• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Вести.Ru: Захмарні перспективи. Огляд демо-версії Microsoft Office 2013

Демонстраційна версія нового пакету програм Microsoft Office 2013 стала доступна для скачування на сайті Microsoft ввечері 16 червня. Новий "офіс", представлений на прес-конференції в Сан-Франциско , Надійде в продаж вже восени. "Найбільш амбітний і грандіозний проект з усіх, що ми коли-небудь робили", - так в Microsoft відгукуються про своє дітище. Після ґрунтовного вивчення нового офісу розумієш, що це не порожні слова. Office 2013 - це дійсно крок в майбутнє.

УстановкаДля того щоб завантажити пакет, необхідно зареєструвати аккаунт Windows Live (він вже є у користувачів SkyDrive, Hotmail і багатьох інших сервісів Microsoft). потім потрібно зайти на сайт Microsoft, присвячений новому Office , Натиснути "спробувати" і слідувати інструкціям. Незважаючи на те, що пакет важить приблизно півтора гігабайти, довго чекати не доводиться: додатки можна запускати вже через пару хвилин, а додаткові компоненти завантажуються з Інтернету при необхідності. Бажаючі можуть завантажити і традиційний інсталятор , Правда, тоді не вийде продовжити використовувати вже встановлену на вашому комп'ютері попередню версію Office.

Звідси починається завантаження Office 2013
Звідси починається завантаження Office 2013

Користувача (варіант Home Premium) превью нового пакета йде в наступній комплектації: Access, Excel, OneNote, OutLook, PowerPoint, Publisher і, зрозуміло, Word. Поки що Office 2013 доступний для скачування на англійському, іспанською та китайською мовами. Новий продукт корпорації Майкрософт не підтримує роботу в Windows Vista і більш ранніх операційних системах, підійдуть тільки Windows 7, 8 і Windows Server 2008 R2.

Microsoft кілька плутає користувачів, вживаючи поряд з назвою "новий Office" (прямо як "новий iPad" ) І Office 2013 також Office 365. Так називається система надання ПО в якості сервісу по підписці, використовувана вже близько року корпоративними клієнтами Microsoft, але тепер пропонована і індивідуальним користувачам. Тобто, якщо по-простому, додатки Office 2013 виявляються на вашому комп'ютері завдяки системі Office 365 (якщо ви, звичайно, не вибрали установку з завантаженого інсталятора).

Системні вимоги програми за нинішніми мірками невисокі: процесор Pentium 4 або AMD Athlon, 256 мегабайт оперативної пам'яті (рекомендується 512), 3,5 гігабайти місця на жорсткому диску і дозвіл екрану не нижче 1024 на 768. Ці цифри мають суто теоретичне значення - працювати на такій машині в необхідної для Office 2013 Windows 7 або 8 не вийде. На всьому, на чому вже встановлена і працює "сімка" або "вісімка", новий "офіс" запрацює прекрасно. Але на комп'ютерах, що не апгрейд років десять (а таких в російських офісах і сім'ях чимало), використовувати новинку не вийде

Причому офісний пакет без будь-яких змін, як є, працює також на планшетах, а з виходом смартфонів з Windows 8 з'явиться в спеціальній версії для них. У планшетному режимі елементи інтерфейсу розташовуються менш щільно, щоб на них можна було легше натискати пальцем. Нагадаємо, Microsoft недавно анонсувала лінію планшетних комп'ютерів Surface на базі операційки Windows 8 і чипі Nvidia. Планшетний режим нового офісу сприймається компанією як серйозний засіб боротьби за шматок пирога на ринку "таблеток".

ІнтерфейсПервое, що приємно вражає, як тільки превью Office 2013 завантажено і переглянуті вступні інформаційні ролики - це дизайн. Я завжди скептично ставився до корпорації Microsoft, коли справа стосується стилю, але у випадку з новим офісом у мене немає ніяких претензій до зовнішньої складової. Все зроблено просто і зі смаком, інтуїтивно зрозуміло. Відмінності від попередньої версії не так вже й сильні, все основне залишилося на своїх місцях, але стало гарніше і зручніше.

Вибір теми оформлення
Вибір теми оформлення

Microsoft явно намагалася наблизити зовнішній вигляд Office 2013 до стилю Metro, використовуваному в Windows 8, і у неї це цілком вийшло. Спочатку Office 2013 весь час хочеться поклацати, посворачівать-розгортати: він дійсно справжнісінька "цукерочка для ока". При першому запуску Office 2013 Microsoft пропонує вибрати різні варіанти оформлення. Кожен з них зроблений зі смаком, в кращих традиціях мінімалізму, причому зупинитися на якомусь одному складно: всі хороші.

Сподобався режим читання в Word. Тепер щоб активувати його не потрібно кожен раз лізти в налаштування, або запам'ятовувати комбінації клавіш. Квадратик, який активує його, винесений на чільне місце, зліва від іконки "згорнути". Нарешті режим читання дійсно зручний, ні про одну з попередніх версій такого сказати не можна.

Тепер після натискання однієї іконки з екрану прибирається абсолютно все зайве. Текст, якщо ви хочете, автоматично сверстивается в дві колонки. Грамотно вибудувана опція зуму прекрасно працює і на сенсорних екранах і на звичайних. Крім того, режим читання автоматично підлаштовується під ваш екран, так що незалежно від того, чи читаєте ви з десятидюймового планшета, або з плазмового монітора на всю стіну, відображення інформації буде ідеально оптимізовано.

У новому Office вам доведеться звикнути бачити свою аватарку і ім'я (використовується аккаунт Windows Live) в правому верхньому кутку кожного вікна. Думаю, соціальні мережі нас до цього привчили, так що ніхто не буде дратуватися з цього приводу. Клікнувши по іконці ви перейдете на сторінку свого облікового запису, де зможете змінити аватар, налаштувати збереження документів, поміняти настройки хмарного сервісу SkyDrive і так далі. Той же аккаунт, до речі, використовується і для входу в Windows 8.

До мінусів можна віднести недостатню оптимізацію для роботи в сенсорному режимі. Помітно, що програмісти довго і наполегливо намагалися створити інтерфейс, однаково зручний для всіх способів введення. Однак, як би там не було, багато кнопочки і ікони банально занадто маленькі, і якщо стилусом натискати їх ще можна, то тикати пальцем іноді доводиться довго і безрезультатно.

"Хмарні" технології, "соціалка" Основна фішка Office 2013, на якій зав'язані багато його нові можливості - робота "в хмарі". Microsoft надає революційну можливість створити вордовскій документ на стаціонарному ПК, потім редагувати його на Windows-смартфоні, додати щось на планшеті, а доробити роботу в гостях, на комп'ютері без Office, просто підключившись до Інтернету і відкривши онлайн-версію Word 2013, що нагадує Google Docs.

Документи будуть зберігатися в сховищі Skydrive (передбачена і можливість по-старому зберігати файли на жорсткий диск) і синхронізуватися через нього між пристроями. Хмарні технології дозволяють колективне редагування документів. Ця складна функція також реалізована цілком зручно і розсудливо. Та ж "хмарна" система буде використана і для завантаження оновлень офісного пакету в міру їх виходу.

Документи в SkyDrive

Ваші настройки, персональний словник і бібліотека документів будуть доступні абсолютно з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету. Чи не доведеться більше носити з собою презентації або реферати на флешці. Це великий крок вперед. У попередній версії офісного пакету Microsoft також надавала деякі можливості хмарного зберігання даних, однак вони так і не були об'єднані в розумну систему, тому більшість користувачів про неї навіть не знало.

По суті своїй новий офісний пакет - це не тільки потужний мультимедійний редактор, а й соціальна мережа, де користувач може, як в твіттері, слідувати за кимось. Можна буде ставити лайки, отримувати реплаі і навіть користуватися хештег, всю цю функціональність забезпечить нещодавно придбана Microsoft Yammer. У стрічку новин офісу можна інтегрувати стрічки з Facebook і інших міжнародних соціалок. Крім того, в новинах ви зможете бачити документи загального доступу, які розмістили ті, за ким ви прямуєте, фотографії та навіть відео. Більш того, Microsoft інтегрувала в новий "офіс" і Skype, щоб було простіше обговорити роботу з колегами, в тому числі і в ході відеодзвінка.

Велику трійку офісних додатків: Word, Excel і PowerPoint я розгляну більш детально, адже саме їй обмежується знайомство з офісним пакетом у більшості користувачів.

Word 2013Word - найпопулярніше додаток пакета, багато людей купують Office цілком, а використовують тільки Word. Ясна річ, що з усіх програм Microsoft Office ця повинна бути найбільш проробленою і зручною.

Діалог відкриття файлів в Word (по кліку є повнорозмірне зображення)

Я вже згадував, що Word 2013 обзавівся безпрецедентно зручним режимом читання, що приховує всі зайві тулбари та оповіщення. Особливо гарний цей режим для планшетного перегляду. По суті, Word 2013 стане зручною читалкою для таблеток на Windows 8. Краща функція режиму читання - це можливість ставити закладки на тому місці в документі, де ви зупинилися, а потім продовжувати читання з планшета або іншого комп'ютера. Зрозуміло, для цього необхідно, щоб ви увійшли в свій обліковий запис і на всіх девайсах був доступ до мережі.

Не можна не відзначити і з'явилася підтримку PDF, тепер багатьом просто не буде потрібно встановлювати окремо Acrobat Reader. Word не тільки дозволяє відкривати документи в PDF, але ще редагувати їх і зберігати в інших форматах. Втім, помітно, що робота Word з PDF все ще не повністю оптимізована, сильно вантажить комп'ютер і кілька дратує незручними обмеженнями.

Шaблони в Word

Дуже багато позитивних емоцій викликало у мене "розумне" обтікання картинок і відео. Тільки підносиш їх до потрібного місця, а текст уже підлаштовується під майбутню верстку. Додавання відео також організовано дуже розумно. Вставляти відеофайли можна з YouTube або Bing Video. Зрозуміло, для перегляду необхідно бути онлайн. Відеозаписи виглядають в документах дуже органічно, хочеться буквально роздрукувати і дивитися їх з аркуша. Крім відео з YouTube, можна вставляти в документи зображення з Facebook, Flickr і результатів пошуку Bing, без скачування їх на комп'ютер.

Найбільше мене вразило в превью Word навіть не всі вищезгадані фичи, а банальна відсутність підтримки клавіш CTR + C і CTR + V. Копіювати і вставляти за замовчуванням можна тільки мишкою. У це важко повірити, але це дійсно так. Навряд чи цей баг залишиться і в фінальній версії продукту, але все ж враження було сильно зіпсовано.

Excel 2013Мне завжди здавалося, що в Excel додати вже практично нічого. У ньому вже міститься така кількість функцій, що я навряд чи хоч коли-небудь буду користуватися хоча б їх десятою частиною. Однак у Microsoft інша думка з цього питання, і новий Excel отримав чимало свіжих фішок і поліпшень.

Нововведення направлені скоріше не на розширення можливостей, а на спрощення роботи з програмою.

Тепер Excel вміє швидко переформатувати таблиці і сам підказує найкращі способи візуалізації введеної в неї інформації. Режим перегляду "Page Layout" (розмітка сторінки) дозволяє побачити таблиці в тому вигляді, в якому вони будуть виглядати на сторінці при друку. Це дозволяє виставити правильно стовпці, вирівняти кордону, задати вірну ширину і підігнати документ під потрібний розмір.

Мабуть, найбільш помітною і корисною функцією є флеш-вставка. Завдяки їй, Excel стає дійсно простий програмою. Дана опція обробляє дані автоматично, грунтуючись на статистиці про те, яким чином ви використовуєте Excel, після чого вона буде автоматично доповнювати інформацію, якої бракує, не вимагаючи від вас ні формул, ні макросів. Я не можу сказати, що вся ця система працює ідеально, але все ж вона корисна.

Відмінно працює вбудоване в Excel сканування таблиць на наявність помилок, неработаюшіх посилань і невідповідностей. Ця функція - просто скарб, якщо ви хочете, скажімо, перемістити документи, не турбуючись про порушення системи посилань.

Набагато просунулися способи візуалізації даних в екселевскіх таблицях. Анімовані діаграми дуже добре відображають дані в графіку. До диаграма в Excel взагалі немає ніяких претензій, тільки захоплення.

Як і Word 2013, новий Excel також підтримує онлайн-функції, що дозволяють ділитися таблицями в Інтернеті в режимі реального часу. Дві нові можливості, що надаються в збірках Office Professional Plus і вище, включають Quick Explore - спосіб виконати крос-табличний аналіз великих обсягів даних і Power View - спосіб зібрати інформацію, діаграми і графічні зображення в одному вікні.

PowerPoint 2013За винятком нових шаблонів і яскравого дизайну, в PowerPoint не так вже й багато нововведень. Основний упор зроблений на можливості барвистого оформлення презентацій. Вбудовано велику кількість тем, презентації в PowerPoint 2013 виразно будуть такими, що запам'ятовуються. Розробники впровадили в PowerPoint навіть функцію піпетки для вибору кольору. Треба сказати, це мене здивувало.

Як не дивно, функція вставки онлайн-відео з YouTube в PowerPoint відсутня, зате підтримується більшість форматів офлайнового відео. До того ж, нарешті з'явилася зручна можливість синхронізації показу слайдів з музичним супроводом.

До того ж, нарешті з'явилася зручна можливість синхронізації показу слайдів з музичним супроводом

Шаблони в PowerPoint

Мабуть, найбільш запам'ятовується є можливість збільшувати і зменшувати зображення на поточних слайдах прямо під час показу за допомогою рухів пальців. На цю функцію під час презентації в Сан-Франциско був зроблений особливий упор. Воно й зрозуміло: виглядає дуже переконливо, та й багато користувачів встигли звикнути до таких "фокусів" на своїх планшетах.

В цілому, по відношенню до PowerPoint актутальни все ті ж тренди: колективне редагування, сенсорне управління і хмарна робота. Все це дозволить спростити проведення презентацій онлайн. Скажімо, виступати перед аудиторією в Каліфорнії, перебуваючи в Москві.

Скажімо, виступати перед аудиторією в Каліфорнії, перебуваючи в Москві

Презентація в PowerPoint

Набагато більше користі, ніж аналогічна функція в Word, приносить в PowerPoint можливість вставляти картинки в слайди безпосередньо з Facebook або Flickr (або через Office.com, пошукові запити Bing, SkyDrive і SharePoint). Залишається тільки чекати, коли ж буде можна вставляти картинки просто по URL. Поки що не можна.

Інші пріложеніяЛічно я ніколи не користувався "поштовиком-органайзером" Outlook, вважаючи це додаток марним для не-корпоративного застосування. Однак серед моїх знайомих є люди, які вважають марним комп'ютер, на якому Outlook немає, так що, я думаю, він також заслуговує огляду. З нововведень в цьому продукті можна відзначити більш зручний інтерфейс та інтеграцію з соціальними мережами.

З нововведень в цьому продукті можна відзначити більш зручний інтерфейс та інтеграцію з соціальними мережами

Календар в Outlook

Завдяки інтеграції з Share Point, можна не відкриваючи зайвий раз браузер переглядати документи з сервера прямо з програми. Крім того, в Outlook тепер вбудований і прогноз погоди, щоб офісні бджілки знали, чи брати їм з собою на обідню перерву парасольку.

З OneNote все набагато цікавіше. Це записна книжка, що дозволяє зберігати всю корисну інформацію: газетні статті, розповіді, список справ та інше. Завдяки хмарної роботі, коли я тестував OneNote, у мене виникали стійкі асоціації з Evernote, яким я користувався на iPhone. Однак OneNote явно функціональніша: підтримує сенсорний рукописний ввід, мультимедійний контент і інтегацію з соціальними мережами. OneNote вже існує у версії для iOS і Android, є і спеціальна Metro-версія для Windows 8. Залишається тільки сподіватися, що підтримка російськомовного рукописного введення все-таки буде адекватною, а не такий, як в більшості подібних програм.

Залишається тільки сподіватися, що підтримка російськомовного рукописного введення все-таки буде адекватною, а не такий, як в більшості подібних програм

Робоча область OneNote

ВиводиНовая версія Microsoft Office слідує всім сучасним тенденціям розвитку в області додатків: і хмарна робота, і повсюдна інтеграція з соціальними мережами, і кроссплатформенность. Новий Office простий, інтуїтивно зрозумілий, лаконічний, але при цьому дозволяє легко здійснювати найскладніші операції. Соціальна інтеграція та хмарність збільшать продуктивність в рази.

Office 2013 може стати для багатьох серйозним аргументом на користь покупки планшетника на Windows 8 або Windows RT, будь то Surface від Microsoft або пристрій від стороннього виробника. Може він підтримати і поки ще непопулярні смартфони з Windows. Якщо ідея з продажем ПО за передплатою і "стрімінга" його з Мережі виправдає себе, Microsoft зможе відчути себе впевненіше в довгостроковій перспективі - найприбутковіший підрозділ корпорації продовжить заробляти і в століття хмарних технологій. При адекватному ціннику на підписку для індивідуальних користувачів корпорації, можливо, вдасться нарешті переконати мільйони людей в Росії, Китаї та багатьох країнах, що розвиваються відмовитися від піратських версій додатків. До того ж, користувачам "піраток" можна буде легко закривати доступ до "хмарним" функцій - без логіна в Windows Live функціональність пакету залишиться обмеженою.

Нові додатки навіть в веб-версіях, доступних через браузер без установки ПО, помітно перевершують по функціональності Google Docs. Пошуковику Google теж може припасти несолодко через інтеграції в пакет (зокрема, для імпорту картинок) конкуруючого Bing.

Однако, зрозуміло, не все так просто. По-перше, может случиться, что для дев'яносто відсотків Користувачів Нові революційні возможности будут просто не потрібні, або смороду захочуть розбіратіся, як ними користуватись. "Хмарний" робота більшості середньостатістічніх людей здається чімось незрозумілім и Зайве, смороду продовжать по-старому носить документи на флешках. Microsoft доведеться просувати в маси інформацію про те, як правильно користуватися новим офісним пакетом і яка користь від нововведень, інакше люди просто не пересядуть з попередніх версій. Відомо, що для того, щоб хоч якось змусити людей перестати користуватися Office 2003, Microsoft довелося розробити формат DOCX, який старий редактор без додаткових плагінів не підтримував. З новим офісом така політика вже не пройде.

Найбільша проблема нового офісу випливає з його достоїнств. Інтерактивність обертається втратою функціональності в умовах отстутствия Інтернету. Як відомо, з Інтернетом, особливо мобільним, в Росії до цих пір все складно.

Скільки буде коштувати Office 2013, поки невідомо. Однак, очевидно, що ціна не буде низькою. З огляду на, що росіяни не звикли платити за інтелектуальну власність дорого, можна передбачити Office 2013 не найвищі продажу. Швидше за все, перехід на новий офісний пакет буде довгим і не викличе у російських користувачів ентузіазму.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью