• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Ведення блогу - особисто або колективно?

 1. особисті блоги
 2. колективні блоги

Бурхливе обговорення останніх статей:  Типи блогів або з чого почати блог Бурхливе обговорення останніх статей: "Типи блогів або з чого почати блог?" і "Чому закидаються блоги?" - говорить про те, що тема ведення блогів хвилює багатьох моїх читачів. Сьогодні продовжимо і обговоримо ще одну класифікацію типів блогів - по авторам, вірніше за їх кількістю.

Ця класифікація зовсім коротенька, але при цьому досить важлива. Отже, блоги можна вести:

 1. особисто
 2. колективно

Які недоліки і переваги є у кожного способу?

особисті блоги

З особистими все зрозуміло - блог веде одна людина. Це найпопулярніший тип блогів. Такі блоги можуть розміщувати матеріали на одну тему (тематичні) або новини політичного і суспільного життя (новинні), або роздуми про життя (авторські), або просто збірну солянку. Одним словом - господар пан. Якщо особистість яскрава або цікавий підбір корисних і потрібних матеріалів, то такий блог приваблює безліч читачів.

Основна перевага особистого блога, на мій погляд, це можливість самому вибудовувати політику блогу і не залежати від інших. Це прекрасний спосіб для самовираження, для спілкування з читачами, як рупор свого особистого бізнесу, нарешті для створення бренду - так, блог може допомогти в розкрутці свого імені.

Складнощі ті, що ти єдиний у всіх особах. Потрібно знаходити цікавий матеріал, готувати і регулярно публікувати статті, оптимізувати їх, просувати свій блог, вибудовувати політику монетизації. Кожен з перелічених видів робіт має свою специфіку, вимагає знань і досвіду, вимагає чимало часу.

Тобто блогер по суті - і швець, і жнець, і на дуді грець. Якщо поставитися до справи серйозно, то ведення блога потребують завантаження на повний робочий день, а то й більше. До речі, на заході вже з'явилася професія блогер. Поступово і у нас дана професія стає все популярніші. Блогерів приймають на роботу і платять їм зарплату. Так що, як знати у що може вилитися сьогоднішнє захоплення блоггерство.

Нещодавно я слухала дуже цікаве інтерв'ю про блозі, який займає першу позицію в топі блогів рунета. Це блог. Блог щодня публікує кілька новинних статей з фотографіями, які готує або сам, або знаходить в інтернеті. Дуже якісний підбір фотографій про самих різних подіях, починаючи з параду геїв і закінчуючи історією космонавтики. В добу блог відвідує близько 20 тисяч осіб. Цифра просто приголомшлива. Як ви думаєте за скільки часу була досягнута така приголомшлива читаність? І ще - скільки на вашу людина ведуть цей блог?

А тепер не падайте.

Блог існує трохи більше двох років. Підготовкою і публікацією статей займається 1 (один !!!) людина!

А секрет успіху в тому, що монетизацією блога, всім, що входить сюди, включаючи продуманість концепції блогу, вибудовуванням політики з рекламодавцями, просуванням блогу займається друга людина. У якого за плечима вже жоден успішний інтернет-бізнес (в .т.ч. Сайт знайомств, інтернет-магазин).

Саме тандем з розподілом обов'язків двох професіоналів дозволив отримати такий результат. Кожен реалізував себе в тій області, в якій сильний, до якої відчуває велику схильність. Саме такий спосіб ведення блогу привабливий особисто для мене.

Але, мабуть, даний блог відноситься вже до категорії колективних.

колективні блоги

З особистими блогами щосили конкурують колективні блоги. Я вже писала, що випускати щодня нові статті, які привертають увагу, це напружена праця. Тим більше якщо є мета перетворити блог з хобі на джерело доходу або навіть в бізнес.

Колективні блоги можуть стати виходом з положення. Такі блоги мають зазвичай кілька авторів, які або пишуть на одну тему, або кожен на свою. Або поділяють внутрішні функції, як в розказаному вище прикладі.

Як створюються такі колективи? - Дуже по різному. Це можуть бути однодумці, друзі або навіть члени сім'ї. Останнє особливо цікавий варіант для бізнесу. Можуть брати участь колеги або партнери по бізнесу, можуть бути запрошені наймані автори.

Безсумнівно у колективного блогу є переваги і великий потенціал - кілька авторів цікавіше читати, ніж одного, вони можуть висвітлювати різну тематику або різний аспект тематики. У такого блогу набагато вище «плодючість» на нові статті. Є можливість приділяти більше часу коментарів, а також просуванню ресурсу. Все це приваблює більше читачів

Є й інша сторона. Учасникам колективних блогів необхідно виробити загальну лінію, поділ обов'язків, а також фінансових результатів. По суті справи це спільний бізнес, і стало бути необхідно попередньо обговорити всі сторони такого співробітництва.

Або може бути такий варіант, коли у вас на постійній основі працюють наймані автори. У цьому випадку теж потрібно вміти керувати цією маленькою командою і вести свій блог до наміченої мети.

Мені подобається сімейна модель колективного блоготворчества і з часом теж хочеться її втілити. Тим більше, що моя дочка теж захопилася блогінгом, і веде свій блог, пов'язаний з її професійною цікавістю. Є у нас перспективні плани і на спільний ресурс. Хтозна, може з часом, коли підростуть онуки, у нас і зовсім буде сімейна династія блогерів. Це було б здорово! Загальні інтереси дуже об'єднують, і всім поколінням сім'ї ніколи не буде нудно один з одним.

І все частіше я подумую про спільне з партнерами інтернет-ресурсі, може бути це буде сайт, може бути, блог. Думаю, що майбутнє в інтернет-бізнесі в умінні співпрацювати за різними напрямками.

А що думаєте ви?

Запрошую до обговорення - як на вашу - скільки людина оптимально має займатися веденням блогу - один або кілька? Які недоліки і переваги індивідуального та колективного способів важливі для вас? Чи є майбутні плани залучити на свій блог інших авторів? А партнерів? Пишіть, обговоримо!

Наступна стаття буде присвячена тому, що писати в блогах.

Залишайтеся на зв'язку! Не перемикайтеся!

ps Якщо хочете отримати міні-огляд свого блога від професіонала з просування сайтів, то просто зайдіть сюди за вказівками як це зробити. І тоді ваше просування неминуче!

__________________________________________________________________________

Щоб не пропустити анонс нових статей підпишіться на оновлення сайту!

__________________________________________________________________________

Як ви думаєте за скільки часу була досягнута така приголомшлива читаність?
І ще - скільки на вашу людина ведуть цей блог?
Як створюються такі колективи?
А що думаєте ви?
Які недоліки і переваги індивідуального та колективного способів важливі для вас?
Чи є майбутні плани залучити на свій блог інших авторів?
А партнерів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью