• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Установка і настройка додаткового обладнання

Установка додаткового обладнання на ноутбук або комп'ютер - це фізична установка обладнання з необхідними для його роботи драйверами. Під додатковим обладнанням мається на увазі будь-яка периферійна техніка, починаючи з найнеобхідніших пристроїв: принтера і сканера, і закінчуючи супутниковими антенами та цифровими відеокамерами.

Установка додаткового обладнання на ноутбук або комп'ютер

Як правильно підключати і налаштовувати додаткове обладнання? Як зробити, щоб разом вони працювали коректно, не викликаючи конфліктів? Ці та інші питання роз'яснить дана стаття.

1. Включаємо і налаштовуємо комп'ютер.

Тож почнемо. Ви придбали комп'ютер, розпакували його і тепер Вам належить підключити монітор, колонки, клавіатуру і мишу до роз'ємів на системному блоці. З чого почати?

Спочатку підключіть монітор до системного блоку кабелем для передачі сигналу.

Як правило, кінці цього кабелю сині (рідко, білі), з колючими штирями-контактами. На тильній стороні системного блоку є відповідне за кольором (теж синє) і формі (з дірочками під штирі) гніздо, акуратно застроміть кабель в гніздо до упору, а другий кінець кабелю до монітора.

Налаштуйте мишку і клавіатуру. Роз'єми для підключення знаходяться також на тильній стороні системного блоку, в його верхній половині. Їх легко підключати, орієнтуючись на колір: фіолетовий контакт - клавіатури, а зелене отвір - миші. Якщо клавіатура або миша підключаються через USB, підключайте їх в будь-який порт USB, наявний на тильній стороні системного блоку.

Якщо клавіатура або миша підключаються через USB, підключайте їх в будь-який порт USB, наявний на тильній стороні системного блоку

Колонки (або навушники) підключаємо до зеленого отвору системного блоку, його також легко знайти за кольором. Якщо від динаміків відходить кілька кабелів, підключайте їх за кольорами, для кожного кабелю - гніздо свого кольору. Навіть, якщо колонки вбудовані в монітор, їх також необхідно підключити до системного блоку кабелем.

Підключіть мережевий фільтр в розетку. Кнопку живлення відразу не включаємо. Спочатку підключаємо до фільтру кабелю живлення, а інший кінець підключаємо до монітора. Повторюємо ці ж дії з системним блоком.

Натисніть кнопку On на передній панелі монітора, у відповідь загориться індикатор живлення. Натисніть кнопку включення на колонках. Тепер включайте мережевий фільтр, побачивши, що загорівся червоний вогник, включаємо системний блок. Вона розташована зазвичай в самому центрі і за розміром - найбільша.

Комп'ютер підключений та почне завантажувати. Після успішного завантаження приступимо до більш відповідального кроку.

2. Підключаємо до комп'ютера принтер.

Підключити принтер до ПК не складно. Потрібно всього лише, скориставшись інструкцією виробника, повторити всі кроки по підключенню до електромережі і до ПК, а також встановити і налаштувати програмного забезпечення.

При установці нового принтера, необхідно попередньо видалити з нього транспортувальні стрічки, які мають яскраво-жовті або яскраво-помаранчеві кольори
При установці нового принтера, необхідно попередньо видалити з нього транспортувальні стрічки, які мають яскраво-жовті або яскраво-помаранчеві кольори. Встановіть в принтер, що йдуть в комплекті, картриджі, підключіть його електромережі. За допомогою USB-кабелю, який, можливо, не йде в комплекті, з'єднайте принтер і ПК.

Включивши принтер, Ви побачите на екрані монітора повідомлення, про те, що система Windows знайшла нове обладнання
Включивши принтер, Ви побачите на екрані монітора повідомлення, про те, що система Windows знайшла нове обладнання. Вставте диск в DVD-ROM, в програмі на екрані монітора виберіть пункт «Автоматична установка» і натисніть «Далі». Драйвера для принтера будуть знайдені і встановлені автоматично.

Якщо «Майстер нового устаткування» не запускається автоматично, встановимо драйвери іншим способом.
Встановити драйвер принтера можна і з інсталяційного диска, вибравши для цього програму установки принтера «setup.exe».

Тепер слід перевірити правильність установки драйверів. Відкрийте меню «Пуск», виберіть «Панель управління».

Відкрийте меню «Пуск», виберіть «Панель управління»

Перейдіть в папку «Принтери і факси». В меню встановленого принтера, натисніть на вкладку «Властивості», натисніть «Пробна друк» і переконайтеся в правильності роботи принтера.

В меню встановленого принтера, натисніть на вкладку «Властивості», натисніть «Пробна друк» і переконайтеся в правильності роботи принтера

Аналогічно встановлюються драйвера для МФУ (багатофункціональний пристрій), потрібно буде лише додатково встановити драйвер для сканера.

3. Підключаємо сканер до комп'ютера.

Сучасні моделі сканерів для підключення до комп'ютера використовують інтерфейс USB, щоб приєднати пристрій, не вимикаючи комп'ютер з мережі.

Підключивши сканер до порту, Ви побачите на екрані монітора повідомлення, про те, що система Windows знайшла нове обладнання. Вставте диск сканер в DVD-ROM, в програмі на екрані монітора виберіть пункт «Автоматична установка» і натисніть «Далі». Драйвер для сканера буде знайдений і встановлений автоматично.
Встановіть також додаткове програмне забезпечення, яке перебуває на установчому диску сканера. Ці програми будуть необхідні для розпізнання текстів з відсканованих документів.

4. Підключаємо супутникову антену до комп'ютера.

Підключаємо супутникову антену до комп'ютера

Установка супутникової антени дозволить приймати цифровий телевізійний сигнал, а при підключенні до ПК, ще й інтернет-контент.

Зона покриття супутника, де є можливість його прийому, залежить від розташування сателіта. Тому, перш ніж почати підключення антени до комп'ютера, необхідно з'ясувати два важливих параметри - місце розташування супутника і Ваші географічні координати.

Для установки Вам знадобляться програми: Satellite antenna alignment, Fastsatfinder і, власне, DVB-карта.
Встановлювати супутникову антену необхідно тільки на відкритому просторі, перед нею не повинно бути висотних будівель або високих дерев, інакше сигнал з супутника буде постійно перериватися. Антену можна прикріпити до стіни або встановити на даху - головне, щоб положення антени було або максимально вертикальним, або строго горизонтальним (по відношенню до землі). Це необхідно для подальшої настройки кута місця або нахилу антени.

Далі вибирайте супутник, з якого буде подаватися сигнал. Зону покриття супутника дізнайтеся на сайті www.lyngsat.com. Якщо Ви не знаєте координат Вашого міста, визначити їх можна на порталі www.maps.google.com, ввівши в рядку пошуку назву свого міста. Наведіть курсор миші на червоний прапорець, що з'явився на карті, і клікніть на прапорці правою кнопкою миші. В меню оберіть «Що тут знаходиться?». У рядку пошуку з'являться координати цього місця, тобто Вашого міста.

Налаштуйте антену за сонцем, за допомогою програми Satellite antenna alignment. За допомогою цієї програми визначте місце розташування сонця на горизонті в певний час і в певній точці. Наприклад, супутник каналу НТВ + (Euetelsat W4 36E), знаходиться в зеніті. Тому в полудень антену необхідно повернути в напрямку, де знаходиться сонце. Далі, кутом нахилу супутникової тарілки відрегулюйте сигнал. При цьому необхідно враховувати властивості конвертера антени. Він буває двох видів: Ku-діапазон (кругової, лінійний) і С-band - його характеристики написані на корпусі. На сайті www.lyngsat.com, за параметрами транспондерів супутників, визначте, який слід використовувати конвертер.

Встановіть на комп'ютер програму Fastsatfinder і DVB-карту. Виберіть в програмі необхідний супутник, а в меню програми - значення транспондерів. Направте супутникову антену на обраний супутник, встановіть кут нахилу антени, натисніть червону кнопку в програмі і повільно сканувати горизонт, при цьому рухаючи антену вліво-вправо. Після проходження кожного сектора, піднімайте або опускайте антену на один градус і повторюйте все спочатку. Після появи сигналу, Ви побачите відсотки його потужності на екрані комп'ютера. Досягніть їх максимального значення і зафіксуйте супутникову тарілку. Потім налаштуйте лінійним конвертером силу сигналу.

5. Підключаємо модем до ноутбука.

Щоб підключитися до інтернету, необхідно придбати модем і налаштувати його в зоні покриття мережі.
Відкрийте коробку з модемом, уважно прочитайте інструкцію. Важливо, ще в магазині, звернути увагу на сумісність даного модему з Вашою операційною системою.

Вставте диск модему в дисковод дзеркальної стороною вниз. На екрані монітора з'явиться повідомлення про початок установки. Встановіть програму, слідуючи підказкам. Виберіть мову установки і папку для зберігання файлів, і натисніть кнопку «Встановити», програма сама встановиться в автоматичному режимі.
Підключіть модем до USB-роз'єму і налаштуйте параметри підключення до інтернету. Їх повинен повідомити Ваш провайдер Інтернет.

6. Конфлікти пристроїв.

Конфлікт пристроїв - це ситуація, коли кілька різних пристроїв намагаються одночасно отримати доступ до одного і того ж системного ресурсу.

Конфлікт переривань з'являється, коли кілька різних пристроїв використовують одну лінію переривання для відправки сигналу запиту, при цьому відсутній механізм, який би дозволив ранжувати запити пристроїв. В результаті відбувається збій, і, як правило, один з пристроїв перестає працювати.
При наявності в комп'ютері декількох різних пристроїв з однаковим роз'ємом PCI, які використовують переривання, здавалося б, неможливо забезпечити для них унікальні апаратні IRQ, тому необхідно використовувати апаратно-програмний метод, заснований на технології Plug & amp; Play, що дозволяє уникати виникнення конфліктів.

В системі комп'ютера, номера IRQ двічі розподіляються між фізичними лініями. Першим, це робить BIOS при первинному завантаженні системи. Кожному пристрою комп'ютера (як зовнішньому, так і інтегрованого на системну плату) призначається один з доступних номерів. Якщо ж номерів на все стане замало, тоді кілька різних ліній підключаються на один загальний номер.

Для PCI-пристроїв це не важливо - при правильно встановлених драйверах і з підтримкою операційної системи все буде нормально функціонувати. Також, при виникненні конфліктів, існує два способи розподілу номерів IRQ вручну:

 • заблокувати «конфліктний» номер і вручну призначити номер лінії. Цей спосіб доступний для всіх BIOS, слід відкоригувати пункт меню «IRQ x used by:» (в підміню «IRQ Resources»). Після цього дії PCI-пристрій перейде на новий номер IRQ, а друге «конфліктує» пристрій залишається на тому ж місці.
 • пряме призначення, хоч і трохи складніше першого, але більш ефективне. У підміню BIOS Setup знайдіть пункти «Slot X use IRQ» або «PCI Slot x priority», «PIRQx use IRQ», «INT Pin x IRQ». Ці опції дозволять встановити переривання для кожного пристрою на PCI або AGP шині.

Необхідно пам'ятати наступне:

 1. PCI слот може активізувати чотири переривання - INT A, B, C, D,
 2. AGP слот може активізувати лише два переривання - INT A і INT B,
 3. В ідеалі, кожен слот повинен бути призначений як INT A, а решта переривання повинні бути зарезервовані,
 4. PCI слот 1 і AGP слот розподіляють однакові переривання,
 5. PCI слоти 4 і 5 теж розподіляють однакові переривання,
 6. Порт USB використовує переривання PIRQ_4.

Вдруге номера IRQ розподіляються після завантаження операційної системи.

Сучасні комп'ютери підтримують інтерфейс розширеного налаштування ACPI. У разі виявлення конфлікту Windows ХР проігнорує розподіл переривань BIOS і визначить все PCI-пристрої на одне логічне переривання. Загалом, все повинно відмінно працювати, але якщо проблеми все-таки залишаться, можна спробувати перевстановити операційну систему Windows ХР з відключеним в BIOS ACPI. Також може допомогти зміна HAL-ядра: в диспетчері пристроїв вибираємо «Комп'ютер з ACPI», потім змінюємо драйвер на «Стандартний комп'ютер» і перезавантажуємося. Не допомогло? Значить, починаємо переустановку Windows ХР.

Встановивши операційну систему і, переконавшись, що система налаштована без проблем, запишіть настройки комп'ютера на звичайний листок паперу. Ця інформація буде дуже корисна, якщо з'являться проблеми при установці нового обладнання (при цьому настройки іноді можуть «з'їхати»).

І, пам'ятайте: більшість всіх виникаючих проблем, як правило, пов'язане з неосвіченістю власника комп'ютера. Прагніть до самоосвіти, проблем буде набагато менше, а виникаючі проблеми Звуку не будуть нерозв'язними.

Як правильно підключати і налаштовувати додаткове обладнання?
Як зробити, щоб разом вони працювали коректно, не викликаючи конфліктів?
З чого почати?
В меню оберіть «Що тут знаходиться?
Не допомогло?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью