• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Веб-браузери в Linux

 1. консольний Інтернет
 2. Веб-браузери для графічного середовища

Так уже склалося, що в Linux немає свого домінуючого веб-браузера, який вбудовується в ядро, як в Windows і користувачеві так чи інакше доводиться його використовувати. У деяких дистрибутивах після установки користувачеві часто доступні відразу кілька браузерів і є можливість вибрати будь-який, виходячи з естетичних міркувань, особистих пристрастей, завдань і системних ресурсів. Ще більше браузерів є в репозитариях дистрибутивів. Деякі з браузерів вже знайомі користувачам Windows. Це Mozilla і Mozilla Firefox, Netscape і Opera. Функціональність їх ні чим не відрізняється від Windows версії, тому при бажанні завжди можна використовувати звичний браузер.

Версію Opera для Linux можна скачати за адресою

Щоб локалізувати інтерфейс Firefox необхідно встановити пакет mozilla-firefox-locale-ru-ru.

Команда sudo apt-cache search browser в Ubuntu покаже великий список програм, бібліотек і всіляких розширень до веб-браузерам. Зупинюся лише на деяких з них.

консольний Інтернет

Без консолі як завжди не обійшлося. Причому команда пошуку видасть не одне, а кілька рішень. Навіщо вони потрібні, це вже інше питання. Багато розробники використовують ці браузери, щоб перевірити якість свого HTML коду, люблять ці браузери і адміністратори. Сайти деяких проектів GNU оптимізовані для перегляду в консольних браузерів. З отриманого списку можна виділити два найпопулярніших рішення - lynx і links. Причому другий має версію (пакет links2) запускається як в консолі, так і в X-Window.

Lynx - легкий (я б навіть сказав надлегкий) браузер розуміє практично всі стандарти, прийняті в Web на сьогоднішній день. Дозволяє звертатися до документів знаходяться в кеші, але не відображає правильно фрейми і таблиці. Хоча цілком придатний до використання, особливо на слабких машинах. Ще одна особливість виділяє даний браузер, він особливо педантично ставиться до інтерпретації коду, тому якщо є серйозні вади, то він просто відмовиться працювати. При запуску можна використовувати додаткові ключі, всі вони описані в документації. Наприклад, ключ -dump виводить як сам документ (без працюючих гіперпосилань), так і окремо всі гіперпосилання наявні в ньому, що дозволяє відібрати необхідні файли і завантажити, використовуючи один з менеджерів закачування. Параметр -source виведе замість документа його вихідний текст.

Параметр -source виведе замість документа його вихідний текст

Браузер Links відмінно справляється з виведенням таблиць, тут вже можна активувати меню, яке до того ж русифіковане. В іншому ж він практично не відрізняється від Lynx.

Веб-браузери для графічного середовища

Веб-браузер Dillo колись вважався перспективним проектом, розробка його йшла шаленими темпами. Ще б. Метою його розробників було створення швидкого веб-браузера можна порівняти за швидкістю з Lynx, але працює в графічному середовищі і з можливістю показу зображень. На жаль, його остання версія 0.8.6 датована 2 травня 2006, а розробки судячи з усього заморожені. Браузер написаний на мові С і практично нуля, для своєї роботи вимагає бібліотек Gtk +, при цьому не обов'язково наявність встановленого Gnome, для аналізу сторінок використовує перероблений аналізатор gzilla від браузера Mozilla. Браузер Dillo вміє працювати з cookie, підтримує захищене SSL з'єднання, але не вміє працювати з кадрами, JavaScript і Java. Крім Linux Dillo доступний для інших Unix-систем, таких як BSD і Mac OS X. Є версії для iPAQ, Psion, QNX і навіть SONY PlayStation2. Завдяки своїм невеликим розмірам Dillo часто є основним браузером в багатьох дистрибутивах Linux невеликого розміру і в різних розділах для КПК.

У дистрибутиві Ubuntu з робочим столом Gnome в якості основного і єдиного веб-браузера запропонований Firefox. Але для Gnome «штатним» є інший браузер - Epiphany (англ. Прозріння). Проект Epiphany розпочато в 2002 році одним з розробників браузера Galeon Марко Песенті Грітті, який пішов зважаючи на розбіжності з приводу майбутнього цього браузера. Сьогодні розробка Galeon фактично припинена і планується, що його найбільш істотні можливості, відсутні в Epiphany, будуть реалізовані у вигляді розширень до останнього. Цей браузер побудований на движку Gecko, який використовується в Firefox, SeaMonkey, K-Meleon і деяких інших браузерах. Тому Epiphany відображає веб-сторінки аналогічно Firefox, підтримує роботу з Cookies, блокування спливаючих вікон. Хоча є інформація, що в майбутньому движок, можливо буде замінений новим - Webkit.

WebKit - компонент для перегляду HTML, розроблений компанією Apple для броузера Safari використовуваного в Mac OS X. Заснований на коді бібліотек KHTML і KJS проекту KDE. У самому KDE WebKit з'явиться в верcіі 4.1.

Як і середовище Gnome ідеологія розробки Epiphany простота. Цей браузер позбавлений всій сторонньої функціональності (поштовий клієнт, редактор веб-сторінок та інші) і простий у використанні.

Замість ієрархічного дерева каталогів з закладками, використовуваного в більшості сьогоднішніх браузерів, в Epiphany кожної закладці присвоюється одна або кілька категорій, після чого дерево категорій формується автоматично. Найбільш часто відвідувані закладки зберігаються окремо. Деякий час доведеться звикати, але потім така схема стає зручною. У Firefox аналогічну схему збираються ввести, починаючи з версії 3.0. Крім цього Epiphany підтримує так звані «розумні» закладки, коли закладці може передаватися в якості аргументу деяка текстова рядок, яка буде вставлена ​​на заслання в зазначеному місці. Такий підхід дозволяє, наприклад, використовувати закладки для швидкого звернення до пошукових систем. Якщо таку «розумну» ятати помістити на панель інструментів, поруч з кнопкою закладки з'являється текстове поле введення.

Якщо таку «розумну» ятати помістити на панель інструментів, поруч з кнопкою закладки з'являється текстове поле введення

Як і Firefox Epiphany підтримує розширення. Деякі розширення входять в основний пакет. В Ubuntu частина розширень до Epiphany включена в окремий пакет epiphany-extensions.

У KUbuntu його встановити можна ввівши sudo apt-get install epiphany-browser

Тепер саме час згадати про Konqueror стандартно входить в поставку KDE з версії 2.0.

Це і Web-браузер і файловий менеджер в одній особі, не кажучи вже про можливість перегляду графіки, відео, прослуховування музики, копіювання аудіодисків. Konqueror нерозлучний з KDE з самого початку, і є ключовим компонентом цієї графічної середовища. Якщо раніше у нього були проблеми з відображенням Web-сторінок, то тепер його можна назвати повноцінним браузером. Підтримує всі сучасні технології Інтернет.

При установці російської мови в системі в якості основного, всі пункти меню будуть автоматично русифіковані. Реалізована можливість імпорту закладок з інших браузерів, можливість конфігурації повністю на свій смак включаючи зовнішній вигляд. Не забувайте також про встановлених профілях, що дозволяють перетворити Konqueror з файлового менеджера в зручний веб-браузер. Переглядається сторінку можна переслати в будь-яку зовнішню програму або зберегти в заархівує. Особливо цікавим є можливість поділу головного вікна на декілька незалежних частин. Так само як і Opera можна призначити псевдонім браузеру, що вирішує можливі проблеми з відображенням сторінок. Konqueror розуміє модулі для деяких інших браузерів, які можуть бути легко імпортовано. Для найбільш часто відвідуваних вузлів можна створити скорочення для введення, Konqueror надає повний контроль над кешем і над Сookie, останні можна налаштувати конкретно для кожного вузла. Підтримуються всі методи шифрування, які можна зустріти в Інтернет з можливістю їх налаштування і перевірки правильності підпису.

Для виведення HTML коду використовує власний движок KHTML. Технологія KParts дозволяє легко вмонтувати в Konqueror функціональність інших програм, що і використовується для перегляду файлів різних типів: звукові, відео, зображення, документи KOffice.

Назва Konqueror це гра на іменах інших браузерів. Спочатку був Navigator (мореплавець), потім Explorer (дослідник), і тепер Konqueror (англ. Conqueror - завойовник, переможець). Буква C замінена на традиційну для середовища KDE букву K, в якій програми зазвичай містять цю букву.

Завдяки підтримці технології KIO він надає гнучкі можливості роботи як з локальними файлами, так і з файлами, розташованими на віддалених серверах по протоколах FTP, SSH (fish: //), DAV (webdav: //).

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью