• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вибір CMS для сайту з точки зору SEO

 1. Установка шаблона з блочною версткою
 2. Можливості для внутрішньої оптимізації
 3. розширення функціоналу
 4. швидкодія движка
 5. Підбиваючи підсумки

Доброго часу доби, шановні читачі. Сьогодні я хочу звернути вашу увагу на такі критерії вибору CMS для сайту, які безпосередньо впливають на ранжування вашого сайту в пошукових системах. Думаю, правильним буде, якщо я почну з визначення, що таке CMS.

Думаю, правильним буде, якщо я почну з визначення, що таке CMS

CMS - це система управління контентом / вмістом (Content Managment System), але насправді правильніше говорити Web Content Managment System (WCMS) - система управління веб-вмістом. Ви так само можете зустріти таке поняття, як движок сайту - це, так би мовити, розмовна назва CMS.

Будь-сайт - це набір HTML сторінок. Сторінками можна управляти кожною окремо, редагуючи одну і ту ж інформацію на всіх сторінках вручну, наприклад, додавати новий пункт меню, якщо додалася нова рубрика, або прописувати кожній сторінці унікальний Title. Для цього доведеться відкривати кожну сторінку в редакторі і вставляти нову інформацію. Погодьтеся, це не зручно, нудно і займає багато часу.

Тому була придумана спеціальна програмна оболонка, яка, по-перше, структурує всю інформацію, яка міститься на вашому сайті, по-друге, дозволяє швидко вносити зміни на різних сторінках при мінімумі витрачається часу.

Тобто за допомогою CMS ми ефективно управляємо усім вмістом свого сайту без будь-яких знань в веб-програмуванні.

CMS створюються командою розробників і поширюються платно або безкоштовно, або окремим програмістом під індивідуальні потрібні організації, яка замовила індивідуальний движок для сайту.

Кожна CMS має стандартний набір функцій і покликана утримувати ваш сайт в строгому порядку і володіти зручним інтерфейсом для редагування вмісту сайту. Тобто CMS створена безпосередньо для власників сайтів, і орієнтована на людину, що працює в ній. І в цьому криється велика помилка розробників.

Насправді з сайтом взаємодіє не тільки його власник, а й відвідувачі, які приходять на сайт, а так само, що теж важливо, пошукові роботи, які індексують ваш сайт.

Дуже часто розробники CMS, на жаль, цього не враховують. Це не пуста розмова, а реальність, з якою мені довелося не раз вже зіткнутися. Саме тому я вирішила присвятити цьому статтю, в надії, що мої поради допоможуть вам при виборі CMS. Повторю лише - з точки зору пошукового просування .

Переважно, все описане далі не відноситься до популярних движка, таким як Joomla, Drupal, WordPress і іншим. А більше актуальна для менш відомих CMS. А так же, актуальна, якщо замовляється самописна CMS. Адже талановитий програміст, який пише движок для сайту, може не знати вимог, які висувають пошукові системи сайтам. Для програміста - створена CMS буде шедевром, а для власника сайту, його відвідувачів і пошукових систем - покаранням.

Отже, приймаючи рішення про використання будь-якої CMS, необхідно враховувати ряд умов.

Установка шаблона з блочною версткою

Я вже не раз говорила, що однією з вимог пошукових систем є дотримання стандартів W3C. Рекомендації на блочну верстку вперше були озвучені аж в 1998 році. І якщо тоді ще допускалося використання табличної верстки, то зараз вона в прямому сенсі цього слова - минуле століття.

Але чому то є ще диво-майстра, які роблять табличні шаблони, а деякі CMS якщо і підтримують блокову верстку, то дуже слабо. Якщо сайт існує вже більше 3-5 років, то таблична верстка не викликає подиву, але коли я бачу табличні сайти, створені менш 1 роки тому, стає дуже сумно. Про що думав розробник, який створює шаблон? Найбільше дивує ситуація, коли такі шаблони поширюються в складі CMS.

Тому, вибираючи CMS дізнайтеся, які шаблони в ній застосовуються. Може бути так, що CMS поставляється зі стандартним шаблоном, який представляє з себе каркас, який наповнюється модулями, при цьому створюється унікальний дизайн. Але при цьому каркасом є таблиця, а не діви.

Як правило, завжди можна побачити демо-версію сайту. Правильним буде, якщо ви відкриєте вихідний код сторінки і подивіться верстку. Правда, для цього треба трохи розуміти, в чому різниця між табличній версткою і блокової. Якщо застосовується таблична верстка, то в вихідному коді обов'язково будуть теги

А вміст сайту, меню, статті завжди будуть всередині тегів

зміст сайту

<Td> Зміст сайту </ td> </ tr>

Навіть якщо ви зовсім нічого не розумієте в цьому, просто знайте, якщо на сторінці дуже багато <tr>, <td>, значить використовується таблична верстка

Навіть якщо ви зовсім нічого не розумієте в цьому, просто знайте, якщо на сторінці дуже багато <tr>, <td>, значить використовується таблична верстка

Дуже часто застосовується комбінована верстка. Коли весь сайт представляє з себе три контейнера <div> - діва, в першому контейнері міститься шапка сайту, в третьому міститься підвал сайту, а в середині, у другому контейнері - таблиця. Це теж погано.

Усередині таблиці можуть так само застосовуватися діви <div> вміст </ div>, але суть залишається тією ж.

В ідеальній верстці вихідний код сайту повинен мати такий вигляд:

В ідеальній верстці вихідний код сайту повинен мати такий вигляд:

Сподіваюся, різниця між двома прикладами зрозуміла.

Можливості для внутрішньої оптимізації

З версткою закінчили. Наступне, на що необхідно звернути увагу, це можливості CMS для внутрішньої оптимізації. На жаль, у багатьох CMS в стандартних настройках немає елементарного ЧПУ - человекопонятний урлов, коли в адресному рядку не якась абракадабра з символів, а читається адреса.

ЧПУ дуже важливі:

 • для правильної індексації сайту пошуковими роботами,
 • для уникнення дублювання, що дуже впливає на пошукове просування.

На щастя, у багатьох двигунах це вирішується за допомогою доповнень. Але іноді ці доповнення так складно впровадити, що легше плюнути на цю справу.

Так само, з часто зустрічаються проблем - неправильне відображення title, заголовка сторінки, одного з найважливіших тегів для пошукового просування.

Варто згадати і інші прийоми оптимізації сайту, а саме заголовки в тегах <h1>, <h2> ... <h6> . Можна це віднести і до попереднього пункту - можливості використання правильного шаблону для сайту. Головне, що заголовки в цих тегах так само дуже важливі для пошукового просування, і повинні бути правильно використані в шаблоні сайту або легко налаштовуватися в уже готовому шаблоні.

Тут же хочу попередити, що при інтеграції CMS з програмами, наприклад 1C, можуть так само виникнути проблеми з заголовками. Якщо на сайт дані вивантажуються з сторонньої програми, зверніть увагу, щоб для кожної створеної таким чином сторінки була можливість налаштувати унікальні мета-теги .

Це дуже актуально при створенні інтернет-магазину. Адже в інтернет-магазині, як правило, велика кількість сторінок з товарами, і не доцільно займатися просуванням таких сторінок за допомогою покупки посилань.

Тому сайт повинен бути максимально оптимізований, щоб сторінки з окремими товарами виходили в топ по низькочастотних запитах завдяки трасту ресурсу і внутрішньої оптимізації. А у внутрішній оптимізації найбільшу роль відіграють саме заголовки. Тому дуже важливо, щоб для кожної сторінки можна було створювати унікальні title і окремі описи в мета-тегах.

розширення функціоналу

Розібравшись з цим, варто приділити увагу таким доповненням для CMS, які дозволяють розширювати її функціонал. Наприклад, інтеграція соціальних програм - кнопок, віджетів. адже зараз якісна розкрутка сайту немислима без SMO і SMM просування . І навіть, якщо вам зараз здається, що це несуттєво, насправді це не так.

 1. По-перше, пошукові системи індексують соціальні мережі, тому наявність сторінки сайту в соціальній мережі дуже сприятливо позначиться на просуванні сайту в цілому.
 2. По-друге, через соціальні мережі дуже швидко і легко поширюється інформація, і про вашу організацію в короткий проміжок часу може дізнатися на багато більше людей, поки ви будете повільно повзти в топ по вибраних запитах.
 3. По-третє, присутність в соціальних мережах дасть вам додатковий авторитет серед користувачів, збільшить впізнаваність бренду.
 4. По-четверте, приведу такий приклад. Якщо на вашому сайті передбачається авторизація, то можливість підключитися до вашого сайту через профіль у соціальній мережі обов'язково збільшить конверсію на сайті. Адже для користувача набагато простіше підтвердити свою згоду на підключення до профілю натисненням однієї кнопки, ніж довго і нудно заповнювати поля для реєстрації.

швидкодія движка

Хоч я і поставила цей пункт в самому кінці, однак він не останній, а навіть навпаки, дуже сильно важливий. зараз швидкість завантаження сайту впливає на ранжування . Це означає, що більш легкий сайт з швидким завантаженням в пошуковій видачі може виявитися вище вашого і ви ніяк не зможете його обігнати. Тому при виборі CMS варто це враховувати.

Підбиваючи підсумки

Хотілося б ще додати, що вибираючи безкоштовні CMS з відкритим вихідним кодом, ви завжди зможете налаштувати її під свої потрібні самостійно (якщо підтягніть свої знання в Сайтобудування) або залучити програміста з боку, який це зробить.

Якщо ж ви купуєте комерційну CMS з закритим вихідним кодом, ви на все життя залишитеся залежними від розробника даної CMS. Тому в цьому випадку варто ще більш серйозно підійти до вибору. Адже можливо, за додатковий функціонал завжди доведеться доплачувати.

Я розумію, що в цій статті багато інформації, складної для розуміння людині, вперше зіткнувся з цим, але я сподіваюся, це зможе хоч трохи вберегти вас від помилок.

Резюмуючи все вищесказане, при виборі CMS, щоб не було проблем з просуванням вибирайте ту, яка:

 • більш популярна (в такому випадку завжди легко знайти інформацію по движку, підтримку)
 • володіє гнучкими налаштуваннями
 • володіє широким функціоналом або функціонал легко збільшується за рахунок розширень
 • швидко працює

На цьому закінчую. Дуже цікаво почути думку читачів. А як ви вважаєте?

Успішного руху.

Про що думав розробник, який створює шаблон?
А як ви вважаєте?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью