• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Веб почав вмирати три роки тому

 1. ретроспектива
 2. Facebook перевершив Google
 3. Google не захищає відкриті розробки
 4. Відкритий веб частково зберігся до 2014-го
 5. Яким буде інтернет Google, Facebook і Amazon
 6. Apple-ізація технологічних гігантів
 7. Світанок TriNet

До 2014 року було багато людей, які використовують Google, Facebook і Amazon. І сьогодні таких користувачів більшість, тих, хто споживає продукти технологічних гігантів. За останній час мало що змінилося, їх інтерфейс і велика частина функцій залишилися недоторканими. Однак, сама структура і динаміка влади в інтернеті зазнала кардинальних змін, і ці три компанії знаходяться в центрі фундаментальної трансформації інтернету.

сама структура і динаміка влади в інтернеті зазнала кардинальних змін, і ці три компанії знаходяться в центрі фундаментальної трансформації інтернету

ретроспектива

Інтернет-активність, сама по собі, не забарилася. Вона стійко росте, і за кількістю користувачів, і за кількістю сайтів. Але за останні 4 роки змінилася ринкова частка трафіку в інтернеті. Тепер Google і Facebook мають прямий вплив на 70% інтернет-трафіку. Мобільний інтернет в даний час охоплює більшу частину трафіку по всьому світу, і тільки в Латинській Америці сервіси Google і Facebook формували 60% мобільного трафіку в 2015 році, а до кінця 2016- го ця цифра зросла до 70%. Решта 30% трафіку розподілені серед інших мобільних додатків і сайтів. Мобільні пристрої використовуються в основному для доступу до Google і Facebook.

Ще одна демонстрація панування Google і Facebook спостерігається і серед медіа-сайтів. Якщо найпопулярніші веб-властивості не належать до Facebook і Google, вони належать пресі. Наприклад, в США серед десятки кращих сайтів - 6 онлайн-медіа; в Бразилії 6 сайтів ЗМІ також знаходяться в топ-10, а в Великобританії - 5 з 10. Звідки ж інтернет-медіа беруть свій трафік? До 2014 року пошукова оптимізація була поширеною практикою серед веб-розробників, яка допомагала їм поліпшити позицію сайту для пошуку через Google, так як на нього припадало приблизно 35% трафіку, в той час як 50% трафіку може приходити з інших джерел.

У 2014 році SEO була важливою складовою, а ось присутність в Facebook - опціональним. Протягом наступних трьох років трафік в Facebook виріс до 45%, тим самим перевищивши трафік звичайного пошуку. У 2017 році медіа повністю залежать від Facebook і Google, так як на ці канали припадає левова частка їх трафіку. Відносини між медіасайтамі і цими двома технологічними гігантами досить складні. У 2014 році Facebook створив Facebook Paper, намагаючись домогтися більшого контролю над споживанням новин. Їх тактика виявилася невдалою, але сама стратегія продовжувала існувати за допомогою різних способів, наприклад, Facebook Instant Articles. Засоби масової інформації, які залежать від соціального трафіку і налякані компаніями-важкоатлетами, відреагували і отримали підтримку від Instant Articles.

В цей час Google помітила, що їх трафік не росте, а Facebook, навпаки, набирає обертів. Тому Google запустила свою власну альтернативу Instant Articles - Accelerated Mobile Pages (AMP). ЗМІ відреагували так само, як і у випадку з Facebook: повідомили про те, що «пошукове чудовисько» намагається контролювати споживання трафіку.

Facebook перевершив Google

Дані показують, що соцмережа Facebook значно зміцнила своє домінування в інтернеті, в той час як пошуковик Google Search істотно не змінився. Як саме Facebook досяг цього, і які події стали ключовими в цьому розвитку? В цілому, Google придбав 18 компаній категорії соціальних медіа, з яких тільки одне придбання відбулося після 2014 року, а п'ять з них - ще в 2010 році. Facebook конкурувала на ринку пошуку через Bing в партнерстві з MSFT.

Протягом 2014 року Facebook, мабуть, реорганізувалася, щоб зосередитися тільки на соціальній сфері. У лютому компанія купила WhatsApp, за ціну, в 11 разів перевищує ту, яку Google свого часу віддала за YouTube. У грудні Facebook розірвала своє партнерство з MSFT. Утримання користувачів на Facebook.com неухильно росло. Завдяки чотирьом простим продуктам (Facebook, WhatsApp, Messenger і Instagram), Facebook стала соціальної наддержавою.

Аналогічним чином, в 2014 році Google почала свою реорганізацію, щоб зосередитися виключно на штучному інтелекті. У січні 2014 року купила DeepMind, а у вересні - назавжди закрила Orkut, один зі своїх небагатьох соціальних продуктів, який мав короткочасний успіх в деяких країнах.

Реорганізація Alphabet Inc була анонсована в серпні 2015 року, але, швидше за все, на це пішло багато місяців. Ця подія дуже важлива для того, щоб зосередити веб-орієнтовані підрозділи на конкретних місіях. Google не бачить майбутнього на звичайному ринку пошуку і оголошує про перехід «Від пошуку до пропозиції» і своєму подальшому розвитку, як компанії, орієнтованої на штучний інтелект (AI).

В даний час Google відстає від Facebook з точки зору того, наскільки швидко росте її домінування в інтернеті. Але через їх технічного досвіду Google, величезного бюджету, впливу і бачення в довгостроковій перспективі, активи компанії в AI будуть відігравати величезну роль в інтернеті. В Google і Facebook знають, що роблять. Це вже не ті компанії, з якими ми працювали 4 роки тому. Google більше не інтернет-компанія, а інтернет-компанія знань. І Facebook також не просто інтернет-компанія - це соціальна інтернет-компанія.

Два гіганта зазвичай конкурували або, принаймні, намагалися, і це змагання підтримує різноманітність інтернет-ринку. Однак сьогодні вони, схоже, задоволені своїм незалежним домінуванням в окремих частинах Мережі, і ми втрачаємо різноманітність вибору. А це приводить нас до третьої незалежної силі та іншої електронної комерції - Amazon.

Google не захищає відкриті розробки

Google, як компанія, народжена з інтернету, допомогла просунути його вперед як в технологічному плані, так і в визнання, і це незаперечно. Вона як і раніше докладають зусиль для поліпшення відкритого інтернету, наприклад, пропагує прогресивні веб-додатки (PWA). Хіба Google не намагається гарантувати, що відкритий веб залишиться в живих? Не обов'язково. Мета Google - зібрати якомога більше даних і побудувати AI. Місія полягає в тому, щоб не сайти, а штучний інтелект надавав нам своєчасну і персоналізовану інформацію. Вся спільна робота Google узгоджена з місією AI.

Зростає використання мобільних додатків, такі програми поки що забезпечують хороший користувальницький досвід на мобільних пристроях. Google збирає мало даних з рідних мобільних додатків, частково на Android, але особливо на iOS. PWA, схоже, живуть в нейтральній і відкритої мережі і краще підходять для збору даних, забезпечуючи при цьому більшу зручність роботи на мобільних пристроях. Google підтримує блокують і запатентовані технології, такі як Firebase, що залежать від Google установки AMP, в тій мірі, в якій це захищає відкриті PWA. Google не завжди захищає відкритий веб; вона відмовилася від XMPP в Gtalk, а сам Gtalk застарів, доручивши свою місію Google Hangouts.

Інтернет-магазин Chrome - це обгороджений сад, як і App Store. Вони закрили Google Reader на основі RSS, відкритого стандарту. Google Cloud TPU - це запатентований апаратне забезпечення, яке існує тільки в своїх центрах обробки даних, підтримуючи їх платформу з відкритим вихідним кодом TensorFlow. Google Inbox страждає від «проприетарной повзучості»: нестандартні закриті алгоритми, які обіцяють організувати ваше життя, - це важливий компонент бізнес-моделі, заснованої на блокування.

Google є величезною компанією, в якій співробітники користуються відомої автономією; тут зароджується багато проектів і додається багато зусиль. Великі зусилля, однак, є послідовними, синхронними і добре пристосовані до його місією: бути AI-компанією, яка закрита і живе в своєму хмарі.

Відкритий веб частково зберігся до 2014-го

З 1990-х років до 2010-х інтернет, до якого ми звикли, був хоча і дещо недосконалим, але вірним своїй первісної мети. Різноманітність в мережі надало простір для багатьох бізнесів, для розвитку незалежних спільнот любителів, а також для розміщення персональних сайтів на будь-яких фізичних серверах. Інфраструктурне різноманітність інтернету прямо пов'язане з успіхом різних веб-компаній і спільнот. Відкритість інтернету життєво важлива для забезпечення безпеки, доступності, інновацій та конкурентоспроможності.

Після 2014 року ми почали втрачати переваги інфраструктурного та економічного розмаїття інтернету. Важко конкурувати з хмарними сервісами Amazon і Google, які розміщують величезна кількість сайтів для інших компаній. Будь-сайт, який прагне до залучення величезної кількості переглядів, залежить від пошуку і соціального трафіку.

Яким буде інтернет Google, Facebook і Amazon

Наступний аналіз являє собою екстраполяцію на майбутнє, засновану на поточний стан інтернету і стратегіях, оприлюднених керівниками Google, Facebook і Amazon.

У битві за мережевий нейтралітет в США, в 2014 році, була здобута перемога, але в 2017 році ми бачимо другу битву, яка, швидше за все, буде програна. Постачальники інтернет-послуг (ISP), ймовірно, скоро будуть визначати, який трафік може / не може виявитися на кінцевих пристроях споживачів. Трафік Google, Facebook і Amazon буде найпоширенішим з огляду на їх популярності серед інтернет-користувачів. Через такого ринкового попиту провайдери, швидше за все, будуть надавати дешеві плани з доступом до Facebook, Amazon і Google, пропонуючи більш дорогі варіанти з повним доступом до інтернету, - і це вже реальність, наприклад, в Португалії.

Такий сценарій ще більше збільшить монополію, якою вже насолоджуються три технологічних гіганта. У невеликих компаній більше не буде економічного стимулу розвивати незалежні сайти, і міграція на сторінки Facebook буде мати все більше сенсу. Невеликі сайти електронної комерції будуть куплені Amazon або збанкрутують. Зміна фокуса Google і відмова від панування пошуку - це знак того, як вони розвивають свою стратегію за межами інтернету. Протягом багатьох років Google використовувався як інструмент, який відігравав важливу роль і сприяв розвитку інтернету, шляхом його індексації. Однак останнім часом Google вже не приваблює перспектива бути простий пошуковою системою.

Apple-ізація технологічних гігантів

Google, Facebook, Amazon і Microsoft наслідують стратегії Apple з побудови лояльності до бренду. В цьому є загроза самій компанії Apple, так як вони відстають від цих компаній в питанні зберігання великого масиву даних і їх використання.

У Google, Facebook і Amazon існує тенденція обходити веб, яка обумовлена ​​призначеним для користувача досвідом і ефективною комунікацією, а не планами по обходу роботи браузерів. В інтернеті знань і онлайн-торгівлі бути ефективним означає надавати користувачам те, що вони хочуть. У соціальному інтернеті мета також очевидна: надати людям ефективний канал для комунікації. Це пояснює 10-річну стратегію Facebook з доповненої і віртуальною реальністю в якості майбутнього кошти для соціальної взаємодії в інтернеті. Ця стратегія також буде обходити веб, доводячи, що соціальна доповнена реальність буде більш природна, ніж обмін текстовими повідомленнями в режимі реального часу в браузерах. Уже сьогодні більшість людей в інтернеті коммуницируют один з одним за допомогою мобільних додатків, а не браузера.

Спостерігаючи за цими компаніями, можна помітити певну закономірність в цілях: вирости за кордону браузерів, створюючи нові віртуальні контексти, всередині яких створюється і поширюється інформація. Веб може померти, як і більшість інших технологій. І, як і більшість застарілих розробок, він не зникне раптово і назовсім. Ви як і раніше можете купити Walkman і послухати касету, але технологія, так чи інакше, втратила свою загальноприйняту соціальну значимість. Нам не варто очікувати драматичної загибелі веба, це буде поступове згасання.

Світанок TriNet

Інтернет протягне довше, ніж веб. Google, Facebook і Amazon будуть як і раніше залежати від підводних інтернет-кабелів, так як це технічний успіх. Проте, багато аспектів інтернету втратять свою актуальність, а базову інфраструктуру можна буде оптимізувати тільки для трафіку в Google, Facebook або Amazon. Це вже не «мережу мереж», а просто «мережу з трьох мереж» - TriNet, якщо завгодно. Концепція мережі робочих місць, яка породила інтернет-інфраструктуру, перемістилася б на більш абстрактний рівень: групи Facebook, Google Hangouts, G Suite і інші конкуруючі сервіси, які можуть бути придбані технічним гігантом.

Інтернет-провайдери визнають старіння інтернету і будуть підтримувати тільки TriNet. Такі дії будуть обумовлені ринковим попитом на оптимальний для користувача досвід від Google, Facebook і Amazon. Можливо, майбутнє з великим призначеним для користувача досвідом в VR і AR, вільну торгівлю і з обміну знаннями пробуджує найоптимістичніші погляди на те, що роблять ці гіганти. Але 25 років інтернету змусили нас звикнути до основоположних свобод, які ми вважаємо само собою зрозумілими.

Ми забуваємо, наскільки корисно було залишатися анонімним і контролювати те, чим ми ділимось або як легко запустити інтернет-стартап зі своїми незалежними серверами, які працюють з тими ж правами, що і на серверах Google. На TriNet, якщо ви забанені на Google і Facebook, у вас не буде альтернативи. Ви навіть не зможете створити новий обліковий запис.

Інтернет і веб представляють собою свободу - ефективний і неконтрольований обмін інформацією між людьми всіх країн. У TriNet у нас буде ще більш яскравий обмін інформацією, але ми пожертвуємо свободою.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

джерело: Thenextweb

10. Звідки ж інтернет-медіа беруть свій трафік?
Як саме Facebook досяг цього, і які події стали ключовими в цьому розвитку?
Хіба Google не намагається гарантувати, що відкритий веб залишиться в живих?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью