• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вибираємо кращий вуличний датчик руху для включення світла

 1. Сфера використання
 2. Принцип роботи і його пристрій
 3. Основні характеристики, плюси і мінуси
 4. Який вид датчика вибрати
 5. рекомендації фахівця
 6. висновок

На сьогоднішній день все більше стають актуальними проблеми використання енергозберігаючих пристроїв для власних потреб. Для значного скорочення витрат на електричну енергію, населення застосовує спецприлади включення світла, які називаються датчиками руху.

Сфера використання

Спочатку датчики руху застосовувалися для функціонування в охоронних системах сигналізації: вони направляли застережливий знак про тривогу на пульт оператора. Однак, заводи - виробники не зупинилися на цьому, придумавши пристрої включення прожекторів, вуличного освітлення, сирен, силового обладнання. В тому числі, сьогодні в сучасному ландшафтному оформленні величезне значення відводиться опор освітлення на вулиці з датчиками включення.

Люди усвідомлюють, що необхідно рухатися до економним фінансових витрат, з цієї причини досить часто використовують датчики руху для вуличного освітлення . Пристрої включення світла повинні відповідати прийнятим нормативам і виконувати кілька функціональних дій:

 1. Охоронне освітлення дачних ділянок;
 2. Освітлення будинків, скверів з точки зору естетики;
 3. Освітлення переміщення людей по вулиці.

Датчики руху, які встановлюються на вулиці, на відміну від домашніх варіантів - мають більший кут дії. Максимальна робоча відстань - 12 м. Вуличні датчики руху широко застосовують готельні, офісні та адміністративні будівлі, організації освіти, спорту, автостоянки, ТЦ.

Принцип роботи і його пристрій

Налаштування датчиків руху здійснюють трьома потенціометрами.

Інтервал часу - визначається час, в ході якого датчик буде функціонувати. Величини задаються в межах від декількох секунд до декількох хвилин. Тобто потрібно проаналізувати, скільки разів людина присутня в області огляду і налаштувати період затримки вимкнення світла трохи більше цієї величини. Це здійснюється для виключення постійних включень і відключень.

Чутливість - чим вищий цей показник, тим краще відгук датчика на пересування. Якщо спрацьовувань велика кількість і відбуваються мимовільні включення, залиште як краще зменшити. Головним чином настройка чутливості здійснюється три рази. В тому числі, потрібно відрегулювати цей показник відповідно до пори року, припустимо, в літню пору датчик функціонує в нормі, а в зимовий час трапляються збої.

Ступінь освітленості - для вірного функціонування пристрою днем. Датчик під час появи пересування визначає ступінь освітленості, якщо вона, нижче норми, пристрій включається, якщо вище - не включається.

Робота пристрою заснована на інфрачервоному випромінюванні: на уловлюваних матрицю направляється запрограмований сигнал.

Датчик в авторежимі фіксує присутність переміщення, замикає ланцюг і включає висвітлення. Головний принцип дії - постійний контроль в області огляду: під час виникнення переміщається об'єкта відбувається зміна теплового поля, воно вище, ніж температура навколишнього середовища.

Завдяки спеціальній лінзі, на фотоелемент направляється сигнал, це і сприяє замикання ланцюга. В області огляду пристрій спрацьовує і при найменших пересуваннях.

Основні характеристики, плюси і мінуси

Вуличні датчики руху можуть розміщуватися на опорах освітлення і стінах. Вибираються вони індивідуально, залежно від місця розміщення.
ІК датчики руху можуть бути активними і пасивними. Активні використовуються для охорони всього будинку, парканів, а пасивні - в сигналізують пристроях для охорони, припустимо, підходів до дверей, охорони воріт.

Плюси датчиків з іншими включають пристроями:

 1. Компактні - монтуються непомітно, зовсім не завдаючи естетичний збиток дизайну будівлі;
 2. Економічні - включення світла відбувається виключно при необхідності;
 3. Зручні - датчики можуть встановлюватися на ганку, сходах, у підвальному приміщенні і коморах: пересування стає дуже практичним;
 4. Захист від проникнень в житло - якщо злодій проникає в будинок, датчик спрацьовує і вмикається освітлення, попереджаючи про те, що на територію проникли сторонні люди.

Який вид датчика вибрати

Для бажаючих оптимально витрачати ресурси, датчики пересування - необхідний елемент в побуті, так як під час їх використання відбувається економія електричної енергії приблизно на 50-80 відсотків.

Для бажаючих оптимально витрачати ресурси, датчики пересування - необхідний елемент в побуті, так як під час їх використання відбувається економія електричної енергії приблизно на 50-80 відсотків

Різні види вуличних датчиків руху для освітлення

Як радять фахівці при виборі датчика потрібно визначити, в якому місці саме буде використовуватися пристрій - це буде вулиця, навіс або інше, визначитися з методом кріплення, ступенем захищеності, потужністю комутованого обладнання.

На ринку представлені моделі з:

 • Різною потужністю, дані величини впливають на умови установки, габарити;
 • Різною конфігурацією області огляду - в цьому випадку необхідно брати до уваги, що пристрій спрацьовує виключно в радіусі видимості (на зону видимості впливають навіть легковажні конструкції);
 • Можливість точного регулювання часу включення і відключення світла. Остання опція більш затребувана для великих приміщень, де розміщується не один датчик, проте вони не захоплюють площа повністю. Отже, в цих умовах людина повинна встигнути досягти наступного пристрою або ж встигнути здійснити необхідну роботу, в зоні функціонування;
 • Різним кутом огляду - датчики виробляються з кутом видимості від 180 до 360 град. Припустимо, датчики з кутом огляду 180 град. підходять для функції вхід-вихід, встановлюються на поверхню стіни.

рекомендації фахівця

Монтаж даних пристроїв неважкий. Однак якщо Ви не впевнені у власних можливостях, краще цю роботу надати фахівцям. Кабель датчика приєднується до загальної електропроводці будинку за допомогою розподільної коробки. Також до основного комплекту, додатково підключаються сенсори, що реагують на зміну інтенсивності світла.

Це необхідно для функціонування датчика виключно в темряві. Датчиків руху величезний вибір, все виконують конкретну функцію. Як радять фахівці, під час установки пристрою потрібно брати до уваги габарити будинку, розміщення вікон, дверей, так як ці величини впливають на певні дії датчика.

Схема підключення та монтаж

Якщо необхідно щоб, не враховуючи відсутність пересування в приміщенні, безперервно функціонувало освітлення, в схему вводиться вимикач, який приєднується паралельно до основного пристрою. У цій ситуації він дублює функцію датчика, отже, світло допускається примусово регулювати.

В тому числі, не виключена можливість, коли внаслідок специфіки приміщення один пристрій не діє на всю площу, в цьому випадку застосовується схема приєднання 2-ух датчиків руху і освітлювального приладу. Під час спрацьовування одного ланцюг замикається, на контакти подається напруга. Номінальна потужність таких приладів близько 600 Вт, це вносить обмеження щодо використання технології включення для значних навантажень.

висновок

Датчики руху підходять для використання всюди: в коридорах, коморах, сходах - в місцях, де людина перебуває недовгий проміжок часу, або, припустимо, коли руки невільні. Коли об'єкт потрапляє в охоплювану область, включення світла відбувається в авторежимі, якщо переміщення немає - протягом встановленого часового проміжку, світло вимикається.

В тому числі, допоміжне можна встановити режим короткого сигналу, який використовується для спрацьовування звукового пристрою, який контролює двері (дзвінок, дзвіночок). Дане нескладний пристрій економить електричну енергію, підвищує рівень комфортності та безпеки будинку.

Придбання автоматичного пристрою включення доступно кожному, а його застосування забезпечить помітний комфорт: людина з'являється в зоні охоплення, датчик включення світла спрацьовує, виходить - відбувається відключення світла в авторежимі (після завершення попередньо визначеного час).

Оцінка статті:

Поділитися з друзями:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью