• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вибираємо сучасний браузер для Windows

Opera 11

Браузер Opera оновився до найсвіжішої в даний час 11-ї версії раніше, ніж всі інші учасники даного огляду. При першому ж знайомстві стає очевидним прагнення розробників зробити інтерфейс максимально компактним. Панель інструментів замінена однією кнопкою, в спадному меню якої можна знайти всі знайомі пункти. Адресний рядок виводить пропозиції адрес, записів з історії серфінгу, а також пошукових пропозицій. Ці пункти досить зручно і наочно згруповані. Збереглося окреме поле швидкого пошуку, на місці залишилася і нижня панель, куди винесено чимало корисних інструментів.

Браузер Opera 11 навчився групувати вкладки і обзавівся
підтримкою доповнень

Веб-пошук в Opera досить зручний. Доступна швидка установка модулів пошуку. На підтримуваному пошуковику досить викликати в рядку пошуку контекстне меню і вибрати пункт «Створити пошук».
Роботу з великою кількістю одночасно відкритих вкладок забезпечує функція угруповання. Групи створюються простим перетягуванням, а щоб переглянути входять до їх складу вкладки, слід навести курсор на групу. В результаті відобразиться панель з графічними мініатюрами веб-сторінок - хороша альтернатива відкриття окремих вікон браузера для вирішення декількох завдань.

Opera 11 володіє зручною бічною панеллю. На неї винесені основні модулі програми: робота з віджетами, адресною книгою, нотатками і поштою. Варто відзначити, що Opera 11 - єдиний в цьому огляді браузер має поштовий клієнт. Швидка підписка на RSS-стрічки здійснюється одним клацанням миші за допомогою вбудованого агрегатора. Для управління закладками призначений зручний менеджер, що пропонує різні варіанти перегляду архіву, сортування закладок по каталогам і швидку систему пошуку по архіву. Opera також має зручний і наочний менеджер завантажень.
До унікальним технологіям Opera, що збереглися і в останній версії браузера, відносяться режим Opera Turbo і технологія Opera Unite. Турборежим дозволяє скористатися проксі-сервером компанії Opera. Весь трафік пропускається через її сервери. Зображення стискаються, і потік даних оптимізується за обсягом. Ця функція діє і в автоматичному режимі - вона включається тільки за виявлення повільної мережі.
За допомогою технології Opera Unite можна додавати в браузер додатки, помітно перевершують по функціональності доповнення, звичні по іншим браузерам. В даний час пропонуються майже п'ять десятків таких програм, в тому числі потокові мультімедіасервери, рішення для організації файлових сховищ і фотохостингів, резервування даних, ігри та багато іншого.
Творці Opera, на відміну від інших розробників, досить довго не погоджувалися з тенденцією розширювати функціональність браузерів за допомогою доповнень. Вони вважали за краще додавати інструменти безпосередньо в сам браузер. Однак в Opera 11 підтримка доповнень все-таки з'явилася. Їх там налічується понад чотириста. Правда, росіян в ній поки всього кілька десятків, причому переважна більшість з них відповідають за взаємодію з різними соціальними веб-проектами.

Opera 11
Оцінка: 5
Розробник: Opera Software
Сайт: www.opera.com

Chrome 10

Даний браузер розвивається по двох гілках. Перша - власне Google Chrome, друга - проект з відкритим вихідним кодом під назвою Chromium. Обидва браузера побудовані на основі движка WebKit. По суті, Chromium виконує роль експериментального варіанту: його версії виходять швидше, а нові технології впроваджуються сміливіше. У той же час «брендовий» Chrome володіє деякими фірмовими технологіями Google.

Браузери Chrome і Chromium відрізняються високою швидкістю роботи
і сприйнятливістю до нових технологій

Обидва браузера, і Chrome, і особливо Chromium, прагнуть підтримувати максимальний спектр сучасних веб-технологій. За швидкістю обробки веб-додатків Chrome повністю відповідає сучасним вимогам. На суб'єктивне сприйняття швидкості серфінгу благотворно впливає опція негайної завантаження веб-сторінок під час набору URL в адресному рядку. Є у Chrome і власна оригінальна технологія Google Cloud Print. Підключивши свій браузер до аккаунту цього сервісу, ми отримуємо можливість віддаленої друку на принтері локального комп'ютера. В результаті роздруковувати документи можна і безпосередньо з мобільних пристроїв, і віддалено, з різних офісних і поштових веб-сервісів.
У відповідності з останніми тенденціями розробники Chrome постаралися виконати панелі інструментів максимально компактними. Основний елемент інтерфейсу - універсальна рядок введення «універсальне вікно пошуку». Панель закладок поєднана з заголовком вікна браузера. Нижня панель стану видалена, а допоміжні повідомлення демонструються в спливаючій рядку.
Універсальне вікно пошуку Google Chrome пропонує автоматичне доповнення на основі списку недавно відвіданих URL. Крім того, виводяться результати зі своєї історії і локальної бази закладок. Пропонується і швидка відправка запиту на інтернет-пошуковик. На відміну від Opera, тут немає поділу пропозицій на окремі панелі. Замість цього кожен наданий результат супроводжується маленьким значком, що показує, де саме він був знайдений. В результаті панель пропозицій Chrome при аналогічній функціональності вийшла більш компактною, ніж у Opera.
Що стосується налаштувань використовуваних в універсальне вікно пошуку пошукових машин, то для розширення їх списку доведеться попрацювати самому користувачеві. Chrome не вміє автоматично інсталювати запропоновані пошуковими системами плагіни. Щоб додати нову машину, доведеться звернутися до налаштувань браузера. Там в спеціальній формі вказується ім'я нового пошукача, а також URL рядка запиту. У ній на місце переданого ключового слова потрібно підставити символи «% s». Звичайно, це займає буквально пару хвилин, але все ж і в Opera, і в Firefox даний процес організований набагато зручніше.
Практично всі налаштування і інформаційні панелі Chrome відкриваються у вигляді звичайних закладок браузера. Менеджер закладок пропонує звичні базові можливості їх сортування по віртуальним каталогам. Вбудована система пошуку дозволяє зберігати запити, що корисно при активній роботі з великими архівами. Крім того, всі недавні закладки потрапляють в розділ «Останні дії», що підвищує оперативність доступу до них.
Для збільшення можливостей браузера використовується система додатків-розширень. Галерея таких доповнень є на офіційному сайті Chrome. В даний час вона містить кілька тисяч доповнень, серед яких багато аналогів популярних додатків для інших браузерів. Однак є й чимало і оригінальних пропозицій. Також Chrome підтримує зміну тим оформлення браузера.

Chrome 10
Оцінка: 5
Розробник: Google
Сайт: www.google.com/chrome

Internet Explorer 9

Браузер корпорації Microsoft все ще залишається найпопулярнішим в Мережі, хоча його частку серйозно пошарпали конкуренти. Дев'ята версія даного продукту явно призначалася для того, щоб уповільнити цей процес або переломити ситуацію. Кількість нововведень в Internet Explorer 9 дійсно велике. Але випробувати його в роботі зможуть тільки власники новітніх версій ОС Windows: Vista SP2, 7 і Server 2008 SP2, що стало поганою новиною для ще численних користувачів Windows XP.

Але випробувати його в роботі зможуть тільки власники новітніх версій ОС Windows: Vista SP2, 7 і Server 2008 SP2, що стало поганою новиною для ще численних користувачів Windows XP

У браузера Internet Explorer 9 мінімалістичний дизайн інтерфейсу

Для підвищення швидкодії в браузері впроваджена підтримка апаратного прискорення обробки веб-сторінок із залученням потужностей відеокарти. Попрацювали розробники і над прискоренням запуску Internet Explorer. В результаті з'явилася можливість переглянути список запускаються з браузером надбудов з точним зазначенням часу, на яке кожна з них сповільнює запуск браузера. Непотрібні або надто повільні надбудови можна відключити. Відповідну пропозицію демонструється на інформаційній панелі в нижній частині вікна браузера - однієї з новинок інтерфейсу Internet Explorer 9. На цій же панелі виводяться інформація про завантаження, пропозиції зберегти пароль і інші службові повідомлення.
Інтерфейс браузера відрізняється відмінною компактністю - за цим параметром Internet Explorer обходить своїх конкурентів. Такий результат отримано в основному завдяки поєднанню панелі вкладок і адресного рядка браузера. Висота панелі інструментів відразу скоротилася на один «поверх». Повною мірою оцінити дане нововведення можна на широкоформатних дисплеях, де залишається достатньо простору для ярликів вкладок. При бажанні можна повернутися до звичайного дизайну командою «Показувати вкладки в окремому рядку». Збільшенню корисного простору на екрані сприяє і відмова від нижнього рядка стану. Адреси посилань і інформацію про хід завантаження сторінки тепер демонструє компактна спливаюча панель.
Адресний рядок у Internet Explorer 9 універсальна. Вона об'єднує дві функції - введення адрес і швидкого пошуку. Виводяться результати з історії відвідувань, а також пропозиції зазначеної в настройках браузера системи пошуку. Перемикання між засобами пошуку виконується швидко: досить вибрати потрібний значок прямо в рядку пошуку. Ви можете додавати пошукових плагінів ( «Постачальників пошуку») в форматі OpenSearch. На панелі інструментів крім універсальної рядки залишилися тільки кнопки переходу між сторінками і доступу до додаткових інструментів: «Вибраного», «Історії», панелі підписки на RSS-канали та панелі налаштувань браузера.
Помітно змінився менеджер завантажень Internet Explorer. Його діалогове вікно дозволяє швидко відкрити папку, в яку зберігаються файли, а також надає всю основну інформацію про завантаження.
В інтерфейсі Internet Explorer 9 реалізована цікава функція, яка називається «Закріплені сайти». Вона допомагає створити закладку на веб-ресурс прямо на панелі завдань Windows. Виконується ця операція простим перетягуванням вкладки браузера. В результаті часто використовуваний веб-сайт можна швидко відкривати як звичайна програма Windows. У контекстному меню значка сайту доступна функція запуску ресурсу в режимі InPrivate. У веб-майстрів є можливість значно розширити функціональність такої кнопки за допомогою пропонованого API і мови JavaScript. Наприклад, в контекстне меню значка сайту дозволяється додати інструменти управління онлайновим Мультимедіаплеєр. Можливості дуже цікаві, проте реалізовані вони поки на дуже невеликій кількості сайтів.

Internet Explorer 9
Оцінка: 4
Розробник: Microsoft
Сайт: ie.microsoft.com

Firefox 4

Новітня, четверта, версія браузера Firefox побачила світ пізніше інших учасників даного огляду. З часу останнього «глобального» поновлення цього браузера пройшло достатньо часу, і тому від розробників очікували серйозних змін. Браузер отримав підтримку багатьох нових веб-технологій і навчився використовувати ресурси GPU. Крім того, серйозним змінам піддався двигун обробки JavaScript. Поліпшилася і захист браузера від збоїв плагінів.

Firefox 4 придбав серйозно доопрацьований інтерфейс

Також Firefox 4 обзавівся серйозно допрацьованим інтерфейсом. Опції стандартної панелі інструментів зібрані в єдиному спадному меню кнопки Firefox. Поділ адресного рядка і поля швидкого пошуку збереглося. Адресний рядок у міру введення пропонує варіанти доповнення з недавньої історії відвідувань, а також закладок браузера. Панель швидкого пошуку залишилася без змін. Процес додавання модулів пошуку простий і швидкий. Якщо відкритий в даний момент сайт має плагіном в форматі OpenSearch, панель швидкого пошуку підсвічується, і для його установки досить один раз клацнути на меню панелі.

Картотека Firefox 4 тепер розташовується над адресним рядком. З'явилися і нові інструменти роботи з вкладками. Так, постійно відкриті вкладки, наприклад поштових служб або інших подібних веб-сервісів, можна закріпити у вигляді невеликих кнопок в лівій частині панелі вкладок. Додалася і можливість угруповання вкладок. Підхід до цієї операції в браузері Firefox серйозно відрізняється від методу, застосованого в Opera. Так, в Opera ярлики вкладок групуються прямо на панелі, а в Firefox пропонується використовувати окремі Робочі столи. Швидко відкрити цей режим допоможе комбінація клавіш ++ E. Всі відкриті вкладки представляються графічними мініатюрами, перетягуючи які легко створювати їх групи. В результаті виходить хороша альтернатива відкриттю кількох вікон браузера зі своїми вкладками.

Для угруповання вкладок в Firefox 4 використовується інструмент Panorama

Одним з головних козирів Firefox залишаються його доповнення. За кількістю і різноманітністю допоміжних програм галерея доповнень Firefox все ще залишається недосяжною для конкурентів. Треба зауважити, що до виходу фінальної версії Firefox 4 були оновлені практично всі популярні додатки, тому перевстановлення браузера, швидше за все, не призведе до втрати доповнень. До речі, проблем з ними було набагато більше при переході на третю версію Firefox.
В налаштуваннях браузера з'явилася нова вкладка, що відповідає за роботу зі службою Firefox Sync. Даний сервіс призначений для синхронізації декількох браузерів. Можливий обмін не тільки закладками, а й практично всіма значущими даними: історією переглядів, паролями, настройками і навіть відомостями про відкриваються вкладках.

***

Всі розглянуті браузери показують хорошу швидкість виконання веб-додатків. Їх перевага над попереднім поколінням очевидно. Необхідно, щоправда, відзначити, що дати чітку оцінку швидкості функціонування будь-якого браузера за допомогою тільки синтетичних тестів досить складно. В реальності на швидкість серфінгу і роботу веб-сторінок впливають безліч чинників, і далеко не завжди причиною «гальм» стає саме браузер. Не так проста і перевірка підтримки комплексу технологій HTML 5. Справа в тому, що специфікації все ще розробляються, їх зміст може змінюватися. Якщо ж обговорювати швидкість запуску браузера, то за цим показником лідирують Chrome і Opera, в той час як Firefox і Internet Explorer завантажуються трохи повільніше. Зауважимо, що на швидкість старту Firefox значно впливає набір встановлених додатків.
Тим користувачам, яким потрібно одночасно відкривати багато вкладок, більше підійдуть Opera і Firefox завдяки опцій угруповання сторінок. Традиційним козирем Firefox також є найкраща серед учасників огляду галерея доповнень, що значно підвищує функціональність браузера. Google Chrome, мабуть, можна вважати найпростішим в освоєнні і експлуатації. Це, поряд з хорошою швидкістю, сприйнятливістю до технологічних новинок і зростаючої галереєю доповнень, робить його дуже хорошим вибором. Можливостей Internet Explorer цілком достатньо для вирішення більшості мережевих завдань, і його нова версія, безсумнівно, краща за попередню. Однак, з точки зору домашнього користувача, він не має помітних переваг перед конкурентами. У той же час не слід забувати, що у цього браузера є серйозні інструменти адміністрування, затребувані в корпоративному середовищі.

Firefox 4
Оцінка: 5
Розробник: Mozilla
Сайт: www.mozilla.org

Результати порівняння браузерів

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью