• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Веб-аналітика: основні терміни і стандартні звіти

 1. Чим відрізняється «Яндекс.Метрика» від Google Analytics Навіщо встановлювати відразу дві системи...
 2. Google Analytics
 3. Словник веб-аналітика
 4. Базові звіти: що дивитися, як робити висновки
 5. Звіти «Джерела трафіку»
 6. Звіти «Поведінка»
 7. сегменти

Чим відрізняється «Яндекс.Метрика» від Google Analytics

Навіщо встановлювати відразу дві системи на сайт? Невже не вистачить однієї? Не вистачить. В ідеалі не вистачить навіть двох. У чому особливості кожної з них?

«Яндекс.Метрика»

 • Наявність інструменту WebVisor, який записує відео відвідування користувачем сайту. Можна подивитися захоплюючий фільм про те, як користувачі, наприклад, намагаються знайти товар. У Google Analytics такого немає.
 • Користувачі «Яндекс.Метрики» відзначають більш якісну візуалізацію: графіки та діаграми оформлені у відповідному форматі для презентацій. Корисно для маркетологів при підготовці звітів.
 • Теплова карта кліків по сторінках. Відмінна штука, коли потрібно зрозуміти, куди клікають користувачі. Також корисно для аргументації: дуже просто довести колегам, що цю кнопку ніхто не бачить, а цей банер привертає занадто багато уваги.

Також корисно для аргументації: дуже просто довести колегам, що цю кнопку ніхто не бачить, а цей банер привертає занадто багато уваги

Google Analytics

 • E-commerce. Налаштовується зручніше, ніж в «Метриці», передає більше параметрів. Є розширений E-commerce, за допомогою якого можна творити чудеса оптимізації.

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

 • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
 • підтримка менторів
 • диплом
 • Стажування в топових агентствах Росії
 • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

 • Зручна система оповіщень. Упав трафік на 20%? Конверсія підскочила в 2 рази? Google надішле сповіщення відразу на пошту.
 • Є уявлення, які дозволяють ділити дані по виконавцям: давати сеошників для аналізу тільки SEO-трафік, а контекстнікам - тільки трафік рекламних кампаній. Дуже корисна функція для тих, хто взаємодіє з декількома підрядниками і не хоче розголошувати занадто багато інформації.
 • Щодо проста інтеграція з CRM. Measurement protocol дозволяє інтегрувати Google Analytics з чим завгодно. Можна, наприклад, підтягувати в нього статус доставлених товарів; товарів, які повернули; підтверджених замовлень і т. д. Особливо корисно тим, для кого онлайн-конверсія - перший крок офлайн-продажу.

Словник веб-аналітика

Сеанс - період часу, протягом якого користувач активно працює з вашим веб-сайтом або додатком. До сеансу прив'язуються всі дані про використання сайту або програми: перегляди сторінок, події, транзакції електронної торгівлі і т. Д.

Перегляди сторінок - відвідування однієї сторінки. Сеанс і перегляд сторінки чомусь часто плутають, тому зверніть увагу - це принципово різні поняття.

Сеанс і перегляд сторінки чомусь часто плутають, тому зверніть увагу - це принципово різні поняття

Унікальні перегляди - кількість відвідувань, під час яких хоча б раз були переглянуті зазначені сторінки. Не слід плутати зі звичайними переглядами.

Не слід плутати зі звичайними переглядами

В цьому сеансі у Сторінки 1 - 2 перегляду і тільки 1 унікальний перегляд

Входи - кількість відвідувань вашого сайту, що почалися з вказаною сторінки.

Відсоток виходів - відсоток виходів з сайту, виконаних з вказаною сторінки. Знову розглянемо схему, щоб було зрозуміліше.

Знову розглянемо схему, щоб було зрозуміліше

У фіолетового сеансу 3 перегляду сторінки. У оранжевого сеансу 2 перегляду сторінки

У сторінки 1: 2 перегляду і 1 вихід (закінчився помаранчевий сеанс) - 50% виходів

У сторінки 3: 1 перегляд і 1 вихід (закінчився фіолетовий сеанс) - 100% виходів

Показник відмов - це відсоток відвідувань, в ході яких було відкрито не більше однієї сторінки, т. Е. При яких відвідувач залишає сайт зі сторінки входу. При цьому відвідувач не робить ніяких відслідковуються цільових дій. Дивимося малюнок.

Дивимося ще один.

У першому випадку це відмова: за сеанс була переглянута всього одна сторінка. У другому випадку не відмова: було переглянуто 2 сторінки. Цим відмова відрізняється від виходу. Не буває відмови без виходу, але буває вихід без відмови.

Що корисно мати на увазі про показник відмов:

1. Це не відсоток виходів.

2. Показник відмов стає релевантним тільки після якісної настройки лічильників. Наприклад, на односторінковому Лендінгем можна поставити подія на прокрутку сторінки - прокрутка буде грати роль переходу між сторінками.

Чому у «Яндекса» і Google різні показники відмов?

Тому що вони вважаються по-різному.

 • Google за замовчуванням вважає відмовами все відвідування з переглядом тільки однієї сторінки.
 • «Яндекс» за замовчуванням вважає відмовою відвідування з переглядом однієї сторінки І якщо на сайті провели менше 15 секунд.

Джерело - останній ресурс, який відвідав користувач, перш ніж перейти до вашого контенту: пошукова система (наприклад, Google) або сайт (example.com).

Канал - тип джерела, наприклад:

 • organic - звичайний пошук;
 • cpc - пошукова реклама з оплатою за клік;
 • referral - перехід з веб-сайту;
 • direct - прямий вхід (клік з закладок або перехід з адресного рядка браузера).

Більше прикладів джерело / каналів:

 • yandex / cpc - перехід по рекламі з «Яндекса»;
 • (direct) / (none) - прямий візит на сайт;
 • google / organic - перехід з пошуку Google;
 • example.com / referral - перехід по посиланню з сайту example.com.

Зв'язка джерело / канал формується на основі utm-міток посилання, ці дані можна змінювати. Наприклад, якщо ви хочете відстежувати трафік з email-розсилок, потрібно прописати в засланні utm_source = email.

Базові звіти: що дивитися, як робити висновки

Як відкрити Analytics і відразу визначити, які на сайті проблеми? За великим рахунком ніяк: щоб визначити, які на сайті проблеми, потрібно серйозне дослідження з тестуваннями. Але можна зробити деякі висновки і на основі стандартних звітів.

Два найважливіших звіту, які ми розглянемо - «Джерела трафіку» і «Південь». По першому можна швидко оцінити кількість каналів і джерел трафіку, їх якість. За другим - подивитися, наскільки добре сайт виконує свою сайтовий функцію: які сторінки працюють добре, які відлякують клієнтів і т. Д.

Звіти «Джерела трафіку»

Вкладка «Джерела трафіку»> вкладка «Весь трафік»> вкладка «Джерело / канал»

В даному розділі показується якість трафіку по каналах. Зазвичай всіх цікавлять 4 типи трафіку:

 • Для оцінки контексту: google / cpc і yandex / cpc
 • Для оцінки SEO: google / organic і yandex / organic

Щоб подивитися трафік по обраному каналу, необхідно поставити фільтр:

Зазвичай фільтр працює в такому вигляді, як на скріншотах. Якщо немає - треба запитати у підрядника, що прописано в utm_medium і utm_source трафіку, який він приводить. Так, можна прямо так і запитати: «Що прописано в utm_medium і utm_source трафіку, який ви приводите». Відповідь вводимо замість cpc або organic і отримуємо дані з цього трафіку.


Що дивимося що думаємо

показник відмов

Магазин, сайт послуг (2+ сторінок): високий показник відмов - треба перевіряти кампанії і семантику або покращувати юзабіліті сайту.

Лендінг або блог: високий показник відмов - це норма для сторінок такого типу. Просимо налаштувати розширені цілі, щоб докладніше відслідковувати поведінку користувачів на сторінці. Наприклад, відстеження скролінгу.

Дивимося, скільки відвідувань по каналах

Дивимося, звідки приходять замовлення

Якщо конверсія по каналу низька - треба оптимізувати канал або підвищувати конверсійних Лендінгем за допомогою тестувань.

Якщо конверсія по каналу ок - треба масштабувати.

У таблиці є фраза «якщо конверсія низька». Конверсію при налаштованих цілях дивимося тут:

Вибираємо мета, дивимося конверсію по ній. Якщо цілі не налаштовані - потрібно терміново їх налаштувати. Оцінювати трафік без конкретних цілей - марна трата часу і сил.

Звіти «Поведінка»

У звітах з поведінки будемо дивитися, як відпрацьовують сторінки нашого сайту.

Вкладка «Поведінка»> Меню «Контент сайту»:

 • «Все сторінки» - дані по призначених для користувача показниками по всіх сторінках сайту;
 • «Аналіз відвідуваності» - те ж саме, але сторінки по татко (за структурою);
 • «Сторінки входу» - яку сторінку відкривають першої;
 • «Сторінки виходу» - яку сторінку дивляться перед виходом з сайту.

Щоб подивитися статистику по обраній сторінці, необхідно поставити фільтр.

У фільтр ставимо шматочок URL цікавить сторінки після доменного імені сайту.

наприклад:


Що дивимося що думаємо

показник відмов

Магазин, сайт послуг (2+ сторінок): високий показник відмов - треба працювати над юзабіліті сайту.

Лендінг або блог: високий показник відмов - це норма для сторінок такого типу. Просимо налаштувати розширені цілі, щоб докладніше відслідковувати поведінку користувачів на сторінці.

Відсоток виходів з важливих для сайту сторінок (блокам):

 • картка товару
 • корзина

Великий відсоток виходів з важливих сторінок. Потрібно провести юзабіліті аудит відповідних сторінок для виявлення причин.

сегменти

Крім загальної інформації, можна подивитися якість трафіку по окремих сегментах (SEO-трафік, трафік з контексту, з розсилки і т. Д.).

У цьому нам допоможуть стандартні сегменти:

У цьому нам допоможуть стандартні сегменти:

Скоро вийде друга частина цього матеріалу, в якій я розгляну базові настройки Google Analytics. Як зрозуміти, що щось важливе не налаштоване? Як самому налаштувати деякі цілі і навіщо це потрібно.

Буду рада відповісти на додаткові питання .

У даній інструкції зачіпаються тільки базові можливості аналітики. Якщо ви хочете розібратися у всьому докладніше, читайте довідку систем, пройдіть навчання або зверніться за консультацією: багато фахівців за невелику винагороду розкажуть вам, як краще використовувати аналітичні системи в вашому випадку.

Посилання по темі: Веб-аналітика: електронна торгівля GA і цілі на сайті

Джерело картинки на тізері: Depositphotos

Невже не вистачить однієї?
У чому особливості кожної з них?
Упав трафік на 20%?
Конверсія підскочила в 2 рази?
Чому у «Яндекса» і Google різні показники відмов?
Як зрозуміти, що щось важливе не налаштоване?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью