• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

В Україні запустять базу даних для досліджень родоводу

У травні у вільному доступі запрацює  онлайн-база даних про приблизно 2 млн жителів України  , Що народилися в період 1650-1920 років

У травні у вільному доступі запрацює онлайн-база даних про приблизно 2 млн жителів України , Що народилися в період 1650-1920 років. Про роботу над проектом і перспективами його розвитку розповів його керівник Ігор Гошовський.

Відзначається, що в процесі дослідження власного родоводу Гошовський зустрічав документи, які під впливом часу починають просто розсипатися в прах. Не раз закрадалася сумнів, що хтось ще зможе що-небудь в них прочитати. Так і зародилася ідея почати їх оцифровувати і індексувати зазначені в документах імена і прізвища в єдину базу даних.

За чотири роки дослідники зібрали, систематизували і проиндексировали інформацію про 1878945 осіб з усіх регіонів України: більше з західної та центральної України, але також зі сходу. Основний масив даних зібрано про людей, які жили в другій половині XIX - початку XX століття.

За кордоном давно існує практика оцифровки і індексування архівних документів для збору та систематизації інформації про людей, які жили на цій землі раніше. Такі бази даних є в багатьох країнах Європи, зокрема, в сусідній Польщі. Вони налічують інформацію про мільйони людей.

В Україні держава цього напрямку досліджень не фінансує. Гошовський є керівником невеликої IT-компанії Runsite, він за свій рахунок і ресурси організував невелику команду, що працює над формуванням бази і сайту, які запрацюють в травні.

Керівник проекту уточнив, що база даних буде корисна в першу чергу тим, хто збирає інформацію про свій рід. Це дозволить дізнатися інформацію про своїх давніх родичів в режимі реального часу, без необхідності самостійно їхати в той чи інший архів, розташований в іншій області або на території сусідньої держави.

Отримавши інформацію з бази даних, людина зможе, наприклад, за допомогою спеціальних онлайн-платформ сформувати своє родове дерево. Якщо ж потрібно буде отримати документальне підтвердження спорідненості, то база допоможе перевірити родові зв'язки, дізнатися про місце народження, життя або смерті родича, а потім правильно вибрати архіви, в яких варто звертатися за документами. Очевидно, база буде корисною і для професійних істориків, адже по сотням населених пунктів будуть сформовані списки людей, які проживали там більше ста років тому.

На сьогодні вже зібрано і проіндексована інформацію про більш ніж 1,8 млн українців. Є їхні прізвища, імена, по батькові, також є інформація про дату народження або смерті, відповідні населені пункти і інша додаткова інформація.

«В Україні існують правові проблеми з публікацією сканів метрик, тому відкрита база буде містити тільки проіндексованості прізвища та імена, зазначені в документах осіб», - уточнює Гошовський.

Ігор Гошовський вважає, що зараз існує досить архівних джерел, щоб розширити генеалогічну базу даних про жителів України до 5-6 млн чоловік. Але для цього проекту буде потрібна фінансова підтримка.

джерело: zaxid.net

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью