• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вибір тематики блогу - як і про що вести свій сайт

 1. Чи добре я розбираюся в обраній для блогу тематиці?
 2. Чи цікава тема користувачам в інтернеті?
 3. Чи цікава мені самому обрана тема?
 4. Що я можу дати нового в цій темі читачам?

Настав час одного з найважливіших кроків кожного початківця блогера - вибір тематики блогу.

Напевно, більшість з вас вже має якісь напрацювання в цьому питанні, раз потрапили на мій блог і читаєте цей пост 🙂 І вже прикинули в загальних рисах, як вести блог і про що.

Однак цього варто приділити особливу увагу. Не варто ось так з пустого місця вирішити - хочу вести блог про метеликів, взяти і зробити блог про метеликів)

Потрібно ретельно зважити всі моменти і відповісти для себе на наступні питання:

Чи добре я розбираюся в обраній для блогу тематиці?

Бути може, є інші теми, в яких ви розбираюся краще. Не варто вести блог про речі, в яких ви нічого не розумієте, а вирішили писати про це тому що тема користується популярність або на ній можна добре заробляти. У читача не буде довіри до такого блогу і відповідно якість матеріалу буде нижче ніж у конкурентів, а значить і популярність такого блогу буде менше.

Можна звичайно найняти копірайтерів для наповнення блогу контентом, але моя думка - це вже з розряду бізнесу, а не ведення блоговеденія. Статті в свій блог краще писати самому. Якщо ви не впевнені що зможете писати хороші статті в обраній темі - змініть тему 🙂

Чи цікава тема користувачам в інтернеті?

Так, можливо ви дуже добре розбираєтеся у виробництві каналізаційних люків, але навряд чи ця тема буде користуватися великим інтересом у користувачів, і буде досить плідною як тематики блогу. Хоча, якщо ви їх робите чи продаєте то інша справа, це вже не просто інформаційний, а й продає сайт 🙂

Перевірити затребуваність обраної тематики можна за допомогою сервісу Яндекса Статистика ключових слів . Просто пишемо потрібне нам ключове слово за обраною темою, і дивимося скільки разів за місяць користувачі шукали його.

Приклад популярного запиту: Приклад популярного запиту:

Як бачите майже мільйон показів за місяць за запитом «метелики».

Приклад не дуже популярного запиту:

Думаю різниця очевидна Думаю різниця очевидна. Однак є свої нюанси.

Те що по слову «метелики» так багато запитів говорить про те, що тема цікавить багатьох. А значить і конкуренція буде дуже велика, і молодому блогу буде непросто пробитися у світ.

Якщо це ваш перший досвід, то краще залиште спроби відразу створити сайт на тему «Заробити в інтернеті» або «SEO-просування» та інші високочастотні запити. Для того що б просунути такий сайт в топ, і отримувати нормальний трафік потрібно затратити чимало зусиль і коштів.

Як зрозуміти, з ким вам доведеться змагатися в обраній тематиці? Оцінюємо конкурентів.

Дуже просто. Заходимо в Яндекс, пишемо наше ключове слово і дивимося сайти в топ видачі пошуковика перші 3-5 сайтів. І те ж саме робимо в Google.

На що звернути увагу?

 • В першу чергу оцінюємо зовнішній вигляд, складність верстки, наскільки сайт зручний для відвідувача, як багато і якої якості матеріал і т.д. І вже прикидаємо, а чи зможемо зробити краще?
 • Далі звернемо увагу на відвідуваність. Дивимося на лічильники, на кількість коментарів до статей, оцінюємо наскільки живою сайт, як часто оновлюються статті.
 • І нарешті дивимося на розкрученість сайту, його показники ТІЦ і PR. Дізнатися це можна за допомогою численних seo-сервісів, ну наприклад я цим іноді користуюся be1.ru крім пузомерок там є є інша корисна статітсіка, на яку варто звернути увагу.
  Так само можна встановити seo-бар для вашого браузера. Але це вже з часом самі вирішите, для початку і цього сервісу вистачить.

Оцінили, прикинули, готові боротися і добитися своєї мети? Відмінно, тоді їдемо далі 🙂

Чи цікава мені самому обрана тема?

Цей пункт іноді може суперечити першим двом.

І насправді дуже важко сказати, що більш вірно - писати блог для себе і про те, про що цікаво особисто тобі, або ж орієнтуватися в першу чергу на публіку і її попит.

Якщо ти пишеш тільки для себе, то ризикуєш так і залишитися єдиним читачем свого блогу)

Якщо ти пишеш тільки те, що цікавить інших, але не тебе самого, то такий блог буде позбавлений якоїсь родзинки, авторського стилю. Він не буде приносити ніякого задоволення і в кінцевому підсумку просто набридне тобі і буде покинутий.

Думаю, тут кожен вибирає сам свій шлях. Ідеальний варіант, звичайно, це той, де ваші інтереси і інтереси користувачів інтернету збігаються.

Що я можу дати нового в цій темі читачам?

Навіть якщо ви вже придумали, про що вести блог, і тема вам подобається, і має велику кількість запитів в пошукових системах, це ще не означає що ваш блог буде розриватися від напливу відвідувачів.

Якщо ваш блог нічим не відрізняється від сотень таких же однотипних блогів схожої тематики, то вам буде важко залучити до себе читачів.

Це не означає, що вам потрібно відразу ж після створення блогу ламати голову над абсолютно унікальним контентом, який підірве інтернет) Це дуже важко зробити в сучасному світі, навряд чи залишилися якісь повністю не охоплені теми і якщо вони з'являються то їх тут же « охоплюють »)

Обов'язково потрібно привносити щось своє, щось нове, якусь родзинку, то що буде вигідно відрізняти вас від ваших конкурентів.

Зрештою дайте собі відповідь на питання - чому відвідувач повинен читати саме мій блог? Можете навіть докладну відповідь записати і розмістити у себе в розділі " Про сайт "І частіше туди заглядати, що б не забути)

Всі ці поради я взяв не зі стелі, друзі. Коли я створював цей блог, я не користувався практично жодним з цих правил 🙂 Чи не дивився кількість запитів, не аналізував конкурентів, не дбав про те, чим я буду виділятися з натовпу таких же блогів. Я навіть гадки не мав про те, як багато в інтернеті блогів подібної тематики (а даремно, дуже дарма 🙂)
І в результаті не кинув цю затію лише тому, що мені дійсно самому дуже цікава ця тема і я люблю свій блог. І докладу всіх зусиль для того що б зробити його краще, ніж у моїх конкурентів)

Ну, а після того, як ми нарешті вирішили, про що будемо вести свій блог, можна переходити до вибору оформлення - шаблону нашого блогу .

Ось що значить отримувати задоволення від своєї справи і ловити позитив)

Чи добре я розбираюся в обраній для блогу тематиці?
Чи цікава тема користувачам в інтернеті?
Чи цікава мені самому обрана тема?
Що я можу дати нового в цій темі читачам?
Як зрозуміти, з ким вам доведеться змагатися в обраній тематиці?
На що звернути увагу?
І вже прикидаємо, а чи зможемо зробити краще?
Оцінили, прикинули, готові боротися і добитися своєї мети?
Що я можу дати нового в цій темі читачам?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью