• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Установка драйверів на ноутбук HP / ASUS / SAMSUNG / ACER / SONY |

Користувачі нерідко змінюють операційну систему (ОС), встановлену на комп'ютері на нову версію. При цьому багато хто забуває про можливі проблеми при установці драйверів пристроїв під нову систему. Здебільшого проблеми пов'язані саме з пошуком і установкою драйверів на ці пристрої. Також зустрічаються і проблеми, пов'язані з сумісністю драйверів з новими ОС. Більшою мірою проблеми з драйверами проявляються при зміні або перевстановлення ОС на ноутбуках . У мобільних комп'ютерах нерідко відсутні необхідні диски з драйверами, і навіть привід оптичних дисків.

Установка драйверів з диска

Найбільш простий і дієвий спосіб установки драйверів на ноутбук - це установка драйверів з йдуть в комплекті з ноутбуком дисків. Як правило, якщо в комплекті з вашим ноутбуком при покупці були якісь оптичні диски, то це диски з драйверами і спеціалізованими утилітами. Саме установку цих драйверів слід виконувати в першу чергу. Єдине, що слід знати, з моменту покупки ноутбука могла вийти нова операційна системі, а наявні у вас на диску драйвера можуть бути несумісні з цією операційною системою.

Процес установки драйверів з диска досить простий. Після завантаження диска зазвичай запускається майстер установки, який дозволяє вибрати необхідні дії: встановити драйвера або встановити спеціалізовані утиліти. Слід вибрати потрібний драйвер і запустити його установку, після чого зробити установку наступного драйвера і т.д., поки не будуть встановлені всі драйвера і необхідні утиліти. Крім цього деякі виробники можуть пропонувати комплексну установку драйверів, для цього необхідно відзначити потрібні драйвера і утиліти і запустити процес установки.

Деякі диски з драйверами можуть не мати запускається автоматично майстра установки. В такому випадку драйвера можуть бути встановлені вручну. Для цього відкрийте Диспетчер пристроїв. Знайдіть у списку невідомий пристрій, драйвер на яке не встановлено і, клікнувши по ньому правою кнопкою мишки, виберіть Оновити драйвери. Після цього слід вказати системі, що пошук драйверів слід виконати на цьому комп'ютері і на наступному етапі вказати в якості місця пошуку дисковод з встановленим в ньому диском з драйверами. Далі програма розпочне пошук відповідного драйвера і після встановить його в систему.

Часто буває, що ноутбуки не комплектуються дисками з драйверами, а поміщають їх в окрему папку або навіть розділ жорсткого диска ноутбука. Тому уважно вивчіть папки, що лежать в корені розділів логічних дисків. В першу чергу звертайте увагу на папки з назвою Drivers і з назвою фірми виробника ноутбука і їм подібним. Якщо вам пощастило і драйвера є у вас на диску, то процес установки їх нічим не відрізняється від стандартної установки з диска.

Пошук драйверів для ноутбука

Перша проблема, з якою стикаються користувачі при установці драйверів, так це їх пошук. Після зміни операційної системи, як правило, ноутбуки працюють на стандартних драйверах, які істотно обмежують можливості пристроїв. Зокрема це стосується мережевих карт. Тому ви не зможете підключитися до мережі Інтернет і завантажити необхідні драйвера для вашого ноутбука з офіційного сайту. В такому випадку, вам слід про це потурбуватися заздалегідь і завантажити необхідні драйвера для вашого пристрою.

На сайті виробника ноутбука є спеціальний розділ техпідтримки, де можна завантажити необхідні драйвера і спеціалізовані утиліти. Щоб завантажити відповідні драйвера, вам необхідно точно знати модель ноутбука (в деяких випадках також потрібно знати серійний номер пристрою), операційну систему ( Windows 8 , Windows 7 ), Розрядність системи (32-х або 64-х бітна), а також основні компоненти ноутбука. Тобто ви повинні розуміти, який процесор у вас встановлений AMD або Intel, яка відеокарта, Intel, AMD або NVidia. Тим самим ви можете бути впевненими, що вірно вказали модель, і ви завантажуєте драйвера будуть працювати коректно.

Як дізнатися модель ноутбука

Щоб дізнатися модель свого ноутбука досить поглянути на нижню кришку пристрою. Знизу є наклейка, на якій крім операційної системи вказана і модель ноутбука. Часто на наклейці модель ноутбука може не вказуватися. Тоді зніміть акумуляторну батарею вашого ноутбука і під нею буде матися табличка, де повинен бути вказаний серійний номер пристрою і його модель.

Модель ноутбука можна подивитися і в BIOS пристрою. Для цього на початковому етапі завантаження, до появи вікна завантаження операційної системи необхідно натиснути клавішу входу в BIOS. Як правило, це клавіша Del на клавіатурі, але може бути і інша, наприклад, Esc. F10, F2, TAB і інші.

Подивитися модель ноутбука можна за допомогою спеціалізованих програм, таких як HWiNFO. За допомогою таких утиліт можна подивитися детальну інформацію про модель ноутбука, дізнатися його серійний номер та іншу інформацію про всіх комплектуючих ноутбука.

Що стосується виробника процесора і відеокарти, то на більшості ноутбуків є відповідна наклейка на корпусі із зазначенням виробника процесора і відеокарти.

Завантаження драйверів з офіційного сайту виробника

При скачуванні драйверів з сайту виробника досить вказати модель (варіант серію) ноутбука, вибрати зі списку операційну систему (звертайте увагу на розрядність системи) і після цього виконати пошук драйверів. В результаті пошуку вам буде надано список всіх доступних для вашого ноутбука драйверів, згрупованих за приладами. При цьому для одного і того ж пристрою може бути доступно кілька версій драйверів. Пов'язано це з тим, що драйвера періодично оновлюються і допрацьовуються. Тому досить завантажити останню версію драйвера. Однак, зустрічаються ситуації, коли оновлені драйвера з якихось причин працюють некоректно, а установка більш ранньої версії драйвера дозволяє пристрою працювати без проблем.

Тут же або на окремій вкладці будуть доступні спеціалізовані утиліти. Вони призначені для управління параметрами пристрою, виконання обслуговування ноутбука і адміністрування системи. Необхідність в установці таких додатків користувач повинен визначити самостійно. Але варто знати, що на роботу ноутбука в цілому такі утиліти ніяк не впливають. Більш того ви завжди зможете встановити спеціалізоване ПЗ після установки всіх необхідних драйверів.

Порядок установки драйверів на ноутбук

Багатьом користувачам не приходить в голову думка, що драйвера слід встановлювати в певному порядку. Довільна установка драйверів нерідко призводить до втрати стабільності роботи ноутбука і частої появи помилок і збоїв. Тому порядок установки драйверів повинен бути наступним:
1. Установка драйвера чіпсета (материнської плати);
2. Установка драйвера контролера дискових пристроїв (SATA / AHCI / RAID);
3. Установка драйвера вбудованої (інтегроване) відеокарти;
4. Установка драйвера дискретної відеокарти;
5. Встановлення драйвера на звукову карту (Realtek і т.п.);
6. Установка драйвера мережевої карти (Ethernet);
7. Встановлення драйвера адаптера Bluetooth;
8. Встановлення драйвера Wi-Fi;
9. Установка драйвера контролера USB 2.0, USB 3.0;
10. Установка драйвера кардридера;
11. Установка драйвера веб-камери;
12. Установка утиліт тачпада, клавіатури, захисту дисків та інші при необхідності, і їх наявності на сайті виробника.
Після установки кожного драйвера чіпсета, контролера дисків і відеокарти необхідно виконати перезавантаження системи незалежно від того, вимагає цього програма установки чи ні. Це необхідно, щоб ініціалізувати роботу зазначених пристроїв, а подальша установка драйверів сталася коректно.

Утиліти для пошуку і установки драйверів

Іноді у користувачів виникають проблеми при скачуванні відповідних драйверів для ноутбука з офіційного сайту виробника. Деякі просто не хочуть морочитися з пошуком придатними для них драйверів, витрачають на це безліч часу, а потім по черзі встановлювати кожен драйвер в певній послідовності. Вони шукають більш швидкий і простий спосіб установки драйверів на ноутбук. І такий спосіб є - це використання спеціалізованих утиліт з пошуку і установки драйверів для комп'ютерів і ноутбуків. Найбільш відомі з них - це IObit Driver Booster і Driver Pack Solution. Остання утиліта застосовується переважно для настільних комп'ютерів, тоді як IObit Driver Booster ідеально підходить власникам ноутбуків.

Суть роботи таких програм полягає в одному і тому ж. Вони визначають, які пристрої встановлені в ноутбуці і виробляють пошук відповідних драйверів на серверах в інтернеті. Після чого користувачеві пропонується список найбільш підходящих з доступних драйверів. Відзначивши галочками потрібні драйвера і запустивши процес установки, програма автоматично встановить пакет драйверів на ноутбук.

До недоліків таких програм можна віднести не завжди коректне визначення типу встановленого пристрою в ноутбуці, а також проблеми при пакетної установці драйверів, особливо в програмі Driver Pack Solution. Остання проблема вирішується почергової установкою знайдених програмою драйверів, замість установки всіх драйверів пакетом. Що ж стосується некоректного визначення пристрою, то перед запуском процесу установки незайвим буде переглянути відомості про завантажені драйвери, і при виявленні невідповідності до встановленого в ноутбуці обладнанням, відмовитися від установки такого драйвера. В іншому утиліти з автоматичного пошуку драйверів істотно дозволяють скоротити час на пошук і установку драйверів.

Подивіться інше:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью