаних з координуванням рухів руки і необхідністю дивитися на екран.

Отже, розглянемо більш докладно моделі, представлені в кожній з лінійок. Почнемо з найбільш доступною в освоєнні і демократичною за ціною лінійки Bamboo.

Для початківців і любителів

Планшет Wacom Bamboo One ідеально підходить для першого знайомства з цими пристроями. Він призначений для батьків і дітей, готових освоїти нові дивовижні можливості світу графіки, наприклад, створювати оригінальне оформлення цифрових фотографій або придумувати дизайн власних запрошень, листівок на дні народження і малюнків.

За допомогою графічного планшета Wacom Bamboo One діти дошкільного віку і учні початкових класів вчаться спілкуванню з комп'ютерною технікою в звичній для них формі роботи з ручками, олівцями і фарбами За допомогою графічного планшета Wacom Bamboo One діти дошкільного віку і учні початкових класів вчаться спілкуванню з комп'ютерною технікою в звичній для них формі роботи з ручками, олівцями і фарбами. Це дозволяє максимально швидко, комфортно і ефективно навчитися спілкуванню з планшетом, розвинути уяву, логічне і абстрактне мислення, почуття кольору.

У комплекті з Wacom Bamboo One поставляється програма ArtRage2, інтуїтивно зрозуміла навіть найменшим користувачам і відмінно імітує процес живопису олійними фарбами, пастеллю, олівцем, крейдою і т.д. (Більш докладно уроки малювання на планшеті в програмі ArtRage 2 для початківців дивіться в статті « Уроки малювання. Урок 1 »)

До переваг Bamboo One для використання їх дітьми можна віднести їх простоту і відсутність будь-яких від'єднуються деталей і додаткових кнопок на самому планшеті, що робить його ще більш безпечним і придатним для використання найменшими користувачами.

Більш «доросла» модель - Wacom Bamboo - також зробить електронні документи більш індивідуальними і з легкістю стане основним пристроєм введення в ПК - простим, природним і з більш широкою функціональністю, ніж миша. Області застосування Bamboo дуже різноманітні: від ретушування фотографій до створення Більш «доросла» модель - Wacom Bamboo - також зробить електронні документи більш індивідуальними і з легкістю стане основним пристроєм введення в ПК - простим, природним і з більш широкою функціональністю, ніж миша рукописних приміток, особистого підпису та індивідуальних коментарів при роботі з офісними додатками. Чутливий до 512 рівнями натискання і має дозвіл робочої поверхні 2540 dpi, Wacom Bamboo ретельно розпізнає і відтворює почерк і виводить на новий рівень звичну роботу на ПК. Формат робочої поверхні 147 х 92 мм оптимально розташовується на поверхні робочого столу і органічно вписується в звичний набір інструментів для роботи з комп'ютером.

Тим, кому доводиться більшу частину часу працювати з документами і презентаціями, буде особливо корисна йде в комплекті до планшета програма JustWrite Office, яка вбудовується в Microsoft Office і додає до нього повну підтримку пір'яного введення. А для власників комп'ютерів з встановленою ОС Windows Vista Home Premium і вище навіть необхідність в установці програми JustWrite Office відпадає - можливості введення рукописних позначок широко представлені вже в самій ОС, що дозволяє зробити документи і електронні листи більш індивідуальними ...

Wacom Bamboo Fun, випущений в 2-х форматах (А5 і А6), простим і зрозумілим способом розкриває можливості комп'ютера в якості засобу самовираження. Wacom Bamboo Fun, випущений в 2-х форматах (А5 і А6), простим і зрозумілим способом розкриває можливості комп'ютера в якості засобу самовираження За допомогою цього планшета ентузіасти-аматори і просунуті користувачі зможуть повною мірою розкрити свої творчі здібності і відобразити індивідуальний стиль, створивши власний світ фотографій, малюнків, колажів або листів.

Технічні параметри Bamboo Fun ті ж, що і у моделі Bamboo, але цікавим саме для шанувальників комп'ютерної графіки його роблять входять в комплект поставки програми Adobe Photoshop Elements і ArtRage2. Це допоможе почати свій творчий шлях від аматора до професіонала в області графічного і web-дизайну, 2D / 3D і анімації, обробки аудіо та відео.

Вибір розміру робочої поверхні (А5 або А6) обумовлюється лише персональними звичками при роботі в графічних додатках: якщо вам зручно працювати широкими мазками, не відриваючи руки від планшета, то більше підійде Bamboo Fun Medium (формат А5), якщо зручніше часто відривати руку від планшета , працювати короткими штрихами і важливо компактне розташування планшета на робочому столі, то краще підійде модель Bamboo Fun Small (формату А6). До речі, більш детальний огляд Bamboo Fun Medium можна почитати у нас на сайті в статті « Wacom аматорського класу ».

Для тих, хто вважає за краще мати повну свободу переміщення з планшетом і згоден лише на необхідний мінімум прив'язки до комп'ютера за допомогою дротів, існує рішення на основі технології Bluetooth - Wacom Wireless Pen Tablet Для тих, хто вважає за краще мати повну свободу переміщення з планшетом і згоден лише на необхідний мінімум прив'язки до комп'ютера за допомогою дротів, існує рішення на основі технології Bluetooth - Wacom Wireless Pen Tablet. За технічними параметрами аналогічний моделі Bamboo, цей планшет має робочу поверхню формату A5 і є компактним і технологічним рішенням для користувачів з потребою вільно визначати розташування планшета щодо комп'ютера.

Всі без виключення моделі груп Bamboo Fun і Bamboo оснащені тачпадом у верхній частині планшета (для масштабування або пересування зображень) і спеціальними кнопками, на які можна призначати найбільш часто використовувані сполучення клавіатурних клавіш.

Пристрої введення (пір'я), які йдуть в комплекті з планшетами лінійки Bamboo, мають дві кнопки, розташовані безпосередньо на самому пере, які за замовчуванням налаштовані як кнопки миші, але також є можливість налаштувати на них будь-які поєднання клавіш. Все це дозволяє відчути у себе в руках повноцінний інструмент для творчості і навігації по комп'ютерним програмам.

для професіоналів

Відмінності професійного ряду графічних планшетів Wacom зводяться до різниці форм-факторів - від A6 Wide до A3 Wide, і невеликою відмінністю по комплектності Відмінності професійного ряду графічних планшетів Wacom зводяться до різниці форм-факторів - від A6 Wide до A3 Wide, і невеликою відмінністю по комплектності. За технічними параметрами Wacom Intuos3 відрізняються від Bamboo більш високою чутливістю до натискання (розпізнають 1024 рівні тиску) і більш високою роздільною здатністю робочої поверхні (5080 точок на дюйм). Така чутливість дає ще більший ступінь свободи при втіленні сміливих ідей в графічних додатках: мазки пензля і переходи стають більш природними, а виділення і контури - більш точними.

Вибір з 6 моделей (Intuos3 A6 Wide, Intuos3 A5, Intuos3 A5 Wide, Intuos3 A4, Intuos3 A4 Oversize, Intuos3 A3 Wide) зводиться до вимог щодо ергономіки конкретного робочого місця і визначення виконуваних завдань: чи потрібен мобільний планшет, зручний для перенесення з ноутбуком , або ж передбачається використання планшета на стаціонарному робочому місці; обладнано чи робоче місце широкоформатним дисплеєм з пропорціями 16:10 або ж співвідношення сторін монітора обмежується «стандартними» 4: 3; чи займається фахівець, який працює на планшеті, версткою і додрукарської підготовкою публікацій або ж майбутній власник є креативним дизайнером, прідумавающім концепції і втілює графічні ілюстрації, або інструмент необхідний інженеру, який працює в CAD-додатках.

Що стосується вибору пропорцій сторін робочої поверхні, то єдиним радою буде вибирати планшет з тими ж пропорціями (4: 3 або 16:10), що і основний робочий дисплей Що стосується вибору пропорцій сторін робочої поверхні, то єдиним радою буде вибирати планшет з тими ж пропорціями (4: 3 або 16:10), що і основний робочий дисплей. Якщо не звернути уваги на цей момент, то в майбутньому може виникнути чимало складнощів. Наприклад, якщо у вас широкоформатний монітор, то при роботі на графічних планшетах, що мають традиційні пропорції 4: 3, в обов'язковому порядку потрібно включати функцію дотримання пропорцій, що призводить до програмного зменшення робочої поверхні планшета. Без включення цієї функції коло, намальований на планшеті традиційного формату, буде виглядати на широкоформатному моніторі витягнутим по горизонталі овалом. Те ж саме відбудеться і при ситуації «планшет формату Wide +« традиційний »монітор», тільки в цьому випадку ми отримаємо витягнутий по вертикалі овал замість задуманого спочатку кола.

Графіті по монітору

Для оптимальної координації руки і очей або роботи з графічними додатками на більш інтуїтивному рівні Wacom пропонує 2 моделі інтерактивних пір'яних дисплеїв серії Cintiq з робочою поверхнею в 21 і 12 дюймів Для оптимальної координації руки і очей або роботи з графічними додатками на більш інтуїтивному рівні Wacom пропонує 2 моделі інтерактивних пір'яних дисплеїв серії Cintiq з робочою поверхнею в 21 і 12 дюймів. Їх загальна особливість полягає в тому, що робота електронним пером здійснюється безпосередньо на екрані. Більша модель додатково оснащена підставкою, що дозволяє обертати дисплей на 360 градусів (в горизонтальному положенні) і нахиляти його на 10-60 градусів.

Про PL -дисплеєм компанії Wacom ми вже розповідали в статті « Не кидайте тінь на бізнес », Тому перерахуємо лише основні особливості. Серія PL створена спеціально для використання в навчальному процесі, проведення інтерактивних презентацій та роботи з офісними додатками. Особливістю моделей цієї серії є те, що зображення з екрану планшета передається безпосередньо на Про PL -дисплеєм компанії Wacom ми вже розповідали в статті «  Не кидайте тінь на бізнес  », Тому перерахуємо лише основні особливості проектор, демонстраційну панель або по мережі виводиться персонально на монітор до кожного слухача. Якщо ведучий вважає за краще використовувати планшет як переносний пристрій і активно переміщається з планшетом в руках під час презентації або лекції, тоді йому більше підійде версія PL-15 ", так як її вага становить всього 4,5 кг. 17-дюймова модель важить вже 6 кг - досить багато для того, щоб носити планшет «на руках». Однак обидві ці моделі укомплектовані спеціальною підставкою і мають можливість розташування на столі як у вертикальному, так і в горизонтальному вигляді.

Зручність - перш за все!

Більшість професіоналів використовують графічний планшет разом зі звичайною клавіатурою, оскільки в багатьох додатках легше отримати доступ до будь-якої функції з допомогою комбінації клавіш - наприклад, натиснувши «C trl -C» для копіювання об'єктів в буфер обміну. Для їх зручності спеціально для планшетів професійних серій - Wacom Intuos3 і дисплеїв Cintiq - розроблені клавіші ExpressKeys і сенсорні смужки Touch Strip, що дозволяють значно прискорити роботу з більшістю додатків і повністю відмовитися від клавіатури, використовуючи планшет в якості основного інструменту на робочому столі.

ExpressKeys - це 4-кнопкова мала клавіатура, розташована по обидвоє боки актівної області планшета (на планшеті Intuos3 A6 - только з лівого боку). С помощью ціх клавіш можна отрімуваті прямий доступ до таких функцій, як «вірізаті», «копіюваті», «Вставити» та «скасуваті», без постійного переміщення руки від планшета до Клавіатури. ExpressKeys - це 4-кнопкова мала клавіатура, розташована по обидвоє боки актівної області планшета (на планшеті Intuos3 A6 - только з лівого боку) Комбінації клавіш заздалегідь задані для більшості популярних додатків, але їх також можна призначати самостійно в інтерфейсі налаштувань інструменту.

Сенсорні смужки Touch Strip дозволяють управляти планшетом за допомогою пальців (так само, як за допомогою сенсорних панелей - тачпадів - в ноутбуках). Їх вертикальне розташування поруч з клавішами ExpressKeys дозволяє пальцях вільно ковзати вгору і вниз, регулюючи масштаб при обробці зображень в таких додатках як Adobe Photoshop, або переміщаючись по часовій шкалі в анімаційних програмах типу Macromedia Flash. На сенсорних смужках Touch Strip також можна працювати і пером Intuos3 Grip Pen - внутрішня частина смужки сприймається як дуже вузька «активна область».

пристрої Введення

Немає жодного пристрою введення, яке ідеально підходило б для використання у всіх без винятку додатках, як немає універсальної кисті для художника. Це твердження є непорушною істиною, проте фахівці компанії Wacom примудрилися наділити свої професійні інструменти введення загальними властивостями, здатними максимально допомогти в роботі професіонала. Немає жодного пристрою введення, яке ідеально підходило б для використання у всіх без винятку додатках, як немає універсальної кисті для художника По-перше, всі випущені інструменти можуть використовуватися з будь-яким планшетом серії Intuos3, а по-друге, кожен з них забезпечений ідентифікатором Tool ID, завдяки якому будь-який з пір'я можна індивідуально запрограмувати і сконфігурувати для будь-якої програми. Причому ці функції автоматично активуються при запуску програми, в якій працює цифровий художник, що позбавляє від необхідності налаштовувати все пір'я заново.

Крім цього, всі професійні пір'я Wacom розпізнають кут нахилу до 60 градусів (що дуже важливо, наприклад, для моделювання роботи з пензлем), а також оснащені ластиком зі зворотного боку (як в звичайному олівці), програмованим і конфігурованим. Ластик так само чутливий до тиску і куту нахилу, як і перо.

В асортименті компанії Wacom присутній 5 видів пір'я, призначених, в першу чергу, для роботи з графічними планшетами професійної серії Intuos3 і інтерактивними пір'яними дисплеями Cintiq. Розглянемо КОЖЕН вид окремо.

Перо Intuos3 Grip Pen - це професійний ручний інструмент і стандартне перо для планшетній системи Intuos3. Воно забезпечене звуженої гумовою областю захоплення, що дозволяє знизити силу захоплення до 40%, зменшуючи втому і напруження руки при листі. Наконечник пера має 1024 ступені тиску, що забезпечує високу чутливість для креслення, написання, малювання, перетягування і клацання. Знижений рівень тиску для активації дає можливість працювати більш ергономічно і розслаблено, а збільшена чутливість дозволить малювати віньєтки на екрані без переходів між рівнями. Програмований двосторонній перемикач пера Grip Pen можна налаштувати окремо для кожної програми - від виконання функцій кнопок програми до комбінацій клавіш, виклику спливаючих меню і т.д. Для максимального наближення до природних відчуттів при роботі з цифровими інструментами в комплекті з пером Intuos Grip Pen поставляються додаткові наконечники Stroke Pen і Felt Pen, що імітують кисть і фломастер.

Крім стандартного пера Intuos3 Grip Pen професіонал може використовувати більш тонке перо Intuos3 Classic Pen або перо Intuos3 Ink Pen, в якому замість пластикового наконечника встановлений чорнильний кульковий наконечник чорного кольору - це дозволяє покласти аркуш паперу на планшет, а потім писати або малювати на аркуші паперу, не дивлячись, на монітор Крім стандартного пера Intuos3 Grip Pen професіонал може використовувати більш тонке перо Intuos3 Classic Pen або перо Intuos3 Ink Pen, в якому замість пластикового наконечника встановлений чорнильний кульковий наконечник чорного кольору - це дозволяє покласти аркуш паперу на планшет, а потім писати або малювати на аркуші паперу, не дивлячись, на монітор.

Але найпопулярнішим після стандартного пера Grip Pen є Intuos3 Airbrush - ідеальний інструмент для всіх, хто займається створенням, редагуванням і ретушуванням цифрових зображень. Реалістичне моделювання нанесення чорнила і радіусу розпилення, а також чутливість до кута нахилу максимально точно імітує на екрані роботу зі справжнім розпилювачем фарби. А просте у використанні коліщатко, що має 1024, має ще й додатковим функціоналом: коли ви його відпускаєте, коліщатко залишається в тому ж положенні, гарантуючи, що накладення цифрового чорнила залишиться незмінним.

А просте у використанні коліщатко, що має 1024, має ще й додатковим функціоналом: коли ви його відпускаєте, коліщатко залишається в тому ж положенні, гарантуючи, що накладення цифрового чорнила залишиться незмінним

Для використання з інтерактивними пір'яними дисплеями Cintiq є також перо Art Pen, здатне працювати в шести вимірах: вісь X (ліворуч і праворуч), вісь Y (вгору і вниз), тиск (сила натискання), кут (кут, під яким перо розташоване до поверхні планшета), нахил (напрямок, в якому утворений кут) і обертання (положення пера щодо своєї вертикально осі).

замість висновку

Схоже, ви вже встигли переконатися в багатстві вибору. Ми зі свого боку спробували максимально полегшити задачу: описали основні відмінні риси кожної моделі і представили на ваш суд все різноманіття варіантів. Наостанок хочеться зазначити, що кожному знайдеться графічний планшет «до душі». Залишилося тільки вибрати «свій» - і вперед, до безкрайніх горизонтів творчості. А допомогти в цьому вам зможуть спеціальні уроки малювання на графічних планшетах, розроблені співробітниками компанії Wacom для наших читачів.

Урок малювання 1. У цьому уроці можна ознайомитися з основними можливостями планшета Wacom Bamboo і програми малювання ArtRage, навчитися основним прийомам для роботи з фотографіями і готовими зображеннями.

Урок малювання 2. Тут розглядається інший планшет, Wacom Intuos3 A5 Wide, особливостями якого є наявність чутливих смужок і додаткових клавіш управління. У цьому уроці можна швидко і просто навчитися малювати красивий гірський пейзаж.

Дякуємо компанії Wacom за допомогу в підготовці матеріалу
www.wacom.ru


Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью